Reklama
dlaProdukcji.pl rejestracja
art. sponsorowany

Analiza zdolności procesów SPC w środowisku Q-DAS qs-STAT

Oprogramowanie Q-DAS qs-STAT zapewnia kompletną analizę statystyczną danych umożliwiającą badanie zdolności maszyn i procesu produkcyjnego. Biblioteka dostępnych strategii analiz liczy kilkadziesiąt pozycji, w tym również najpowszechniejsze wytyczne koncernowe (np.: Audi, BMW, Bosch, VW etc.). Ta standaryzacja zapewnia zgodność wyników z wymaganiami klienta oraz porównywalność analiz w czasie. Struktura programu umożliwia także tworzenie indywidualnych strategii analizy SPC.

Dopasowanie rozkładu – program qs-STAT

Program qs-STAT automatycznie wyszukuje najlepiej dopasowany model dystrybucji, wykorzystując dedykowane narzędzia statystyczne. Oczywiście możliwe jest odgórne założenie pewnego modelu rozkładu, a następnie zbadanie (np. poprzez odpowiedni test statystyczny) prawdopodobieństwa słuszności tego założenia. Poprawne dopasowanie rozkładu jest niezwykle istotne, ponieważ bezpośrednio wpływa na uzyskane współczynniki zdolności.

Pobieranie danych do analizy

Dane mogą być pobierane z pliku, skopiowane bezpośrednio z arkusza Excel lub wczytane z centralnej bazy danych wszystkich wyrobów. W przypadku bazy danych możliwe jest bardzo efektywne i proste filtrowanie, co jest szczególnie istotne przy dużej ilości wyrobów. Oprócz gotowych filtrów, które pozwalają sortować dane pod kątem podstawowych parametrów, możliwe jest tworzenie własnych filtrów o dowolnie skomplikowanej składni logicznej.

Wizualizacja w module qs-STAT

Moduł qs-STAT oferuje niezwykle wiele możliwości w zakresie wizualizacji analizowanych danych. Forma prezentacji może mieć postać:

  • wykresów z rozkładem danych,
  • strumienia wartości,
  • histogramów,
  • sieci prawdopodobieństwa,
  • dystrybuanty,
  • kart kontrolnych,
  • wykresów typu box-plot i wielu innych.

Zapewniona jest pełna edytowalność w zakresie prezentowanych parametrów statystycznych, jak: średnie, mediany, odchylenia standardowe, rozstępy, wariancje, wskaźniki zdolności procesu i maszyn etc.

Karty kontrolne

Karty kontrolne (najczęściej spotykane w formie kart X-s/X-R) to jedno z podstawowych narzędzi w inżynierii jakości. Qs-STAT zapewnia kompletną analizę z ich użyciem, łącznie z ustalaniem sposobu obliczania granic kontrolnych, konfigurowalną metodą oceny stabilności karty oraz tworzeniem ich charakterystyk operacyjnych.

Qs-STAT automatycznie dopasowuje optymalną kartę kontrolną zgodnie z zaobserwowanym modelem procesu danej charakterystyki. Opiera się na strategii analizy wybieranej z biblioteki gotowych standardów.

Analiza zaawansowana dzięki qs-STAT

Opisana powyżej funkcjonalność modułu qs-STAT wyczerpuje najczęstsze wymagania przemysłu w zakresie SPC, jak obliczanie współczynników zdolności procesu i maszyn, analiza kart kontrolnych X-s/X-R lub też badanie normalności rozkładu danych. Oprogramowanie qs-STAT oferuje także narzędzia do głębszej analizy, jak np.

  • badanie korelacji danych,
  • analizę trendów,
  • analizę przyczynowo-skutkową wg Pareto,
  • wykonywanie testów statystycznych lub ocenę zdolności dla geometrycznego warunku pozycji (True Position) poprzez obliczanie tzw. elipsy prawdopodobieństwa.
qs-STAT

Zapraszamy do kontaktu.

telefon +48 608 408 089

e-mail: q-das@oberon3d.pl

www.q-das.pl

Reklama
Targi STOM

Firmy przemysłowe poprawiają konkurencyjność. Pomagają im inwestycje w maszyny i automatyzację

Firmy przemysłowe z sektora MŚP poprawiły w ostatnim roku swoją konkurencyjność – pokazuje najnowsza edycja cyklicznego badania Index MiU, przygotowywanego dla Siemens Financial Services w Polsce. Wpływ na to miały przede wszystkim zmiany w obsz...

