art. sponsorowany

TruLaser Center 7030 Wycinarka laserowa z automatycznym sortowaniem detali

Firma TRUMPF jest światowym liderem w produkcji maszyn do obróbki blach, wykonujących wykrawanie, gięcie oraz cięcie i spawanie laserowe, a także całej gamy rezonatorów laserowych oraz systemów laserowych do obróbki różnorodnych materiałów. Wybierając firmę TRUMPF, możecie Państwo w najprostszy sposób dołączyć do firm korzystających z najnowszych technologii w obróbce blach. Bazując na rozwijanej przez dekady wiedzy oraz doświadczeniu z zakresu technik laserowych, firma TRUMPF proponuje szeroką gamę wycinarek laserowych. Dostosowane są one zakresem rodzajów materiałów, ich grubością oraz kształtem (blachy, rury, kształtowniki, wytłoczki) do indywidualnych potrzeb klienta. Firma TRUMPF gwarantuje pełny zakres usług z jednej ręki: maszyna, źródło laserowe, oprogramowanie i elementy automatyzacji oraz kompetentny serwis na terenie całego kraju. Nawet bez uprzedniego doświadczenia, dzięki wycinarkom laserowym firmy TRUMPF mogą Państwo wycinać laserowo swoje komponenty z zachowaniem najwyższej jakości i dokładności odwzorowania konturu, bazując na pełnej liście tabel technologicznych dostarczanych klientowi wraz z maszyną.

TruLaser Center 7030 – automatyzacja cięcia i sortowania zapewnia skrócenie czasu produkcji do 50%

Maszyna TruLaser Center 7030 jest przełomowym rozwiązaniem w zakresie automatyzacji procesu wycinania blach. Po raz pierwszy obejmuje także sortowanie detali. W dotychczas oferowanych maszynach sortowanie detali realizowano ręcznie. Powodowało to dodatkowe koszty osobowe oraz wydłużenie procesu produkcyjnego. Ponadto występowało ryzyko kolizji głowicy roboczej z przechylonymi detalami. Co za tym idzie – zatrzymania maszyny i przy dużych prędkościach roboczych ewentualnego uszkodzenia optyki. Małe detale z kolei mogły spaść do pojemników na odpady. Aby uniknąć takich problemów, stosowano wycinanie z mikrozłączem, ale to w rezultacie utrudnia sortowanie i czasem wymaga dodatkowej obróbki.

TruLaser Center 7030 jako rozwiązanie

Te wszystkie problemy eliminuje nowa maszyna TruLaser Center 7030. Bezpośrednio po wycięciu detali następuje ich sortowanie. Małe detale są poprzez układ programowanych bolców wypychane na dół do ruchomego pojemnika. On z kolei przekazuje je do wybranego pojemnika. Duże detale są wypychane do góry, a następnie pobierane przez programowany układ ssawek i układane na paletach. W rezultacie dostajemy gotowe posortowane detale, zaś ażur po zakończeniu wycinania jest odkładany na paletę.

Duże detale układane na paletach przez programowany układ ssawek

Maszyna TruLaser Center 7030 wymaga jedynie okresowego załadunku zestawu surowych blach na wejściu oraz okresowego odbioru gotowych, posortowanych detali i ażurów. Wszystkie operacje od surowej blachy do gotowych posortowanych detali wykonuje się automatycznie. Możliwe jest także połączenie maszyny z magazynem blach. Wówczas arkusze blachy są pobierane automatycznie z magazynu zgodnie z realizowanym programem produkcji. Strukturę i wielkość magazynu można dopasować do wymagań użytkownika. Specjalne oprogramowanie sterujące zapewnia bezobsługowe funkcjonowanie systemu.

Ruchome bolce wspomagają odbiór detali przez ssawki

Analiza teoretyczna oraz testy wykazały, że TruLaser Center 7030 pozwala skrócić całkowity czas produkcji nawet o 50%. Dzieje się to dzięki automatyzacji sterowania i wyeliminowaniu postojów wynikających z zakłóceń, w porównaniu z tradycyjną maszyną o zbliżonych szybkościach cięcia. Takie skrócenie czasu produkcji nie jest już teraz możliwe poprzez zwiększenie prędkości cięcia. Ani większa moc lasera, ani szybsze napędy nie mogą zapewnić tak znacznego skrócenia czasu produkcji.

TruLaser Center 7030 posiada wyposażenie w rezonator TruDisk 6001 o mocy 6000 W, produkowany także przez firmę TRUMPF. Rezonator TruDisk jest stosowany z powodzeniem od wielu lat w różnych wycinarkach, nie tylko 2D, lecz także 3D oraz w specjalizowanych maszynach do rur i profili.

W najnowszej wersji maszyny wprowadzono technologię HighSpeed Eco, zapewniającą szybsze cięcie przy obniżonym nawet o 60% zużyciu gazu. Specjalna dysza ślizgająca się po materiale zmniejsza strumień gazu tnącego, a tym samym obniża koszty cięcia. Jest to szczególnie istotne przy cięciu azotem pod wysokim ciśnieniem ze względu na duże zużycie gazu.

