DREMA 2023 dla majsterkowiczów i pasjonatów pracy w drewnie!
W sektorze drzewno-meblarskim wciąż przybywa miłośników stolarstwa i pasjonatów pracy z drewnem. DREMA to targi przyjazne majsterkowiczom a także hobbystom, które ze swoją ofertą wychodzą naprzeciw ich potrzebom. Warto już dziś zaplanować pobyt na najważniejszym spotkaniu przedstawicieli branży obróbki drewna w Europie Środkowo-Wschodniej. Warto być tam, gdzie wiedza jak również nowoczesne narzędzia i maszyny są na wyciągnięcie ręki! Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w Poznaniu już w dniach 12-15 września 2023 r.
Targi DREMA 2023 są idealną przestrzenią dla przedstawienia współczesnych technologii i rozwiązań dedykowanych zarówno miłośnikom pracy z drewnem, jak i profesjonalistom z przemysłu drzewno-meblarskiego. Osoby z pasją stolarską i hobbystycznie zajmujące się obróbką drewna mają też do dyspozycji tańszy bilet wstępu dla majsterkowiczów. Bilet, w cenie 54 zł, upoważnia do jednokrotnego wejścia na teren ekspozycji targów Drema 2023 w jednym wybranym dniu.

Zainspiruj się
Sporą część targów poświęcono pracom w drewnie, narzędziom ręcznym i elektronarzędziom. To gratka nie tylko dla profesjonalistów, ale też majsterkowiczów i miłośników DIY. Z myślą o nich przygotowano ekspozycję z szeroką prezentacją maszyn w ruchu, narzędzi i urządzeń do obróbki drewna, kompleksową ofertą zaopatrzenia dla producentów mebli (surowce, materiały, komponenty, technologie). Udział w DREMA 2023 zapowiedzieli producenci i dystrybutorzy maszyn i narzędzi a także instytucje wspierające rozwój m.in.:
- BIZEA, BOSCH,
- ITA TOOLS,
- VIRUTEX,
- PREBENA,
- STANLEY,
- NARZĘDZIOHOLICY,
- KMA GROUP,
- MAFELL,
- STOWARZYSZENIE PARKIECIARZE POLSCY,
- FESTOOL,
- CRAFTDREW,
- SNICKERS WORKWEAR,
- WIERTARKA ISKRA,
- FEIN,
- VETO PRO PAC.
Wydarzenia towarzyszące
Organizatorzy targów DREMA obserwując tendencje na rynku od dłuższego czasu odchodzą już od tradycyjnego postrzegania imprez wystawienniczych.
– Współczesne targi to nie tylko ekspozycja w pawilonach. To wydarzenie łączące bogatą ofertę wiodących firm branży z energią spotkań, wymianą myśli i wiedzą płynącą z licznych debat, konferencji a także pokazów odbywających się w tej samej przestrzeni. Staramy się zachęcać naszych partnerów oraz liderów w przemyśle do dzielenia się swoją wiedzą oraz współtworzenia targów poprzez różne aktywności. Stawiamy na zagadnienia nośne, mające bezpośrednie przełożenie na rozwój innowacyjnych technologii w przemyśle drzewnym i meblarskim. – wyjaśnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.
DREMA Tools i DREMA Hobby
Kontynuacją na tegorocznej edycji jest strefa DREMA Tools i DREMA Hobby. W ich ramach firma ITA Tools wraz z partnerami zaprezentuje pełną gamę narzędzi dla stolarstwa, zakładów rzemieślniczych, branży wykończeniowej a nawet użytkowników DIY. Odbędą się również warsztaty na żywo z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów stosowanych w meblarstwie. Odbędą się również pokazy ostrzenia narzędzi innowacyjną metodą ablacji laserowej.
Live Woodworking
LIVE WOODWORKING to wydarzenie pod patronatem portalu NARZEDZIOHOLICY.PL a także kwartalnika The TOOLS odbywające się na powierzchni 400 m2, które zaskoczy zwiedzających 3 strefami aktywności:
- PREZENTACJI w której każdy zwiedzający zasięgnie porady oraz informacji odnośnie interesujących go produktów. Będzie można w niej zobaczyć i skorzystać z narzędzi i rozwiązań prezentowanych przez partnerów i zaproszonych gości.
- LIVE WOODWORKING – Podczas trwania całych targów DREMA zespół portalu narzedzioholicy.pl, Grupa Parkieciarze oraz dekarskie trio – 3brody zaprezentują swój kunszt.
- Strefą GRY – przestrzeń rozrywki, w której przez cztery dni profesjonalny mistrz ceremonii będzie prowadził emocjonujące konkursy z licznymi nagrodami. Atrakcją wydarzenia angażującą zwiedzających będą zadania, wymagające zarówno wiedzy jak i praktycznych umiejętności.
DREMA Dzieciom
Podczas tegorocznych targów DREMA 2023 odbędzie się 16 już odsłona pokazowej produkcji mebli na żywo. Ponownie pod hasłem DREMA Dzieciom dla Ukrainy. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja najnowszych technologii produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów. Bedzie się ona łączyć z szlachetnym aspektem wydarzenia. Wyprodukowane meble dziecięce trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka na terenie Ukrainy. DREMA DZIECIOM to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu a także Grupę MTP. Udział w niej bierze wielu partnerów. Są nimi firmy, które dostarczają materiały, maszyny i narzędzia. Są także studenci, którzy odpowiadają za cały etap produkcji na terenie pokazowej fabryki mebli na żywo.
Plan produkcyjny zakłada wytworzenie 100 zestawów mebli do pokoju dziecięcego. Jego skład stanowią między innymi: łóżko z materacem, szafa/regał do przechowywania. Przy produkcji mebli planowana jest prezentacja najnowszych rozwiązań związanych z automatyzacją a także robotyzacją procesów technologicznych wpisujących się w „Przemysł 4.0”. Produkcja obejmuje proces obróbki płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu i segregacji okuć, pakowania podzespołów i elementów jak również przygotowania do wysyłki w tym logistyki magazynowej.
Nowości programowe na targach DREMA 2023
Nowością tegorocznej edycji targów DREMA 2023 będzie Strefa Trendów dla Meblarstwa. To miejsce spotkań i ekspozycja firm z branży meblarskiej, pokazy designu i najnowszego wzornictwa dotyczącego projektowania mebli (płyty, tkaniny, okucia). Drugą nowością będzie Strefa Wiedzy i Youtuberów wraz z pokazami rzemiosła drewnianego na rozwiązaniach sprzętowych dostarczonych przez firmę Felder, w wykonaniu znanych twórców internetowych.
Michał Szczurek to ekspert z branży stolarskiej. Prowadzona przez niego pracownia stolarska znana jest wielu pasjonatom rzemiosła, meblarstwa jak również nowoczesnego designu. Prowadzi on też coraz bardziej popularny kanał YouTube: ARGO Woodcraft.
Patryk Olender to pasjonat pracy w drewnie, producent mebli, który specjalizuje się głównie w stołach loftowych. Tworzy filmy o tematyce stolarskiej i publikuje je na swoim kanale YouTube: Wood Flow. Tam dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, przedstawia recenzje a także ciekawe patenty na proste rzeczy. Odpowiada też na pytania widzów, aby im pomóc i maksymalnie ułatwić realizację stolarskich przedsięwzięć.
Mistrzostwa i konkursy podczas targów DREMA 2023
W programie targów znalazły się też wydarzenia, które od lat rozpalają emocje, jak Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Zawodnicy staną przed niełatwym zadaniem wbicia pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka. Każdy gwóźdź trzeba wbić jednym uderzeniem. W tej konkurencji liczą się precyzja, doświadczenie, a także umiejętność koncentracji.
Ciekawie zapowiada się również wystawa konkursowa „Wyczarowane z drewna”. Zadaniem uczestników zmagań – uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym – jest stworzenie oryginalnego przedmiotu z drewna, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca. W poprzednich edycjach konkursu powstały już tak wyjątkowe przedmioty z drewna, jak motor, armata, quad, rowery, bolid, szkielet człowieka, maszyna do szycia czy tornister.
Nie zabraknie również stałych punktów programu:
- Strefy Parkietu wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi – zarządzanej przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy,
- Poligonu Umiejętności i demonstracji lakierniczych przygotowanych przez czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe,
- Strefy Czystego Powietrza z ekspozycją nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań oraz systemów dla ogrzewania od Magazynu Biomasa.
Targi DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zapraszamy serdecznie!
Więcej informacji: www.drema.pl
Mogą zainteresować Cię również

