Sektor budowlany spotka się w Poznaniu na targach BUDMA i WINDOOR-TECH

W dniach 11-14 lutego 2025 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 33. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. To najważniejsza impreza branżowa, dla przedstawicieli sektora budowlanego, w której od ponad trzech dekad biorą udział producenci, inwestorzy, generalni wykonawcy, inżynierowie, architekci oraz fachowcy. W tym roku równoległe z targami BUDMA odbędą się targi maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i fasad WinDoor-tech.

Czytaj także: Przygotuj się na INNOFORM® 2025 – niepowtarzalne wydarzenie dla branży

Tegoroczna ekspozycja targowa obejmie 6 pawilonów, podzielonych tematycznie, w których swoją ofertę zaprezentuje ponad 600 firm z 27 krajów. Na zwiedzających czekają setki targowych premier i nowinek technologicznych. Aż 28 laureatów prestiżowej nagrody Złotego Medalu, otrzymało wyróżnienie za innowacyjność, pomysłowość i nowoczesność swojego produktu.

Zielona przyszłość budownictwa – wyzwania dla branży

Hasło przewodnie targów BUDMA to kontynuacja tematyki rozpoczętej w 2024 roku – „Zielona Przyszłość Budownictwa”. Branża budowlana dostosowuje się do globalnych wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, zrównoważonym rozwojem i rosnącą świadomością ekologiczną. Podczas najbliższych targów uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z nowoczesnymi, energooszczędnymi technologiami oraz materiałami budowlanymi, które mają na celu minimalizowanie negatywnego wpływu branży budowlanej na środowisko.

Dlaczego warto przyjechać do Poznania na BUDMĘ?

Po pierwsze dla nowych wydarzeń. Jednym z nich jest PREFTEC – Centrum Nowoczesnej Prefabrykacji, w ramach którego blisko 50 wystawców zaprezentuje w paw. 3A swoją ofertę materiałów, sprzętu, technologii, jak również gotowych produktów i usług dla budownictwa prefabrykowanego i modułowego. Konstrukcje prefabrykowane, w tym z drewna klejonego CLT, pozwalają stworzyć zarówno trwałe wielopiętrowe budynki mieszkalne, jak i bezpieczne obiekty użyteczności publicznej:

  • hale sportowe centra kultury,
  • sale koncertowe,
  • a także obiekty handlowe.

ARCHI-STRADA to kolejne z kluczowych wydarzeń towarzyszących targom BUDMA. Poświęcone zielonej architekturze i designowi, łączące ekologiczne rozwiązania z estetyką i funkcjonalnością. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę prosto od uznanych architektów, renomowanych biur i pracowni (m.in. Grupa5 Architekci, APA Wojciechowski Architekci, GWPA, studio GAB czy mech.build), a także wziąć udział w networkingu w gronie projektantów, inwestorów i producentów.

Głównym filarem ARCHI-STRADY jest Forum Designu i Architektury, którego wiodącym tematem będzie drewno, jako ekologiczny surowiec mogący zapewnić zrównoważoną przyszłość budownictwu i architekturze. Forum będzie okazją do wysłuchania inspirujących prelekcji, a także udziału w interdyscyplinarnych debatach o transformacji przestrzeni i odpowiedzialności w projektowaniu dotyczących m.in. restaurowania zabytkowych i historycznych form, adaptowania drewnianych zabytków do nowych funkcji, kosztów utrwalania drewnianego dziedzictwa, czy też tworzenia projektów świadomie w oparciu o najkorzystniejsze rozwiązania techniczne. Wzorem poprzednich lat nie zabraknie wybitnych gości specjalnych. Na scenie pojawi się m.in. Asko Takala (Sivén & Takala, SAFA), który jako prezes Fińskiego Stowarzyszenia Architektów, reprezentuje znaczącą część skandynawskiego środowiska architektów, specjalizujących się w drewnianym budownictwie, a także Mateusz Mastalski (Henning Larsen) pełniący rolę design directora w pracowni Henning Larsen Architects, odpowiedzialnej za projekt pierwszego osiedla opartego w całości na konstrukcjach drewnianych w Kopenhadze.

Na czytelników literatury branżowej czeka wyjątkowe spotkanie autorskie z Robertem Koniecznym wokół książki „budynki + idee”. W czasie trwania ARCHI-STRADY będzie można zakupić własny egzemplarz książki z podpisem autora na stoisku księgarni Bookarest (partnera wydarzenia).

ARCHI-STRADA odbywa się w dniach 11-14 lutego w paw. 5.

Patronat honorowy nad wydarzenie objęła: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań,

Patronat merytoryczny czasopismo Architektura i Biznes oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.

Partnerem strategicznym jest firma FAKRO.

