Podsumowanie Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA 2024

Tegoroczna edycja Targów DREMASILESIA 2024 dobiegła końca. Po 5 latach przerwy Targi DREMASILESIA wróciły na Śląsk.

Była to jednocześnie pierwsza impreza z cyklu DREMA TOUR, obejmująca cykl 3 wydarzeń, które odbywają się w Katowicach (DREMASILESIA), Poznaniu (DREMA) i Lublinie (LUBDREW).  Każde spotkanie składa się z 3 modułów tematycznych: AKADEMIA, POKAZY i TARGI. Program uwzględnia prezentację bieżących trendów i możliwość spotkania z doradcami w zakresie wsparcia funkcjonowania przedsiębiorstw i jest okazją do zdobycia praktycznej wiedzy eksperckiej, zobaczenia fabryki mebli na żywo, a także sprzedaży i zakupu specjalistycznych narzędzi i maszyn do obróbki drewna.

W tym trudnym dla całej branży okresie Targi DREMASILESIA zgromadziły 45 wystawców na powierzchni 1200 m2. Przez 3 dni targowe Targi DREMASILESIA odwiedzili  przedstawicieli branży drzewno-meblarskiej oraz małych zakładów rzemieślniczych z Polski, Czech, Danii i Białorusi. Dla gości targowych przygotowano pokazy maszyn, narzędzi, elektronarzędzi oraz program imprez towarzyszących.

Targi

Podczas wydarzenia prezentowana była oferta producentów maszyn dla przemysłu drzewnego i meblarskiego a także stolarni. Wśród wystawców oferujących szeroki asortyment maszyn i urządzeń  znalazły się takie firmy jak Felder, Lazzoni Group, czy REMA, której udało się sprzedać podczas targów dwie pilarki formatowe.

Zwiedzający mogli zapoznać się także z ofertą firmy, oglądali  również maszyny do produkcji granulatów na stoisku BMG PELLETING. Firma CRAFTDREW zaprezentowała  prasy do klejenia drewna, wózki lakiernicze, wózki transportowe do stolarni czy zaciski.

Lider rynku narzędzi, jakim jest firma ITA TOOLS  prezentowała szeroką gamę  innowacyjnych, profesjonalnych narzędzi skrawających, które dostarczane są do tysięcy firm z całego świata, pomagając klientom usprawniać i optymalizować procesy produkcyjne.

Nie zabrakło przedstawicieli producentów programów do projektowania mebli TOP SOLUTIONS, systemów odpylania marki NESTRO oraz systemów do gaszenia iskier TECHNOSPARK.

Szerokim  zainteresowaniem cieszyły się stoiska firm oferujących elektronarzędzia i narzędzia ręczne: FESTOOL, VIRUTEX, PREBENA, ISKRA. Firmy te zorganizowały praktyczne pokazy możliwości pracy oferowanych przez siebie urządzeń. Bardzo duże zainteresowanie towarzyszyło pokazom organizowanym przez firmy FESTOOL i ISKRA. Uzupełnieniem oferty elektronarzędzi był szeroki asortyment plecaków, toreb, skrzyń, a także pasów narzędziowych, oferowanych przez firmę TORBY NARZĘDZIOWE.

Tradycyjnie nie zabrakło stoisk naszych patronów medialnych: Wydawnictwa INWESTOR i KURIERA DRZEWNEGO.

Pokazy w ramach DREMA TOUR

Największą atrakcją dla zwiedzających była fabryka mebli na żywo uruchomiona przez Lazzoni Group. Firma zaprezentowała komplet maszyn pozwalający  na przeprowadzenie całego procesu produkcji szafek  od rozkroju, przez oklejanie do wiercenia. Wśród wystawionych maszyn pojawiły się:  piła formatowa WPS 332 F, centrum CNC do nestingu WCG 3020LA,  automatyczna okleiniarka z podwójną grupą klejową WEG-700S, a także wiertarki wielowrzecionowe, stworzone z myślą o mniejszych produkcjach: Expert M2.21, Lazzoni BS 21 oraz Expert M H.

