Przemysł jutra – najważniejsze branżowe wydarzenia ponownie w Katowicach

Kluczowe wydarzenia poświęcone branżom obrabiarek, narzędziowej, spawalniczej i nowoczesnej produkcji, gromadzące setki polskich i zagranicznych wystawców oraz tysiące uczestników, 15-17 października 2024 roku odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas 16. Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, 9. Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING oraz 3. konferencji Nowy Przemysł 4.0 przedstawiciele rynku zaprezentują innowacyjne rozwiązania. W gronie ekspertów będą toczone rozmowy o przyszłości produkcji przemysłowej w Polsce i zmianach technologicznych. Nie zabraknie również dyskusji o problemach i wyzwaniach, wobec których stają branże zatrudniające tysiące osób.

Przyszłoroczne targi i konferencja stanowią platformę do prezentacji innowacji. To też forum debaty nad kierunkami rozwoju polskiego przemysłu w świetle globalnych wyzwań i trendów. Rosnący sektor morskich farm wiatrowych, budowa fabryk, instalacji OZE i inne strategiczne inwestycje stwarzają zapotrzebowanie, na które krajowy przemysł z determinacją odpowiada.

Najważniejsze wydarzenia dla branży

Grono ekspertów od lat uczestniczących w targach TOOLEX, ExpoWELDING i konferencji Nowy Przemysł, to środowisko doświadczonych menadżerów i specjalistów. Dzięki tworzonemu przez nich w Katowicach forum wymiany wiedzy i doświadczeń, znacznie łatwiejsze staje się monitorowanie dynamicznego krajobrazu przemysłowego i śledzenie jego ewolucji – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP.

Udział w przyszłorocznych wydarzeniach pozwoli lepiej zrozumieć i ocenić procesy mające wpływ na funkcjonowanie polskich przedsiębiorstw, co przełoży się na ich bardziej efektywny rozwój – dodaje.

Szeroki horyzont przemysłowy – trzy imprezy w jednym czasie i miejscu

Międzynarodowe Targi Obrabiarek Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX to trzy dni prezentacji, spotkań i rozmów. Tworzy je grono przedstawicieli branży:

  • obróbki metali,
  • narzędzi skrawających,
  • cieczy technologicznych,
  • metrologii przemysłowej,
  • BHP i utrzymania ruchu,
  • pneumatyki,
  • hydrauliki,
  • łożysk i elementów napędowych,
  • oprogramowania.

W trakcie wydarzenia, firmy mają okazję przedstawić swoją ofertę gościom wydarzenia:

  • operatorom CNC,
  • programistom,
  • kontrolerom jakości,
  • technikom utrzymania ruchu,
  • pracownikom produkcji,
  • specjalistom i kadrze menadżerskiej z najważniejszych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw działających w sektorze. 

Dzielenie się wiedzą

Dodatkowo, podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli uzyskać kompleksowe informacje, dotyczące bieżącej sytuacji rynkowej, przekazywane przez ekspertów zajmujących się projektowaniem, produkcją i dystrybucją maszyn i urządzeń do obróbki, narzędzi czy sektorów współpracujących z branżą metalową na co dzień. Na scenie umiejscowionej na terenie targów, przedstawiciele firm podzielą się praktyczną wiedzą i odpowiedzą na aktualne w branży pytania.

Będzie to także okazja do poznania zmian w procesach cyfryzacji polskiej gospodarki oraz rozmowy o szansach, wyzwaniach i ograniczeniach. Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyć będzie również Środowiskowe Seminarium Tribologów. Integralną częścią imprezy będzie Salon Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Tegoroczna, 15. edycja Toolex zgromadziła ponad 5500 uczestników i stanowiła nowe otwarcie dla wydarzeń obejmujących bezpośredni kontakt z klientem. Swoje maszyny, narzędzia i urządzenia w ruchu zaprezentowało blisko 150. wystawców.

Konferencja „Nowy Przemysł 4.0”, to reprezentatywny przegląd innowacyjnych technologii produkcyjnych i ich praktycznych zastosowań. W dyskusjach zaplanowanych na 15. i 16. października, poświęconych najważniejszym dla przemysłu tematom, wezmą udział przedstawiciele kadry menadżerskiej przedsiębiorstw przemysłowych
i produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, przedstawiciele firm specjalizujących się w robotyzacji i automatyzacji oraz eksperci.

