art. sponsorowany

TruLaser Center 7030 Wycinarka laserowa z automatycznym sortowaniem detali

Firma TRUMPF jest światowym liderem w produkcji maszyn do obróbki blach, wykonujących wykrawanie, gięcie oraz cięcie i spawanie laserowe, a także całej gamy rezonatorów laserowych oraz systemów laserowych do obróbki różnorodnych materiałów. Wybierając firmę TRUMPF, możecie Państwo w najprostszy sposób dołączyć do firm korzystających z najnowszych technologii w obróbce blach. Bazując na rozwijanej przez dekady wiedzy oraz doświadczeniu z zakresu technik laserowych, firma TRUMPF proponuje szeroką gamę wycinarek laserowych. Dostosowane są one zakresem rodzajów materiałów, ich grubością oraz kształtem (blachy, rury, kształtowniki, wytłoczki) do indywidualnych potrzeb klienta. Firma TRUMPF gwarantuje pełny zakres usług z jednej ręki: maszyna, źródło laserowe, oprogramowanie i elementy automatyzacji oraz kompetentny serwis na terenie całego kraju. Nawet bez uprzedniego doświadczenia, dzięki wycinarkom laserowym firmy TRUMPF mogą Państwo wycinać laserowo swoje komponenty z zachowaniem najwyższej jakości i dokładności odwzorowania konturu, bazując na pełnej liście tabel technologicznych dostarczanych klientowi wraz z maszyną.

TruLaser Center 7030 – automatyzacja cięcia i sortowania zapewnia skrócenie czasu produkcji do 50%

Maszyna TruLaser Center 7030 jest przełomowym rozwiązaniem w zakresie automatyzacji procesu wycinania blach. Po raz pierwszy obejmuje także sortowanie detali. W dotychczas oferowanych maszynach sortowanie detali realizowano ręcznie. Powodowało to dodatkowe koszty osobowe oraz wydłużenie procesu produkcyjnego. Ponadto występowało ryzyko kolizji głowicy roboczej z przechylonymi detalami. Co za tym idzie – zatrzymania maszyny i przy dużych prędkościach roboczych ewentualnego uszkodzenia optyki. Małe detale z kolei mogły spaść do pojemników na odpady. Aby uniknąć takich problemów, stosowano wycinanie z mikrozłączem, ale to w rezultacie utrudnia sortowanie i czasem wymaga dodatkowej obróbki.

TruLaser Center 7030 jako rozwiązanie

Te wszystkie problemy eliminuje nowa maszyna TruLaser Center 7030. Bezpośrednio po wycięciu detali następuje ich sortowanie. Małe detale są poprzez układ programowanych bolców wypychane na dół do ruchomego pojemnika. On z kolei przekazuje je do wybranego pojemnika. Duże detale są wypychane do góry, a następnie pobierane przez programowany układ ssawek i układane na paletach. W rezultacie dostajemy gotowe posortowane detale, zaś ażur po zakończeniu wycinania jest odkładany na paletę.

Duże detale układane na paletach przez programowany układ ssawek

Maszyna TruLaser Center 7030 wymaga jedynie okresowego załadunku zestawu surowych blach na wejściu oraz okresowego odbioru gotowych, posortowanych detali i ażurów. Wszystkie operacje od surowej blachy do gotowych posortowanych detali wykonuje się automatycznie. Możliwe jest także połączenie maszyny z magazynem blach. Wówczas arkusze blachy są pobierane automatycznie z magazynu zgodnie z realizowanym programem produkcji. Strukturę i wielkość magazynu można dopasować do wymagań użytkownika. Specjalne oprogramowanie sterujące zapewnia bezobsługowe funkcjonowanie systemu.

Ruchome bolce wspomagają odbiór detali przez ssawki

Analiza teoretyczna oraz testy wykazały, że TruLaser Center 7030 pozwala skrócić całkowity czas produkcji nawet o 50%. Dzieje się to dzięki automatyzacji sterowania i wyeliminowaniu postojów wynikających z zakłóceń, w porównaniu z tradycyjną maszyną o zbliżonych szybkościach cięcia. Takie skrócenie czasu produkcji nie jest już teraz możliwe poprzez zwiększenie prędkości cięcia. Ani większa moc lasera, ani szybsze napędy nie mogą zapewnić tak znacznego skrócenia czasu produkcji.

TruLaser Center 7030 posiada wyposażenie w rezonator TruDisk 6001 o mocy 6000 W, produkowany także przez firmę TRUMPF. Rezonator TruDisk jest stosowany z powodzeniem od wielu lat w różnych wycinarkach, nie tylko 2D, lecz także 3D oraz w specjalizowanych maszynach do rur i profili.

W najnowszej wersji maszyny wprowadzono technologię HighSpeed Eco, zapewniającą szybsze cięcie przy obniżonym nawet o 60% zużyciu gazu. Specjalna dysza ślizgająca się po materiale zmniejsza strumień gazu tnącego, a tym samym obniża koszty cięcia. Jest to szczególnie istotne przy cięciu azotem pod wysokim ciśnieniem ze względu na duże zużycie gazu.

