art. sponsorowany

PPG STEELGUARD® 951

PPG STEELGUARD® 951 to zabezpieczenie ogniochronne w pożarach celulozowych do 3 godzin z nową elastyczną epoksydową powłoką pęczniejącą.

Stal konstrukcyjna odgrywa kluczową rolę we współczesnej architekturze. Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pożarowego wymaga stosowania efektywnych systemów powłok ogniochronnych. Funkcją powłoki jest ochrona przed korozją i oddziaływaniem wysokich temperatur w przypadku pożaru przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. Aby sprostać tym wymaganiom i zaspokoić potrzeby projektantów, firma PPG opracowała nową elastyczną powłokę epoksydową PPG STEELGUARD® 951.

Skuteczna ochrona

Pęczniejąca powłoka epoksydowa PPG STEELGUARD® 951 może być stosowana w szerokim zakresie środowisk, od C1 do C5 wg ISO 12944 (C1 do C3 bez podkładu i powłoki nawierzchniowej, a w środowisku C4 i C5 z podkładem, ale bez powłoki nawierzchniowej.)

System został przetestowany zgodnie z obowiązującymi normami dot. zabezpieczeń przeciwogniowych i antykorozyjnych. Należą do nich EN 13381-8, BS 476, ISO 12944 i GB 14907.

PPG STEELGUARD® 951 pęcznieje w wysokich temperaturach. Przekształca się z cienkiej powłoki w grubą, piankową warstwę, która izoluje stal w przypadku wystąpienia pożaru celulozowego. Izolacja ta podnosi odporność ogniową konstrukcji stalowych, zapewniając do trzech godzin ochrony.

Wygląd

W porównaniu z innymi ogniochronnymi powłokami epoksydowymi dostępnymi na rynku PPG STEELGUARD® 951 wyróżnia się wyjątkowo gładkim architektonicznym wykończeniem.

Powłoka uwypukla walory wizualne konstrukcji stalowej, nadając jej współczesną, przemysłową estetykę, która odpowiada wielu nowoczesnym potrzebom projektowym.

W oparciu o naszą opatentowaną technologię, elastyczny PPG STEEL­GUARD® 951 charakteryzuje się doskonałą trwałością, a także właściwościami mechanicznymi. To zmniejsza ryzyko uszkodzenia podczas transportu i montażu. Powłoka jest odporna na pękanie nawet w bardzo niskich temperaturach.

Zalety aplikacji

W jednej warstwie PPG STEELGUARD® 951 może być nakładany do grubości suchej powłoki (DFT) 3500 µm. Tak wydajna aplikacja, wraz z krótkim czasem utwardzania, pomaga zredukować koszty wykonania zabezpieczenia konstrukcji stalowej.

PPG STEELGUARD® 951 wykazuje wyjątkową tolerancję na oddziaływanie środowiska zewnętrznego podczas aplikacji, zatem zabezpieczenie może być wykonywane w wytwórniach, jak i na placu budowy. Powłoka może być nakładana zarówno przy użyciu agregatów do natrysku bezpowietrznego przeznaczonych do aplikacji farb jedno-, jak i wieloskładnikowych.

Pełna aplikacja systemu w wytwórni może zostać zrealizowana w ciągu jednego dnia. Następnego dnia konstrukcja może być przetransportowana na plac budowy.

Ekspertyza w zakresie innowacji

PPG Protective and Marine Coatings, bazując na własnych doświadczeniach, popartych badaniami i wysiłkami rozwojowymi, wprowadziło na rynek tę innowacyjną epoksydową farbę do wykonywania elastycznej powłoki ogniochronnej STEELGUARD 951, o 100-proc. zawartości części stałych i wyjątkowo niskiej zawartości lotnych związków organicznych.

PPG STEELGUARD® 951 może być użyty do zabezpieczenia profili stalowych o różnych przekrojach, a także w szerokim zakresie temperatur krytycznych.

Dzięki globalnej sieci dostaw PPG, niezależnie od lokalizacji projektu, zapewniamy dostęp do wyrobów, jak również niezbędne wsparcie techniczne.