Kamil-Kowa-Savills-rynek-nieruchomosci-komercyjnych
Partner kategorii:

Rynek nieruchomości komercyjnych w drodze powrotnej na właściwe tory

Firma doradcza Savills wstępnie podsumowała 2023 rok i nakreśliła prognozy najważniejszych trendów. W najbliższym czasie branża nieruchomości komercyjnych w Polsce stanie przed wyzwaniem powrotu do wysokiej aktywności inwestycyjnej, deweloperskiej i na rynku najmu, w obliczu w...

Partner kategorii:

Wpływ przemian alotropowych na właściwości fizykochemiczne cyny

Z artykułu dowiesz się: jak wykorzystać właściwości cyny w przemyśle,jakie zagrożenia wiążą się z zastosowaniem cyny i jej stopów,w jaki sposób bezpiecznie stosuje się stopy cyny w przemyśle.

STAL_11-12_23_SUKCES_POLSKIEJ_TECHNOLOGII_iNspire
Partner kategorii:

Sukces polskiej technologii na światowych rynkach

W świetle dynamicznego rozwoju technologii w branży wycinarek laserowych, Marcin Ejma, założyciel i CEO Eagle Lasers, dzieli się swoimi unikalnymi spostrzeżeniami na temat transformacji, innowacji i kluczowych trendów, które kształtują przyszłość tego dynamiczneg...

STAL_11-12_23_JAK_SIE_PROGRAMUJE_ROBOTY_PRZEMYSLOWE_FOT_3
Partner kategorii:

Jeśli nie przewidzimy katastrofy, na pewno będzie katastrofa, czyli jak się programuje roboty przemysłowe

Jaka ścieżka najszybciej doprowadzi do zawodu programisty robotów przemysłowych oraz jakie kompetencje trzeba mieć, aby się w nim odnaleźć? Na te i inne pytania w rozmowie z Joanną Miśkiewicz odpowiada Dobromiła Włodarska, inżynier-robotyk, współwłaścicielka firm...

STAL-9-10-spawalnictwo-CO-SIE-DZIEJE-W-BRANZY-SPAWALNICZEJ-1
Partner kategorii:

Kontrola głębokości wtopienia w czasie rzeczywistym w procesie spawania laserowego z wykorzystaniem interferometrycznego pomiaru odległości − cz. I

Z artykułu dowiesz się: jakie wyzwania stoją przed procesem monitorowania spawania laserowego,jaką rolę odgrywa w procesie monitorowanie podczas spawania,jakie systemy do monitorowania warto stosować.

STAL_11-12_23_Mikolaj_Lagowski_TANI_LEASING_W_2023_ROKU_iStock-855198460
Partner kategorii:

Sposoby na tani leasing w 2023 roku

Z artykułu dowiesz się: co zrobić, żeby dostać tani leasing w 2023 roku;jak przy obecnym poziomie stóp procentowych znaleźć dobrą ofertę leasingu;na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę, wybierając leasing. ...

Partner kategorii:

Zakład PepsiCo w Żninie uruchamia nowoczesną linię produkcyjną Pepsi

Zakład napojowy PepsiCo w Żninie stale się modernizuje, stawiając na wydajność przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska. Taka właśnie jest nowa linia produkcyjna zbudowana i uruchomiona w  niespełna dwa miesiące. W zakładzie rozlewane są kultowe napoje Pepsi, Mirinda, ...

cynk-a-ochrona-przeciwkorozyjna-stali-przeglad-zastosowan-fot-2
Partner kategorii:

Rola cynku w ochronie przeciwkorozyjnej stali – przegląd zastosowań

Metaliczny cynk, w różnych postaciach, jest nadal masowo i z doskonałymi rezultatami wykorzystywany w wielu technikach ochrony przed korozją konstrukcji i wyrobów stalowych eksploatowanych w różnych warunkach – w atmosferze, wodzie i ziemi. Niniejsze opracowanie ma na celu wsk...

Reklama
elamed EKO

Relacje

Katalog produktów

Reklama
Poznaj dobre praktyki BHP
Reklama
dlaProdukcji.pl - rejestracja
Reklama
dlaSpecjalistów.pl

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/23

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/23

Zamów
Nowoczesne Hale 3-4/2023

Nowoczesne Hale 3-4/2023

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2023

Utrzymanie Ruchu 1/2023

Zamów
Fastener 1/2023

Fastener 1/2023

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.