art. sponsorowany

PPG STEELGUARD® 951

PPG STEELGUARD® 951 to zabezpieczenie ogniochronne w pożarach celulozowych do 3 godzin z nową elastyczną epoksydową powłoką pęczniejącą.

Stal konstrukcyjna odgrywa kluczową rolę we współczesnej architekturze. Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pożarowego wymaga stosowania efektywnych systemów powłok ogniochronnych. Funkcją powłoki jest ochrona przed korozją i oddziaływaniem wysokich temperatur w przypadku pożaru przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. Aby sprostać tym wymaganiom i zaspokoić potrzeby projektantów, firma PPG opracowała nową elastyczną powłokę epoksydową PPG STEELGUARD® 951.

Skuteczna ochrona

Pęczniejąca powłoka epoksydowa PPG STEELGUARD® 951 może być stosowana w szerokim zakresie środowisk, od C1 do C5 wg ISO 12944 (C1 do C3 bez podkładu i powłoki nawierzchniowej, a w środowisku C4 i C5 z podkładem, ale bez powłoki nawierzchniowej.)

System został przetestowany zgodnie z obowiązującymi normami dot. zabezpieczeń przeciwogniowych i antykorozyjnych. Należą do nich EN 13381-8, BS 476, ISO 12944 i GB 14907.

PPG STEELGUARD® 951 pęcznieje w wysokich temperaturach. Przekształca się z cienkiej powłoki w grubą, piankową warstwę, która izoluje stal w przypadku wystąpienia pożaru celulozowego. Izolacja ta podnosi odporność ogniową konstrukcji stalowych, zapewniając do trzech godzin ochrony.

Wygląd

W porównaniu z innymi ogniochronnymi powłokami epoksydowymi dostępnymi na rynku PPG STEELGUARD® 951 wyróżnia się wyjątkowo gładkim architektonicznym wykończeniem.

Powłoka uwypukla walory wizualne konstrukcji stalowej, nadając jej współczesną, przemysłową estetykę, która odpowiada wielu nowoczesnym potrzebom projektowym.

W oparciu o naszą opatentowaną technologię, elastyczny PPG STEEL­GUARD® 951 charakteryzuje się doskonałą trwałością, a także właściwościami mechanicznymi. To zmniejsza ryzyko uszkodzenia podczas transportu i montażu. Powłoka jest odporna na pękanie nawet w bardzo niskich temperaturach.

Zalety aplikacji

W jednej warstwie PPG STEELGUARD® 951 może być nakładany do grubości suchej powłoki (DFT) 3500 µm. Tak wydajna aplikacja, wraz z krótkim czasem utwardzania, pomaga zredukować koszty wykonania zabezpieczenia konstrukcji stalowej.

PPG STEELGUARD® 951 wykazuje wyjątkową tolerancję na oddziaływanie środowiska zewnętrznego podczas aplikacji, zatem zabezpieczenie może być wykonywane w wytwórniach, jak i na placu budowy. Powłoka może być nakładana zarówno przy użyciu agregatów do natrysku bezpowietrznego przeznaczonych do aplikacji farb jedno-, jak i wieloskładnikowych.

Pełna aplikacja systemu w wytwórni może zostać zrealizowana w ciągu jednego dnia. Następnego dnia konstrukcja może być przetransportowana na plac budowy.

Ekspertyza w zakresie innowacji

PPG Protective and Marine Coatings, bazując na własnych doświadczeniach, popartych badaniami i wysiłkami rozwojowymi, wprowadziło na rynek tę innowacyjną epoksydową farbę do wykonywania elastycznej powłoki ogniochronnej STEELGUARD 951, o 100-proc. zawartości części stałych i wyjątkowo niskiej zawartości lotnych związków organicznych.

PPG STEELGUARD® 951 może być użyty do zabezpieczenia profili stalowych o różnych przekrojach, a także w szerokim zakresie temperatur krytycznych.

Dzięki globalnej sieci dostaw PPG, niezależnie od lokalizacji projektu, zapewniamy dostęp do wyrobów, jak również niezbędne wsparcie techniczne.