The Best of Industry 4.0

Trzecia edycja Konferencji, przyniesie szereg nowości i atrakcji, a w czasie wydarzenia kontynuowany będzie konkurs The Best of Industry 4.0. Uhonorowane zostaną firmy, które rozwijając się w oparciu o nowe technologie, torują drogę polskiej gospodarki do cyfrowej rewolucji przemysłowej.

ExpoWELDING to najważniejsze targi spawalnicze w Polsce i jedno z najbardziej uznanych wydarzeń branżowych w Europie. Na targach zaprezentowana zostanie szeroka oferta czołowych producentów sprzętu spawalniczego, oprogramowania, a także robotyzacji i automatyzacji dedykowanej branży. Prezentacja najnowszych kompleksowych rozwiązań, wykorzystywanych podczas procesu spawania, narzędzi pozwalających podnieść wydajność i jakość pracy, to niektóre z atrakcji czekających na uczestników ExpoWELDING.

Równolegle z targami odbędzie się 65. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza, organizowana przez Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny Centrum Spawalnictwa. Jej celem jest integracja krajowego środowiska naukowego z technologami i inżynierami pracującymi w przemyśle oraz prezentacja naukowych dokonań i ocena bieżącego stanu wiedzy w spawalnictwie. Konferencja stanowi również ważne forum wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi a zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Wydarzenia dla branży w Katowicach

Targi ExpoWELDING po raz kolejny odbędą się w Katowicach. Poprzednia edycja wydarzenia (2022 rok), gościła blisko 100. wystawców i ponad 3300 uczestników.

Czytaj też >> Wycinarka laserowa – jakie parametry są kluczowe?

Międzynarodowe Targi Spawalnicze cieszą się dużym zainteresowaniem w branży, co sprzyja nawiązywaniu i rozbudowie relacji biznesowych. Dla spawalników, managerów czy inżynierów zakładów produkcyjnych, osób zawodowo związanych ze spawalnictwem, wizyta w MCK z pewnością będzie wartościowa – mówi Wioletta Błońska-Dudek, Project Manager Działu EXPO i koordynator targów ExpoWELDING.

Targi TOOLEX i ExpoWELDING odbędą się 15-17 października 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wydarzenia organizowane są przez Grupę PTWP. To wydawca magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł, portalu WNP.pl i organizator wydarzeń takich jak PRECOP czy Europejski Kongres Gospodarczy.

UiPath

Kluczowe trendy w dziedzinach sztucznej inteligencji i automatyzacji w 2025 r.

Firma UiPath przedstawia czego można się spodziewać w nadchodzącym roku w swoim raporcie Trendy Sztucznej Inteligencji i Automatyzacji 2025. Prognozy UiPath opierają się na szeroko zakrojonej analizie rynku, aktualnych postępach w badaniach nad sztuczną inteligencją i doświadc...

STAL_9-10_24_Bozena_Gajdzik_DLUGOFALOWE_ZMIANY_RYNKOWE_UJECIE_HISTORYCZNE_CZ_II_iStock-1390249924
Partner kategorii:

Transformacja polskiego przemysłu stalowego na europejskim rynku stali. Długofalowe zmiany rynkowe w ujęciu historycznym, cz. II

Z artykułu dowiesz się: czy jest szansa na obniżenie energochłonności w hutach w Polsce; czy przemysł hutniczy inwestuje w innowacyjne rozwiązania;

targi-fastener-poland-miejsce-spotkan-ekspertow-fot-4

Targi FASTENER POLAND® – eksperci branży elementów złącznych z całego świata znowu spotkają się w Krakowie

Targi FASTENER POLAND®, które 25-26 września odbędą się w EXPO Kraków, to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Od siedmiu lat Targi FASTENER POLAND® są kluczowym forum wymiany do...

Anodowanie-twarde-anodowe-powloki-tlenkowe-na-aluminium-i-jego-stopach-dlaProdukcji.pl
Partner kategorii:

Twarde anodowe powłoki tlenkowe na aluminium i jego stopach

Anodowanie (eloksacja, od „elektrolityczna oksydacja”) – to powierzchniowa obróbka metali polegająca na elektrolitycznym wytworzeniu warstwy tlenku. Anodowanie stosuje się głównie w stosunku do aluminium i jego stopów. Można je także stosować do niektórych odmian stali, tytan...

Mariusz Frąc

Czy rok 2025 będzie lepszy dla polskiego sektora TLS?

