Dwie akcje prospołeczne na targach DREMA 2023: #Las Dremy i Drema Dzieciom
Przedstawiciele sektora drzewno-meblarskiego stawiają czoła aktualnym wyzwaniom, z którymi musi mierzyć się branża. Tegoroczna edycja targów DREMA 2023 to nie tylko edukacja w zakresie nowych, bardziej efektywnych i ekologicznych rozwiązań. To również pomoc potrzebującym i działania na rzecz dobra społecznego. Zapraszamy do zapoznania się z ideą akcji LAS DREMY i DREMA DZIECIOM.
Targi DREMA już na stałe wpisały się do kalendarza najważniejszych wydarzeń branży drzewno-meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Poza imponującą ekspozycją oraz ciekawym programem wydarzeń, organizatorzy targów DREMA wraz z partnerami wciąż poszukują nowych rozwiązań. Zgodnie ze swoją wizją oraz strategią, realizują akcje proekologiczne i prospołeczne, wspierając tym samym rozwój branży.
– Nasze targi stały się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży drzewno-meblarskiej, tak Polsce, jak i Europie Centralnej – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.
– W jednym miejscu, w tym samym czasie, odwiedzający mogą zapoznać się z ofertą ok. 380 wystawców z 20 krajów. Co roku staramy się podnosić poprzeczkę coraz wyżej. Mamy na celu utrzymanie najwyższej jakości organizowanych imprez, dbając jednocześnie o dobre samopoczucie uczestników. Ten rok jest niewątpliwie wyjątkowy, ponieważ niestabilność rynku i wyzwania związane z kryzysem w branży mobilizują firmy do poszukiwań coraz bardziej ekonomicznych rozwiązań. Na Dremie stawiamy na robotyzację i automatyzację i mocno w nią wierzymy. Równocześnie, pokazujemy wszechstronność prezentowanych produktów i usług, poprzez przygotowanie kompleksowej ekspozycji i prezentację nowoczesnych technologii w akcjach dobroczynnych. DREMA to święto branży, gdzie w miłej atmosferze dzielimy się wiedzą, innowacjami, a co najważniejsze – POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM. Relacje z naszymi klientami w połączeniu z profesjonalną organizacją wydarzenia to najmocniejsze filary, na bazie których kreujemy przyszłość sektora obróbki drewna. – dodaje dyrektor.
#LAS DREMY
Rok 2023 to wyzwanie dla wszystkich przedstawicieli branży drzewnej. Trwający kryzys związany z dostępnością surowca drzewnego i materiałów drewnopochodnych stanowi jeden z głównych problemów dla przedsiębiorstw i otoczenia instytucjonalnego.
W trosce o naszą wspólną przyszłość, już podczas tegorocznej edycji targów DREMA rozpocznie się akcja zatytułowana LAS DREMY. W sposób symboliczny organizatorzy zainicjują działania sprzyjające zabezpieczeniu zasobów drewna oraz stworzeniu publicznej debaty na temat zrównoważonej polityki, opartej o wartości ekologiczne i szacunek do środowiska naturalnego.
Projekt zakłada wielopłaszczyznową współpracę przy zalesianiu terenów Wielkopolski, które uległy zniszczeniom w wyniku klęsk żywiołowych. Partnerzy przedsięwzięcia przekażą sadzonki drzew, a gościom obecnym na tegorocznych targach DREMA 2023 będą rozdawane ołówki, zawierające nasiona świerku. Z ołówków, po zużyciu wkładu i umieszczeniu w ziemi, zaczną wyrastać prawdziwe drzewa. W kolejnych etapach akcji zostanie zorganizowana zbiórka na realizację projektu zasadzania lasów, nawiązana współpraca z odpowiednimi instytucjami, a także przeprowadzony panel dyskusyjny z udziałem ekspertów.
Celem przedsięwzięcia jest:
- zadbanie o naturalne środowisko, z którego czerpiemy tak cenne zasoby,
- budowanie społecznej odpowiedzialności biznesu,
- edukacja uczestników i zachęcenie do zaangażowania się w proces sadzenia drzew jak również kreowania wielu obszarów Lasu DREMY .
DREMA Dzieciom dla Ukrainy
Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (12-15.09.2023 r.) odbędzie się pokazowa produkcja mebli na żywo pod hasłem DREMA DZIECIOM dla Ukrainy. Jest to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP. W edycji 2023 akcję organizacyjnie wpiera Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce. Celem wydarzenia jest pokazanie najnowszych technologii produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów zaprezentowanych na powierzchni około 2000 m2, udostępnionej przez Grupę MTP. Patronat technologiczny nad wydarzeniem objęła Katedra Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz ITTeam ENGINEERING integrator technologii dla meblarstwa. Plan produkcyjny, zautomatyzowanej i zrobotyzowanej technologii, zakłada wytworzenie:
- 120 szt. szafek/niskich regałów z dwiema półkami,
- 20 kompletów mebli do pokoju dziecięcego (szafa, biurko, łóżko z materacem 80×160),
- 100 szt. łóżek z materacami 90×200 (wersja tapicerowana i nietapicerowana),
- 20 kompletów mebli do pokoju młodzieżowego (szafa, biurko, półki, łóżko z materacami 90×200),
- 20 kompletów sensorycznych frontów meblowych dla najmłodszych w ramach grantu „KidsLikeUs”.
- oraz inne meble stanowiące kreatywną twórczość studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna kierunku Projektowanie Mebli Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Efekty produkcji mebli na żywo zostaną przekazane częściowo dla ukraińskich dzieci przebywających w wybranych Domach Dziecka. Partia wyprodukowanych mebli przeznaczona zostanie również dla Ośrodka Wychowanego w Łobżenicy. Jego wychowankowie odwiedzą Fabrykę Mebli na Żywo w celu jednodniowego, czynnego uczestnictwa w produkcji mebli. Cel charytatywny akcji Drema Dzieciom 2023 wspomaga fundacja Tak Po Prostu z Poznania.
Międzynarodowy projekt KidsLikeUs
Tegoroczna edycja DREMA DZIECIOM wspierana jest również przez międzynarodowy projekt KidsLikeUs, współfinansowany z programu INTERREG Region Morza Bałtyckiego. W ramach tego projektu powstały specjalnie fronty sensoryczne. Fronty te nie tylko ozdobią produkowane w trakcie wydarzenia meble ale także pozwolą dzieciom dotykać gwiazd i przesuwać planety. Oprócz funkcji edukacyjnej, sensoryczne fronty meblowe uspokajają, rozbudzają ciekawość, rozwijają umiejętności motoryczne i wyobraźnię młodych użytkowników mebli. Projekt opracowany we współpracy z Lab150 zostanie przetestowany w 3 krajach regionu Morza Bałtyckiego. Następnie udostępniony bezpłatnie dla wszystkich, którzy zainteresowani są wsparciem rozwoju dzieci dzięki wykorzystaniu projektowania sensorycznego.
Akcja Drema Dzieciom to nie tylko działania promocyjne dla partnerów podczas targów DREMA. Pokazowa produkcja mebli to arena praktycznych umiejętności dla studentów i przede wszystkim szlachetny cel.
Międzynarodowe targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapraszamy serdecznie!
Więcej informacji: www.drema.pl
Mogą zainteresować Cię również

