Dwie akcje prospołeczne na targach DREMA 2023: #Las Dremy i Drema Dzieciom

Przedstawiciele sektora drzewno-meblarskiego stawiają czoła aktualnym wyzwaniom, z którymi musi mierzyć się branża. Tegoroczna edycja targów DREMA 2023 to nie tylko edukacja w zakresie nowych, bardziej efektywnych i ekologicznych rozwiązań. To również pomoc potrzebującym i działania na rzecz dobra społecznego. Zapraszamy do zapoznania się z ideą akcji LAS DREMY i DREMA DZIECIOM.

Targi DREMA już na stałe wpisały się do kalendarza najważniejszych wydarzeń  branży drzewno-meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.  Poza imponującą ekspozycją oraz ciekawym programem wydarzeń, organizatorzy targów DREMA wraz z partnerami wciąż poszukują nowych rozwiązań. Zgodnie ze swoją wizją oraz strategią, realizują akcje proekologiczne i prospołeczne, wspierając tym samym rozwój branży. 

Nasze targi stały się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży drzewno-meblarskiej, tak Polsce, jak i Europie Centralnej – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

W jednym miejscu, w tym samym czasie, odwiedzający mogą zapoznać się z ofertą ok. 380 wystawców z 20 krajów. Co roku staramy się podnosić poprzeczkę coraz wyżej. Mamy na celu utrzymanie najwyższej jakości organizowanych imprez, dbając jednocześnie o dobre samopoczucie uczestników. Ten rok jest niewątpliwie wyjątkowy, ponieważ niestabilność rynku i wyzwania związane z kryzysem w branży mobilizują firmy do poszukiwań coraz bardziej ekonomicznych rozwiązań. Na Dremie stawiamy na robotyzację i automatyzację i mocno w nią wierzymy. Równocześnie, pokazujemy wszechstronność prezentowanych produktów i usług, poprzez przygotowanie kompleksowej ekspozycji i prezentację nowoczesnych technologii w akcjach dobroczynnych. DREMA to święto branży, gdzie w miłej atmosferze dzielimy się wiedzą, innowacjami, a co najważniejsze – POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM. Relacje z naszymi klientami w połączeniu z profesjonalną organizacją wydarzenia to najmocniejsze filary, na bazie których kreujemy przyszłość sektora obróbki drewna. – dodaje dyrektor.

#LAS DREMY

Rok 2023 to wyzwanie dla wszystkich przedstawicieli branży drzewnej. Trwający kryzys związany z dostępnością surowca drzewnego i materiałów drewnopochodnych stanowi jeden z głównych problemów dla przedsiębiorstw i otoczenia instytucjonalnego. 

W trosce o naszą wspólną przyszłość, już podczas tegorocznej edycji targów DREMA rozpocznie się akcja zatytułowana LAS DREMY. W sposób symboliczny organizatorzy zainicjują działania sprzyjające zabezpieczeniu zasobów drewna oraz stworzeniu publicznej debaty na temat zrównoważonej polityki, opartej o wartości ekologiczne i szacunek do środowiska naturalnego.  

Projekt zakłada wielopłaszczyznową współpracę przy zalesianiu terenów Wielkopolski, które uległy zniszczeniom w wyniku klęsk żywiołowych. Partnerzy przedsięwzięcia przekażą sadzonki drzew, a gościom obecnym na tegorocznych targach DREMA 2023 będą rozdawane ołówki, zawierające nasiona świerku. Z ołówków, po zużyciu wkładu i umieszczeniu w ziemi, zaczną wyrastać prawdziwe drzewa. W kolejnych etapach akcji zostanie zorganizowana zbiórka na realizację projektu zasadzania lasów, nawiązana współpraca z odpowiednimi instytucjami, a także przeprowadzony panel dyskusyjny z udziałem ekspertów. 

Celem przedsięwzięcia jest:

  • zadbanie o naturalne środowisko, z którego czerpiemy tak cenne zasoby,
  • budowanie społecznej odpowiedzialności biznesu,
  • edukacja uczestników i zachęcenie do zaangażowania się w proces sadzenia drzew jak również kreowania wielu obszarów Lasu DREMY .

