Dwie akcje prospołeczne na targach DREMA 2023: #Las Dremy i Drema Dzieciom

Przedstawiciele sektora drzewno-meblarskiego stawiają czoła aktualnym wyzwaniom, z którymi musi mierzyć się branża. Tegoroczna edycja targów DREMA 2023 to nie tylko edukacja w zakresie nowych, bardziej efektywnych i ekologicznych rozwiązań. To również pomoc potrzebującym i działania na rzecz dobra społecznego. Zapraszamy do zapoznania się z ideą akcji LAS DREMY i DREMA DZIECIOM.

Targi DREMA już na stałe wpisały się do kalendarza najważniejszych wydarzeń  branży drzewno-meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.  Poza imponującą ekspozycją oraz ciekawym programem wydarzeń, organizatorzy targów DREMA wraz z partnerami wciąż poszukują nowych rozwiązań. Zgodnie ze swoją wizją oraz strategią, realizują akcje proekologiczne i prospołeczne, wspierając tym samym rozwój branży. 

Nasze targi stały się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży drzewno-meblarskiej, tak Polsce, jak i Europie Centralnej – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

W jednym miejscu, w tym samym czasie, odwiedzający mogą zapoznać się z ofertą ok. 380 wystawców z 20 krajów. Co roku staramy się podnosić poprzeczkę coraz wyżej. Mamy na celu utrzymanie najwyższej jakości organizowanych imprez, dbając jednocześnie o dobre samopoczucie uczestników. Ten rok jest niewątpliwie wyjątkowy, ponieważ niestabilność rynku i wyzwania związane z kryzysem w branży mobilizują firmy do poszukiwań coraz bardziej ekonomicznych rozwiązań. Na Dremie stawiamy na robotyzację i automatyzację i mocno w nią wierzymy. Równocześnie, pokazujemy wszechstronność prezentowanych produktów i usług, poprzez przygotowanie kompleksowej ekspozycji i prezentację nowoczesnych technologii w akcjach dobroczynnych. DREMA to święto branży, gdzie w miłej atmosferze dzielimy się wiedzą, innowacjami, a co najważniejsze – POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM. Relacje z naszymi klientami w połączeniu z profesjonalną organizacją wydarzenia to najmocniejsze filary, na bazie których kreujemy przyszłość sektora obróbki drewna. – dodaje dyrektor.

#LAS DREMY

Rok 2023 to wyzwanie dla wszystkich przedstawicieli branży drzewnej. Trwający kryzys związany z dostępnością surowca drzewnego i materiałów drewnopochodnych stanowi jeden z głównych problemów dla przedsiębiorstw i otoczenia instytucjonalnego. 

W trosce o naszą wspólną przyszłość, już podczas tegorocznej edycji targów DREMA rozpocznie się akcja zatytułowana LAS DREMY. W sposób symboliczny organizatorzy zainicjują działania sprzyjające zabezpieczeniu zasobów drewna oraz stworzeniu publicznej debaty na temat zrównoważonej polityki, opartej o wartości ekologiczne i szacunek do środowiska naturalnego.  

Projekt zakłada wielopłaszczyznową współpracę przy zalesianiu terenów Wielkopolski, które uległy zniszczeniom w wyniku klęsk żywiołowych. Partnerzy przedsięwzięcia przekażą sadzonki drzew, a gościom obecnym na tegorocznych targach DREMA 2023 będą rozdawane ołówki, zawierające nasiona świerku. Z ołówków, po zużyciu wkładu i umieszczeniu w ziemi, zaczną wyrastać prawdziwe drzewa. W kolejnych etapach akcji zostanie zorganizowana zbiórka na realizację projektu zasadzania lasów, nawiązana współpraca z odpowiednimi instytucjami, a także przeprowadzony panel dyskusyjny z udziałem ekspertów. 

Celem przedsięwzięcia jest:

  • zadbanie o naturalne środowisko, z którego czerpiemy tak cenne zasoby,
  • budowanie społecznej odpowiedzialności biznesu,
  • edukacja uczestników i zachęcenie do zaangażowania się w proces sadzenia drzew jak również kreowania wielu obszarów Lasu DREMY .

DREMA Dzieciom dla Ukrainy

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (12-15.09.2023 r.) odbędzie się pokazowa produkcja mebli na żywo pod hasłem DREMA DZIECIOM dla Ukrainy. Jest to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP. W edycji 2023 akcję organizacyjnie wpiera Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce. Celem wydarzenia jest pokazanie najnowszych technologii produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów zaprezentowanych  na powierzchni około 2000 m2, udostępnionej przez Grupę MTP. Patronat technologiczny nad wydarzeniem objęła Katedra Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz ITTeam ENGINEERING integrator technologii dla meblarstwa.  Plan produkcyjny, zautomatyzowanej i zrobotyzowanej technologii, zakłada wytworzenie:

  • 120 szt. szafek/niskich regałów z dwiema półkami,
  • 20 kompletów mebli do pokoju dziecięcego (szafa, biurko, łóżko z materacem 80×160),
  • 100 szt. łóżek z materacami 90×200 (wersja tapicerowana i nietapicerowana),
  • 20 kompletów mebli do pokoju młodzieżowego (szafa, biurko, półki, łóżko z materacami 90×200),
  • 20 kompletów sensorycznych frontów meblowych dla najmłodszych w ramach grantu „KidsLikeUs”.
  • oraz inne meble stanowiące kreatywną twórczość studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna kierunku Projektowanie Mebli Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Efekty produkcji mebli na żywo zostaną przekazane częściowo dla ukraińskich dzieci przebywających w wybranych Domach Dziecka. Partia wyprodukowanych mebli przeznaczona zostanie również dla Ośrodka Wychowanego w Łobżenicy. Jego wychowankowie odwiedzą Fabrykę Mebli na Żywo w celu jednodniowego, czynnego uczestnictwa w produkcji mebli. Cel charytatywny akcji Drema Dzieciom 2023 wspomaga fundacja Tak Po Prostu z Poznania.

