Reklama
dlaProdukcji.pl rejestracja

Innowacje, technologie i maszyny na targach ITM

Nowe inicjatywy i kontynuacja sprawdzonych projektów nakreślają kierunek targom ITM INDUSTRY EUROPE 2025. Najbliższa edycja skupi się na interaktywnych prezentacjach oraz praktycznych szkoleniach, oferując przestrzenie dla maszyn, technologii i rozwiązań dostosowanych do specyfiki różnych branż. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z innowacjami w obszarze automatyzacji, cyfryzacji oraz zrównoważonego rozwoju, co czyni wydarzenie idealnym miejscem do odkrywania przyszłości kluczowych dla polskiej gospodarki gałęzi przemysłu.

Miesiące poprzedzające targi to dla zespołu ITM INDUSTRY EUROPE 2025 czas intensywnych wyjazdów na branżowe wydarzenia, rozmów z wystawcami poprzednich edycji a także z firmami, które dopiero planują wpisanie w 2025 r. obecności na targach ITM INDUSTRY EUROPE w swoją strategię marketingową. Nie bez znaczenia są także inspirujące spotkania z partnerami wpływającymi swoją działalnością i zaangażowaniem na transformację polskiego przemysłu.

– Bliski kontakt z branżą to podstawa sukcesu. Od lat ostateczna formuła każdej edycji targów jest wynikiem wspólnej wizji i bliskiej współpracy z wystawcami i partnerami. To właśnie te kilka miesięcy przed ITM INDUSTRY EUROPE krystalizują się nowe inicjatywy. Tak jest też i w tym roku. Mamy wiele ambitnych planów zarówno w związku z ekspozycją jak i profilem zwiedzającego. W najbliższej edycji otwieramy się jeszcze bardziej na niektóre branże takie jak choćby automatyka przemysłowa czy przemysł zbrojeniowy – mówi Anna Lemańska-Kramer.

Demobusy – nowa inicjatywa targów ITM INDUSTRY EUROPE

Do targów ITM INDUSTRY EUROPE 2025 od zakończenia poprzedniej edycji sukcesywnie dołączają liderzy branży przemysłowej sprawiając, że na kilka miesięcy przed targami plany dużej części pawilonów już są gotowe. Dodatkowo korzystając z terminu targów i czerwcowej pogody, ekspozycja zostanie także zaaranżowana poza zabudowanymi halami, na świeżym powietrzu. Tak powstała idea ekspozycji demobusów w otoczeniu strefy gastronomicznej. To ciekawa forma promocji dla firm z branży automatyki przemysłowej, obróbki powierzchni czy narzędziowej. W ramach tej przestrzeni pokazowej, zlokalizowanej na placu Św. Marka, w „sercu” Międzynarodowych Targów Poznańskich, wystawcy będą mieli okazję zaprezentować swoje najnowsze rozwiązania techniczne i produkty w bliskim kontakcie ze zwiedzającymi targi.

Demobusy to nietypowa forma kontaktu z potencjalnymi klientami i partnerami biznesowymi, pozwalając na interaktywną prezentację maszyn, narzędzi oraz nowoczesnych systemów automatyzacji w warunkach zbliżonych do realnego środowiska pracy. To doskonała okazja dla firm, aby wyróżnić się i przyciągnąć uwagę zwiedzających targi ITM INDUSTRY EUROPE.

Obróbka powierzchni rośnie w siłę

W zbliżającej się edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE planowany jest znaczny rozwój ekspozycji sektora obróbki powierzchni, który odgrywa istotną rolę we współczesnym przemyśle.

To jeden z kluczowych procesów w tym sektorze, mający istotny wpływ na trwałość, estetykę i funkcjonalność produktów. Dzięki technologiom obróbki powierzchni, jak nakładanie powłok ochronnych, malowanie proszkowe, czy procesy chemiczne i elektrochemiczne, możliwe jest zwiększenie odporności materiałów, co przedłuża ich żywotność i podnosi jakość finalnych produktów.

W sektorach takich jak choćby lotnictwo, budownictwo przemysł ciężki czy motoryzacja, obróbka powierzchni odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i trwałości konstrukcji.

– Innowacyjne podejście do obróbki powierzchni pomaga również firmom w dążeniu do zrównoważonej produkcji, minimalizując zużycie zasobów oraz emisję szkodliwych substancji. W najbliższej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE w Salonie Obróbki Powierzchni zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z szeroką gamą nowoczesnych rozwiązań i produktów, które usprawniają  te procesy. Wśród wystawców znajdą się producenci powłok antykorozyjnych, chemii czyszczącej, a także farb i lakierów – zarówno proszkowych, jak i ciekłych. Mamy nadzieję, że strefa ta przyciągnie uwagę przedsiębiorców, którzy poszukują zaawansowanych technologii pozwalających na długotrwałą ochronę i estetyczne wykończenie swoich produktów, co przekłada się na ich wytrzymałość i funkcjonalność w różnych gałęziach przemysłu mówi Anna Lemańska-Kramer.