Technologia goni pracowników. Chcą wiedzieć więcej o AI, a firmy nie nadążają z edukacją.
Zaledwie 9% pracowników deklaruje, że nie wie, czym są automatyzacja i sztuczna inteligencja. 46,7% natomiast przyznaje, że chciałoby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Rosnące zainteresowanie technologiami idzie w parze z obawami. Od lęku przed brakiem kompetencji, przez ...
Redukcja hałasu w przemyśle – wyzwanie wymagające kompleksowych działań
Hałas w zakładach przemysłowych pozostaje jednym z głównych czynników wpływających zarówno na komfort pracy, jak i na relacje zakładów z otoczeniem. Utrzymanie jego poziomu w akceptowalnych granicach to nie tylko wymóg prawny. Jest to przede wszystkim element budowania kultury...

Wrzesień pełen przemysłowych premier: FASTECH Expo i Aluminium Tech Expo 2025 w Ptak Warsaw Expo
Wrzesień 2025 roku zapowiada się jako miesiąc przełomowych wydarzeń dla branży przemysłowej w Polsce. Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie stanie się areną dwóch kluczowych targów: FASTECH Expo oraz Aluminium Tech Expo. Targi te, choć odbywają się w różnych terminach, oferują unikaln...
Analiza wpływu modyfikacji geometrii na pasowanie połączeń wielowypustowych wytwarzanych z zastosowaniem metody FFF
Dokładność geometryczna jest jednym z fundamentalnych kwalifikatorów poprawności procesów wytwarzania części maszyn i urządzeń. Jest ona wynikiem wielu składowych, stanowiących o całościowym efekcie procesu produkcyjnego. W celu zape...

