Nowy duet w branży – Eagle i Serwistal łączą siły!

Branża metalurgiczna jest w Polsce postrzegana jako jeden z bardziej stabilnych i dojrzałych sektorów gospodarki. Nie oznacza to jednak, że przestała się ona rozwijać. Wręcz przeciwnie! Najnowsza współpraca Eagle i firmy Serwistal udowadnia, że w tej branży apetyt na nowości wciąż rośnie.

Pierwszy z nich to niekwestionowany lider w dziedzinie innowacyjności, producent systemów cięcia laserowego w technologii fiber. Drugi to jeden z największych w kraju, renomowany i niezależny serwis stalowy, z ponad 20-letnim doświadczeniem. Kontrakt, który podpisali, odbił się szerokim echem na polskim rynku. Dlaczego zdecydowali się na taki duet i co dla branży oznacza to partnerstwo?

Liderzy rynku i zaskakujący duet

Bohaterowie tego artykułu, czyli firmy Eagle i Serwistal, to przedsiębiorstwa w pełni z polskim kapitałem. Tym bardziej cieszy fakt, że sukces, jaki odnoszą, ma oddźwięk nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Eagle to marka, której wycinarki laserowe tną blachy na czterech kontynentach. Z kolei Serwistal może pochwalić się produkcją blach na poziomie 300 000 ton rocznie. Innowacyjność to dla obu słowo klucz. Obie firmy udowadniają, że chęć rozwoju to dla nich nie puste słowa, ale faktyczne działania. To właśnie w 2021 roku miała miejsce kolejna zaskakująca premiera od Eagle. Tym razem zachodniopomorskie przedsiębiorstwo wypuściło na rynek wycinarkę laserową z serii iNspire o mocy aż 30 kW!

– Ta premiera oczywiście koncentruje się głównie na wysokiej mocy, ale dla nas najważniejszy jest fakt, że ta moc jest przez nas w pełni kontrolowana – mówi Marek Czarnecki, Sales Manager marki. Z kolei Serwistal, z siedzibą w Ełku, po wielu latach badań nad autorską, opatentowaną technologią, wypuszcza na rynek produkt o nazwie FLATINIUM. Jak zapowiada, jest to zupełnie nowa era stali. Dziś wiadomo już, że razem stworzą coś, czego w Polsce jeszcze nie było.

Nowoczesne Centrum Laserowe

Największy, niezależny dostawca płaskich wyrobów stalowych i aluminiowych w Polsce, o stabilnej pozycji na rynku i decyzja o inwestycji w zupełnie nowy dla przedsiębiorstwa obszar, jakim jest cięcie laserowe. Ten krok firmy Serwistal z pewnością zaskoczył wiele osób. Jednak ci, którzy dobrze ich znają, wiedzą, że wyzwania to coś, co napędza ich do działania. Przedstawiciele firmy, chcąc odpowiedzieć na rosnące oczekiwania swoich odbiorców oraz zdywersyfikować swoją produkcję, zdecydowali się na budowę nowoczesnego Centrum Laserowego. Tym samym zwiększyli zakres swoich usług. W Centrum docelowo znaleźć się ma aż szesnaście wycinarek laserowych fiber wraz z systemami automatyzacji takimi jak CraneMasterLinear. Wybór padł na markę Eagle, która dostarczyła już do Ełku pierwszą z maszyn.

– Jako zupełnie nowy gracz na rynku szukaliśmy rozwiązań nowoczesnych, niejako pozwalających już na starcie zbudować przewagę rynkową i łatwiej osiągnąć zakładane cele. Poszukiwaliśmy przede wszystkim szybkich, ale jednocześnie niezawodnych maszyn. W naszej opinii tylko producent z Wałcza jest w stanie dobrze połączyć oba te pojęcia – mówi Jakub Gróbarczyk, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu w Serwistal.

– Jako zupełnie nowy gracz na rynku szukaliśmy rozwiązań nowoczesnych, niejako pozwalających już na starcie zbudować przewagę rynkową i łatwiej osiągnąć zakładane cele. Poszukiwaliśmy przede wszystkim szybkich, ale jednocześnie niezawodnych maszyn. W naszej opinii tylko producent z Wałcza jest w stanie dobrze połączyć oba te pojęcia – mówi Jakub Gróbarczyk, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu w Serwistal.