TruLaser Center 7030
Technologia HighSpeed Eco zapewnia szybkie cięcie ze zredukowanym zużyciem gazu

Możliwości

TruLaser Center 7030 umożliwia przeprowadzenie jakościowego rozkroju blachy o wymiarach maksymalnych 3000 mm x 1500 mm w następujących zakresach grubości:

  • stal konstrukcyjna: 1-12,7 mm,
  • stal nierdzewna: 1-12,7 mm,
  • aluminium: 1-6 mm,
  • miedź: 1-6 mm,
  • mosiądz: 1-6 mm.

Czytaj też >> Spawanie laserowe złączy zakładkowych jedno- oraz różnoimiennych − analiza problemu

W przypadku cięcia metali kolorowych ważną cechą jest odporność rezonatora TruDisk na odbicie wiązki od materiału. Nawet w przypadku powrotu odbitej wiązki do rezonatora nie występuje ryzyko uszkodzenia rezonatora TruDisk ani zatrzymania obróbki. W rezonatorze jest układ pomiaru mocy wiązki wychodzącej wraz z układem automatycznej regulacji mocy. Dzięki temu możemy zapewnić stabilność mocy wyjściowej w zakresie ±1%. Jest to niezbędne do zapewnienia stałej jakości cięcia w całym okresie pracy maszyny. Struktura lasera TruDisk jest bardzo prosta, ponieważ zawiera on tylko jeden dysk pompowany wymiennymi modułami diodowymi. Zapewnia to łatwość serwisowania w miejscu instalacji maszyny.

Cięcie laserowe prowadzone jest w kabinie roboczej spełniającej wymagania stawiane urządzeniom laserowym klasy 1. Jest więc całkowicie bezpieczne dla operatora. Kabinę wyposażono w certyfikowane okna, bezpieczny, rozsuwany dach, ułatwiający dostęp do maszyny od góry oraz specjalne przepusty dla stołów z materiałem, ażurem i gotowymi detalami.

W celu optymalizacji sortowania detali w maszynie TruLaser Center 7030 zastosowano hybrydowy układ kinematyczny. Głowica ma szybką oś X, zaś w osi Y mamy dwa zsynchronizowane napędy: wolniejszy napęd stołu oraz bardzo szybki i dynamiczny napęd optyki. W rezultacie uzyskujemy bardzo dużą dynamikę ruchu, co wraz z laserem TruDisk 6001 zapewnia bardzo krótkie czasy cięcia.

TruLaser Center 7030
Separacja odpadu i odbiór małych detali do pojemników pozwala wyeliminować mikrozłącza

Programowanie maszyny TruLaser Center 7030

Programowanie maszyny TruLaser Center 7030 realizuje się automatycznie przy użyciu specjalizowanego oprogramowania offline. Na podstawie rysunków detali powstaje kompletny program obróbki obejmujący zarówno wycinanie, jak i procesy załadunku blach, sortowania detali oraz usuwania ażuru. System umożliwia także optymalne ułożenie detali na arkuszu, minimalizujące odpad materiału.

TruLaser Center 7030 jest idealnym rozwiązaniem dla produkcji wielkoseryjnej zarówno dla firm z własnymi wyrobami, jak i świadczących usługi. Dzięki współpracy z magazynem blach i automatycznemu sortowaniu zapewnia wydajną i bezobsługową produkcję.

W przypadku jakichkolwiek pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji
TRUMPF Polska
ul. Połczyńska 111, 01-303 Warszawa
tel. 22 57 53 900, e-mail: info@pl.trumpf.com
kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TRUMPFtube

Zapobieganie nieoczekiwanym załączeniom maszyn

Wraz z rozwojem automatyzacji i ze zmieniającym się podejściem do zagadnienia izolowania osób od zagrożeń poprzez całkowitą separację w czasie lub przestrzeni lub sposób użytkowania maszyn znaczenie zapobiegania nieoczekiwanemu uruchomieniu stopniowo wzra...

Partner kategorii:

Ekologiczna stal pozyskiwana z odpadów!

O ekologicznej produkcji stali mówi się w ostatnim czasie coraz więcej. Zazwyczaj odnosi się ona do kwestii emisji gazów cieplarnianych, uwalnianych podczas produkcji. Tym razem doniesienia naukowców mówią o samych materiałach, wykorzystywanych podczas wytwarzania stali.

jak-wybrac-nitownice-do-nitonakretek

Jaką nitownicę wybrać do nitonakrętek?

Zarówno nitonakrętki jak i nitownice to produkty, o których słyszy się dość rzadko. Mimo to są one obecne w wielu domach, zakładach produkcyjnych lub rzemieślniczych, a nawet w biurach, czy firmach budowlanych i remontowych. Tak naprawdę trudno dopasować ten sprzęt do jednej k...