Jakie są realne korzyści stosowania sztucznej inteligencji? AI w polskich firmach.
Nadszedł czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy i gdzie na polskim rynku sztuczna inteligencja zmieniła dotychczasowe reguły gry? Z badania przeprowadzonego przez SW Research na potrzeby raportu „Barometr rynku pracy 2025” wynika, że 12,2% przedsiębiorstw deklaruje korzy...
Transformacja polskiego przemysłu stalowego na europejskim rynku stali. Długofalowe zmiany rynkowe w ujęciu historycznym, cz. II
Z artykułu dowiesz się: czy jest szansa na obniżenie energochłonności w hutach w Polsce; czy przemysł hutniczy inwestuje w innowacyjne rozwiązania;

Innowacje w sercu targów Fastener Fair Global 2025
25-27 marca specjaliści z branży spotkają się w Stuttgarcie na 10. edycji targów Fastener Fair Global – międzynarodowego flagowego wydarzenia dla światowej branży elementów złącznych i mocowań. Po rekordowej frekwencji w 2023 roku, odwiedzający mogą sp...
Wpływ promieniowania na mikrostrukturę i właściwości materiałów
Jakie materiały są stosowane w lekkowodnych reaktorach jądrowych? Artykuł przedstawia wpływ promieniowania na zmianę struktury i właściwości tych materiałów.

W 2024 r. wysoki popyt w regionie łódzkim efektem przedłużeń umów najmu
W 2024 r. województwo łódzkie umocniło swoją pozycję jako kluczowy punkt na logistycznej mapie Polski. Region osiągnął rekordowy wolumen transakcji najmu powierzchni przemysłowo-logistycznych na poziomie 1 mln mkw., notując wzrost o 61% r/r. Mimo spadku nowej podaży i wyhamowa...
Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych
Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...

