Nowy duet w branży – Eagle i Serwistal łączą siły!
Branża metalurgiczna jest w Polsce postrzegana jako jeden z bardziej stabilnych i dojrzałych sektorów gospodarki. Nie oznacza to jednak, że przestała się ona rozwijać. Wręcz przeciwnie! Najnowsza współpraca Eagle i firmy Serwistal udowadnia, że w tej branży apetyt na nowości wciąż rośnie.
Pierwszy z nich to niekwestionowany lider w dziedzinie innowacyjności, producent systemów cięcia laserowego w technologii fiber. Drugi to jeden z największych w kraju, renomowany i niezależny serwis stalowy, z ponad 20-letnim doświadczeniem. Kontrakt, który podpisali, odbił się szerokim echem na polskim rynku. Dlaczego zdecydowali się na taki duet i co dla branży oznacza to partnerstwo?
Liderzy rynku i zaskakujący duet
Bohaterowie tego artykułu, czyli firmy Eagle i Serwistal, to przedsiębiorstwa w pełni z polskim kapitałem. Tym bardziej cieszy fakt, że sukces, jaki odnoszą, ma oddźwięk nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Eagle to marka, której wycinarki laserowe tną blachy na czterech kontynentach. Z kolei Serwistal może pochwalić się produkcją blach na poziomie 300 000 ton rocznie. Innowacyjność to dla obu słowo klucz. Obie firmy udowadniają, że chęć rozwoju to dla nich nie puste słowa, ale faktyczne działania. To właśnie w 2021 roku miała miejsce kolejna zaskakująca premiera od Eagle. Tym razem zachodniopomorskie przedsiębiorstwo wypuściło na rynek wycinarkę laserową z serii iNspire o mocy aż 30 kW!
– Ta premiera oczywiście koncentruje się głównie na wysokiej mocy, ale dla nas najważniejszy jest fakt, że ta moc jest przez nas w pełni kontrolowana – mówi Marek Czarnecki, Sales Manager marki. Z kolei Serwistal, z siedzibą w Ełku, po wielu latach badań nad autorską, opatentowaną technologią, wypuszcza na rynek produkt o nazwie FLATINIUM. Jak zapowiada, jest to zupełnie nowa era stali. Dziś wiadomo już, że razem stworzą coś, czego w Polsce jeszcze nie było.

Nowoczesne Centrum Laserowe
Największy, niezależny dostawca płaskich wyrobów stalowych i aluminiowych w Polsce, o stabilnej pozycji na rynku i decyzja o inwestycji w zupełnie nowy dla przedsiębiorstwa obszar, jakim jest cięcie laserowe. Ten krok firmy Serwistal z pewnością zaskoczył wiele osób. Jednak ci, którzy dobrze ich znają, wiedzą, że wyzwania to coś, co napędza ich do działania. Przedstawiciele firmy, chcąc odpowiedzieć na rosnące oczekiwania swoich odbiorców oraz zdywersyfikować swoją produkcję, zdecydowali się na budowę nowoczesnego Centrum Laserowego. Tym samym zwiększyli zakres swoich usług. W Centrum docelowo znaleźć się ma aż szesnaście wycinarek laserowych fiber wraz z systemami automatyzacji takimi jak CraneMasterLinear. Wybór padł na markę Eagle, która dostarczyła już do Ełku pierwszą z maszyn.

– Jako zupełnie nowy gracz na rynku szukaliśmy rozwiązań nowoczesnych, niejako pozwalających już na starcie zbudować przewagę rynkową i łatwiej osiągnąć zakładane cele. Poszukiwaliśmy przede wszystkim szybkich, ale jednocześnie niezawodnych maszyn. W naszej opinii tylko producent z Wałcza jest w stanie dobrze połączyć oba te pojęcia – mówi Jakub Gróbarczyk, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu w Serwistal.
– Jako zupełnie nowy gracz na rynku szukaliśmy rozwiązań nowoczesnych, niejako pozwalających już na starcie zbudować przewagę rynkową i łatwiej osiągnąć zakładane cele. Poszukiwaliśmy przede wszystkim szybkich, ale jednocześnie niezawodnych maszyn. W naszej opinii tylko producent z Wałcza jest w stanie dobrze połączyć oba te pojęcia – mówi Jakub Gróbarczyk, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu w Serwistal.
Jak przekonują przedstawiciele firmy, budowa nowoczesnego Centrum Laserowego wymagała ogromnego zaangażowania z ich strony. Ważne było również znalezienie takiego dostawcy sprzętu, który byłby jednocześnie godnym zaufania partnerem w tym wymagającym projekcie.
Duet Eagle i Serwistal
– Współpracujemy z wieloma odbiorcami oraz użytkownikami wycinarek laserowych, są to przecież nasi regularni klienci. Posiadają oni przekrój dostawców praktycznie z całego świata. Opinia co do dostawcy, jak i obsługi pozakupowej była znacząca przy wyborze producenta. Eagle od samego początku potrafił podejść do naszych potrzeb bardzo indywidualnie, niejako odradzając niektóre droższe rozwiązania, które w naszym przypadku nie miałyby racji bytu. Jest to bardzo rzetelne i godne zaufania podejście. Jako firma w 100% z polskim kapitałem, podobnie jak my – przekonała nas także swoją wizją i pomysłem na rozwój. Szukaliśmy nowoczesnego rozwiązania, które oprócz tego, że jest superszybkie, to jeszcze bardzo precyzyjne i powtarzalne. Są to pojęcia przypisane również do naszego produktu. W związku z tym kolejna jednostka w naszym parku maszynowym koniecznie musiała spełniać wszystkie z tych parametrów – podkreśla Gróbarczyk.
Z kolei Marek Czarnecki dodaje: Bardzo cieszy nas ten duet. Jesteśmy świadomi, że wymagania przy wyborze dostawcy wycinarek laserowych do tego przedsięwzięcia były bardzo duże. Tym bardziej jesteśmy dumni, że to właśnie nasze maszyny będą częścią tego nowoczesnego i innowacyjnego projektu.
FLATINIUM & iNspire – duet idealny?
Wycinarki laserowe z serii iNspire to zaawansowane technologicznie, precyzyjne i dynamiczne maszyny. Są przystosowane do potrzeb wymagającej produkcji masowej, dokładnie takiej, jaką prowadzi Serwistal. Dzięki swoim ponadprzeciętnym parametrom takim jak przyspieszenie 6G, maksymalnej prędkości pozycjonowania wynoszącej 350 m/min czy maksymalnej prędkości cięcia wynoszącej 150 m/min, maszyny tej serii szybko i wydajnie wycinają nawet najbardziej skomplikowane detale, zachowując przy tym wysoką jakość krawędzi. Każda blacha jednak posiada własne naprężenia. Efektem ich obecności są między innymi odkształcenia elementów po cięciu laserowym.