Dla miłośników ręcznie tworzonych mebli, we współpracy z The Tools Magazine, jak również grupą Narzędzioholicy.pl powstała strefa autorskiego mebla. Na przestrzeni liczącej ponad 250m2 „ekipa do zadań specjalnych” wyprodukowała regał według własnego projektu. Poczynania zespołu można było obserwować na bieżąco na profilach Narzędzioholicy.pl w serwisie Facebook i Instagram.

Akademia DREMA TOUR

W ramach projektu AKADEMIA DREMA TOUR przygotowano eksperckie wykłady, przeprowadzone we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, firmą ITA TOOLS S.A. i firmą TENKA.

Stowarzyszenie DROMA zaprezentowało wykład na temat szans, a także zagrożeń dla polskiego przemysłu maszyn i narzędzi do obróbki.

Wykłady przygotowane przez firmę  ITA Tools Sp. z o.o. przybliżały wiedzę z zakresu  zastosowania materiałów kompozytowych w meblarstwie, a także narzędzia do ich obróbki. ITA TOOLS zaprezentowała także wykład na temat budowy, rodzajów i zastosowania pił tarczowych. W trzeciej części Akademii Drema Tour Łukasz Szczęsny – właściciel firmy TENKA, przedstawił budowanie oferty produktowej w przemyśle meblarskim i drzewnym, a także odpowiedział na pytanie: jak znaleźć swoje miejsce na rynku i zrozumieć potrzeby klientów?            

Kolejne przystanek projektu DREMA TOUR to jubileuszowa 40 edycja Targów DREMA, która odbędzie się w dniach od 10 do 13 września 2024 r. w Poznaniu, na którą serdecznie zapraszamy.

Źródło: Organizator

Sprawdź również inne wydarzenia branżowe >>

Galeria

Robo Challenge

W dniach 05 - 06 marca 2025 r. w siedzibie firmy FANUC Polska we Wrocławiu odbyła się czwarta edycja wydarzenia Robo Challenge. Czytaj również: Rynek magazynowy w Polsce w 2024 r. Stabilizacja, z oznakami wzrostu

STAL_9-10_24_Bozena_Gajdzik_DLUGOFALOWE_ZMIANY_RYNKOWE_UJECIE_HISTORYCZNE_CZ_II_iStock-1390249924
Partner kategorii:

Transformacja polskiego przemysłu stalowego na europejskim rynku stali. Długofalowe zmiany rynkowe w ujęciu historycznym, cz. II

Z artykułu dowiesz się: czy jest szansa na obniżenie energochłonności w hutach w Polsce; czy przemysł hutniczy inwestuje w innowacyjne rozwiązania;

fastener-fair-global-2025-innowacje-w-sercu-targow-fot-3

Innowacje w sercu targów Fastener Fair Global 2025

25-27 marca specjaliści z branży spotkają się w Stuttgarcie na 10. edycji targów Fastener Fair Global – międzynarodowego flagowego wydarzenia dla światowej branży elementów złącznych i mocowań. Po rekordowej frekwencji w 2023 roku, odwiedzający mogą sp...

wplyw-promieniowania-na-mikrostrukture-i-wlasciwosci-materialow
Partner kategorii:

Wpływ promieniowania na mikrostrukturę i właściwości materiałów

Jakie materiały są stosowane w lekkowodnych reaktorach jądrowych? Artykuł przedstawia wpływ promieniowania na zmianę struktury i właściwości tych materiałów.

Newmark

Ożywienie w podwarszawskich magazynach

W miejscowościach okołowarszawskich deweloperzy niechętnie podejmują się budowy magazynów na zasadach całkowicie spekulacyjnych. Tymczasem firmy, chcąc się tam rozwijać, potrzebują więcej opcji do wyboru i elastyczności w negocjacjach. Nadzieję na przełamanie impasu dają ogłos...

