Targi MODERNLOG startują za kilka dni – poznaj program

Już za kilka dni rozpocznie się kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Na 4 dni (30.05-2.06) pawilon nr 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się centrum nowoczesnej logistyki, gdzie spotkają się liderzy branży, przedstawiciele producentów i dostawców innowacyjnych rozwiązań. W programie: konferencja Smart Warehouse, konferencje organizowane przez Partnerów Branżowych targów oraz pokazy maszyn na żywo.

MODERNLOG organizowany jest w ramach bloku targów prezentujących dorobek polskiego i światowego przemysłu – towarzyszyć mu będą targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. Łącznie, w ramach całego bloku targowego, zaprezentuje się ponad 600 wystawców. Jak wygląda program targów?

– Z roku na rok targi MODERNLOG nie tylko powiększają swoją powierzchnię czy liczbę wystawców, ale także zyskują na znaczeniu w branży. Już za kilka dni pawilon 6 MTP zapełni się międzynarodowymi firmami, które zaprezentują najlepsze rozwiązania z zakresu m.in. logistyki 4.0, technologii transportu, systemów magazynowania, komisjonowania i gospodarki magazynowej, pakowania i systemów identyfikacji, software’u i rozwiązań IT dla intralogistyki, a także usług logistycznych, w tym logistyki kontraktowej – zapowiada Hanna Zdrojewska, Dyrektor Targów MODERNLOG. – Ale nie tylko oferta na stoiskach będzie bogata. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z programem pozostałych wydarzeń targów: konferencji Smart Warehouse czy pokazów maszyn na żywo w strefie In4Log. MODERNLOG to logistyka 4.0, innowacje, trendy, spotkania na żywo – i tego na pewno nie zabraknie na przełomie maja i czerwca w Poznaniu.

Konferencja Smart Warehouse

Jakimi kolegami w pracy będą (lub już są) roboty? Czy, a raczej, dlaczego sprzedawca internetowy powinien skorzystać z fulfillment? AI i IoT w magazynie – czy dla wielu to nadal science fiction? Kiedy wystarczy mechanizacja, a kiedy uzasadniona jest automatyka? Jak dziś działają nowoczesne magazyny i ile można zyskać dzięki synergii technologii? Jak przygotować kadry do pracy z automatyką? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas konferencji Smart Warehouse, która odbędzie się w dniach 31.05-1.06.

Na scenie w pawilonie 6 spotkają się praktycy z zakresu automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy w magazynie, aby w ramach pięciu paneli dyskusyjnych podzielić się swoją wiedzą z gośćmi targowymi. Konferencja rozpocznie się rozmową Human vs robotics, jak zakolegować się z robotem w magazynie z udziałem online Aleksandry Przegalińskiej (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz Magdaleny Morze (Łukasiewicz – PIT), Moniki Dudy (DHL Supply Chain), Malwiny Faliszewskiej.

Tematy kolejnych dyskusji to: #Mechanizacja i automatyzacja pracy w magazynie, #AGV roboty, #Fulfillment – logistyka dla e-commerce oraz #IoT digitalizacja. Wśród prelegentów przedstawiciele m.in. Dachser, Ferag, GXO, Hörmann Logistik, InPost Fulfillment, Jungheinrich, Miebach, PSI, SSI Schäfer, Toyota Material Handling. W ramach Smart Warehouse dostępna będzie również specjalna strefa networkingowa, a na scenie – poza głównymi panelami dyskusyjnymi – odbędą się również wystąpienia w cyklu Scena Partnerów (m.in. Hardis Group, Hörmann Logistik, InPost Fulfillment i Modivo). Na zakończenie wystąpi gość specjalny: himalaista Adam Bielecki, który opowie o swoich dwóch ostatnich wyprawach do Peru i Pakistanu. Aby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić formularz rejestracyjny: www.smartwarehouse.modernlog.pl.

Pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log

Nieodłączoną częścią MODERNLOG są pokazy maszyn w strefie In4Log, podczas których będzie można z bliska przyjrzeć się pracującym urządzeniom, a także przekonać się o skuteczności nowoczesnych rozwiązań w magazynach. Prezentacje odbywać się będą codziennie o każdej pełnej godzinie we współpracy z partnerami technologicznymi, wśród których znajdują się firmy: AIUT, Mosca, Fronius, Craemer, AnterSystem, Continental, RedSteel, PolPlan, LGS Maximal, Agroma Polsad, LineLaser. Strefa In4Log kolejny rok realizowana jest we współpracy z Wydawnictwem Medialog.

