Nowy duet w branży – Eagle i Serwistal łączą siły!

Branża metalurgiczna jest w Polsce postrzegana jako jeden z bardziej stabilnych i dojrzałych sektorów gospodarki. Nie oznacza to jednak, że przestała się ona rozwijać. Wręcz przeciwnie! Najnowsza współpraca Eagle i firmy Serwistal udowadnia, że w tej branży apetyt na nowości wciąż rośnie.

Pierwszy z nich to niekwestionowany lider w dziedzinie innowacyjności, producent systemów cięcia laserowego w technologii fiber. Drugi to jeden z największych w kraju, renomowany i niezależny serwis stalowy, z ponad 20-letnim doświadczeniem. Kontrakt, który podpisali, odbił się szerokim echem na polskim rynku. Dlaczego zdecydowali się na taki duet i co dla branży oznacza to partnerstwo?

Liderzy rynku i zaskakujący duet

Bohaterowie tego artykułu, czyli firmy Eagle i Serwistal, to przedsiębiorstwa w pełni z polskim kapitałem. Tym bardziej cieszy fakt, że sukces, jaki odnoszą, ma oddźwięk nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Eagle to marka, której wycinarki laserowe tną blachy na czterech kontynentach. Z kolei Serwistal może pochwalić się produkcją blach na poziomie 300 000 ton rocznie. Innowacyjność to dla obu słowo klucz. Obie firmy udowadniają, że chęć rozwoju to dla nich nie puste słowa, ale faktyczne działania. To właśnie w 2021 roku miała miejsce kolejna zaskakująca premiera od Eagle. Tym razem zachodniopomorskie przedsiębiorstwo wypuściło na rynek wycinarkę laserową z serii iNspire o mocy aż 30 kW!

– Ta premiera oczywiście koncentruje się głównie na wysokiej mocy, ale dla nas najważniejszy jest fakt, że ta moc jest przez nas w pełni kontrolowana – mówi Marek Czarnecki, Sales Manager marki. Z kolei Serwistal, z siedzibą w Ełku, po wielu latach badań nad autorską, opatentowaną technologią, wypuszcza na rynek produkt o nazwie FLATINIUM. Jak zapowiada, jest to zupełnie nowa era stali. Dziś wiadomo już, że razem stworzą coś, czego w Polsce jeszcze nie było.

Nowoczesne Centrum Laserowe

Największy, niezależny dostawca płaskich wyrobów stalowych i aluminiowych w Polsce, o stabilnej pozycji na rynku i decyzja o inwestycji w zupełnie nowy dla przedsiębiorstwa obszar, jakim jest cięcie laserowe. Ten krok firmy Serwistal z pewnością zaskoczył wiele osób. Jednak ci, którzy dobrze ich znają, wiedzą, że wyzwania to coś, co napędza ich do działania. Przedstawiciele firmy, chcąc odpowiedzieć na rosnące oczekiwania swoich odbiorców oraz zdywersyfikować swoją produkcję, zdecydowali się na budowę nowoczesnego Centrum Laserowego. Tym samym zwiększyli zakres swoich usług. W Centrum docelowo znaleźć się ma aż szesnaście wycinarek laserowych fiber wraz z systemami automatyzacji takimi jak CraneMasterLinear. Wybór padł na markę Eagle, która dostarczyła już do Ełku pierwszą z maszyn.

– Jako zupełnie nowy gracz na rynku szukaliśmy rozwiązań nowoczesnych, niejako pozwalających już na starcie zbudować przewagę rynkową i łatwiej osiągnąć zakładane cele. Poszukiwaliśmy przede wszystkim szybkich, ale jednocześnie niezawodnych maszyn. W naszej opinii tylko producent z Wałcza jest w stanie dobrze połączyć oba te pojęcia – mówi Jakub Gróbarczyk, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu w Serwistal.

– Jako zupełnie nowy gracz na rynku szukaliśmy rozwiązań nowoczesnych, niejako pozwalających już na starcie zbudować przewagę rynkową i łatwiej osiągnąć zakładane cele. Poszukiwaliśmy przede wszystkim szybkich, ale jednocześnie niezawodnych maszyn. W naszej opinii tylko producent z Wałcza jest w stanie dobrze połączyć oba te pojęcia – mówi Jakub Gróbarczyk, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu w Serwistal.

Jak przekonują przedstawiciele firmy, budowa nowoczesnego Centrum Laserowego wymagała ogromnego zaangażowania z ich strony. Ważne było również znalezienie takiego dostawcy sprzętu, który byłby jednocześnie godnym zaufania partnerem w tym wymagającym projekcie.