Jak przekonują przedstawiciele firmy, budowa nowoczesnego Centrum Laserowego wymagała ogromnego zaangażowania z ich strony. Ważne było również znalezienie takiego dostawcy sprzętu, który byłby jednocześnie godnym zaufania partnerem w tym wymagającym projekcie.

Duet Eagle i Serwistal

– Współpracujemy z wieloma odbiorcami oraz użytkownikami wycinarek laserowych, są to przecież nasi regularni klienci. Posiadają oni przekrój dostawców praktycznie z całego świata. Opinia co do dostawcy, jak i obsługi pozakupowej była znacząca przy wyborze producenta. Eagle od samego początku potrafił podejść do naszych potrzeb bardzo indywidualnie, niejako odradzając niektóre droższe rozwiązania, które w naszym przypadku nie miałyby racji bytu. Jest to bardzo rzetelne i godne zaufania podejście. Jako firma w 100% z polskim kapitałem, podobnie jak my – przekonała nas także swoją wizją i pomysłem na rozwój. Szukaliśmy nowoczesnego rozwiązania, które oprócz tego, że jest superszybkie, to jeszcze bardzo precyzyjne i powtarzalne. Są to pojęcia przypisane również do naszego produktu. W związku z tym kolejna jednostka w naszym parku maszynowym koniecznie musiała spełniać wszystkie z tych parametrów – podkreśla Gróbarczyk.

Z kolei Marek Czarnecki dodaje: Bardzo cieszy nas ten duet. Jesteśmy świadomi, że wymagania przy wyborze dostawcy wycinarek laserowych do tego przedsięwzięcia były bardzo duże. Tym bardziej jesteśmy dumni, że to właśnie nasze maszyny będą częścią tego nowoczesnego i innowacyjnego projektu.

FLATINIUM & iNspire – duet idealny?

Wycinarki laserowe z serii iNspire to zaawansowane technologicznie, precyzyjne i dynamiczne maszyny. Są przystosowane do potrzeb wymagającej produkcji masowej, dokładnie takiej, jaką prowadzi Serwistal. Dzięki swoim ponadprzeciętnym parametrom takim jak przyspieszenie 6G, maksymalnej prędkości pozycjonowania wynoszącej 350 m/min czy maksymalnej prędkości cięcia wynoszącej 150 m/min, maszyny tej serii szybko i wydajnie wycinają nawet najbardziej skomplikowane detale, zachowując przy tym wysoką jakość krawędzi. Każda blacha jednak posiada własne naprężenia. Efektem ich obecności są między innymi odkształcenia elementów po cięciu laserowym.

Firma z Ełku postanowiła opracować metodę redukcji naprężeń własnych – prostowanie naciągiem. Lata badań i testów pod nadzorem najwybitniejszych profesorów w kraju zaowocowały powstaniem opatentowanej technologii. Pozwoliła ona na produkcję idealnie płaskich arkuszy blachy. Redukując i ukierunkowując naprężenia wewnętrzne, stworzono nowy produkt – FLATINIUM. Uzyskano jednorodność blachy na całej powierzchni i przekroju oraz idealną płaskość arkuszy również po cięciu laserem. Użytkownik tnący stal FLATINIUM może spodziewać się powtarzalności produktu, oczyszczonej powierzchni, redukcji odpadu czy zwiększonej prędkości cięcia. Celem obu firm jest zapewnienie jak największej efektywności produkcji. Połączenie tak wydajnej wycinarki laserowej oraz arkuszy FLATINIUM zapewnia najwyższy wskaźnik produktywności na rynku. To przecież coś, co dziś stanowi priorytet dla większości przedsiębiorców.

Nowość na rynku – nowe korzyści

Potencjalni odbiorcy, partnerzy i kontrahenci obu firm mogą zyskać bardzo wiele na tej kooperacji. Jak przełoży się ona na bezpośrednie korzyści dla nich? Przede wszystkim połączenie najbardziej wydajnych i najszybszych laserów na świecie ze stalą o idealnych parametrach to spora szansa na zwiększenie swojej konkurencyjności. Decydując się na dwa, tak zaawansowane technologicznie produkty, klient zyskuje gotowe rozwiązanie z całym pakietem benefitów.

FLATINIUM, czyli materiał o idealnej płaskości, fantastycznie sprawdzający się przy cięciu laserowym, idealny pod separowanie detali i automatyzację oraz wycinarka laserowa Eagle iNspire, która przy swoich nietuzinkowych parametrach pozwala na osiągnięcie ponadprzeciętnej wydajności.