Może Cię również zainteresować: Przemysłowa Wiosna 2025. Marka sama w sobie

Ekspansja na rynki zagraniczne

Nowością na BUDMIE jest też strefa biznesowa pod nazwą „Poland. Business Forward Construction Sector”, w której polscy przedsiębiorcy branży budowlanej będą mogli zapoznać się z potencjałem eksportowym wybranych rynków oraz odbyć rozmowy z przedsiębiorcami zagranicznymi – potencjalnymi kontrahentami rynków zainteresowanymi nawiązaniem współpracy, jak również z ekspertami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Polskiego Klastra Budowlanego.

Eksperci z Zagranicznych Biur Handlowych PAIH udzielą informacji o zasadach działania, wymaganiach i potencjale eksportowym w zakresie usług, a także materiałów budowlanych i wykończeniowych, na takich rynkach jak:

  • Niemcy,
  • Szwecja,
  • Bułgaria,
  • Serbia,
  • Gruzja,
  • Litwa,
  • Łotwa
  • i Estonia.

Zapraszamy do Pawilonu 3 na stoisko nr 115.

Forum Zielonego Budownictwa

12 lutego 2025 r. w pawilonie 10 odbędzie się FORUM ZIELONEGO BUDOWNICTWA, podczas którego poruszone zostaną tematy związane z innowacjami produktowymi, zmianami legislacyjnymi w sektorze budowlanym, ESG i zrównoważonym rozwojem, deklaracjami środowiskowymi czy redukcją śladu węglowego w kontekście prac architektów. Udział w wydarzeniu wymaga dodatkowej << rejestracji>>.

Technologie jutra na targach WINDOOR-TECH

Liczne nowości, a także rynkowe premiery, zgodne z najnowszymi trendami w stolarce. Taką ofertą będą przyciągać inwestorów wystawcy WINDOOR-TECH 2025, jedynych w Polsce kompleksowych targów dla producentów okien, drzwi, bram i fasad. Wydarzenie odbywa się w cyklu dwuletnim w tym samym terminie co targi BUDMA. To stwarza unikalną szansę na połączenie sił dwóch sektorów: budowlanego i stolarki otworowej.

Zwiedzający wśród ekspozycji pełnej kluczowych marek, znajdą liderów maszyn i technologii zarówno do produkcji stolarki drewnianej, z PVC czy aluminium.

Podczas, najbliższej, ósmej już edycji targów WINDOOR-TECH prezentowane będą najnowsze rozwiązania dla automatyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych. Nie zabraknie także pierwiastka wiedzy. Tematy związane ze stolarką otworową zostaną szczególnie mocno zaakcentowane w programie targów WINDOOR-TECH i BUDMA już 12 lutego podczas Forum Zielonego Budownictwa, a także EPPA Conference.

Więcej informacji: www.windoortech.pl

Targi BUDMA to drzwi do świata innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produktowych, więc nie możesz przegapić tego wydarzenia.

To jeszcze oczywiście nie wszystkie wydarzenia, które targi mają do zaoferowania. Więcej informacji o targach BUDMA na www.budma.pl, a także Facebook.

Źródło: Organizator

Może Cię także zainteresować: TOP5 najpopularniejsze artykuły miesiąca

Galeria

UiPath

Kluczowe trendy w dziedzinach sztucznej inteligencji i automatyzacji w 2025 r.

Firma UiPath przedstawia czego można się spodziewać w nadchodzącym roku w swoim raporcie Trendy Sztucznej Inteligencji i Automatyzacji 2025. Prognozy UiPath opierają się na szeroko zakrojonej analizie rynku, aktualnych postępach w badaniach nad sztuczną inteligencją i doświadc...

STAL_9-10_24_Bozena_Gajdzik_DLUGOFALOWE_ZMIANY_RYNKOWE_UJECIE_HISTORYCZNE_CZ_II_iStock-1390249924
Partner kategorii:

Transformacja polskiego przemysłu stalowego na europejskim rynku stali. Długofalowe zmiany rynkowe w ujęciu historycznym, cz. II

Z artykułu dowiesz się: czy jest szansa na obniżenie energochłonności w hutach w Polsce; czy przemysł hutniczy inwestuje w innowacyjne rozwiązania;

targi-fastener-poland-miejsce-spotkan-ekspertow-fot-4

Targi FASTENER POLAND® – eksperci branży elementów złącznych z całego świata znowu spotkają się w Krakowie

Targi FASTENER POLAND®, które 25-26 września odbędą się w EXPO Kraków, to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Od siedmiu lat Targi FASTENER POLAND® są kluczowym forum wymiany do...

