Sektor budowlany spotka się w Poznaniu na targach BUDMA i WINDOOR-TECH
W dniach 11-14 lutego 2025 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 33. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. To najważniejsza impreza branżowa, dla przedstawicieli sektora budowlanego, w której od ponad trzech dekad biorą udział producenci, inwestorzy, generalni wykonawcy, inżynierowie, architekci oraz fachowcy. W tym roku równoległe z targami BUDMA odbędą się targi maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i fasad WinDoor-tech.
Czytaj także: Przygotuj się na INNOFORM® 2025 – niepowtarzalne wydarzenie dla branży
Tegoroczna ekspozycja targowa obejmie 6 pawilonów, podzielonych tematycznie, w których swoją ofertę zaprezentuje ponad 600 firm z 27 krajów. Na zwiedzających czekają setki targowych premier i nowinek technologicznych. Aż 28 laureatów prestiżowej nagrody Złotego Medalu, otrzymało wyróżnienie za innowacyjność, pomysłowość i nowoczesność swojego produktu.
Zielona przyszłość budownictwa – wyzwania dla branży
Hasło przewodnie targów BUDMA to kontynuacja tematyki rozpoczętej w 2024 roku – „Zielona Przyszłość Budownictwa”. Branża budowlana dostosowuje się do globalnych wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, zrównoważonym rozwojem i rosnącą świadomością ekologiczną. Podczas najbliższych targów uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z nowoczesnymi, energooszczędnymi technologiami oraz materiałami budowlanymi, które mają na celu minimalizowanie negatywnego wpływu branży budowlanej na środowisko.
Dlaczego warto przyjechać do Poznania na BUDMĘ?
Po pierwsze dla nowych wydarzeń. Jednym z nich jest PREFTEC – Centrum Nowoczesnej Prefabrykacji, w ramach którego blisko 50 wystawców zaprezentuje w paw. 3A swoją ofertę materiałów, sprzętu, technologii, jak również gotowych produktów i usług dla budownictwa prefabrykowanego i modułowego. Konstrukcje prefabrykowane, w tym z drewna klejonego CLT, pozwalają stworzyć zarówno trwałe wielopiętrowe budynki mieszkalne, jak i bezpieczne obiekty użyteczności publicznej:
- hale sportowe centra kultury,
- sale koncertowe,
- a także obiekty handlowe.
ARCHI-STRADA to kolejne z kluczowych wydarzeń towarzyszących targom BUDMA. Poświęcone zielonej architekturze i designowi, łączące ekologiczne rozwiązania z estetyką i funkcjonalnością. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę prosto od uznanych architektów, renomowanych biur i pracowni (m.in. Grupa5 Architekci, APA Wojciechowski Architekci, GWPA, studio GAB czy mech.build), a także wziąć udział w networkingu w gronie projektantów, inwestorów i producentów.
Głównym filarem ARCHI-STRADY jest Forum Designu i Architektury, którego wiodącym tematem będzie drewno, jako ekologiczny surowiec mogący zapewnić zrównoważoną przyszłość budownictwu i architekturze. Forum będzie okazją do wysłuchania inspirujących prelekcji, a także udziału w interdyscyplinarnych debatach o transformacji przestrzeni i odpowiedzialności w projektowaniu dotyczących m.in. restaurowania zabytkowych i historycznych form, adaptowania drewnianych zabytków do nowych funkcji, kosztów utrwalania drewnianego dziedzictwa, czy też tworzenia projektów świadomie w oparciu o najkorzystniejsze rozwiązania techniczne. Wzorem poprzednich lat nie zabraknie wybitnych gości specjalnych. Na scenie pojawi się m.in. Asko Takala (Sivén & Takala, SAFA), który jako prezes Fińskiego Stowarzyszenia Architektów, reprezentuje znaczącą część skandynawskiego środowiska architektów, specjalizujących się w drewnianym budownictwie, a także Mateusz Mastalski (Henning Larsen) pełniący rolę design directora w pracowni Henning Larsen Architects, odpowiedzialnej za projekt pierwszego osiedla opartego w całości na konstrukcjach drewnianych w Kopenhadze.
Na czytelników literatury branżowej czeka wyjątkowe spotkanie autorskie z Robertem Koniecznym wokół książki „budynki + idee”. W czasie trwania ARCHI-STRADY będzie można zakupić własny egzemplarz książki z podpisem autora na stoisku księgarni Bookarest (partnera wydarzenia).
ARCHI-STRADA odbywa się w dniach 11-14 lutego w paw. 5.
Patronat honorowy nad wydarzenie objęła: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań,
Patronat merytoryczny czasopismo Architektura i Biznes oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.
Partnerem strategicznym jest firma FAKRO.
Może Cię również zainteresować: Przemysłowa Wiosna 2025. Marka sama w sobie
Ekspansja na rynki zagraniczne
Nowością na BUDMIE jest też strefa biznesowa pod nazwą „Poland. Business Forward Construction Sector”, w której polscy przedsiębiorcy branży budowlanej będą mogli zapoznać się z potencjałem eksportowym wybranych rynków oraz odbyć rozmowy z przedsiębiorcami zagranicznymi – potencjalnymi kontrahentami rynków zainteresowanymi nawiązaniem współpracy, jak również z ekspertami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Polskiego Klastra Budowlanego.
Eksperci z Zagranicznych Biur Handlowych PAIH udzielą informacji o zasadach działania, wymaganiach i potencjale eksportowym w zakresie usług, a także materiałów budowlanych i wykończeniowych, na takich rynkach jak:
- Niemcy,
- Szwecja,
- Bułgaria,
- Serbia,
- Gruzja,
- Litwa,
- Łotwa
- i Estonia.
Zapraszamy do Pawilonu 3 na stoisko nr 115.
Forum Zielonego Budownictwa
12 lutego 2025 r. w pawilonie 10 odbędzie się FORUM ZIELONEGO BUDOWNICTWA, podczas którego poruszone zostaną tematy związane z innowacjami produktowymi, zmianami legislacyjnymi w sektorze budowlanym, ESG i zrównoważonym rozwojem, deklaracjami środowiskowymi czy redukcją śladu węglowego w kontekście prac architektów. Udział w wydarzeniu wymaga dodatkowej << rejestracji>>.
Technologie jutra na targach WINDOOR-TECH
Liczne nowości, a także rynkowe premiery, zgodne z najnowszymi trendami w stolarce. Taką ofertą będą przyciągać inwestorów wystawcy WINDOOR-TECH 2025, jedynych w Polsce kompleksowych targów dla producentów okien, drzwi, bram i fasad. Wydarzenie odbywa się w cyklu dwuletnim w tym samym terminie co targi BUDMA. To stwarza unikalną szansę na połączenie sił dwóch sektorów: budowlanego i stolarki otworowej.
Zwiedzający wśród ekspozycji pełnej kluczowych marek, znajdą liderów maszyn i technologii zarówno do produkcji stolarki drewnianej, z PVC czy aluminium.
Podczas, najbliższej, ósmej już edycji targów WINDOOR-TECH prezentowane będą najnowsze rozwiązania dla automatyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych. Nie zabraknie także pierwiastka wiedzy. Tematy związane ze stolarką otworową zostaną szczególnie mocno zaakcentowane w programie targów WINDOOR-TECH i BUDMA już 12 lutego podczas Forum Zielonego Budownictwa, a także EPPA Conference.
Więcej informacji: www.windoortech.pl
Targi BUDMA to drzwi do świata innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produktowych, więc nie możesz przegapić tego wydarzenia.
To jeszcze oczywiście nie wszystkie wydarzenia, które targi mają do zaoferowania. Więcej informacji o targach BUDMA na www.budma.pl, a także Facebook.
Źródło: Organizator
Może Cię także zainteresować: TOP5 najpopularniejsze artykuły miesiąca
Mogą zainteresować Cię również