Jedno jest pewne: zapowiada się prawdziwa rewolucja na rynku!

rozwiazania-automatyzacyjne-w-zakladach-na-konferencji-w-lublinie

Cyfryzacja procesów produkcyjnych i integracja systemów – przegląd najnowszych trendów już w czerwcu w Lublinie!

Już 22 czerwca w Lublinie (Hotel Focus Premium Lublin Conference & Spa) odbędzie się wydarzenie skierowane do specjalistów szukających innowacji i kreatywnych rozwiązań w zakresie automatyzacji.

poziom-aktywnosci-na-europejskim-rynku-nieruchomosci-logistycznych-john-palmer
Partner kategorii:

Perspektywa dalszych wzrostów na europejskim rynku nieruchomości logistycznych

Według międzynarodowej firmy doradczej Savills, aktywność inwestycyjna w europejskim sektorze nieruchomości logistycznych w 2022 r. utrzymuje się na wysokim poziomie, a wartość transakcji zawartych w pierwszym kwartale sięgnęła 14,3 mld euro, przebijając rekord z 2021 r.

Partner kategorii:

Systemy pomiarów karoserii samochodowych po wypadku

PROF. ZW. DR INŻ. Eugeniusz Ratajczyk Współrzędnościowa technika pomiarowa umożliwiająca wyznaczanie wymiarów w trzech współrzędnych x, y, z dominuje w przemyśle maszynowym, a szczególnie w...

Partner kategorii:

Uszkodzenia pasów napędowych – ich przyczyny i zapobieganie im – cz. I

Na szczególną uwagę zasługują przekładnie pasowe ze względu na swoje cechy, takie jak zdolność do łagodzenia wpływu zmian obciążenia na silnik lub układ napędowy czy też zdolność tłumienia drgań. Ważne są również możliwość przenoszenia ruchu obrotowego na duże odległości, pr...

Partner kategorii:

Konsekwencja i dbałość o detale są kluczem do perfekcyjnie skonfigurowanego oprogramowania

Kompleksowa integracja produkcji to proces wielowymiarowy, wymagający cierpliwości, czasu, komunikacji, a przede wszystkim profesjonalnego podejścia i zrozumienia potrzeb konkretnego zakładu. O blaskach i cieniach procesu wdrażania oprogramowania w wywiadzie z redakcją czasopi...

Spawanie
Partner kategorii:

Analiza systemów monitorowania w czasie rzeczywistym jakości procesów spawania laserowego – cz. I

Spawanie laserowe polega na stapianiu lub też pełnym przetopieniu obszaru złącza konstrukcji w osłonie gazu ochronnego ciepłem wytworzonym w wyniku doprowadzenia do tego obszaru skoncentrowanej wiązki promieniowania laserowego, o bardzo dużej gęstości mocy, rzędu 102-1011 W/...

opryski-profilaktyczne-w-zakladzie-produkcji-zywnosci
Partner kategorii:

Czy opryski profilaktyczne w zakładzie produkcji żywności mają sens?

Konieczne w rolnictwie i przemyśle zbożowym opryski profilaktyczne są coraz częściej stosowane także w zakładach produkcji żywności oraz obiektach użyteczności publicznej. O ile w pierwszym przypadku realnie chronią uprawy oraz składowane zboże przed szkodnikami, to w tym drug...

Partner kategorii:

Modelowanie dynamiczne łożysk tocznych pracujących w układach napędowych z przekładniami zębatymi

Podczas modelowania dynamicznego układów napędowych istnieje konieczność uwzględniania w czasie ich pracy zjawisk dynamicznych zachodzących w łożyskach. Często wykorzystywane do łożyskowania wałów łożyska toczne mają sztywność zbliżoną do sztywności zazębienia przekładni zęb...

STAL-5-6-22-TECHNOLOGIE-POWIERZCHNI-BALINIT-CROMA-PLUS1
Partner kategorii:

Wyprzedzające technologie powierzchni BALINIT® CROMA PLUS

Ze względu na rosnącą zawartość wypełniacza oraz wysokie temperatury stosowane w przetwórstwie tworzyw sztucznych bardzo duży problem stanowi zużycie narzędzi. Jest to szczególnie widoczne podczas procesów, w których jakiekolwiek uszkodzenie powierzchni jest niedopuszczalne....

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.