Anodowanie-twarde-anodowe-powloki-tlenkowe-na-aluminium-i-jego-stopach-dlaProdukcji.pl
Partner kategorii:

Twarde anodowe powłoki tlenkowe na aluminium i jego stopach

Anodowanie (eloksacja, od „elektrolityczna oksydacja”) – to powierzchniowa obróbka metali polegająca na elektrolitycznym wytworzeniu warstwy tlenku. Anodowanie stosuje się głównie w stosunku do aluminium i jego stopów. Można je także stosować do niektórych odmian stali, tytan...

Prologis Research

7 prognoz dla globalnego łańcucha dostaw w 2025 roku

Prologis Research, korzystając z wieloletniego doświadczenia w branży, własnych danych oraz unikalnej wiedzy na temat nieruchomości magazynowych i ich klientów, przygotował prognozę siedmiu kluczowych trendów dla globalnego łańcucha dostaw w 2025 roku. Coroczne analizy i progn...

STAL_11-12_20_technologie_ciecia_JAKOSC_PROCESU_CIECIA_LASEROWEGO_iStock-177007701
Partner kategorii:

Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych

Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...

conform-czyli-ciagle-wyciskanie-na-kole-rys-2

Ciągłe wyciskanie na kole (Conform®) – proces i możliwości wyciskania stopów magnezu serii AZ

Ciągłe wyciskanie na kole to proces poddawany wielu badaniom naukowym. Tym razem przyglądamy się badaniom prowadzonym przez Sieć Badawczą Łukasiewicz. Z artykułu dowiesz się:

obrobkowe-centrum-frezarskie-fot

Badanie parametrów dokładnościowych obróbkowego centrum frezarskiego z zastosowaniem normy ISO 10360-2

Tematem artykułu jest badanie parametrów dokładnościowych obróbkowego centrum frezarskiego z zastosowaniem normy 10360-2 używanej do badań odbiorczych i okresowych współrzędnościowych maszyn pomiarowych.

analityka danych

Analityka danych ważniejsza dla firm z branży produkcyjnej niż sztuczna inteligencja

Technologia sztucznej inteligencji (44 proc. wskazań) znajduje się dopiero na trzecim miejscu w kontekście innowacji IT wymienianych przez przedstawicieli firm produkcyjnych. Wynika tak z raportu „Cyfryzacja przemysłu: rola zintegrowanych systemów zarządzania w firmach produkc...

zagadnienia-statecznosci-konstrukcji-wedlug-eurokodow

Wybrane problemy stateczności w projektowaniu konstrukcji według Eurokodów

Zagadnienia stateczności konstrukcji budowlanych stanowią jeden z trudniejszych działów mechaniki budowli, z którym projektanci konstrukcji zmagają się na co dzień. Niezależnie od tego, czy projektujemy klasyczną drewnianą więźbę dachową, stalową belkę podsuwnicową, czy też sł...

wycinarka-laserowa-na-co-warto-zwrocic-uwage-podczas zakupu

Cena zakupu wycinarki laserowej – na co warto zwrócić uwagę?

Kupując wycinarkę laserową, należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę urządzenia, ale również koszty związane z jego późniejszą eksploatacją. Zakupiona wycinarka laserowa powinna spełniać oczekiwania klientów, czyli być: sprawna, szybka,...

kompozyty-warstwowe-w-jaki-sposob-powstaja
Partner kategorii:

Otrzymywanie lekkich i wytrzymałych warstwowych kompozytów metalicznych i metaliczno-ceramicznych

W jaki sposób można otrzymać kompozyty metaliczne i metaliczno-ceramiczne? Jakie metody należy zastosować, by połączyć różne metale?

elektrownia-jadrowa-stal-do-zastosowan-jadrowych-fot-1

Stale stosowane do budowy urządzeń i konstrukcji elektrowni jądrowych: rodzaje i wymagania jakościowe wg ASME i AFCEN

W obliczu planów budowy elektrowni atomowej w Polsce warto zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi stosowanych przy tej budowie materiałów. Z artykułu dowiesz się:

zloty-medal-targow-modernlog-2024-poznaj-laureatow

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024

Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...

konferencja-practicorr-2025-fot-2
Partner kategorii:

Konferencja PractiCORR 2025

Międzynarodowa konferencja PractiCORR 2025 to nowe wydarzenie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Pols­kie Stowarzyszenie Korozyjne. Konferencja PractiCORR 2025, której tema­tyka skupia się na praktycznych zagadnieniach ochro...

zwiazek-sipur-kongres-trendy

Jakie działania podejmował SIPUR w II połowie 2024 roku?

Jak wyglądały działania Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” w drugiej połowie ubiegłego roku? Kongres TRENDY 2024, 27-28 listopada 2024, Kraków

Relacje

Katalog produktów

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 1-2/2025

STAL Metale & Nowe Technologie 1-2/2025

Zamów
Nowoczesne Hale 1/2024

Nowoczesne Hale 1/2024

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2024

Utrzymanie Ruchu 1/2024

Zamów
Fastener 1/2024

Fastener 1/2024

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.