Prasy krawędziowe TruBend 1000. Połączenie prostoty obsługi i wysokiej wydajności
Firma TRUMPF, znany i ceniony producent maszyn do obróbki blach (m.in.: wykrawanie, gięcie, cięcie i spawanie laserowe), już od 1989 roku jest dostawcą technologii gięcia z wykorzystaniem nowoczesnych pras krawędziowych.

Wpływ chłodziwa i oprawki narzędziowej na chropowatość powierzchni obrabianej w procesie frezowania stali Vanadis 4
Artykuł prezentuje wyniki badań eksperymentalnych procesu frezowania stali Vanadis 4 Extra w rożnych warunkach doprowadzenia chłodziwa do strefy obróbki oraz pokazuje, jak ważny jest dobór odpowiedniej oprawki narzędziowej do określonych zadań obróbkowych. ...

Analityka danych ważniejsza dla firm z branży produkcyjnej niż sztuczna inteligencja
Technologia sztucznej inteligencji (44 proc. wskazań) znajduje się dopiero na trzecim miejscu w kontekście innowacji IT wymienianych przez przedstawicieli firm produkcyjnych. Wynika tak z raportu „Cyfryzacja przemysłu: rola zintegrowanych systemów zarządzania w firmach produkc...

Wybrane problemy stateczności w projektowaniu konstrukcji według Eurokodów
Zagadnienia stateczności konstrukcji budowlanych stanowią jeden z trudniejszych działów mechaniki budowli, z którym projektanci konstrukcji zmagają się na co dzień. Niezależnie od tego, czy projektujemy klasyczną drewnianą więźbę dachową, stalową belkę podsuwnicową, czy też sł...

Eagle inwestuje w R&D i rozwój w USA
Cięcie laserowe to dziś jedno z najszybciej rozwijających się rozwiązań technologicznych w branży obróbki metalu. Firma Eagle inwestuje w nowe centra R&D i rozwija działalność na rynku amerykańskim, umacniając swoją pozycję w segmencie nowoczesnych wycinarek. Co więcej, dz...
Fizyczne i technologiczne podstawy procesu spawania łukowego w osłonie gazowej GMA – cz. 2
W drugiej części artykułu przedstawiono technologiczne podstawy spawania GMA. Z artykułu dowiesz się:

Charakterystyka badań ultradźwiękowych – wiadomości wstępne
Grupa metod badań nieniszczących (NDT, z ang. non-destructive testing) udostępnia szereg różnych sposobów wyznaczania wybranych cech diagnozowanych obiektów. Czym charakteryzują się badania ultradźwiękowe?

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024
Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...
IGP-DURA®one 56 i IGP-Effectives®: synergia zapewniająca wysoką wydajność w technologii malowania proszkowego
W branży farb proszkowych do ochrony powierzchni kluczowe znaczenie mają wydajność, zrównoważony rozwój i jednolity odcień. Firma IGP Powder Coatings podjęła znaczący krok w tym kierunku, łącząc serię niskotemperaturowych farb proszkowych IGP-DURA®one56 z unikalną technologią ...

RODO w przemyśle – jak nowe technologie wpływają na ochronę danych osobowych?
Dynamiczny rozwój technologiczny jest obecnie widoczny w niemal każdym obszarze życia. Choć coraz większy udział i znaczenie robotyki oraz automatyzacji w procesie produkcyjnym niosą ze sobą wiele korzyści, należy również uwzględnić wyzwania związane z wprowadzaniem nowoczesny...
Kalendarium wydarzeń
Relacje
OpenHouse 2024: z wizytą u TRUMPF Polska
TRUMPF Polska z sukcesem zorganizowała Dni Otwarte OpenHouse 2024, które odbyły się 12 i 13 września br. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 gości reprezentują...
Sprawdź więcejPolitechnika Krakowska ma nowe laboratorium
25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. &...
Sprawdź więcejSeminarium Obróbki Laserowej 22 marca 2024
22 marca 2024, podczas targów STOM, odbyło się Seminarium Obróbki Laserowej, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską. Zapraszamy do zapoznania się z fo...
Sprawdź więcejKonferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”
20 marca, drugiego dnia targów STOM, odbyła się konferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”, której organizatorem była redakcja portalu dlaprodukcji.pl i dw...
Sprawdź więcej