Zbliżają się targi ITM INDUSTRY EUROPE

Trwa odliczanie godzin do najważniejszego w tej części Europy spotkania branży przemysłowej. Niemal siedmiuset wystawców szykuje swoje maszyny, roboty i nowoczesne rozwiązania aby z dumą prezentować je na stoiskach podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Może Cię także zainteresować: Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie zmienia nazwę i proponuje innowacyjne ścieżki kształcenia

To właśnie podziwiane w Poznaniu innowacyjne technologie kreują oblicze polskiego przemysłu. Jaka czeka go przyszłość? W jakim kierunku powinna zmierzać transformacja tej branży? – to część pytań, które pojawią się na 4 scenach konferencyjnych. Debaty toczyć się będą przez cztery targowe dni.

Blisko połowa tegorocznych wystawców targów ITM INDUSTRY EUROPE, które potrwają od 30 maja do 2 czerwca, to światowe koncerny. To liderzy przemysłu metalowego, robotyzacji i nowoczesnych technologii dla tej branży. Pojawią się firmy m.in. z: Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Francji, Holandii, Tajwanu, Turcji, a także Chin. Bogata ekspozycja z kluczowych gałęzi przemysłu zlokalizowana będzie w siedmiu pawilonach. Nie zabraknie nowości, a także światowych premier. 

Nauka i biznes na targach ITM INDUSTRY EUROPE

Od kilku lat branża przemysłowa stoi w obliczu wielu wyzwań takich jak choćby zerwane łańcuchy dostaw, problemy z dostępnością surowców, zwiększone koszty energii.

– Tym bardziej doceniamy, zaangażowanie i wysiłek wystawców, którzy prezentując tak spektakularne osiągnięcia technologicznena swoich stoiskach, kreują wspólnie z nami tę edycję – mówi Anna Lemańska-Kramer.

Intensywny rozwój przemysłu nie byłby możliwy bez wsparcia nauki. Współpraca liderów branży z czołowymi uczelniami, a także ośrodkami badawczymi ma niewątpliwy wpływ na dynamikę zmian zachodzących w nowoczesnych technologiach. Współczesne targi są miejscem styku nauki i biznesu, dlatego wydarzeniu towarzyszą konferencje zainicjowane przez uczelnie i ośrodki badawcze. Jedną  z nich jest Forum Przemysłu 4.0 organizowane przez Komitet Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk, a także Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej. Dzięki tej inicjatywie na targach obecni będą przedstawiciele kluczowych technicznych uczelni wyższych w kraju. Wykorzystanie cyfrowych rozwiązań w optymalizacji produkcji, praktyczne symulacje w cyfrowych bliźniakach fabryk, Uczenie maszynowe, a także AI w obszarze automatyzacji. To tylko cześć zagadnień, które poruszą naukowcy podczas Forum.

Targom ITM INDUSTRY EUROPE od dwudziestu lat towarzyszą konferencje organizowane przez Naczelną Organizację Techniczną, a także Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. W tym roku podczas XVI Forum Inżynierskiego zaplanowano wystąpienia skłaniające do dyskusji na temat uwarunkowań twórczości technicznej i możliwości wdrażania jej rezultatów do gospodarki. Co jest niezwykle istotne, a także jest jednym z fundamentów rozwoju nowych technologii na miarę ery cyfrowej. W obecnych, pełnych wyzwań czasach, liczy się jednak nie tylko implementacja innowacyjnych rozwiązań, ale także dbałość o bezpieczeństwo ich wykorzystania. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na inicjatywę organizatorów Forum jaką jest odnowienie listu intencyjnego dotyczącego Programu Bezpieczne Praktyki i Środowisko.

Ośrodków naukowych nie zabraknie także w ramach ekspozycji targów. Salon NAUKA DLA GOSPODARKI to szczególne miejsce będące efektem współpracy Grupy MTP z uczelniami, instytutami i ośrodkami badawczymi.

W ramach targów ITM INDUSTRY EUROPE już po raz trzeci odbędzie się Kongres Industry Next pod hasłem: Świat przemysłu w czasach transformacji. Ten sektor przechodzi przez dynamiczne zmiany. Co wywołuje wiele pytań na temat jego przyszłości, na które odpowiedzi będą szukać eksperci Kongresu. Goście targowi będą mogli wziąć udział nie tylko w konferencjach i kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych ale także w licznych pokazach zarówno na stoiskach wystawców jak i scenach usytuowanych w 4 pawilonach.

W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zwiedzić ekspozycję: Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle.
Więcej: www.itm-europe.pl

Logistyka 4.0 i magazyny przyszłości

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG co roku odzwierciedlają bieżące trendy rynkowe i skupiają się na prezentacji nowatorskich rozwiązań z zakresu logistyki 4.0, a także magazynów przyszłości. Wśród wystawców znajdują się zarówno polscy liderzy, jak i znane zagraniczne marki m.in.

 • dostawcy usług logistycznych,
 • przedstawiciele firm z branży e-commerce,
 • producenci systemów informatycznych i technologicznych
 • czy operatorzy magazynów.

