art. sponsorowany

TruLaser Center 7030 Wycinarka laserowa z automatycznym sortowaniem detali

Firma TRUMPF jest światowym liderem w produkcji maszyn do obróbki blach, wykonujących wykrawanie, gięcie oraz cięcie i spawanie laserowe, a także całej gamy rezonatorów laserowych oraz systemów laserowych do obróbki różnorodnych materiałów. Wybierając firmę TRUMPF, możecie Państwo w najprostszy sposób dołączyć do firm korzystających z najnowszych technologii w obróbce blach. Bazując na rozwijanej przez dekady wiedzy oraz doświadczeniu z zakresu technik laserowych, firma TRUMPF proponuje szeroką gamę wycinarek laserowych. Dostosowane są one zakresem rodzajów materiałów, ich grubością oraz kształtem (blachy, rury, kształtowniki, wytłoczki) do indywidualnych potrzeb klienta. Firma TRUMPF gwarantuje pełny zakres usług z jednej ręki: maszyna, źródło laserowe, oprogramowanie i elementy automatyzacji oraz kompetentny serwis na terenie całego kraju. Nawet bez uprzedniego doświadczenia, dzięki wycinarkom laserowym firmy TRUMPF mogą Państwo wycinać laserowo swoje komponenty z zachowaniem najwyższej jakości i dokładności odwzorowania konturu, bazując na pełnej liście tabel technologicznych dostarczanych klientowi wraz z maszyną.

TruLaser Center 7030 – automatyzacja cięcia i sortowania zapewnia skrócenie czasu produkcji do 50%

Maszyna TruLaser Center 7030 jest przełomowym rozwiązaniem w zakresie automatyzacji procesu wycinania blach. Po raz pierwszy obejmuje także sortowanie detali. W dotychczas oferowanych maszynach sortowanie detali realizowano ręcznie. Powodowało to dodatkowe koszty osobowe oraz wydłużenie procesu produkcyjnego. Ponadto występowało ryzyko kolizji głowicy roboczej z przechylonymi detalami. Co za tym idzie – zatrzymania maszyny i przy dużych prędkościach roboczych ewentualnego uszkodzenia optyki. Małe detale z kolei mogły spaść do pojemników na odpady. Aby uniknąć takich problemów, stosowano wycinanie z mikrozłączem, ale to w rezultacie utrudnia sortowanie i czasem wymaga dodatkowej obróbki.

TruLaser Center 7030 jako rozwiązanie

Te wszystkie problemy eliminuje nowa maszyna TruLaser Center 7030. Bezpośrednio po wycięciu detali następuje ich sortowanie. Małe detale są poprzez układ programowanych bolców wypychane na dół do ruchomego pojemnika. On z kolei przekazuje je do wybranego pojemnika. Duże detale są wypychane do góry, a następnie pobierane przez programowany układ ssawek i układane na paletach. W rezultacie dostajemy gotowe posortowane detale, zaś ażur po zakończeniu wycinania jest odkładany na paletę.

Duże detale układane na paletach przez programowany układ ssawek

Maszyna TruLaser Center 7030 wymaga jedynie okresowego załadunku zestawu surowych blach na wejściu oraz okresowego odbioru gotowych, posortowanych detali i ażurów. Wszystkie operacje od surowej blachy do gotowych posortowanych detali wykonuje się automatycznie. Możliwe jest także połączenie maszyny z magazynem blach. Wówczas arkusze blachy są pobierane automatycznie z magazynu zgodnie z realizowanym programem produkcji. Strukturę i wielkość magazynu można dopasować do wymagań użytkownika. Specjalne oprogramowanie sterujące zapewnia bezobsługowe funkcjonowanie systemu.

Ruchome bolce wspomagają odbiór detali przez ssawki

Analiza teoretyczna oraz testy wykazały, że TruLaser Center 7030 pozwala skrócić całkowity czas produkcji nawet o 50%. Dzieje się to dzięki automatyzacji sterowania i wyeliminowaniu postojów wynikających z zakłóceń, w porównaniu z tradycyjną maszyną o zbliżonych szybkościach cięcia. Takie skrócenie czasu produkcji nie jest już teraz możliwe poprzez zwiększenie prędkości cięcia. Ani większa moc lasera, ani szybsze napędy nie mogą zapewnić tak znacznego skrócenia czasu produkcji.