Projekt wart kontynuacji

Edycja ITM INDUSTRY EUROPE 2025 kontynuuje wyjątkową inicjatywę: Ambasador Targów. Jej celem jest wyróżnienie i uhonorowanie firm od lat współtworzących sukces targów ITM INDUSTRY EUROPE. Tytuł Ambasadora jest przyznawany niekwestionowanym liderom branży, którzy swoją działalnością aktywnie promują ideę targów, zwiększając ich rozpoznawalność i przyciągając uwagę nowych partnerów oraz klientów. Ambasadorzy odgrywają szczególną rolę w kształtowaniu pozytywnego wizerunku ITM INDUSTRY EUROPE, będąc jednocześnie inspiracją dla innych firm do zaangażowania w ten prestiżowy projekt.

W roku 2024 tytuł Ambasadora przyznano firmom GF Machining Solutions oraz Eagle.

Ambasadorzy w rozmowach podkreślali istotną rolę targów ITM INDUSTRY EUROPE w ich strategii marketingowej. Przedstawiciele tych firm byli zgodni, że targi przemysłowe w Poznaniu są okazją do spotkań i wymiany doświadczeń, ale też do zaprezentowania nowych produktów.

Projekt Ambasadora targów spotkał się w 2024 r. z pozytywnym odbiorem zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających. – W nadchodzącej edycji planujemy poszerzać grono Ambasadorów i zapraszać kolejne firmy do wspólnej misji – budowania silnej marki ITM INDUSTRY EUROPE zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Zakres ekspozycji targów ITM INDUSTRY EUROPE obejmuje branże takie jak obróbka skrawaniem metali, narzędzia, metrologia przemysłowa, obróbka plastyczna metali, technologie laserowe, spawalnictwo, odlewnictwo i metalurgia, roboty i manipulatory przemysłowe, automatyka przemysłowa, pneumatyka, hydraulika, napędy, technologie obróbki powierzchni, technologie przyrostowe, bezpieczeństwo pracy w przemyśle oraz oprogramowanie.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE zaplanowano na 3–6 czerwca 2025 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Równocześnie będzie można odwiedzić ekspozycję targów Modernlog oraz Subcontracting.

Więcej informacji o targach: www.itm-europe.pl

Sprawdź również inne wydarzenia branżowe >>

Galeria

Reklama
Modernlog

Jakie są realne korzyści stosowania sztucznej inteligencji? AI w polskich firmach.

Nadszedł czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy i gdzie na polskim rynku sztuczna inteligencja zmieniła dotychczasowe reguły gry? Z badania przeprowadzonego przez SW Research na potrzeby raportu „Barometr rynku pracy 2025” wynika, że 12,2% przedsiębiorstw deklaruje korzy...

STAL_9-10_24_Bozena_Gajdzik_DLUGOFALOWE_ZMIANY_RYNKOWE_UJECIE_HISTORYCZNE_CZ_II_iStock-1390249924
Partner kategorii:

Transformacja polskiego przemysłu stalowego na europejskim rynku stali. Długofalowe zmiany rynkowe w ujęciu historycznym, cz. II

Z artykułu dowiesz się: czy jest szansa na obniżenie energochłonności w hutach w Polsce; czy przemysł hutniczy inwestuje w innowacyjne rozwiązania;

fastener-fair-global-2025-innowacje-w-sercu-targow-fot-3

Innowacje w sercu targów Fastener Fair Global 2025

25-27 marca specjaliści z branży spotkają się w Stuttgarcie na 10. edycji targów Fastener Fair Global – międzynarodowego flagowego wydarzenia dla światowej branży elementów złącznych i mocowań. Po rekordowej frekwencji w 2023 roku, odwiedzający mogą sp...

wplyw-promieniowania-na-mikrostrukture-i-wlasciwosci-materialow
Partner kategorii:

Wpływ promieniowania na mikrostrukturę i właściwości materiałów

Jakie materiały są stosowane w lekkowodnych reaktorach jądrowych? Artykuł przedstawia wpływ promieniowania na zmianę struktury i właściwości tych materiałów.

W 2024 r. wysoki popyt w regionie łódzkim efektem przedłużeń umów najmu

W 2024 r. województwo łódzkie umocniło swoją pozycję jako kluczowy punkt na logistycznej mapie Polski. Region osiągnął rekordowy wolumen transakcji najmu powierzchni przemysłowo-logistycznych na poziomie 1 mln mkw., notując wzrost o 61% r/r. Mimo spadku nowej podaży i wyhamowa...