Jakie są realne korzyści stosowania sztucznej inteligencji? AI w polskich firmach.
Nadszedł czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy i gdzie na polskim rynku sztuczna inteligencja zmieniła dotychczasowe reguły gry? Z badania przeprowadzonego przez SW Research na potrzeby raportu „Barometr rynku pracy 2025” wynika, że 12,2% przedsiębiorstw deklaruje korzy...
Transformacja polskiego przemysłu stalowego na europejskim rynku stali. Długofalowe zmiany rynkowe w ujęciu historycznym, cz. II
Z artykułu dowiesz się: czy jest szansa na obniżenie energochłonności w hutach w Polsce; czy przemysł hutniczy inwestuje w innowacyjne rozwiązania;

Innowacje w sercu targów Fastener Fair Global 2025
25-27 marca specjaliści z branży spotkają się w Stuttgarcie na 10. edycji targów Fastener Fair Global – międzynarodowego flagowego wydarzenia dla światowej branży elementów złącznych i mocowań. Po rekordowej frekwencji w 2023 roku, odwiedzający mogą sp...
Wpływ promieniowania na mikrostrukturę i właściwości materiałów
Jakie materiały są stosowane w lekkowodnych reaktorach jądrowych? Artykuł przedstawia wpływ promieniowania na zmianę struktury i właściwości tych materiałów.