Jak sprostać wyzwaniom i wykorzystać nadchodzące możliwości w transporcie drogowym? Transport drogowy stoi przed wieloma wyzwaniami, ale jednocześnie stwarza nowe możliwości. Kluczowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę także w 2025 roku to koszty utrzymania pracownika, zadba...

STAL_11-12_20_technologie_ciecia_JAKOSC_PROCESU_CIECIA_LASEROWEGO_iStock-177007701
Partner kategorii:

Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych

Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...

conform-czyli-ciagle-wyciskanie-na-kole-rys-2

Ciągłe wyciskanie na kole (Conform®) – proces i możliwości wyciskania stopów magnezu serii AZ

Ciągłe wyciskanie na kole to proces poddawany wielu badaniom naukowym. Tym razem przyglądamy się badaniom prowadzonym przez Sieć Badawczą Łukasiewicz. Z artykułu dowiesz się:

Współczesne trendy rozwojowe w obróbce skrawaniem

Obróbka skrawaniem w technologii maszyn zajmuje miejsce w grupie obróbki kształtowej – ubytkowej. Jest wiodącą techniką wytwarzania i na razie nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zastosowanie obróbki skrawaniem jest bardzo szerokie...

ENISA

Cyberbezpieczeństwo: braki kadrowe i wyzwania NIS2. Jak Europa stawia czoła zagrożeniom cyfrowym? 

Na razie mamy opóźnienie w dostosowaniu krajowego prawa do wymogów dyrektywy NIS2, czyli ogólnounijnych przepisów dotyczących cyberbezpieczeństwa. Choć termin wyznaczony na dostosowanie lokalnego prawa minął 17 października, prace nad nowelizacją ustawy o Krajowym Systemie Cyb...

fotowoltaika-na-dachach-plaskich-relacja-ze-szkolenia-bogucki

Relacja ze szkolenia „Fotowoltaika na dachach płaskich”

12 września 2024 roku w Strykowie odbyło się szkolenie pt. „Fotowoltaika na dachach płaskich”, zorganizowane przez Stowarzyszenie DAFA. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce, poświęcone szczegółowym aspektom projektowania i realizacji instalacji fotowoltaicznych na d...

ciecie-plazmowe-analiza-jakosci-powierzchni-ciecia-cz-1-rys-9

Cięcie plazmowe – analiza jakości powierzchni cięcia – cz. 1

W jakich okolicznościach cięcie plazmowe przynosi najwięcej korzyści? Sprawdzamy to w oparciu o badania naukowców z Górnośląskiego Instytutu Technologicznego oraz Politechniki Częstochowskiej. Z artykułu dowiesz się:

Partner kategorii:

Mity w spawalnictwie: video z ekspertem. Część druga.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia drugiej części nagrania o mitach, które krążą w branży spawalniczej. O mitach spawalniczych opowiada ekspertka, Paulina Grabowska-Lisowska – Międzynarodowy Inżynier Spawalnik (IWE), inspektor, ...

elektrownia-jadrowa-stal-do-zastosowan-jadrowych-fot-1

Stale stosowane do budowy urządzeń i konstrukcji elektrowni jądrowych: rodzaje i wymagania jakościowe wg ASME i AFCEN

W obliczu planów budowy elektrowni atomowej w Polsce warto zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi stosowanych przy tej budowie materiałów. Z artykułu dowiesz się:

zloty-medal-targow-modernlog-2024-poznaj-laureatow

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024

Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...

konferencja-practicorr-2025-fot-2
Partner kategorii:

Konferencja PractiCORR 2025

Międzynarodowa konferencja PractiCORR 2025 to nowe wydarzenie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Pols­kie Stowarzyszenie Korozyjne. Konferencja PractiCORR 2025, której tema­tyka skupia się na praktycznych zagadnieniach ochro...

zwiazek-sipur-kongres-trendy

Jakie działania podejmował SIPUR w II połowie 2024 roku?

Jak wyglądały działania Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” w drugiej połowie ubiegłego roku? Kongres TRENDY 2024, 27-28 listopada 2024, Kraków

Relacje

Katalog produktów

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/24

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/24

Zamów
Nowoczesne Hale 1/2024

Nowoczesne Hale 1/2024

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2024

Utrzymanie Ruchu 1/2024

Zamów
Fastener 1/2024

Fastener 1/2024

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.