Duet Eagle i Serwistal

– Współpracujemy z wieloma odbiorcami oraz użytkownikami wycinarek laserowych, są to przecież nasi regularni klienci. Posiadają oni przekrój dostawców praktycznie z całego świata. Opinia co do dostawcy, jak i obsługi pozakupowej była znacząca przy wyborze producenta. Eagle od samego początku potrafił podejść do naszych potrzeb bardzo indywidualnie, niejako odradzając niektóre droższe rozwiązania, które w naszym przypadku nie miałyby racji bytu. Jest to bardzo rzetelne i godne zaufania podejście. Jako firma w 100% z polskim kapitałem, podobnie jak my – przekonała nas także swoją wizją i pomysłem na rozwój. Szukaliśmy nowoczesnego rozwiązania, które oprócz tego, że jest superszybkie, to jeszcze bardzo precyzyjne i powtarzalne. Są to pojęcia przypisane również do naszego produktu. W związku z tym kolejna jednostka w naszym parku maszynowym koniecznie musiała spełniać wszystkie z tych parametrów – podkreśla Gróbarczyk.

Z kolei Marek Czarnecki dodaje: Bardzo cieszy nas ten duet. Jesteśmy świadomi, że wymagania przy wyborze dostawcy wycinarek laserowych do tego przedsięwzięcia były bardzo duże. Tym bardziej jesteśmy dumni, że to właśnie nasze maszyny będą częścią tego nowoczesnego i innowacyjnego projektu.

FLATINIUM & iNspire – duet idealny?

Wycinarki laserowe z serii iNspire to zaawansowane technologicznie, precyzyjne i dynamiczne maszyny. Są przystosowane do potrzeb wymagającej produkcji masowej, dokładnie takiej, jaką prowadzi Serwistal. Dzięki swoim ponadprzeciętnym parametrom takim jak przyspieszenie 6G, maksymalnej prędkości pozycjonowania wynoszącej 350 m/min czy maksymalnej prędkości cięcia wynoszącej 150 m/min, maszyny tej serii szybko i wydajnie wycinają nawet najbardziej skomplikowane detale, zachowując przy tym wysoką jakość krawędzi. Każda blacha jednak posiada własne naprężenia. Efektem ich obecności są między innymi odkształcenia elementów po cięciu laserowym.

Firma z Ełku postanowiła opracować metodę redukcji naprężeń własnych – prostowanie naciągiem. Lata badań i testów pod nadzorem najwybitniejszych profesorów w kraju zaowocowały powstaniem opatentowanej technologii. Pozwoliła ona na produkcję idealnie płaskich arkuszy blachy. Redukując i ukierunkowując naprężenia wewnętrzne, stworzono nowy produkt – FLATINIUM. Uzyskano jednorodność blachy na całej powierzchni i przekroju oraz idealną płaskość arkuszy również po cięciu laserem. Użytkownik tnący stal FLATINIUM może spodziewać się powtarzalności produktu, oczyszczonej powierzchni, redukcji odpadu czy zwiększonej prędkości cięcia. Celem obu firm jest zapewnienie jak największej efektywności produkcji. Połączenie tak wydajnej wycinarki laserowej oraz arkuszy FLATINIUM zapewnia najwyższy wskaźnik produktywności na rynku. To przecież coś, co dziś stanowi priorytet dla większości przedsiębiorców.

Nowość na rynku – nowe korzyści

Potencjalni odbiorcy, partnerzy i kontrahenci obu firm mogą zyskać bardzo wiele na tej kooperacji. Jak przełoży się ona na bezpośrednie korzyści dla nich? Przede wszystkim połączenie najbardziej wydajnych i najszybszych laserów na świecie ze stalą o idealnych parametrach to spora szansa na zwiększenie swojej konkurencyjności. Decydując się na dwa, tak zaawansowane technologicznie produkty, klient zyskuje gotowe rozwiązanie z całym pakietem benefitów.

FLATINIUM, czyli materiał o idealnej płaskości, fantastycznie sprawdzający się przy cięciu laserowym, idealny pod separowanie detali i automatyzację oraz wycinarka laserowa Eagle iNspire, która przy swoich nietuzinkowych parametrach pozwala na osiągnięcie ponadprzeciętnej wydajności.

Jedno jest pewne: zapowiada się prawdziwa rewolucja na rynku!

Przemysł maszynowy może zwiększyć produktywność nawet o połowę dzięki innowacjom i sztucznej inteligencji

Producenci maszyn i urządzeń mogą zwiększyć produktywność o 30-50 proc. Ułatwia to sztuczna inteligencja, narzędzia cyfrowe i wdrażanie rozwiązań wspierających gospodarkę obiegu zamkniętego i redukcję odpadów. Tak wynika wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Bain &amp...

Partner kategorii:

Automatyka zabezpieczająca w instalacjach energetycznych

Z artykułu dowiesz się: jak prawo charakteryzuje konieczne elementy bezpieczeństwa instalacji energetycznej,kto ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo takiej instalacji,z czym wiąże się scalenie urządzeń ciśnieniowych na ...

nity-plastikowe-i-nity-metalowe-ktore-wybrac-i-dlaczego

Nity plastikowe i nity metalowe – które wybrać i dlaczego?