Konferencje Partnerów Branżowych

Po raz pierwszy w ramach targów odbędą się dwie konferencje organizowane przez Patronów Branżowych wydarzenia – obie 30 maja. Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej zaprasza na Konferencję Regałową, podczas której eksperci przedstawią zagadnienia dotyczące systemów składowania, z którymi na co dzień mierzą się zarządzający magazynami (godz. 10:00-14:00, Sala Niebieska w Holu Wschodnim). Natomiast Kierunek na strefę nowoczesnej logistyki to konferencja organizowana przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Prelegenci rozmawiać będą o tym czy obecny stan logistyki to skutek geopolitycznego „efektu motyla”, czy dobrze zarządzana i ustabilizowana zmiana oraz czy trend zmian w logistyce daje optymistyczne spojrzenie w przyszłość (godz. 12:00-15:00, scena w pawilonie 6).

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG potrwają od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.

Lista wystawców, szczegóły wydarzenia, a także bilety są dostępne na: www.modernlog.pl.

Źródło: Organizator

Sprawdź również inne wydarzenia branżowe >>

Galeria

Sztuczna inteligencja stwarza problemy. Pojawiają się pozwy.

AI - to najgorętszy temat tego roku. Na fali popularności pojawia się jednak coraz więcej problemów związanych ze sztuczną inteligencją. Dotyczą one m.in. kreowania fake newsów, zagrożenia dezinformacją, łamania praw autorskich i nieuczciwego pozyskiwania danych do trenowani...

damian-kolata
Partner kategorii:

Damian Kołata: Największa aktywność deweloperów dotyczy sektora magazynowego

Damian Kołata, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE w Cushman & Wakefield, opowiedział redakcji „Nowoczesnych Hal” o sytuacji na rynku nieruchomości, aktualnych trendach, obszarach atrakcyjnych dla deweloperów i cenach...

STAL_7-8_23_Barbara_Jamula_PROCES_INZYNIERII_REKONSTRUKCYJNEJ_RYS_7_A
Partner kategorii:

Zastosowanie współrzędnościowych systemów pomiarowych w procesie inżynierii rekonstrukcyjnej

Z artykułu dowiesz się: jakiego typu współrzędnościowe systemy pomiarowe są najczęściej stosowane w procesie inżynierii rekonstrukcyjnej,w jakiej postaci otrzymujemy dane pomiarowe odwzorowujące geometrię obiektu,jak przebie...

Partner kategorii:

Centrum Produkcyjno-Wdrożeniowe

Ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie sprzedaży systemów narzędziowych, pomiarowych a także usług z nimi związanych skłoniło nas do podjęcia kroku w stronę poszerzenia naszej działalności o produkcję narzędzi i części maszyn. Impuls ku temu dała nam wieloletnia współpra...

Partner kategorii:

Cyberprzestępcy coraz częściej kradną dane poprzez aplikacje chmurowe

W lipcu 2023 r. 57% wszystkich pobrań złośliwego oprogramowania  pochodziło z popularnych aplikacji w chmurze. Jednocześnie całkowita liczba aplikacji w chmurze, z których pobrano złośliwe oprogramowanie, wzrosła do 167. To wskazuje, że cyberprzestępcy nadal docierają do swo...

Partner kategorii:

Paulina Grabowska-Lisowska: Jako spawalnicy musimy się uczyć na bieżąco

O blaskach i cieniach pracy w spawalnictwie, trudnościach, z jakimi zmagają się pracownicy tej branży, o tym, co należałoby zmienić i o perspektywie na przyszłość opowiada nam Paulina Grabowska-Lisowska, inżynier spawalnik i założycielka strony przepisyspawalnicze.pl.

efektywnosc-energetyczna-poznaj-sprawdzone-metody
Partner kategorii:

Efektywność energetyczna – poznaj sprawdzone metody

Już 5 października w Redzie, koło Gdyni odbędzie się Konferencja Techniczna Axon Media: „Efektywność energetyczna w przemyśle”, podczas której zaproszeni eksperci z branży energetycznej zaprezentują skuteczne techniki optymalizacji energii w zakładach przemysłowych. To spotkan...

konferencja-axon-media-w-redzie-wyzwania-dzialow-ur
Partner kategorii:

Wyzwania działów Utrzymaniu Ruchu: globalne trendy a lokalne rozwiązania

4 października w Redzie (Hotel River Style), koło Gdyni odbędzie się Konferencja Techniczna „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”. Wydarzenie adresowane do praktyków działów utrzymania ruchu odbędzie się w sprawdzonej wykładowo-konsultacyjnej formule, któ...

Partner kategorii:

Powłoki ochronne na warstwach wierzchnich stopów magnezu otrzymywane w procesie natryskiwania cieplnego

Z artykułu dowiesz się: o charakterystyce metody naddźwiękowego natryskiwania płomieniowego,jakie są wyniki bada...

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.