DREMA Dzieciom dla Ukrainy

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (12-15.09.2023 r.) odbędzie się pokazowa produkcja mebli na żywo pod hasłem DREMA DZIECIOM dla Ukrainy. Jest to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP. W edycji 2023 akcję organizacyjnie wpiera Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce. Celem wydarzenia jest pokazanie najnowszych technologii produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów zaprezentowanych  na powierzchni około 2000 m2, udostępnionej przez Grupę MTP. Patronat technologiczny nad wydarzeniem objęła Katedra Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz ITTeam ENGINEERING integrator technologii dla meblarstwa.  Plan produkcyjny, zautomatyzowanej i zrobotyzowanej technologii, zakłada wytworzenie:

  • 120 szt. szafek/niskich regałów z dwiema półkami,
  • 20 kompletów mebli do pokoju dziecięcego (szafa, biurko, łóżko z materacem 80×160),
  • 100 szt. łóżek z materacami 90×200 (wersja tapicerowana i nietapicerowana),
  • 20 kompletów mebli do pokoju młodzieżowego (szafa, biurko, półki, łóżko z materacami 90×200),
  • 20 kompletów sensorycznych frontów meblowych dla najmłodszych w ramach grantu „KidsLikeUs”.
  • oraz inne meble stanowiące kreatywną twórczość studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna kierunku Projektowanie Mebli Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Efekty produkcji mebli na żywo zostaną przekazane częściowo dla ukraińskich dzieci przebywających w wybranych Domach Dziecka. Partia wyprodukowanych mebli przeznaczona zostanie również dla Ośrodka Wychowanego w Łobżenicy. Jego wychowankowie odwiedzą Fabrykę Mebli na Żywo w celu jednodniowego, czynnego uczestnictwa w produkcji mebli. Cel charytatywny akcji Drema Dzieciom 2023 wspomaga fundacja Tak Po Prostu z Poznania.

Międzynarodowy projekt KidsLikeUs

Tegoroczna edycja DREMA DZIECIOM wspierana jest również przez międzynarodowy projekt KidsLikeUs, współfinansowany z programu INTERREG Region Morza Bałtyckiego. W ramach tego projektu powstały specjalnie fronty sensoryczne. Fronty te nie tylko ozdobią produkowane w trakcie wydarzenia meble ale także pozwolą dzieciom dotykać gwiazd i przesuwać planety. Oprócz funkcji edukacyjnej, sensoryczne fronty meblowe uspokajają, rozbudzają ciekawość, rozwijają umiejętności motoryczne i wyobraźnię młodych użytkowników mebli. Projekt opracowany we współpracy z Lab150 zostanie przetestowany w 3 krajach regionu Morza Bałtyckiego. Następnie udostępniony bezpłatnie dla wszystkich, którzy zainteresowani są wsparciem rozwoju dzieci dzięki wykorzystaniu projektowania sensorycznego.

Akcja Drema Dzieciom to nie tylko działania promocyjne dla partnerów podczas targów DREMA. Pokazowa produkcja mebli to arena praktycznych umiejętności dla studentów i przede wszystkim szlachetny cel.      

Międzynarodowe targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji: www.drema.pl

FB: https://www.facebook.com/TargiDREMA/

LI: https://www.linkedin.com/showcase/targidrema/

Robo Challenge: zaprogramuj robota!

Tegoroczna, czwarta już edycja Robo Challenge odbędzie się dniach 9 oraz 10 października 2024 r. we Wrocławiu. Wydarzenie to wielowymiarowa przestrzeń wymiany doświadczeń i kontaktów z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej. ...

Partner kategorii:

Ekologiczna stal pozyskiwana z odpadów!

O ekologicznej produkcji stali mówi się w ostatnim czasie coraz więcej. Zazwyczaj odnosi się ona do kwestii emisji gazów cieplarnianych, uwalnianych podczas produkcji. Tym razem doniesienia naukowców mówią o samych materiałach, wykorzystywanych podczas wytwarzania stali.

nitonakretki-i-nitotrzpienie-zalety-uzycia-w-montazu

Zalety użycia nitonakrętek i nitotrzpieni w montażu

Nitonakrętki i nitotrzpienie to elementy złączne, które służą do trwałego lub półtrwałego łączenia różnych materiałów. Dowiedz się, jakie konkretnie zastosowanie mają nitonakrętki i nitotrzpienie w montażu i dlaczego warto wykorzyst...

Partner kategorii:

Politechnika Krakowska ma nowe laboratorium

25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. Politechnika Krakowska zyskała nowoczesne laboratorium, które umożliwia bard...

eksport firm

Sytuacja firm w Polsce a eksport towarów: dane i badania

73% polskich firm jest spokojnych o perspektywy eksportu w 2024 r.: po burzy przychodzi słońce? Ostrożność jednak ich nie opuszcza – zarządzający nimi są najmniej optymistyczni w porównaniu z przedsiębiorcami z innych krajów Od p...

