art. sponsorowany

Polski rynek obróbki blach jest gotowy na cyfryzację

Lantek otworzył swój oficjalny polski oddział w 2006 roku w Katowicach. Od tego czasu specjalista w dziedzinie oprogramowania do obróbki blachy rozwija swoją działalność. Z jego oprogramowania korzysta obecnie ponad 1000 przedsiębiorstw w kraju.

Niedawno firma Lantek Polska przeniosła się do nowoczesnego biurowca, który odzwierciedla jej zaawansowane technologicznie możliwości. Lantek zatrudnia około 30 osób. Posiadają one specjalistyczną wiedzę w zakresie wsparcia technicznego i rozwoju oprogramowania dla swoich produktów, we współpracy z centralą Lantek w Hiszpanii. Dzięki temu firma może dostosowywać rozwiązania do potrzeb klientów i oferować najwyższej klasy wsparcie posprzedażowe, pozostawiając jednocześnie możliwość dalszego rozwoju.

lantek oprogramowanie

Damian Olszowski, Dyrektor Handlowy Lantek Polska, mówi: „Polski rynek obróbki blach i produkcji jest wymagający i szybko ewoluuje. Jego potrzeby obejmują nie tylko oprogramowanie CAD/CAM optymalizujące pracę maszyn do obróbki blach. To także integracja wszystkich systemów biznesowych w celu osiągnięcia znaczącej poprawy wydajności i przewagi konkurencyjnej”.

Czytaj też >> Zielona stal? Nowe projekty Unii Europejskiej

Oprogramowanie: zalety

Dla polskich klientów oprogramowanie Lantek ma zaletę w postaci wydajnego nestingu elementów i programowania każdego rodzaju maszyn, niezależnie od technologii, jak laser, wykrawarka, woda, plazma i tlen, a także konsolidacji parku maszynowego różnych producentów niezależnie od marki i modelu maszyny. Wszystko odbywa się bezpośrednio z danych CAD dostarczonych przez klienta, w jednym systemie. Dzięki temu stanowi ono kompleksowe rozwiązanie dla firm obsługujących różne maszyny. Nowe moduły oprogramowania Lantek, które zarządzają procesami gięcia, również cieszą się dużym zainteresowaniem w kraju.

Damian Olszowski zauważa, że rosnąca świadomość cyfrowa przyczynia się do coraz powszechniejszych potrzeb związanych z zautomatyzowanym wycenianiem i współpracą z systemami ERP. Już ponad 100 instalacji tego typu stanowi około 30% działalności. Firma Lantek oferuje swoje oprogramowanie Lantek MES Manager jak również Lantek Integra. Umożliwiają one monitorowanie stanu maszyn a także zadań w czasie rzeczywistym, dostarczając istotnych informacji do zarządzania. Automatyzacja wyceny, minimalna interwencja człowieka jak również kontrola i aktualna analiza produkcji to korzyści, które przynoszą narzędzia Lantek. Znacznie zmniejszają wysiłek w generowaniu ofert i pomagają w utrzymaniu terminowości dostaw a także rentowności. Przedsiębiorstwa coraz bardziej doceniają integralność oprogramowania, które przynosi korzyści dla całej działalności.

Lokalne biuro w Polsce umożliwia firmie Lantek pełne zrozumienie specyficznych wymagań polskiego rynku. Nowoczesne biura i doświadczony personel gwarantują elastyczność w oferowaniu klientom najlepszej obsługi, zarówno online, w siedzibie klienta, jak i w siedzibie firmy. Damian Olszowski podsumowuje: „Naszym nieustającym celem jest ciągłe doskonalenie jakości naszych usług i oferowanych produktów. Firmy coraz bardziej zdają sobie sprawę, jak korzystne może być zintegrowane oprogramowanie dla ich całej działalności. My jesteśmy w unikalnej pozycji, by zapewnić kompleksowe rozwiązania, które idealnie odpowiadają potrzebom przemysłu metalowego”.

Galeria

Sztuczna inteligencja stwarza problemy. Pojawiają się pozwy.

AI - to najgorętszy temat tego roku. Na fali popularności pojawia się jednak coraz więcej problemów związanych ze sztuczną inteligencją. Dotyczą one m.in. kreowania fake newsów, zagrożenia dezinformacją, łamania praw autorskich i nieuczciwego pozyskiwania danych do trenowani...

klimatyzacja-hal-wybrane-zagadnienia-fot-istock
Partner kategorii:

Klimatyzacja hal – wybrane zagadnienia. Część I

Rosnące wymagania związane z energooszczędnością wpływają na rodzaj instalacji stosowanych w obiektach halowych, w tym na klimatyzację.

STAL_7-8_23_Barbara_Jamula_PROCES_INZYNIERII_REKONSTRUKCYJNEJ_RYS_7_A
Partner kategorii:

Zastosowanie współrzędnościowych systemów pomiarowych w procesie inżynierii rekonstrukcyjnej

Z artykułu dowiesz się: jakiego typu współrzędnościowe systemy pomiarowe są najczęściej stosowane w procesie inżynierii rekonstrukcyjnej,w jakiej postaci otrzymujemy dane pomiarowe odwzorowujące geometrię obiektu,jak przebie...

Partner kategorii:

Centrum Produkcyjno-Wdrożeniowe

Ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie sprzedaży systemów narzędziowych, pomiarowych a także usług z nimi związanych skłoniło nas do podjęcia kroku w stronę poszerzenia naszej działalności o produkcję narzędzi i części maszyn. Impuls ku temu dała nam wieloletnia współpra...

Partner kategorii:

Cyberprzestępcy coraz częściej kradną dane poprzez aplikacje chmurowe

W lipcu 2023 r. 57% wszystkich pobrań złośliwego oprogramowania  pochodziło z popularnych aplikacji w chmurze. Jednocześnie całkowita liczba aplikacji w chmurze, z których pobrano złośliwe oprogramowanie, wzrosła do 167. To wskazuje, że cyberprzestępcy nadal docierają do swo...

Partner kategorii:

Paulina Grabowska-Lisowska: Jako spawalnicy musimy się uczyć na bieżąco

O blaskach i cieniach pracy w spawalnictwie, trudnościach, z jakimi zmagają się pracownicy tej branży, o tym, co należałoby zmienić i o perspektywie na przyszłość opowiada nam Paulina Grabowska-Lisowska, inżynier spawalnik i założycielka strony przepisyspawalnicze.pl.

efektywnosc-energetyczna-poznaj-sprawdzone-metody
Partner kategorii:

Efektywność energetyczna – poznaj sprawdzone metody

Już 5 października w Redzie, koło Gdyni odbędzie się Konferencja Techniczna Axon Media: „Efektywność energetyczna w przemyśle”, podczas której zaproszeni eksperci z branży energetycznej zaprezentują skuteczne techniki optymalizacji energii w zakładach przemysłowych. To spotkan...

Partner kategorii:

Wyznaczanie wymaganej siły roboczej w układach o złożonej strukturze kinematycznej

Dobór siłownika hydraulicznego, np. jednotłoczyskowego dwustronnego działania, zwykle przeprowadza się według następującej procedury: podaj wartość ciśnienia roboczego,wybierz typ siłownika, np. tłokowy dwustronnego działania,określ r...

Partner kategorii:

Powłoki ochronne na warstwach wierzchnich stopów magnezu otrzymywane w procesie natryskiwania cieplnego

Z artykułu dowiesz się: o charakterystyce metody naddźwiękowego natryskiwania płomieniowego,jakie są wyniki bada...

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.