STAL_11-12_20_technologie_ciecia_JAKOSC_PROCESU_CIECIA_LASEROWEGO_iStock-177007701
Partner kategorii:

Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych

Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...

prasy-krawedziowe-trubend-1000-polaczenie-prostoty-obslugi-i-wysokiej-wydajnosci-fot-1

Prasy krawędziowe TruBend 1000. Połączenie prostoty obsługi i wysokiej wydajności

Firma TRUMPF, znany i ceniony producent maszyn do obróbki blach (m.in.: wykrawanie, gięcie, cięcie i spawanie laserowe), już od 1989 roku jest dostawcą technologii gięcia z wykorzystaniem nowoczesnych pras krawędziowych.

vanadis-4-extra-frezowanie-stali-a-powierzchnia-obrabiana

Wpływ chłodziwa i oprawki narzędziowej na chropowatość powierzchni obrabianej w procesie frezowania stali Vanadis 4

Artykuł prezentuje wyniki badań eksperymentalnych procesu frezowania stali Vanadis 4 Extra w rożnych warunkach doprowadzenia chłodziwa do strefy obróbki oraz pokazuje, jak ważny jest dobór odpowiedniej oprawki narzędziowej do określonych zadań obróbkowych. ...

analityka danych

Analityka danych ważniejsza dla firm z branży produkcyjnej niż sztuczna inteligencja

Technologia sztucznej inteligencji (44 proc. wskazań) znajduje się dopiero na trzecim miejscu w kontekście innowacji IT wymienianych przez przedstawicieli firm produkcyjnych. Wynika tak z raportu „Cyfryzacja przemysłu: rola zintegrowanych systemów zarządzania w firmach produkc...

zagadnienia-statecznosci-konstrukcji-wedlug-eurokodow

Wybrane problemy stateczności w projektowaniu konstrukcji według Eurokodów

Zagadnienia stateczności konstrukcji budowlanych stanowią jeden z trudniejszych działów mechaniki budowli, z którym projektanci konstrukcji zmagają się na co dzień. Niezależnie od tego, czy projektujemy klasyczną drewnianą więźbę dachową, stalową belkę podsuwnicową, czy też sł...

Chad Jackson – CEO Eagle Americas, lider rozwiązań Eagle do cięcia laserowego

Eagle inwestuje w R&D i rozwój w USA

Cięcie laserowe to dziś jedno z najszybciej rozwijających się rozwiązań technologicznych w branży obróbki metalu. Firma Eagle inwestuje w nowe centra R&D i rozwija działalność na rynku amerykańskim, umacniając swoją pozycję w segmencie nowoczesnych wycinarek. Co więcej, dz...

badania-ultradzwiekowe-charakterystyka-fot-1

Charakterystyka badań ultradźwiękowych – wiadomości wstępne

Grupa metod badań nieniszczących (NDT, z ang. non-destructive testing) udostępnia szereg różnych sposobów wyznaczania wybranych cech diagnozowanych obiektów. Czym charakteryzują się badania ultradźwiękowe?

zloty-medal-targow-modernlog-2024-poznaj-laureatow

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024

Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...

igp-dura-one-56-i-igp-effectives-synergia-zapewniajaca-wysoka-wydajnosc-w-technologii-malowania-proszkowego
Partner kategorii:

IGP-DURA®one 56 i IGP-Effectives®: synergia zapewniająca wysoką wydajność w technologii malowania proszkowego

W branży farb proszkowych do ochrony powierzchni kluczowe znaczenie mają wydajność, zrównoważony rozwój i jednolity odcień. Firma IGP Powder Coatings podjęła znaczący krok w tym kierunku, łącząc serię niskotemperaturowych farb proszkowych IGP-DURA®one56 z unikalną technologią ...

ochrona-danych-osobowych-w-przemysle-a-nowe-technologie

RODO w przemyśle – jak nowe technologie wpływają na ochronę danych osobowych?

Dynamiczny rozwój technologiczny jest obecnie widoczny w niemal każdym obszarze życia. Choć coraz większy udział i znaczenie robotyki oraz automatyzacji w procesie produkcyjnym niosą ze sobą wiele korzyści, należy również uwzględnić wyzwania związane z wprowadzaniem nowoczesny...

Reklama
ITM 2025

Relacje

Katalog produktów

Reklama
dlaSpecjalistów.pl

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 3-4/2025

STAL Metale & Nowe Technologie 3-4/2025

Zamów
Nowoczesne Hale 1/2024

Nowoczesne Hale 1/2024

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2024

Utrzymanie Ruchu 1/2024

Zamów
Fastener 1/2024

Fastener 1/2024

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.