TruLaser Center 7030
Technologia HighSpeed Eco zapewnia szybkie cięcie ze zredukowanym zużyciem gazu

Możliwości

TruLaser Center 7030 umożliwia przeprowadzenie jakościowego rozkroju blachy o wymiarach maksymalnych 3000 mm x 1500 mm w następujących zakresach grubości:

  • stal konstrukcyjna: 1-12,7 mm,
  • stal nierdzewna: 1-12,7 mm,
  • aluminium: 1-6 mm,
  • miedź: 1-6 mm,
  • mosiądz: 1-6 mm.

Czytaj też >> Spawanie laserowe złączy zakładkowych jedno- oraz różnoimiennych − analiza problemu

W przypadku cięcia metali kolorowych ważną cechą jest odporność rezonatora TruDisk na odbicie wiązki od materiału. Nawet w przypadku powrotu odbitej wiązki do rezonatora nie występuje ryzyko uszkodzenia rezonatora TruDisk ani zatrzymania obróbki. W rezonatorze jest układ pomiaru mocy wiązki wychodzącej wraz z układem automatycznej regulacji mocy. Dzięki temu możemy zapewnić stabilność mocy wyjściowej w zakresie ±1%. Jest to niezbędne do zapewnienia stałej jakości cięcia w całym okresie pracy maszyny. Struktura lasera TruDisk jest bardzo prosta, ponieważ zawiera on tylko jeden dysk pompowany wymiennymi modułami diodowymi. Zapewnia to łatwość serwisowania w miejscu instalacji maszyny.

Cięcie laserowe prowadzone jest w kabinie roboczej spełniającej wymagania stawiane urządzeniom laserowym klasy 1. Jest więc całkowicie bezpieczne dla operatora. Kabinę wyposażono w certyfikowane okna, bezpieczny, rozsuwany dach, ułatwiający dostęp do maszyny od góry oraz specjalne przepusty dla stołów z materiałem, ażurem i gotowymi detalami.

W celu optymalizacji sortowania detali w maszynie TruLaser Center 7030 zastosowano hybrydowy układ kinematyczny. Głowica ma szybką oś X, zaś w osi Y mamy dwa zsynchronizowane napędy: wolniejszy napęd stołu oraz bardzo szybki i dynamiczny napęd optyki. W rezultacie uzyskujemy bardzo dużą dynamikę ruchu, co wraz z laserem TruDisk 6001 zapewnia bardzo krótkie czasy cięcia.

TruLaser Center 7030
Separacja odpadu i odbiór małych detali do pojemników pozwala wyeliminować mikrozłącza

Programowanie maszyny TruLaser Center 7030

Programowanie maszyny TruLaser Center 7030 realizuje się automatycznie przy użyciu specjalizowanego oprogramowania offline. Na podstawie rysunków detali powstaje kompletny program obróbki obejmujący zarówno wycinanie, jak i procesy załadunku blach, sortowania detali oraz usuwania ażuru. System umożliwia także optymalne ułożenie detali na arkuszu, minimalizujące odpad materiału.

TruLaser Center 7030 jest idealnym rozwiązaniem dla produkcji wielkoseryjnej zarówno dla firm z własnymi wyrobami, jak i świadczących usługi. Dzięki współpracy z magazynem blach i automatycznemu sortowaniu zapewnia wydajną i bezobsługową produkcję.

W przypadku jakichkolwiek pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji
TRUMPF Polska
ul. Połczyńska 111, 01-303 Warszawa
tel. 22 57 53 900, e-mail: info@pl.trumpf.com
kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TRUMPFtube
inwestycje na robotyzację

Inwestycje w robotyzację wciąż niedostateczne

Do 2025 roku prawie połowa polskich firm planuje wdrożenie nowych technologii. Dużych przedsiębiorców interesuje zwłaszcza inwestycja w robotyzację i mają na to zaplanowane budżety. Mniejsze firmy również skorzystałyby na automatyzacji procesów, ale brakuje im instrumentów w...

Partner kategorii:

Megatrendy w produkcji stali na najbliższe lata

Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja w przemyśle. W jakim stanie znajduje się obecnie polskie hutnictwo? Jakie są perspektywy produkcji stali? Na te pytania odpowiada dr hab. inż. Bożena Gajdzik, prof. Politechniki Śląskiej.

polska-branza-elementow-zlacznych

Polska branża elementów złącznych. Wyzwania w 2024 roku

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii i ewolucją wymagań rynkowych, branża przemysłowa, zwłaszcza segment elementów złącznych, stoi przed szeregiem wyzwań. Polska, będąca jednym z kluczowych graczy na rynku europejskim  w dziedzinie produkc...

STAL_1-2_24_Zbigniew_Brytan_DRUK_3D_WIZJA_PROJEKTU_SYNAM_iStock-1778608288
Partner kategorii:

Rozwój materiałów i procesów w druku 3D: wizja projektu SynAM pod kierownictwem Politechniki Śląskiej

Z artykułu dowiesz się: jakie możliwości daje technologia wytwarzania addytywnego;jakie problemy pozostają do rozwiązania w związku z rozwojem tej dziedziny;na czym polega projekt SynAM.

telematyka-w-transporcie-korzysta-z-niej-4-na-10-polskich-firm

4 na 10 polskich firm korzysta z telematyki w transporcie

Według międzynarodowej organizacji, zajmującej się bezpieczeństwem dostaw w branży zaawansowanych technologii, w pierwszym półroczu 2023 roku odnotowano w 67 krajach w rejonie EMEA blisko 50 tys. przestępstw dokonanych na przewożony towar. W Europie najwięcej takich sytuacji m...