TruLaser Center 7030 posiada wyposażenie w rezonator TruDisk 6001 o mocy 6000 W, produkowany także przez firmę TRUMPF. Rezonator TruDisk jest stosowany z powodzeniem od wielu lat w różnych wycinarkach, nie tylko 2D, lecz także 3D oraz w specjalizowanych maszynach do rur i profili.

W najnowszej wersji maszyny wprowadzono technologię HighSpeed Eco, zapewniającą szybsze cięcie przy obniżonym nawet o 60% zużyciu gazu. Specjalna dysza ślizgająca się po materiale zmniejsza strumień gazu tnącego, a tym samym obniża koszty cięcia. Jest to szczególnie istotne przy cięciu azotem pod wysokim ciśnieniem ze względu na duże zużycie gazu.

TruLaser Center 7030
Technologia HighSpeed Eco zapewnia szybkie cięcie ze zredukowanym zużyciem gazu

Możliwości

TruLaser Center 7030 umożliwia przeprowadzenie jakościowego rozkroju blachy o wymiarach maksymalnych 3000 mm x 1500 mm w następujących zakresach grubości:

  • stal konstrukcyjna: 1-12,7 mm,
  • stal nierdzewna: 1-12,7 mm,
  • aluminium: 1-6 mm,
  • miedź: 1-6 mm,
  • mosiądz: 1-6 mm.

Czytaj też >> Spawanie laserowe złączy zakładkowych jedno- oraz różnoimiennych − analiza problemu

W przypadku cięcia metali kolorowych ważną cechą jest odporność rezonatora TruDisk na odbicie wiązki od materiału. Nawet w przypadku powrotu odbitej wiązki do rezonatora nie występuje ryzyko uszkodzenia rezonatora TruDisk ani zatrzymania obróbki. W rezonatorze jest układ pomiaru mocy wiązki wychodzącej wraz z układem automatycznej regulacji mocy. Dzięki temu możemy zapewnić stabilność mocy wyjściowej w zakresie ±1%. Jest to niezbędne do zapewnienia stałej jakości cięcia w całym okresie pracy maszyny. Struktura lasera TruDisk jest bardzo prosta, ponieważ zawiera on tylko jeden dysk pompowany wymiennymi modułami diodowymi. Zapewnia to łatwość serwisowania w miejscu instalacji maszyny.

Cięcie laserowe prowadzone jest w kabinie roboczej spełniającej wymagania stawiane urządzeniom laserowym klasy 1. Jest więc całkowicie bezpieczne dla operatora. Kabinę wyposażono w certyfikowane okna, bezpieczny, rozsuwany dach, ułatwiający dostęp do maszyny od góry oraz specjalne przepusty dla stołów z materiałem, ażurem i gotowymi detalami.

W celu optymalizacji sortowania detali w maszynie TruLaser Center 7030 zastosowano hybrydowy układ kinematyczny. Głowica ma szybką oś X, zaś w osi Y mamy dwa zsynchronizowane napędy: wolniejszy napęd stołu oraz bardzo szybki i dynamiczny napęd optyki. W rezultacie uzyskujemy bardzo dużą dynamikę ruchu, co wraz z laserem TruDisk 6001 zapewnia bardzo krótkie czasy cięcia.

TruLaser Center 7030
Separacja odpadu i odbiór małych detali do pojemników pozwala wyeliminować mikrozłącza

Programowanie maszyny TruLaser Center 7030

Programowanie maszyny TruLaser Center 7030 realizuje się automatycznie przy użyciu specjalizowanego oprogramowania offline. Na podstawie rysunków detali powstaje kompletny program obróbki obejmujący zarówno wycinanie, jak i procesy załadunku blach, sortowania detali oraz usuwania ażuru. System umożliwia także optymalne ułożenie detali na arkuszu, minimalizujące odpad materiału.

TruLaser Center 7030 jest idealnym rozwiązaniem dla produkcji wielkoseryjnej zarówno dla firm z własnymi wyrobami, jak i świadczących usługi. Dzięki współpracy z magazynem blach i automatycznemu sortowaniu zapewnia wydajną i bezobsługową produkcję.