Firma z Ełku postanowiła opracować metodę redukcji naprężeń własnych – prostowanie naciągiem. Lata badań i testów pod nadzorem najwybitniejszych profesorów w kraju zaowocowały powstaniem opatentowanej technologii. Pozwoliła ona na produkcję idealnie płaskich arkuszy blachy. Redukując i ukierunkowując naprężenia wewnętrzne, stworzono nowy produkt – FLATINIUM. Uzyskano jednorodność blachy na całej powierzchni i przekroju oraz idealną płaskość arkuszy również po cięciu laserem. Użytkownik tnący stal FLATINIUM może spodziewać się powtarzalności produktu, oczyszczonej powierzchni, redukcji odpadu czy zwiększonej prędkości cięcia. Celem obu firm jest zapewnienie jak największej efektywności produkcji. Połączenie tak wydajnej wycinarki laserowej oraz arkuszy FLATINIUM zapewnia najwyższy wskaźnik produktywności na rynku. To przecież coś, co dziś stanowi priorytet dla większości przedsiębiorców.
Nowość na rynku – nowe korzyści
Potencjalni odbiorcy, partnerzy i kontrahenci obu firm mogą zyskać bardzo wiele na tej kooperacji. Jak przełoży się ona na bezpośrednie korzyści dla nich? Przede wszystkim połączenie najbardziej wydajnych i najszybszych laserów na świecie ze stalą o idealnych parametrach to spora szansa na zwiększenie swojej konkurencyjności. Decydując się na dwa, tak zaawansowane technologicznie produkty, klient zyskuje gotowe rozwiązanie z całym pakietem benefitów.
FLATINIUM, czyli materiał o idealnej płaskości, fantastycznie sprawdzający się przy cięciu laserowym, idealny pod separowanie detali i automatyzację oraz wycinarka laserowa Eagle iNspire, która przy swoich nietuzinkowych parametrach pozwala na osiągnięcie ponadprzeciętnej wydajności.
Jedno jest pewne: zapowiada się prawdziwa rewolucja na rynku!

Mogą zainteresować Cię również

Technologia goni pracowników. Chcą wiedzieć więcej o AI, a firmy nie nadążają z edukacją.
Zaledwie 9% pracowników deklaruje, że nie wie, czym są automatyzacja i sztuczna inteligencja. 46,7% natomiast przyznaje, że chciałoby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Rosnące zainteresowanie technologiami idzie w parze z obawami. Od lęku przed brakiem kompetencji, przez ...
Redukcja hałasu w przemyśle – wyzwanie wymagające kompleksowych działań
Hałas w zakładach przemysłowych pozostaje jednym z głównych czynników wpływających zarówno na komfort pracy, jak i na relacje zakładów z otoczeniem. Utrzymanie jego poziomu w akceptowalnych granicach to nie tylko wymóg prawny. Jest to przede wszystkim element budowania kultury...

Wrzesień pełen przemysłowych premier: FASTECH Expo i Aluminium Tech Expo 2025 w Ptak Warsaw Expo
Wrzesień 2025 roku zapowiada się jako miesiąc przełomowych wydarzeń dla branży przemysłowej w Polsce. Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie stanie się areną dwóch kluczowych targów: FASTECH Expo oraz Aluminium Tech Expo. Targi te, choć odbywają się w różnych terminach, oferują unikaln...
Analiza wpływu modyfikacji geometrii na pasowanie połączeń wielowypustowych wytwarzanych z zastosowaniem metody FFF
Dokładność geometryczna jest jednym z fundamentalnych kwalifikatorów poprawności procesów wytwarzania części maszyn i urządzeń. Jest ona wynikiem wielu składowych, stanowiących o całościowym efekcie procesu produkcyjnego. W celu zape...