Rynek magazynowy mniej spektakularny, ale bardziej przewidywalny. Dobre wieści dla sektora outsourcingu procesowego
Pierwszy kwartał 2025 roku potwierdził, że polski rynek powierzchni magazynowo – przemysłowych, mimo braku rekordowych wyników, pozostaje stabilny i dojrzewa operacyjnie. Według danych AXI IMMO oraz CBRE, całkowity popyt na te powierzchnie przekroczył 1,1 mln mkw., co oznacza ...
Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych
Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...

Metody i techniki eliminacji wad w procesie tłoczenia
Procesy kształtowania blach stalowych za pomocą obróbki plastycznej są jedną z wielu technik wytwarzania elementów metalowych stosowanych w przemyśle od lat, a mimo to wymagających rozwiązań niektórych problemów technologicznych pojawiających się przy kształtowaniu blach stalo...

Wpływ chłodziwa i oprawki narzędziowej na chropowatość powierzchni obrabianej w procesie frezowania stali Vanadis 4
Artykuł prezentuje wyniki badań eksperymentalnych procesu frezowania stali Vanadis 4 Extra w rożnych warunkach doprowadzenia chłodziwa do strefy obróbki oraz pokazuje, jak ważny jest dobór odpowiedniej oprawki narzędziowej do określonych zadań obróbkowych. ...

Technologia goni pracowników. Chcą wiedzieć więcej o AI, a firmy nie nadążają z edukacją.
Zaledwie 9% pracowników deklaruje, że nie wie, czym są automatyzacja i sztuczna inteligencja. 46,7% natomiast przyznaje, że chciałoby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Rosnące zainteresowanie technologiami idzie w parze z obawami. Od lęku przed brakiem kompetencji, przez ...

Wybrane problemy stateczności w projektowaniu konstrukcji według Eurokodów
Zagadnienia stateczności konstrukcji budowlanych stanowią jeden z trudniejszych działów mechaniki budowli, z którym projektanci konstrukcji zmagają się na co dzień. Niezależnie od tego, czy projektujemy klasyczną drewnianą więźbę dachową, stalową belkę podsuwnicową, czy też sł...

Jak zminimalizować ryzyko awarii wycinarki laserowej?
Aby zminimalizować ryzyko awarii wycinarki laserowej, warto stosować się do kilku dobrych praktyk, które obejmują zarówno szkolenie operatorów, jak i odpowiednią konserwację oraz kontrolę parametrów urządzenia.
Fizyczne i technologiczne podstawy procesu spawania łukowego w osłonie gazowej GMA – cz. 2
W drugiej części artykułu przedstawiono technologiczne podstawy spawania GMA. Z artykułu dowiesz się:

Bezpieczeństwo maszyn. Analiza ryzyka w oparciu o normę PN-EN ISO 12100:2012
Maszyny dopuszczone do użytku na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać wymagania tzw. dyrektywy maszynowej. Jednym z warunków jej spełnienia, umożliwiającym oznakowanie maszyny znakiem CE, jest wykonanie analizy ryzyka. Maszyny wp...

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024
Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...
IGP-DURA®one 56 i IGP-Effectives®: synergia zapewniająca wysoką wydajność w technologii malowania proszkowego
W branży farb proszkowych do ochrony powierzchni kluczowe znaczenie mają wydajność, zrównoważony rozwój i jednolity odcień. Firma IGP Powder Coatings podjęła znaczący krok w tym kierunku, łącząc serię niskotemperaturowych farb proszkowych IGP-DURA®one56 z unikalną technologią ...

JPK CIT. Nowe obowiązki raportowania
Od 1 stycznia 2025 roku zaczął obowiązywać nowy, jednolity standard raportowania podatkowego dla przedsiębiorstw objętych podatkiem dochodowym od osób prawnych, tzw. JPK CIT. Nowe regulacje w pierwszym roku obejmują największe f...
Kalendarium wydarzeń
Relacje
OpenHouse 2024: z wizytą u TRUMPF Polska
TRUMPF Polska z sukcesem zorganizowała Dni Otwarte OpenHouse 2024, które odbyły się 12 i 13 września br. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 gości reprezentują...
Sprawdź więcejPolitechnika Krakowska ma nowe laboratorium
25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. &...
Sprawdź więcejSeminarium Obróbki Laserowej 22 marca 2024
22 marca 2024, podczas targów STOM, odbyło się Seminarium Obróbki Laserowej, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską. Zapraszamy do zapoznania się z fo...
Sprawdź więcejKonferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”
20 marca, drugiego dnia targów STOM, odbyła się konferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”, której organizatorem była redakcja portalu dlaprodukcji.pl i dw...
Sprawdź więcej