PPG Coatings Poland Sp. z o.o.
Protective and Marine Coatings
e-mail: Customers@ppg.com
www.ppgpmc.com

Przeczytaj również: Bezpieczeństwo przede wszystkim − drzwi, ściany i zbiorniki przeciwpożarowe jako elementy zabezpieczenia ogniowego

Galeria

TOP Automazioni. Ponad 40 lat historii

Historia TOP Automazioni, jaką znamy dzisiaj, jest całkiem świeża. Nie jesteśmy najstarszą włoską firmą specjalizującą się w projektowaniu i produkcji automatycznych podajników prętów. Jednak jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy wyjątkowi na świecie dzięki innowacy...

program-targow-modernlog-2023-fot-1
Partner kategorii:

Targi MODERNLOG startują za kilka dni – poznaj program

Już za kilka dni rozpocznie się kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Na 4 dni (30.05-2.06) pawilon nr 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się centrum nowoczesnej logistyki, gdzie spotkają się liderzy branży, przedstawiciele producentó...

STAL_5-6_23_Dawid_Pasieka_OBROBKA_SKRAWANIEM_POLFABRYKAT_Z_ZELIWA_SZAREGO_iStock-1394970339
Partner kategorii:

Opracowanie procesu technologicznego obróbki skrawaniem na przykładzie półfabrykatu z żeliwa szarego

Z artykułu dowiesz się: jak wyglądały poszczególne etapy procesu technologicznego obróbki przedniej pokrywy pompy hydraulicznej,jakich programów użyto do wykonania m...

STAL_5-6_23_Stanislaw_Kut_ANALIZA_OBCIAZEN_ZAGINARKI_iStock-1385999419
Partner kategorii:

Analiza obciążeń narzędzi gnących na przykładzie narzędzia zaginarki

Z artykułu dowiesz się: jakie są korzyści wynikające z modelowania MES w kontekście badań narzędzi gnących,gdzie występują największe przemieszczenia na narzędziu,ja...

STAL_5-6_23_OPROGRAMOWANIE_DOSTOSOWANE_DO_POTRZEB_FOT_1
Partner kategorii:

Symbioza kluczem do rozwoju. O oprogramowaniu dostosowanym do potrzeb

Oprogramowanie to element produkcji, który musi być ściśle dopasowany do wymogów konkretnego zakładu produkcyjnego. Co więcej – niezbędna jest jego ścisła integracja z maszyną. W rozmowie z przedstawicielami firmy CALMTEC pytamy o kluczowe elementy, które zadecydowały o rozwoj...

Partner kategorii:

Analiza zastosowania sztucznej inteligencji w produkcji spawalniczej – cz. II

Z artykułu dowiesz się: jak zastosowanie sztucznej inteligencji wpływa na zwiększenie wydajności produkcji przemysłowej,w jaki sposób algorytmy i u...

program-targow-modernlog-2023-fot-1
Partner kategorii:

Targi MODERNLOG startują za kilka dni – poznaj program

Już za kilka dni rozpocznie się kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Na 4 dni (30.05-2.06) pawilon nr 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się centrum nowoczesnej logistyki, gdzie spotkają się liderzy branży, przedstawiciele producentó...

grape-town-hotel-zielona-gora-24-maja-2023-konferencja-axon-media
Partner kategorii:

Tajniki efektywnego zarządzania działem UR w firmach produkcyjnych

Już 24 maja w zielonogórskim Grape Town Hotel będzie mieć miejsce Konferencja Techniczna „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”. Wydarzenie skierowane będzie do specjalistów, których zadaniem jest zarządzanie działami utrzymania ruchu. Spotkanie odbędzie s...

farby-antykorozyjne-i-cynkowanie-zabezpieczenia-konstrukcji-istock
Partner kategorii:

Rozwiązania antykorozyjne jako zabezpieczenia konstrukcji

W obecnej zurbanizowanej przestrzeni skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne to jeden z priorytetów dla wielu branż przemysłu i budownictwa.

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.