Rynek magazynowy mniej spektakularny, ale bardziej przewidywalny. Dobre wieści dla sektora outsourcingu procesowego
Pierwszy kwartał 2025 roku potwierdził, że polski rynek powierzchni magazynowo – przemysłowych, mimo braku rekordowych wyników, pozostaje stabilny i dojrzewa operacyjnie. Według danych AXI IMMO oraz CBRE, całkowity popyt na te powierzchnie przekroczył 1,1 mln mkw., co oznacza ...
Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych
Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...

Metody i techniki eliminacji wad w procesie tłoczenia
Procesy kształtowania blach stalowych za pomocą obróbki plastycznej są jedną z wielu technik wytwarzania elementów metalowych stosowanych w przemyśle od lat, a mimo to wymagających rozwiązań niektórych problemów technologicznych pojawiających się przy kształtowaniu blach stalo...

Wpływ chłodziwa i oprawki narzędziowej na chropowatość powierzchni obrabianej w procesie frezowania stali Vanadis 4
Artykuł prezentuje wyniki badań eksperymentalnych procesu frezowania stali Vanadis 4 Extra w rożnych warunkach doprowadzenia chłodziwa do strefy obróbki oraz pokazuje, jak ważny jest dobór odpowiedniej oprawki narzędziowej do określonych zadań obróbkowych. ...

Technologia goni pracowników. Chcą wiedzieć więcej o AI, a firmy nie nadążają z edukacją.
Zaledwie 9% pracowników deklaruje, że nie wie, czym są automatyzacja i sztuczna inteligencja. 46,7% natomiast przyznaje, że chciałoby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Rosnące zainteresowanie technologiami idzie w parze z obawami. Od lęku przed brakiem kompetencji, przez ...

Wybrane problemy stateczności w projektowaniu konstrukcji według Eurokodów
Zagadnienia stateczności konstrukcji budowlanych stanowią jeden z trudniejszych działów mechaniki budowli, z którym projektanci konstrukcji zmagają się na co dzień. Niezależnie od tego, czy projektujemy klasyczną drewnianą więźbę dachową, stalową belkę podsuwnicową, czy też sł...

Jak zminimalizować ryzyko awarii wycinarki laserowej?
Aby zminimalizować ryzyko awarii wycinarki laserowej, warto stosować się do kilku dobrych praktyk, które obejmują zarówno szkolenie operatorów, jak i odpowiednią konserwację oraz kontrolę parametrów urządzenia.
Fizyczne i technologiczne podstawy procesu spawania łukowego w osłonie gazowej GMA – cz. 2
W drugiej części artykułu przedstawiono technologiczne podstawy spawania GMA. Z artykułu dowiesz się:

Bezpieczeństwo maszyn. Analiza ryzyka w oparciu o normę PN-EN ISO 12100:2012
Maszyny dopuszczone do użytku na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać wymagania tzw. dyrektywy maszynowej. Jednym z warunków jej spełnienia, umożliwiającym oznakowanie maszyny znakiem CE, jest wykonanie analizy ryzyka. Maszyny wp...

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024
Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...
IGP-DURA®one 56 i IGP-Effectives®: synergia zapewniająca wysoką wydajność w technologii malowania proszkowego
W branży farb proszkowych do ochrony powierzchni kluczowe znaczenie mają wydajność, zrównoważony rozwój i jednolity odcień. Firma IGP Powder Coatings podjęła znaczący krok w tym kierunku, łącząc serię niskotemperaturowych farb proszkowych IGP-DURA®one56 z unikalną technologią ...

Nowa Mapa Drogowa dla GOZ nie może pomijać mniejszych przedsiębiorstw
Polskie przedsiębiorstwa potrzebują nowej, międzysektorowej Mapy Drogowej dla Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ). Obecny dokument, choć kiedyś spełniał swoją rolę, wymaga aktualizacji. Musi sprostać rosnącym wyzwaniom, stojącym zwłaszcza przed małymi i średnimi przedsiębiors...
Kalendarium wydarzeń
Relacje
OpenHouse 2024: z wizytą u TRUMPF Polska
TRUMPF Polska z sukcesem zorganizowała Dni Otwarte OpenHouse 2024, które odbyły się 12 i 13 września br. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 gości reprezentują...
Sprawdź więcejPolitechnika Krakowska ma nowe laboratorium
25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. &...
Sprawdź więcejSeminarium Obróbki Laserowej 22 marca 2024
22 marca 2024, podczas targów STOM, odbyło się Seminarium Obróbki Laserowej, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską. Zapraszamy do zapoznania się z fo...
Sprawdź więcejKonferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”
20 marca, drugiego dnia targów STOM, odbyła się konferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”, której organizatorem była redakcja portalu dlaprodukcji.pl i dw...
Sprawdź więcej