PPG Coatings Poland Sp. z o.o.
Protective and Marine Coatings
e-mail: Customers@ppg.com
www.ppgpmc.com

Przeczytaj również: Bezpieczeństwo przede wszystkim − drzwi, ściany i zbiorniki przeciwpożarowe jako elementy zabezpieczenia ogniowego

Galeria

Pięć najważniejszych trendów w automatyzacji na rok 2023

Fernando Colás, dyrektor generalny firmy OMRON Industrial Automation Europe, przedstawia najważniejsze trendy w dziedzinie automatyki na nadchodzący rok OMRON prognozuje OMR...

rynek-magazynowy-w-polsce-wolniej-podejmowane-decyzje
Partner kategorii:

W 2023 roku decyzje na rynku magazynowym będą podejmowane wolniej

Miniony rok na rynku magazynowym był bardzo podobny do 2021 roku. Wybudowano i wynajęto podobną ilość powierzchni. Zmianie uległy sektory napędzające rozwój magazynów. Zamiast e-commerce dominować zaczęły firmy produkcyjne. Brak dużych transakcji i popyt generowany głównie prz...

Partner kategorii:

Badanie potencjału skrawnego wysokociśnieniowego strumienia wodno-ściernego na przykładzie cięcia granitu

Technologia wysokociśnieniowego strumienia wodno-ściernego stosowana do kształtowania geometrycznie złożonych przedmiotów 2D a także 3D [2], spełniająca również wysokie wymagania dotyczące cech topografii przecinanych powierzchni [1, 3, 5], znajduje w obecnych warunkach ekon...

Partner kategorii:

Yamazaki Mazak wprowadza nową gamę pionowych centrów obróbkowych

VCN-700 jest flagowym modelem nowej serii maszyn o wysokich parametrach użytkowych firmy Yamazaki Mazak. Został opracowany z myślą o wysokowydajnej obróbce. To centrum obróbkowe o imponującym potencjale może istotnie zwiększyć wy...

Partner kategorii:

Nowe przepisy dla polskich firm. Będą musiały stawić czoła hakerom

16 stycznia rozpoczął się nowy rozdział w historii europejskiej polityki bezpieczeństwa. W życie weszła dyrektywa NIS 2, przebudowująca ramy europejskiego porządku infrastruktury krytycznej i cyfrowej. Fabryki, elektrownie, wodociągi, a także banki czy szpitale czekają spore...

Partner kategorii:

Robotyzacja spawania – krótka instrukcja obsługi

Czy roboty współpracujące (coboty) to dobre rozwiązanie w dziedzinie spawania zrobotyzowanego? Względna łatwość obsługi cobotów i minimalne wymagania szkoleniowe związane ich z konfiguracją w dedykowanych aplikacjach w porównaniu z ich większymi, tradycyjnymi kuzynami sprawi...

zrownowazony-rozwoj-istotny-dla-najemcow
Partner kategorii:

Zrównoważony rozwój istotny już dla 3 na 4 najemców

W obliczu rosnących wyzwań ekonomicznych, długotrwałe skutki finansowe i środowiskowe wygrywają z presją krótkoterminowych oszczędności w nieruchomościach. W związku z tym już trzy czwarte najemców wymienia ESG wśród pięciu najważniejszych czynników wyboru nieruchomości – wyni...

w-czeladzi-odbedzie-sie-konferencja-z-zakresu-utrzymania-ruchu
Partner kategorii:

Strategie, metody i techniki efektywnego zarządzania Utrzymaniem Ruchu

Ważna data dla osób, które odpowiadają za Utrzymanie Ruchu oraz proces produkcji w zakładach produkcyjnych! Już 22 lutego w Hotelu Szafran, w Czeladzi odbędzie się sztandarowa Konferencja Techniczna Axon Media, czyli „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”....

ppg-steelguard-951-zabezpieczenie-ogniochronne-w-pozarach
Partner kategorii:

PPG STEELGUARD® 951

PPG STEELGUARD® 951 to zabezpieczenie ogniochronne w pożarach celulozowych do 3 godzin z nową elastyczną epoksydową powłoką pęczniejącą. Stal konstrukcyjna odgrywa kluczową rolę we współczesnej architekturze. Zapewnienie odpowiednieg...

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.