Carlex – wizjonerzy w poszukiwaniu najwyżej jakości
Filozofia Carlex jest prosta: dążenie do osiągnięcia najwyższej jakości świadczonych usług, skupienie się na obsłudze, doskonałym czasie reakcji i świadomości ekologicznej.
W 2021 r. Carlex przejął w zarządzanie oddziałem w Luksemburgu, a wraz z tym wcześniej używany, dostosowany do potrzeb poprzedniego operatora system zarządzania aktywami konserwacyjnymi, który wymagał wymiany. Preferencją klienta było zastosowanie IBM Maximo, w wersji Out of the Box, wzbogaconego o szereg konfiguracji, dokonanych z myślą o potrzebach klienta.
PROJEKT
Po starannej selekcji firma Carlex wybrała MACS – platynowego partnera IBM Maximo do wdrożenia rozwiązania IBM Maximo Asset Management w lokalizacji w Luksemburgu.
Wdrożenie IBM Maximo Asset Management zakończono trzy miesiące wcześniej niż planowano, zaś projekt obejmował dwie integracje interfejsu z systemami produkcyjnym i finansowym.
Obecnie ponad 225 użytkowników Carelx używa IBM Maximo do procesów konserwacji i zaopatrzenia. Dodatkowo planuje się wdrożenie niektórych nowych modułów, takich jak Mobile Anywhere.
WYZWANIE MACS
- Zrozumieć potrzeby Carlex i przełożyć je na możliwości IBM Maximo .
- Zapewnić doradztwo, zarządzanie projektem i wsparcie wdrożeniowe dla różnych lokalizacji Carlex na całym świecie.
- Wdrożyć IBM Maximo Asset Management w ciągu 5 miesięcy.
- Zapewnić szybkie i praktyczne rozwiązania problemów mogących wystąpić w trakcie implementacji.
WYRAŹNA POPRAWA DZIĘKI IBM MAXIMO
Czy możesz sobie wyobrazić, że przednia szyba była kiedyś opcją luksusową przy zakupie nowego samochodu? Po pojawieniu się pierwszego samochodu pod koniec XIX wieku kierowcy samochodów mogli kupić szyby jako dodatkową płatną opcję dla ich ochrony i lepszej widoczności na drodze. Od tych pierwszych szyb ze szkła okiennego do obecnych szyb, które muszą spełniać przepisy rygorystyczne normy bezpieczeństwa, branża motoryzacji przebyła długą drogę. Carlex Glass, spółka zależna Central Glass Ltd, doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkich wymagań dotyczących bezpieczeństwa, jakości i ochrony środowiska związanych z produkcją przednich szyb. Analityk biznesowy Carlex IT, z 18-letnim stażem w luksemburskiej lokalizacji w Grevenmacher, był odpowiedzialny wraz z grupą utrzymania ruchu za wybór i wdrożenie IBM Maximo .
KONSERWACJA CARLEX
Lokalizacja Carlex w Luksemburgu jest jednym z głównych producentów szyb do samochodów w Europie dla klientów takich jak BMW, VW, Audi i innych. To właśnie z tej lokalizacji Carlex zaopatruje europejski przemysł motoryzacyjny w 1,2 miliona szyb samochodowych rocznie. Do niedawna Carlex Luxembourg pracowała z dostosowanym do potrzeb systemem zarządzania aktywami konserwacyjnymi. Stając się częścią większej światowej organizacji, pojawiła się potrzeba przejścia na inny system zarządzania konserwacją, który mógłby być również używany w większej liczbie lokalizacji. „Zarządzamy konserwacją za pomocą systemu, ale także częściami zamiennymi i materiałami pośrednimi, takimi jak komputery. Bardzo ważne jest również dla nas posiadanie systemu, który bezproblemowo łączy się z naszym systemem produkcyjnym i finansowym”.
ODPOWIEDŹ NA WYMAGANIA CARLEX NA RÓŻNYCH POZIOMACH
IBM Maximo był jednym z systemów, którym przyglądał się Carlex. Carlex IT Business Analyst wyjaśnia, dlaczego Carlex wybrał IBM Maximo jako preferowany system utrzymania ruchu. „Oceniliśmy różne dobrze znane systemy zarządzania konserwacją. Na podstawie prezentacji i doświadczeń z IBM Maximo w przeszłości wiedzieliśmy, że IBM Maximo zbliżył się do tego, jak planujemy i organizujemy naszą konserwację. Poza tym dało nam to możliwość skonfigurowania go do potrzeb naszych użytkowników i środowiska, jeśli to konieczne”. Ważną rolę w wyborze odegrał również wachlarz możliwości, jakie oferuje IBM Maximo .