Partner kategorii:

Mazak Emo Encore – wyjątkowe dni otwarte w Pradze

W dniach 31 stycznia – 1 lutego w Pradze odbyły się dni otwarte Mazak Emo Encore. Goście mieli okazję nie tylko wysłuchać prelekcji poświęconych najważniejszym technologicznym dokonaniom firmy, ale także zobaczyć na żywo działan...

Wybrane maszyny i urządzenia stosowane w procesach gięcia

W niniejszym artykule dokonano przeglądu maszyn i urządzeń wykorzystywanych w procesach gięcia rur, profili, drutu oraz sprężyn. Przedstawiono charakterystykę giętarek wybranych producentów dostępnych na rynku polskim. Urządzenia podzielono na: giętarki trzpieniowe, giętarki b...

Metody łamania wiórów w obróbce skrawaniem cz. I

Z artykułu dowiesz się: jak klasyfikowane są wióry;jak powinien wyglądać cykl łamania wiórów;co wpływa na sposób łamania. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów wytwarz...

metawersum w fabryce przemysłowej

Inteligentne fabryki kluczowym trendem dla ponad 80 proc. przedstawicieli sektora przemysłowego

Zastosowanie nowoczesnych technologii cyfrowych pozwala obniżyć koszty produkcji nawet o jedną trzecią! Po latach funkcjonowania w niestabilnej rzeczywistości geopolitycznej i gospodarczej, przedstawiciele sektora przemysłowego z...

dach-hali-stalowej-rodzaje-wady-i-zalety-zastosowania-fot-2

Konstrukcja dachu hali stalowej

Dach w każdym budynku, niezależnie od jego rozmiarów jest niebywale istotnym elementem, który wraz ze ścianami tworzy wygrodzenie kubatury wewnętrznej obiektu chroniąc ją przed zewnętrznymi zjawiskami atmosferycznymi. Dach, jak...

seminarium obróbki laserowej

Analiza możliwości cięcia laserowego 3D za pomocą lasera gazowego CO2

Z artykułu dowiesz się: czym jest obróbka 3D i cięcie 3D;jakie elementy wpływają na innowacyjność procesu cięcia;o badaniach nad wykorzystaniem laserów gazowych CO2. Czy m...

Partner kategorii:

Kontrola głębokości wtopienia w czasie rzeczywistym w procesie spawania laserowego z wykorzystaniem interferometrycznego pomiaru odległości − cz. II

Z artykułu dowiesz się: jak były wykonywane badania poprawności pomiaru głębokości wtopienia laserowego;z jakich urządzeń skorzystano podczas pomiarów;jakie uzyskano wyniki pomiarowe.

jednodniowa-konferencja-axon-media-z-obszaru-ur-w-legnicy
Partner kategorii:

Spotkanie branżowe z obszaru UR w Polsce – Konferencja Techniczna w Legnicy

Już 5 marca 2024 roku w legnickim hotelu Qubus odbędzie się wydarzenie skierowane do przedstawicieli działów UR - „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”. To dobra okazja, by zapoznać się z nowinkami z branży, wysłuchać specjalistów i podnieść kompetencje, ...

logo-na-elewacji-zmora-kierownika-budowy-i-gw-fot-3

Logo na elewacji – zmora Kierownika Budowy i GW

W branży budowlanej, zwłaszcza w przypadku budynków przemysłowych, takich jak hale i obiekty wielkopowierzchniowe oznakowania są tak samo istotne jak pozostałe elementy wyposażenia. Jednak, gdy nadchodzi moment umieszczenia logo na ...

czyszczenie laserowe
Partner kategorii:

Bezpieczeństwo pracy z laserami czyszczącymi

Na czym polega technologia czyszczenia laserowego i jakie są jej zalety? Co wyróżnia lasery czyszczące spośród innych technologii? Uniwersalność procesu czyszczenia laserowego sprawia, że może być z powodzeniem stosowan...

sektor-nieruchomosci-handlowych-a-biura-parki-handlowe-atrakcyjniejsze

Parki handlowe atrakcyjniejszymi aktywami niż biurowce

Parki handlowe i obiekty typu convenience umocniły w minionym roku swoją pozycję na rynku transakcji inwestycyjnych w Polsce. W 2024 roku sektor nieruchomości handlowych nadal będzie przyciągał inwestorów tego typu aktywami, które uważane są za jedną z najbezpieczniejszych opc...

Relacje

Katalog produktów

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/23

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/23

Zamów
Nowoczesne Hale 1/2024

Nowoczesne Hale 1/2024

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2023

Utrzymanie Ruchu 1/2023

Zamów
Fastener 1/2023

Fastener 1/2023

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.