W przypadku jakichkolwiek pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji
TRUMPF Polska
ul. Połczyńska 111, 01-303 Warszawa
tel. 22 57 53 900, e-mail: info@pl.trumpf.com
kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TRUMPFtube

Pięć najważniejszych trendów w automatyzacji na rok 2023

Fernando Colás, dyrektor generalny firmy OMRON Industrial Automation Europe, przedstawia najważniejsze trendy w dziedzinie automatyki na nadchodzący rok OMRON prognozuje OMR...

rynek-magazynowy-w-polsce-wolniej-podejmowane-decyzje
Partner kategorii:

W 2023 roku decyzje na rynku magazynowym będą podejmowane wolniej

Miniony rok na rynku magazynowym był bardzo podobny do 2021 roku. Wybudowano i wynajęto podobną ilość powierzchni. Zmianie uległy sektory napędzające rozwój magazynów. Zamiast e-commerce dominować zaczęły firmy produkcyjne. Brak dużych transakcji i popyt generowany głównie prz...

Partner kategorii:

Badanie potencjału skrawnego wysokociśnieniowego strumienia wodno-ściernego na przykładzie cięcia granitu

Technologia wysokociśnieniowego strumienia wodno-ściernego stosowana do kształtowania geometrycznie złożonych przedmiotów 2D a także 3D [2], spełniająca również wysokie wymagania dotyczące cech topografii przecinanych powierzchni [1, 3, 5], znajduje w obecnych warunkach ekon...

Partner kategorii:

Yamazaki Mazak wprowadza nową gamę pionowych centrów obróbkowych

VCN-700 jest flagowym modelem nowej serii maszyn o wysokich parametrach użytkowych firmy Yamazaki Mazak. Został opracowany z myślą o wysokowydajnej obróbce. To centrum obróbkowe o imponującym potencjale może istotnie zwiększyć wy...

Partner kategorii:

Nowe przepisy dla polskich firm. Będą musiały stawić czoła hakerom

16 stycznia rozpoczął się nowy rozdział w historii europejskiej polityki bezpieczeństwa. W życie weszła dyrektywa NIS 2, przebudowująca ramy europejskiego porządku infrastruktury krytycznej i cyfrowej. Fabryki, elektrownie, wodociągi, a także banki czy szpitale czekają spore...

Partner kategorii:

Robotyzacja spawania – krótka instrukcja obsługi

Czy roboty współpracujące (coboty) to dobre rozwiązanie w dziedzinie spawania zrobotyzowanego? Względna łatwość obsługi cobotów i minimalne wymagania szkoleniowe związane ich z konfiguracją w dedykowanych aplikacjach w porównaniu z ich większymi, tradycyjnymi kuzynami sprawi...

zrownowazony-rozwoj-istotny-dla-najemcow
Partner kategorii:

Zrównoważony rozwój istotny już dla 3 na 4 najemców

W obliczu rosnących wyzwań ekonomicznych, długotrwałe skutki finansowe i środowiskowe wygrywają z presją krótkoterminowych oszczędności w nieruchomościach. W związku z tym już trzy czwarte najemców wymienia ESG wśród pięciu najważniejszych czynników wyboru nieruchomości – wyni...

w-czeladzi-odbedzie-sie-konferencja-z-zakresu-utrzymania-ruchu
Partner kategorii:

Strategie, metody i techniki efektywnego zarządzania Utrzymaniem Ruchu

Ważna data dla osób, które odpowiadają za Utrzymanie Ruchu oraz proces produkcji w zakładach produkcyjnych! Już 22 lutego w Hotelu Szafran, w Czeladzi odbędzie się sztandarowa Konferencja Techniczna Axon Media, czyli „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”....

ppg-steelguard-951-zabezpieczenie-ogniochronne-w-pozarach
Partner kategorii:

PPG STEELGUARD® 951

PPG STEELGUARD® 951 to zabezpieczenie ogniochronne w pożarach celulozowych do 3 godzin z nową elastyczną epoksydową powłoką pęczniejącą. Stal konstrukcyjna odgrywa kluczową rolę we współczesnej architekturze. Zapewnienie odpowiednieg...

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.