Obowiązkowym elementem MODERNLOG są pokazy maszyn na żywo – codziennie o każdej pełnej godzinie w strefie In4Log będzie można zobaczyć z bliska prezentację najnowocześniejszych rozwiązań intralogistycznych.

Sercem targów jest konferencja Smart Warehouse (31.05-1.06) skupiona na automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy w magazynie. Dyskusje ekspertów będą toczyć się w ramach 4 głównych paneli:

 • #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych,
 • #AGV roboty,
 • #Fulfillment – logistyka dla e-commerce,
 • a także #IoT digitalizacja.

Na scenie przedstawiciele m.in. Dachser, Ferag, GXO, Hörmann Logistik, InPost Fulfillment, Jungheinrich, Miebach, PSI, SSI Schäfer, Toyota Material Handling. Konferencja rozpocznie się specjalnym panelem #Human vs robotics, jak zakolegować się z robotem w magazynie z udziałem:

 • Aleksandry Przegalińskiej,
 • Magdaleny Morze,
 • Moniki Dudy,
 • Malwiny Faliszewskiej,
 • a także Ilony Miziewicz-Groszczyk.

Na zakończenie wystąpienie gościa specjalnego – himalaista Adam Bielecki opowie o swoich dwóch ostatnich wyprawach do Peru i Pakistanu. Szczegółowy program, a także rejestracja na konferencję na stronie: www.smartwarehouse.modernlog.pl

Galeria

Sztuczna inteligencja stwarza problemy. Pojawiają się pozwy.

AI - to najgorętszy temat tego roku. Na fali popularności pojawia się jednak coraz więcej problemów związanych ze sztuczną inteligencją. Dotyczą one m.in. kreowania fake newsów, zagrożenia dezinformacją, łamania praw autorskich i nieuczciwego pozyskiwania danych do trenowani...

damian-kolata
Partner kategorii:

Damian Kołata: Największa aktywność deweloperów dotyczy sektora magazynowego

Damian Kołata, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE w Cushman & Wakefield, opowiedział redakcji „Nowoczesnych Hal” o sytuacji na rynku nieruchomości, aktualnych trendach, obszarach atrakcyjnych dla deweloperów i cenach...

STAL_7-8_23_Barbara_Jamula_PROCES_INZYNIERII_REKONSTRUKCYJNEJ_RYS_7_A
Partner kategorii:

Zastosowanie współrzędnościowych systemów pomiarowych w procesie inżynierii rekonstrukcyjnej

Z artykułu dowiesz się: jakiego typu współrzędnościowe systemy pomiarowe są najczęściej stosowane w procesie inżynierii rekonstrukcyjnej,w jakiej postaci otrzymujemy dane pomiarowe odwzorowujące geometrię obiektu,jak przebie...

Partner kategorii:

Centrum Produkcyjno-Wdrożeniowe

Ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie sprzedaży systemów narzędziowych, pomiarowych a także usług z nimi związanych skłoniło nas do podjęcia kroku w stronę poszerzenia naszej działalności o produkcję narzędzi i części maszyn. Impuls ku temu dała nam wieloletnia współpra...

Partner kategorii:

Cyberprzestępcy coraz częściej kradną dane poprzez aplikacje chmurowe

W lipcu 2023 r. 57% wszystkich pobrań złośliwego oprogramowania  pochodziło z popularnych aplikacji w chmurze. Jednocześnie całkowita liczba aplikacji w chmurze, z których pobrano złośliwe oprogramowanie, wzrosła do 167. To wskazuje, że cyberprzestępcy nadal docierają do swo...

Partner kategorii:

Paulina Grabowska-Lisowska: Jako spawalnicy musimy się uczyć na bieżąco

O blaskach i cieniach pracy w spawalnictwie, trudnościach, z jakimi zmagają się pracownicy tej branży, o tym, co należałoby zmienić i o perspektywie na przyszłość opowiada nam Paulina Grabowska-Lisowska, inżynier spawalnik i założycielka strony przepisyspawalnicze.pl.

efektywnosc-energetyczna-poznaj-sprawdzone-metody
Partner kategorii:

Efektywność energetyczna – poznaj sprawdzone metody

Już 5 października w Redzie, koło Gdyni odbędzie się Konferencja Techniczna Axon Media: „Efektywność energetyczna w przemyśle”, podczas której zaproszeni eksperci z branży energetycznej zaprezentują skuteczne techniki optymalizacji energii w zakładach przemysłowych. To spotkan...

konferencja-axon-media-w-redzie-wyzwania-dzialow-ur
Partner kategorii:

Wyzwania działów Utrzymaniu Ruchu: globalne trendy a lokalne rozwiązania

4 października w Redzie (Hotel River Style), koło Gdyni odbędzie się Konferencja Techniczna „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”. Wydarzenie adresowane do praktyków działów utrzymania ruchu odbędzie się w sprawdzonej wykładowo-konsultacyjnej formule, któ...

Partner kategorii:

Powłoki ochronne na warstwach wierzchnich stopów magnezu otrzymywane w procesie natryskiwania cieplnego

Z artykułu dowiesz się: o charakterystyce metody naddźwiękowego natryskiwania płomieniowego,jakie są wyniki bada...

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.