Rozwiązanie zakupowe było bardzo zbliżone do naszego poprzedniego środowiska, które się u nas sprawdziło. Ale również moduły takie jak planowanie i rozwiązanie mobilne wzbudziły nasze zainteresowanie”. Carlex znalazł w MACS europejskiego partnera IBM Maximo, który jest w stanie oferować swoje usługi również w USA. „Ponieważ mamy również siostrzane zakłady w USA, w których planowane jest wdrożenie nowego systemu, szukaliśmy zdolnego partnera w zakresie konserwacji, który byłby w stanie pomóc nam na całym świecie. Poza tym MACS zaoferował atrakcyjną cenę.”
DOBRZE PRZYGOTOWANA I SZYBKA REALIZACJA
„Od samego początku współpraca z MACS układała się dobrze. Byli w stanie zapewnić zasoby w razie potrzeby i byli w stanie szybko zrozumieć, w jaki sposób system powinien pasować do naszego środowiska”, mówi pracownik Carlex. Nasze zadowolenia wynikało również z faktu, że wdrożenie przebiegło znacznie szybciej niż zakładano. Faktycznie zakończyło się ono trzy miesiące przed zakładanym terminem „Wdrożenie przebiegło sprawnie. Współpraca między konsultantami MACS a firmą Carlex była bardzo dobra. Problemy, które napotkaliśmy, zostały szybko rozwiązane, a my byliśmy w stanie szybko przetestować rozwiązanie i wdrożyć je”. Dodaje, że Business Pilot z realistycznymi danymi, a także możliwość zobaczenia, jak działały ich różne przepływy pracy podczas procesu wdrażania, zaowocowało systemem, który spełniał potrzeby i oczekiwania Carlex w momencie uruchomienia systemu. Oraz: „Wszystkie wnioski wyciągnięte podczas wdrażania w Luksemburgu zostaną wykorzystane przy wdrażaniu w siostrzanych zakładach w USA”.
ZADOWOLENIE PIERWSZYCH UŻYTKOWNIKÓW
„IBM Maximo jest taki, jak chcemy, i jest w pełni dostosowany do naszych wymagań. Nasze różne systemy, Maximo, Production i Finance, a także użytkownicy rozmawiają tym samym językiem. Oznacza to, że popełnianych jest mniej błędów i pomyłek”. Po wdrożeniu członek zespołu projektowego przeszkolił wszystkich użytkowników w zakładzie Carlex Luxembourg.
Dostarczona dokumentacja jest kompletna, przejrzysta i dostępna dla użytkowników, którzy mają pytania. „System sprawdza się dzięki narzędziom do szybkiego raportowania i centrom startowym, które przekazują użytkownikom dokładnie to, czego potrzebują. Mimo to nowy system to duża zmiana, użytkownicy potrzebują trochę czasu, aby nauczyć się w nim poruszać i przyzwyczaić”.
SYSTEM DO ROZBUDOWY NA PRZYSZŁOŚĆ
Carlex Luxembourg wybrał przemyślaną strategię wdrożeniową, która stopniowo wprowadza użytkowników w funkcjonalność nowego systemu. Carlex wyjaśnia, jakie kolejne kroki należy podjąć, aby rozszerzyć możliwości oferowane przez IBM Maximo .
Na początku 2022 roku Carlex planuje uruchomić rozwiązanie mobilne IBM Maximo Anywhere, aby umożliwić użytkownikom zdalny dostęp do procesu zarządzania utrzymaniem ruchu. „Next to Anywhere poszukujemy również w przyszłym roku kierownika ds. środowiska bezpieczeństwa i higieny pracy (HSE), aby zwiększyć wykorzystanie Maximo i przeprowadzić migrację naszych obecnych danych”. Za pomocą HSE Carlex planuje zwiększyć bezpieczeństwo i higienę pracy w środowisku utrzymania ruchu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, obejrzyj webinar „Wprowadzenie do IBM Maximo Application Suite”: https://streamyard.com/watch/NyeRaU57dhFQ
Źródło: Carlex
Mogą zainteresować Cię również
Programista robotów: Gdzie pracować? Video z ekspertem.
Zapraszamy do obejrzenia drugiej części nagrania z ekspertką – Dobromiłą Włodarską (robotycy.com) na temat pracy programisty robotów przemysłowych.
Transformacja polskiego przemysłu stalowego na europejskim rynku stali. Długofalowe zmiany rynkowe w ujęciu historycznym, cz. II
Z artykułu dowiesz się: czy jest szansa na obniżenie energochłonności w hutach w Polsce; czy przemysł hutniczy inwestuje w innowacyjne rozwiązania;
Targi FASTENER POLAND® – eksperci branży elementów złącznych z całego świata znowu spotkają się w Krakowie
Targi FASTENER POLAND®, które 25-26 września odbędą się w EXPO Kraków, to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Od siedmiu lat Targi FASTENER POLAND® są kluczowym forum wymiany do...
Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych
Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...
Nearshoring i friendshoring to szansa dla rozwoju branży TSL
W obliczu globalnych wyzwań, firmy coraz częściej decydują się na przeniesienie produkcji bliżej rynków zbytu. Trend ten zyskuje na sile, a Europa staje się atrakcyjną lokalizacją dla nowych inwestycji. Szczególną popularnością cieszą się koncepcje nearshoringu i friendshori...
Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych
Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...
Niekonwencjonalne metody kształtowania plastycznego
W artykule przedstawiono koncepcje czterech niekonwencjonalnych metod przeróbki plastycznej: kucia z oscylacyjnym skręcaniem, kucia z poprzecznym ruchem stempla, walcowania z poprzecznym ruchem walców oraz kucia segmentowego. Metody te umożliwiają wytwarzanie wyrobów o nietypo...
Współczesne trendy rozwojowe w obróbce skrawaniem
Obróbka skrawaniem w technologii maszyn zajmuje miejsce w grupie obróbki kształtowej – ubytkowej. Jest wiodącą techniką wytwarzania i na razie nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zastosowanie obróbki skrawaniem jest bardzo szerokie...
Polska w końcówce krajów wdrażających w firmach sztuczną inteligencję. Dlaczego tak jest?
Starsza kadra menedżerska okazuje się głównym „hamulcowym” we wdrażaniu technologii z zakresu sztucznej inteligencji w firmach – twierdzą eksperci. Brakuje nam solidnej edukacji cyfrowej, dostosowywania prawa do zmieniającego się świata i umiejętnego wykorzystania źródeł dan...
Relacja ze szkolenia „Fotowoltaika na dachach płaskich”
12 września 2024 roku w Strykowie odbyło się szkolenie pt. „Fotowoltaika na dachach płaskich”, zorganizowane przez Stowarzyszenie DAFA. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce, poświęcone szczegółowym aspektom projektowania i realizacji instalacji fotowoltaicznych na d...
Przepis na sukces firmy ARSTON
Kaliska firma specjalizuje się w cięciu, wykrawaniu i gięciu długich elementów z blach. Abysprostać oczekiwaniom klientów, stawia na wysoką technologię i innowacyjne rozwiązania.Od 2011 r., czyli od początku działalności, ARSTON pracuje na obrabiarkach niemieckiegopotentata,...
Mity w spawalnictwie: video z ekspertem. Część druga.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia drugiej części nagrania o mitach, które krążą w branży spawalniczej. O mitach spawalniczych opowiada ekspertka, Paulina Grabowska-Lisowska – Międzynarodowy Inżynier Spawalnik (IWE), inspektor, ...
Polska nie może się uwolnić od węgla. Brak inwestycji w modernizację sieci elektroenergetycznych
W Polsce ponad połowa linii elektroenergetycznych jest starsza niż 30 lat, a spory odsetek ma już ponad pół wieku. To powoduje coraz większe utrudnienia w zakresie możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii – dane URE pokazują, że liczba odmów przyłączenia do sieci z ...
Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024
Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...
Kwazikryształy – aperiodyczne struktury w stopach metali
Z artykułu dowiesz się: czym są kwazikryształy;jakimi cechami się charakteryzują;gdzie mogą znaleźć zastosowanie. 5 października 2011 roku izraelski badacz Dan Shechtman o...
Sprawiedliwa transformacja: co czeka przemysł stalowy?
Rozmowa z dr. hab. Adamem Drobniakiem, prof. UE, Dziekanem Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów. Transformacja to temat, który wzbudza wiele emocji. Czy da się ją przeprowadzić bez strat w gospodar...
Kalendarium wydarzeń
Relacje
OpenHouse 2024: z wizytą u TRUMPF Polska
TRUMPF Polska z sukcesem zorganizowała Dni Otwarte OpenHouse 2024, które odbyły się 12 i 13 września br. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 gości reprezentują...
Sprawdź więcejPolitechnika Krakowska ma nowe laboratorium
25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. &...
Sprawdź więcejSeminarium Obróbki Laserowej 22 marca 2024
22 marca 2024, podczas targów STOM, odbyło się Seminarium Obróbki Laserowej, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską. Zapraszamy do zapoznania się z fo...
Sprawdź więcejKonferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”
20 marca, drugiego dnia targów STOM, odbyła się konferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”, której organizatorem była redakcja portalu dlaprodukcji.pl i dw...
Sprawdź więcej