Międzynarodowy projekt KidsLikeUs

Tegoroczna edycja DREMA DZIECIOM wspierana jest również przez międzynarodowy projekt KidsLikeUs, współfinansowany z programu INTERREG Region Morza Bałtyckiego. W ramach tego projektu powstały specjalnie fronty sensoryczne. Fronty te nie tylko ozdobią produkowane w trakcie wydarzenia meble ale także pozwolą dzieciom dotykać gwiazd i przesuwać planety. Oprócz funkcji edukacyjnej, sensoryczne fronty meblowe uspokajają, rozbudzają ciekawość, rozwijają umiejętności motoryczne i wyobraźnię młodych użytkowników mebli. Projekt opracowany we współpracy z Lab150 zostanie przetestowany w 3 krajach regionu Morza Bałtyckiego. Następnie udostępniony bezpłatnie dla wszystkich, którzy zainteresowani są wsparciem rozwoju dzieci dzięki wykorzystaniu projektowania sensorycznego.

Akcja Drema Dzieciom to nie tylko działania promocyjne dla partnerów podczas targów DREMA. Pokazowa produkcja mebli to arena praktycznych umiejętności dla studentów i przede wszystkim szlachetny cel.      

Międzynarodowe targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji: www.drema.pl

FB: https://www.facebook.com/TargiDREMA/

LI: https://www.linkedin.com/showcase/targidrema/

Sztuczna inteligencja stwarza problemy. Pojawiają się pozwy.

AI - to najgorętszy temat tego roku. Na fali popularności pojawia się jednak coraz więcej problemów związanych ze sztuczną inteligencją. Dotyczą one m.in. kreowania fake newsów, zagrożenia dezinformacją, łamania praw autorskich i nieuczciwego pozyskiwania danych do trenowani...

klimatyzacja-hal-wybrane-zagadnienia-fot-istock
Partner kategorii:

Klimatyzacja hal – wybrane zagadnienia. Część I

Rosnące wymagania związane z energooszczędnością wpływają na rodzaj instalacji stosowanych w obiektach halowych, w tym na klimatyzację.

STAL_7-8_23_Barbara_Jamula_PROCES_INZYNIERII_REKONSTRUKCYJNEJ_RYS_7_A
Partner kategorii:

Zastosowanie współrzędnościowych systemów pomiarowych w procesie inżynierii rekonstrukcyjnej

Z artykułu dowiesz się: jakiego typu współrzędnościowe systemy pomiarowe są najczęściej stosowane w procesie inżynierii rekonstrukcyjnej,w jakiej postaci otrzymujemy dane pomiarowe odwzorowujące geometrię obiektu,jak przebie...

Partner kategorii:

Centrum Produkcyjno-Wdrożeniowe

Ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie sprzedaży systemów narzędziowych, pomiarowych a także usług z nimi związanych skłoniło nas do podjęcia kroku w stronę poszerzenia naszej działalności o produkcję narzędzi i części maszyn. Impuls ku temu dała nam wieloletnia współpra...

Partner kategorii:

Cyberprzestępcy coraz częściej kradną dane poprzez aplikacje chmurowe

W lipcu 2023 r. 57% wszystkich pobrań złośliwego oprogramowania  pochodziło z popularnych aplikacji w chmurze. Jednocześnie całkowita liczba aplikacji w chmurze, z których pobrano złośliwe oprogramowanie, wzrosła do 167. To wskazuje, że cyberprzestępcy nadal docierają do swo...

Partner kategorii:

Paulina Grabowska-Lisowska: Jako spawalnicy musimy się uczyć na bieżąco

O blaskach i cieniach pracy w spawalnictwie, trudnościach, z jakimi zmagają się pracownicy tej branży, o tym, co należałoby zmienić i o perspektywie na przyszłość opowiada nam Paulina Grabowska-Lisowska, inżynier spawalnik i założycielka strony przepisyspawalnicze.pl.

efektywnosc-energetyczna-poznaj-sprawdzone-metody
Partner kategorii:

Efektywność energetyczna – poznaj sprawdzone metody

Już 5 października w Redzie, koło Gdyni odbędzie się Konferencja Techniczna Axon Media: „Efektywność energetyczna w przemyśle”, podczas której zaproszeni eksperci z branży energetycznej zaprezentują skuteczne techniki optymalizacji energii w zakładach przemysłowych. To spotkan...

Partner kategorii:

Wyznaczanie wymaganej siły roboczej w układach o złożonej strukturze kinematycznej

Dobór siłownika hydraulicznego, np. jednotłoczyskowego dwustronnego działania, zwykle przeprowadza się według następującej procedury: podaj wartość ciśnienia roboczego,wybierz typ siłownika, np. tłokowy dwustronnego działania,określ r...

Partner kategorii:

Powłoki ochronne na warstwach wierzchnich stopów magnezu otrzymywane w procesie natryskiwania cieplnego

Z artykułu dowiesz się: o charakterystyce metody naddźwiękowego natryskiwania płomieniowego,jakie są wyniki bada...

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.