STAL_11-12_20_technologie_ciecia_JAKOSC_PROCESU_CIECIA_LASEROWEGO_iStock-177007701
Partner kategorii:

Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych

Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...

prasy-krawedziowe-trubend-1000-polaczenie-prostoty-obslugi-i-wysokiej-wydajnosci-fot-1

Prasy krawędziowe TruBend 1000. Połączenie prostoty obsługi i wysokiej wydajności

Firma TRUMPF, znany i ceniony producent maszyn do obróbki blach (m.in.: wykrawanie, gięcie, cięcie i spawanie laserowe), już od 1989 roku jest dostawcą technologii gięcia z wykorzystaniem nowoczesnych pras krawędziowych.

obrobkowe-centrum-frezarskie-fot

Badanie parametrów dokładnościowych obróbkowego centrum frezarskiego z zastosowaniem normy ISO 10360-2

Tematem artykułu jest badanie parametrów dokładnościowych obróbkowego centrum frezarskiego z zastosowaniem normy 10360-2 używanej do badań odbiorczych i okresowych współrzędnościowych maszyn pomiarowych.

analityka danych

Analityka danych ważniejsza dla firm z branży produkcyjnej niż sztuczna inteligencja

Technologia sztucznej inteligencji (44 proc. wskazań) znajduje się dopiero na trzecim miejscu w kontekście innowacji IT wymienianych przez przedstawicieli firm produkcyjnych. Wynika tak z raportu „Cyfryzacja przemysłu: rola zintegrowanych systemów zarządzania w firmach produkc...

zagadnienia-statecznosci-konstrukcji-wedlug-eurokodow

Wybrane problemy stateczności w projektowaniu konstrukcji według Eurokodów

Zagadnienia stateczności konstrukcji budowlanych stanowią jeden z trudniejszych działów mechaniki budowli, z którym projektanci konstrukcji zmagają się na co dzień. Niezależnie od tego, czy projektujemy klasyczną drewnianą więźbę dachową, stalową belkę podsuwnicową, czy też sł...

ciecie-bez-kompromisow-najnowsze-wersje-mieszalnikow-gazowych-myemix-3-0

Precyzyjne cięcie bez kompromisów. Najnowsze wersje mieszalników gazowych MyEMIX 3.0

Wycinarki laserowe w technologii fiber zyskały ogromną popularność na całym świecie dzięki swojej wysokiej wydajności i precyzji. Jednym z kluczowych aspektów cięcia laserowego jest wybór odpowiedniej technologii cięcia oraz gazu pro...

kompozyty-warstwowe-w-jaki-sposob-powstaja
Partner kategorii:

Otrzymywanie lekkich i wytrzymałych warstwowych kompozytów metalicznych i metaliczno-ceramicznych

W jaki sposób można otrzymać kompozyty metaliczne i metaliczno-ceramiczne? Jakie metody należy zastosować, by połączyć różne metale?

badania-ultradzwiekowe-charakterystyka-fot-1

Charakterystyka badań ultradźwiękowych – wiadomości wstępne

Grupa metod badań nieniszczących (NDT, z ang. non-destructive testing) udostępnia szereg różnych sposobów wyznaczania wybranych cech diagnozowanych obiektów. Czym charakteryzują się badania ultradźwiękowe?

zloty-medal-targow-modernlog-2024-poznaj-laureatow

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024

Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...

igp-dura-one-56-i-igp-effectives-synergia-zapewniajaca-wysoka-wydajnosc-w-technologii-malowania-proszkowego
Partner kategorii:

IGP-DURA®one 56 i IGP-Effectives®: synergia zapewniająca wysoką wydajność w technologii malowania proszkowego

W branży farb proszkowych do ochrony powierzchni kluczowe znaczenie mają wydajność, zrównoważony rozwój i jednolity odcień. Firma IGP Powder Coatings podjęła znaczący krok w tym kierunku, łącząc serię niskotemperaturowych farb proszkowych IGP-DURA®one56 z unikalną technologią ...

ochrona-danych-osobowych-w-przemysle-a-nowe-technologie

RODO w przemyśle – jak nowe technologie wpływają na ochronę danych osobowych?

Dynamiczny rozwój technologiczny jest obecnie widoczny w niemal każdym obszarze życia. Choć coraz większy udział i znaczenie robotyki oraz automatyzacji w procesie produkcyjnym niosą ze sobą wiele korzyści, należy również uwzględnić wyzwania związane z wprowadzaniem nowoczesny...

Relacje

Katalog produktów

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 1-2/2025

STAL Metale & Nowe Technologie 1-2/2025

Zamów
Nowoczesne Hale 1/2024

Nowoczesne Hale 1/2024

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2024

Utrzymanie Ruchu 1/2024

Zamów
Fastener 1/2024

Fastener 1/2024

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.