Partner kategorii:

Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń

Polskie przedsiębiorstwa przetwarzające tworzywa sztuczne zwiększyły swoją zdolność do konkurowania. Świadczy o tym wzrost sub-indeksu MiU dla tej branży o 6,15 pkt. Jest to efekt m.in. zwiększenia nakładów na modernizację parku maszyn i urządzeń (MiU) oraz automatyzację pro...

Wybrane maszyny i urządzenia stosowane w procesach gięcia

W niniejszym artykule dokonano przeglądu maszyn i urządzeń wykorzystywanych w procesach gięcia rur, profili, drutu oraz sprężyn. Przedstawiono charakterystykę giętarek wybranych producentów dostępnych na rynku polskim. Urządzenia podzielono na: giętarki trzpieniowe, giętarki b...

Metody łamania wiórów w obróbce skrawaniem – cz. II

Z artykułu dowiesz się: jakie są sposoby łamania wiórów;od czego zależy wybór metody łamania;jakie są wady i zalety poszczególnych metod. Dobór odpowiedniej metody łamania...

Polska strategia cyfryzacji: czy przemysł skorzysta z 5G?

Polska potrzebuje nowej strategii cyfryzacji, w której zawarty zostanie plan rozwoju infrastruktury technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Powinien on zostać dostosowany do możliwości i potrzeb krajowych - ocenili eksperci podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodar...

dekarbonizacja-procesow-budowlanych-projekt-ios-pib-i-osbn-fot-1

Niskoemisyjna i naturalna przyszłość branży budowlanej

Ograniczanie emisji CO2 w branży budowlanej staje się koniecznością – wymaga tego osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 r. Nie uda się to bez upowszechnienia w budownictwie naturalnych materiałów i technologii oraz zasad Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), czyli ponown...

STAL_3-4_24_Agnieszka_Skoczylas_STOPY_METALI_PO_CIECIU_LASEREM_iStock-1459336381

Właściwości warstwy wierzchniej wybranych stopów metali po cięciu laserem

Z artykułu dowiesz się: jakie są wady i zalety technologii cięcia laserowego;od czego zależą właściwości materiału po cięciu;jakie badania przeprowadzono. Proces wytwarzan...

Partner kategorii:

Gazy osłonowe do spawania łukowego drutem litym (MAG) stali węglowych i niskostopowych

Spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazu aktywnego, określane w skrócie jako metoda MAG (ang. Metal Active Gas) lub GMAW (ang. Gas Metal Arc Welding), jest bez wątpienia najczęściej stosowaną metodą łączenia stali niskostopowych oraz niestopowych, nazywanyc...

MFiPR: Powstanie Społeczny Fundusz Klimatyczny z budżetem 50 mld zł na inwestycje w energetykę

Nowelizacja ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju, przyjęta przez Sejm 15 maja br., po wejściu w życie, da podstawy do wdrażania Społecznego Funduszu Klimatycznego. W jego ramach dostępnych będzie aż 50 mld zł na inwestycje w energetykę. Kto będzie mógł ubiegać się ...

logo-na-elewacji-zmora-kierownika-budowy-i-gw-fot-3

Logo na elewacji – zmora Kierownika Budowy i GW

W branży budowlanej, zwłaszcza w przypadku budynków przemysłowych, takich jak hale i obiekty wielkopowierzchniowe oznakowania są tak samo istotne jak pozostałe elementy wyposażenia. Jednak, gdy nadchodzi moment umieszczenia logo na ...

korozja
Partner kategorii:

Co roku korozja niszczy 25 mln ton stali

W ciągu roku na świecie korozja niszczy 25 mln ton stali. Globalny roczny koszt strat z nią związanych wynosi około 2,5 biliona dolarów. Mimo nowych metod ochrony nadal nie umiemy wyeliminować tego procesu - podkreśla dr Adrian Gudwański z Uniwersytetu Śląskiego.

place-budowy-30-proc-projektow-opoznionych-z-powodu-kradziezy

30% projektów zostało opóźnionych z powodu przestępczości budowlanej

Jak wynika z nowo opublikowanego raportu BauWatch „Niewidoczne Zagrożenia: Indeks Przestępczości w Budownictwie 2024” aż 40 proc. respondentów zauważyło wzrost przypadków kradzieży w ostatnim roku. Co więcej aż 64 proc. osób przyznało, że przynajmniej raz w roku byli świadkami...

Relacje

Katalog produktów

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 1-2/24

STAL Metale & Nowe Technologie 1-2/24

Zamów
Nowoczesne Hale 1/2024

Nowoczesne Hale 1/2024

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2024

Utrzymanie Ruchu 1/2024

Zamów
Fastener 1/2023

Fastener 1/2023

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.