Proces nitowania pozwala na stałe łączenie poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Same nity są spoiwem o doskonałym zacisku. Poznaj właściwości nitów plastikowych oraz metalowych, aby wybrać odpowiednie do konkretnego łączenia. D...

Partner kategorii:

Politechnika Krakowska ma nowe laboratorium

25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. Politechnika Krakowska zyskała nowoczesne laboratorium, które umożliwia bard...

targi-modernlog-w-poznaniu-kluczowe-spotkanie-branzy-logistycznej-fot-1

Kluczowe spotkanie branży logistycznej – MODERNLOG 2024 już w czerwcu!

Już niebawem Poznań stanie się centralnym miejscem spotkań sektora logistycznego. Podczas 4 dni targów odbędą się pokazy najnowszych rozwiązań technologicznych, prezentacje maszyn i systemów operacyjnych, a także prelekcje i panele dyskusyjne z ekspertami. Kluczowe wydarzenie ...

Partner kategorii:

Co trzeci przetwórca tworzyw sztucznych inwestuje w park maszyn i urządzeń

Polskie przedsiębiorstwa przetwarzające tworzywa sztuczne zwiększyły swoją zdolność do konkurowania. Świadczy o tym wzrost sub-indeksu MiU dla tej branży o 6,15 pkt. Jest to efekt m.in. zwiększenia nakładów na modernizację parku maszyn i urządzeń (MiU) oraz automatyzację pro...

Wybrane maszyny i urządzenia stosowane w procesach gięcia

W niniejszym artykule dokonano przeglądu maszyn i urządzeń wykorzystywanych w procesach gięcia rur, profili, drutu oraz sprężyn. Przedstawiono charakterystykę giętarek wybranych producentów dostępnych na rynku polskim. Urządzenia podzielono na: giętarki trzpieniowe, giętarki b...

Metody łamania wiórów w obróbce skrawaniem – cz. II

Z artykułu dowiesz się: jakie są sposoby łamania wiórów;od czego zależy wybór metody łamania;jakie są wady i zalety poszczególnych metod. Dobór odpowiedniej metody łamania...

netskope

Hakerzy z kolejnymi sposobami na atakowanie

Atakujący próbują wykraść cenne dane, takie jak szczegóły płatności od organizacji i klientów, ale także dane wizualne uzyskane na przykład z kamer. W tym sektorze odnotowuje się dwa razy więcej pobrań złośliwego oprogramowania z...

elementy-hali-stalowej-charakterystyka-fot-2

Elementy hali stalowej – charakterystyka

Hale stalowe są jednymi z najbardziej popularnych obiektów budownictwa przemysłowego. Z tego też powodu elementy konstrukcyjne hali stalowej są bardzo dobrze poznane i opisane w wielu źródłach literaturowych, co pozwala na optymalne wykorzystanie ich nośności.

STAL_3-4_24_Agnieszka_Skoczylas_STOPY_METALI_PO_CIECIU_LASEREM_iStock-1459336381

Właściwości warstwy wierzchniej wybranych stopów metali po cięciu laserem

Z artykułu dowiesz się: jakie są wady i zalety technologii cięcia laserowego;od czego zależą właściwości materiału po cięciu;jakie badania przeprowadzono. Proces wytwarzan...

Eksperci: bez transformacji energetycznej Polska traci 9 mld zł rocznie

Odchodzenie od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł energii jest konieczne dla wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego i poprawy konkurencyjności. Tak ocenili uczestnicy eksperckiej debaty, która odbyła się w Centrum Prasowym PAP. Wskazali, że każ...

logo-na-elewacji-zmora-kierownika-budowy-i-gw-fot-3

Logo na elewacji – zmora Kierownika Budowy i GW

W branży budowlanej, zwłaszcza w przypadku budynków przemysłowych, takich jak hale i obiekty wielkopowierzchniowe oznakowania są tak samo istotne jak pozostałe elementy wyposażenia. Jednak, gdy nadchodzi moment umieszczenia logo na ...

czyszczenie laserowe
Partner kategorii:

Bezpieczeństwo pracy z laserami czyszczącymi

Na czym polega technologia czyszczenia laserowego i jakie są jej zalety? Co wyróżnia lasery czyszczące spośród innych technologii? Uniwersalność procesu czyszczenia laserowego sprawia, że może być z powodzeniem stosowan...

Spadły ceny produkcji sprzedanej przemysłu. Co z branżą obróbki metali?

Według wstępnych danych w marcu 2024 r. ceny produkcji sprzedanej przemysłu spadły zarówno w stosunku do lutego 2024 r. – o 0,1%, jak i w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku – o 9,6%.

Relacje

Katalog produktów

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 1-2/24

STAL Metale & Nowe Technologie 1-2/24

Zamów
Nowoczesne Hale 1/2024

Nowoczesne Hale 1/2024

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2024

Utrzymanie Ruchu 1/2024

Zamów
Fastener 1/2023

Fastener 1/2023

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.