STAL_7-8_24_wlasnosci_i_pomiary_Michal_Wieczorowski_SKALA_MIKRO_I_SKALA_NANO_Stock-1162146044_logo
Partner kategorii:

Skala mikro i nano. Nowe możliwości w Zakładzie Metrologii i Systemów Pomiarowych

Z artykułu dowiesz się: jakie trendy rozwojowe towarzyszą pomiarom w skali mikro i nano; jakie możliwości w tym zakresie ma Politechnika Poznańska;

regulacje-prawne-w-branzy-transportowej-a-istniejace-problemy

Czy nowe regulacje prawne wyeliminują problemy w polskiej branży transportowej?

Dramatycznie rosnące koszty, pogłębiające się problemy finansowe i zadłużenie przewoźników, niejasne przepisy i absurdy Pakietu Mobilności czy nierówna konkurencja ze strony krajów trzecich – to tylko niektóre z problemów, z jakimi codziennie musi radzić sobie polska branża tr...

Partner kategorii:

Procesy obróbki cieplnej i odlewnictwa z wykorzystaniem pieców przemysłowych

Najprościej ujmując, piec przemysłowy jest urządzeniem służącym podgrzewaniu różnych materiałów do wysokich temperatur. Urządzenia te mogą być wykorzystywane w różnego typu procesach, np. w:  hartowaniu,

STAL_5-6_24_obrobka_rozmowa_ze_Zbigniewem_Parterem_iStock-875273138

Przyszłość obróbki plastycznej metali w Polsce

Przemysł metalurgiczny stoi dziś przed niejednym wyzwaniem. O radzeniu sobie z nimi opowiada rektor Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater, specjalista w zakresie obróbki plastycznej metali. Joanna Miśk...

STAL_7-8_24_Damian_Augustyn_WRZECIONA_CENTROW_OBROBCZYCH_SYGNALY_DRGAN_RYS_1

Ocena stanu wrzecion centrów obróbczych na podstawie sygnałów drgań

Z artykułu dowiesz się: dlaczego warto monitorować drgania wrzecion; jakie urządzenia będą pomocne do tego celu;

Małe i średnie firmy w UE zbyt wolno się cyfryzują. Polskie przedsiębiorstwa dużo poniżej unijnej średniej

„Droga ku cyfrowej dekadzie”, czyli program polityki transformacji cyfrowej UE, zakłada, że do 2030 roku ponad 90 proc. unijnych MŚP osiągnie co najmniej podstawowy poziom wskaźnika wykorzystania technologii cyfrowych. Dziś postęp w tej dziedzinie w krajach członkowskich Kom...

awarie-budowlane-2024-podsumowanie-konferencji-fot-1

Podsumowanie Konferencji Awarie Budowlane 2024

W dniach 20-24 maja 2024 r. odbyła się w Międzyzdrojach XXXI Konferencja Naukowo-Techniczna „Awarie Budowlane”. Tematyka awarii i katastrof budowlanych od 50 lat związana jest ze środowiskiem szczecińskim. W latach 1974 – 1993 z ini...

Przepis na sukces firmy ARSTON

Kaliska firma specjalizuje się w cięciu, wykrawaniu i gięciu długich elementów z blach. Abysprostać oczekiwaniom klientów, stawia na wysoką technologię i innowacyjne rozwiązania.Od 2011 r., czyli od początku działalności, ARSTON pracuje na obrabiarkach niemieckiegopotentata,...

STAL_7-8_24_Aleksandra_Krolicka_STALE_BAINITYCZNE_W_INFRASTRUKTURZE_KOLEJOWEJ_RYS_5
Partner kategorii:

Stale bainityczne do zastosowań w infrastrukturze kolejowej

Jakie są aktualne wyzwania związane z zieloną transformacją w sektorze transportu kolejowego, a także w procesach wytwarzania stali? Jak zmiany struktury wpływają na właściwości stali bainitycznych? Z artykułu dowiesz...

Zapobieganie nieoczekiwanym załączeniom maszyn

Wraz z rozwojem automatyzacji i ze zmieniającym się podejściem do zagadnienia izolowania osób od zagrożeń poprzez całkowitą separację w czasie lub przestrzeni lub sposób użytkowania maszyn znaczenie zapobiegania nieoczekiwanemu uruchomieniu stopniowo wzra...

zloty-medal-targow-modernlog-2024-poznaj-laureatow

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024

Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...

STAL_5-6_24_Wojciech_Kowalski_APERIODYCZNE_STRUKTURY_W_STOPACH_METALI_iStock-1480039441
Partner kategorii:

Kwazikryształy – aperiodyczne struktury w stopach metali

Z artykułu dowiesz się: czym są kwazikryształy;jakimi cechami się charakteryzują;gdzie mogą znaleźć zastosowanie. 5 października 2011 roku izraelski badacz Dan Shechtman o...

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy

Polscy przedsiębiorcy uważają środki UE za jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – ot...

Relacje

Katalog produktów

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 1-2/24

STAL Metale & Nowe Technologie 1-2/24

Zamów
Nowoczesne Hale 1/2024

Nowoczesne Hale 1/2024

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2024

Utrzymanie Ruchu 1/2024

Zamów
Fastener 1/2023

Fastener 1/2023

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.