W 2024 r. wysoki popyt w regionie łódzkim efektem przedłużeń umów najmu
W 2024 r. województwo łódzkie umocniło swoją pozycję jako kluczowy punkt na logistycznej mapie Polski. Region osiągnął rekordowy wolumen transakcji najmu powierzchni przemysłowo-logistycznych na poziomie 1 mln mkw., notując wzrost o 61% r/r. Mimo spadku nowej podaży i wyhamowa...
Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych
Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...

Prasy krawędziowe TruBend 1000. Połączenie prostoty obsługi i wysokiej wydajności
Firma TRUMPF, znany i ceniony producent maszyn do obróbki blach (m.in.: wykrawanie, gięcie, cięcie i spawanie laserowe), już od 1989 roku jest dostawcą technologii gięcia z wykorzystaniem nowoczesnych pras krawędziowych.

Wpływ chłodziwa i oprawki narzędziowej na chropowatość powierzchni obrabianej w procesie frezowania stali Vanadis 4
Artykuł prezentuje wyniki badań eksperymentalnych procesu frezowania stali Vanadis 4 Extra w rożnych warunkach doprowadzenia chłodziwa do strefy obróbki oraz pokazuje, jak ważny jest dobór odpowiedniej oprawki narzędziowej do określonych zadań obróbkowych. ...

Analityka danych ważniejsza dla firm z branży produkcyjnej niż sztuczna inteligencja
Technologia sztucznej inteligencji (44 proc. wskazań) znajduje się dopiero na trzecim miejscu w kontekście innowacji IT wymienianych przez przedstawicieli firm produkcyjnych. Wynika tak z raportu „Cyfryzacja przemysłu: rola zintegrowanych systemów zarządzania w firmach produkc...

Wybrane problemy stateczności w projektowaniu konstrukcji według Eurokodów
Zagadnienia stateczności konstrukcji budowlanych stanowią jeden z trudniejszych działów mechaniki budowli, z którym projektanci konstrukcji zmagają się na co dzień. Niezależnie od tego, czy projektujemy klasyczną drewnianą więźbę dachową, stalową belkę podsuwnicową, czy też sł...

TCI Cutting oferuje swoje autorskie rozwiązania automatyzacji w 100% zintegrowane z systemem produkcyjnym cięcia laserowego
W środowisku przemysłowym, w którym dominuje zapotrzebowanie na efektywność, elastyczność i zrównoważony rozwój, TCI Cutting wyróżnia się produkcją rozwiązań w zakresie maszyn do cięcia laserowego, systemów automatyzacji oraz oprogramowania do zarządzania produkcją.
Fizyczne i technologiczne podstawy procesu spawania łukowego w osłonie gazowej GMA – cz. 2
W drugiej części artykułu przedstawiono technologiczne podstawy spawania GMA. Z artykułu dowiesz się:

Charakterystyka badań ultradźwiękowych – wiadomości wstępne
Grupa metod badań nieniszczących (NDT, z ang. non-destructive testing) udostępnia szereg różnych sposobów wyznaczania wybranych cech diagnozowanych obiektów. Czym charakteryzują się badania ultradźwiękowe?

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024
Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...
IGP-DURA®one 56 i IGP-Effectives®: synergia zapewniająca wysoką wydajność w technologii malowania proszkowego
W branży farb proszkowych do ochrony powierzchni kluczowe znaczenie mają wydajność, zrównoważony rozwój i jednolity odcień. Firma IGP Powder Coatings podjęła znaczący krok w tym kierunku, łącząc serię niskotemperaturowych farb proszkowych IGP-DURA®one56 z unikalną technologią ...

RODO w przemyśle – jak nowe technologie wpływają na ochronę danych osobowych?
Dynamiczny rozwój technologiczny jest obecnie widoczny w niemal każdym obszarze życia. Choć coraz większy udział i znaczenie robotyki oraz automatyzacji w procesie produkcyjnym niosą ze sobą wiele korzyści, należy również uwzględnić wyzwania związane z wprowadzaniem nowoczesny...
Kalendarium wydarzeń
Relacje
OpenHouse 2024: z wizytą u TRUMPF Polska
TRUMPF Polska z sukcesem zorganizowała Dni Otwarte OpenHouse 2024, które odbyły się 12 i 13 września br. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 gości reprezentują...
Sprawdź więcejPolitechnika Krakowska ma nowe laboratorium
25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. &...
Sprawdź więcejSeminarium Obróbki Laserowej 22 marca 2024
22 marca 2024, podczas targów STOM, odbyło się Seminarium Obróbki Laserowej, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską. Zapraszamy do zapoznania się z fo...
Sprawdź więcejKonferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”
20 marca, drugiego dnia targów STOM, odbyła się konferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”, której organizatorem była redakcja portalu dlaprodukcji.pl i dw...
Sprawdź więcej