Nowy duet w branży – Eagle i Serwistal łączą siły!
Branża metalurgiczna jest w Polsce postrzegana jako jeden z bardziej stabilnych i dojrzałych sektorów gospodarki. Nie oznacza to jednak, że przestała się ona rozwijać. Wręcz przeciwnie! Najnowsza współpraca Eagle i firmy Serwistal udowadnia, że w tej branży apetyt na nowości wciąż rośnie.
Pierwszy z nich to niekwestionowany lider w dziedzinie innowacyjności, producent systemów cięcia laserowego w technologii fiber. Drugi to jeden z największych w kraju, renomowany i niezależny serwis stalowy, z ponad 20-letnim doświadczeniem. Kontrakt, który podpisali, odbił się szerokim echem na polskim rynku. Dlaczego zdecydowali się na taki duet i co dla branży oznacza to partnerstwo?
Liderzy rynku i zaskakujący duet
Bohaterowie tego artykułu, czyli firmy Eagle i Serwistal, to przedsiębiorstwa w pełni z polskim kapitałem. Tym bardziej cieszy fakt, że sukces, jaki odnoszą, ma oddźwięk nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Eagle to marka, której wycinarki laserowe tną blachy na czterech kontynentach. Z kolei Serwistal może pochwalić się produkcją blach na poziomie 300 000 ton rocznie. Innowacyjność to dla obu słowo klucz. Obie firmy udowadniają, że chęć rozwoju to dla nich nie puste słowa, ale faktyczne działania. To właśnie w 2021 roku miała miejsce kolejna zaskakująca premiera od Eagle. Tym razem zachodniopomorskie przedsiębiorstwo wypuściło na rynek wycinarkę laserową z serii iNspire o mocy aż 30 kW!
– Ta premiera oczywiście koncentruje się głównie na wysokiej mocy, ale dla nas najważniejszy jest fakt, że ta moc jest przez nas w pełni kontrolowana – mówi Marek Czarnecki, Sales Manager marki. Z kolei Serwistal, z siedzibą w Ełku, po wielu latach badań nad autorską, opatentowaną technologią, wypuszcza na rynek produkt o nazwie FLATINIUM. Jak zapowiada, jest to zupełnie nowa era stali. Dziś wiadomo już, że razem stworzą coś, czego w Polsce jeszcze nie było.
Nowoczesne Centrum Laserowe
Największy, niezależny dostawca płaskich wyrobów stalowych i aluminiowych w Polsce, o stabilnej pozycji na rynku i decyzja o inwestycji w zupełnie nowy dla przedsiębiorstwa obszar, jakim jest cięcie laserowe. Ten krok firmy Serwistal z pewnością zaskoczył wiele osób. Jednak ci, którzy dobrze ich znają, wiedzą, że wyzwania to coś, co napędza ich do działania. Przedstawiciele firmy, chcąc odpowiedzieć na rosnące oczekiwania swoich odbiorców oraz zdywersyfikować swoją produkcję, zdecydowali się na budowę nowoczesnego Centrum Laserowego. Tym samym zwiększyli zakres swoich usług. W Centrum docelowo znaleźć się ma aż szesnaście wycinarek laserowych fiber wraz z systemami automatyzacji takimi jak CraneMasterLinear. Wybór padł na markę Eagle, która dostarczyła już do Ełku pierwszą z maszyn.
– Jako zupełnie nowy gracz na rynku szukaliśmy rozwiązań nowoczesnych, niejako pozwalających już na starcie zbudować przewagę rynkową i łatwiej osiągnąć zakładane cele. Poszukiwaliśmy przede wszystkim szybkich, ale jednocześnie niezawodnych maszyn. W naszej opinii tylko producent z Wałcza jest w stanie dobrze połączyć oba te pojęcia – mówi Jakub Gróbarczyk, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu w Serwistal.
– Jako zupełnie nowy gracz na rynku szukaliśmy rozwiązań nowoczesnych, niejako pozwalających już na starcie zbudować przewagę rynkową i łatwiej osiągnąć zakładane cele. Poszukiwaliśmy przede wszystkim szybkich, ale jednocześnie niezawodnych maszyn. W naszej opinii tylko producent z Wałcza jest w stanie dobrze połączyć oba te pojęcia – mówi Jakub Gróbarczyk, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu w Serwistal.
Jak przekonują przedstawiciele firmy, budowa nowoczesnego Centrum Laserowego wymagała ogromnego zaangażowania z ich strony. Ważne było również znalezienie takiego dostawcy sprzętu, który byłby jednocześnie godnym zaufania partnerem w tym wymagającym projekcie.
Duet Eagle i Serwistal
– Współpracujemy z wieloma odbiorcami oraz użytkownikami wycinarek laserowych, są to przecież nasi regularni klienci. Posiadają oni przekrój dostawców praktycznie z całego świata. Opinia co do dostawcy, jak i obsługi pozakupowej była znacząca przy wyborze producenta. Eagle od samego początku potrafił podejść do naszych potrzeb bardzo indywidualnie, niejako odradzając niektóre droższe rozwiązania, które w naszym przypadku nie miałyby racji bytu. Jest to bardzo rzetelne i godne zaufania podejście. Jako firma w 100% z polskim kapitałem, podobnie jak my – przekonała nas także swoją wizją i pomysłem na rozwój. Szukaliśmy nowoczesnego rozwiązania, które oprócz tego, że jest superszybkie, to jeszcze bardzo precyzyjne i powtarzalne. Są to pojęcia przypisane również do naszego produktu. W związku z tym kolejna jednostka w naszym parku maszynowym koniecznie musiała spełniać wszystkie z tych parametrów – podkreśla Gróbarczyk.
Z kolei Marek Czarnecki dodaje: Bardzo cieszy nas ten duet. Jesteśmy świadomi, że wymagania przy wyborze dostawcy wycinarek laserowych do tego przedsięwzięcia były bardzo duże. Tym bardziej jesteśmy dumni, że to właśnie nasze maszyny będą częścią tego nowoczesnego i innowacyjnego projektu.
FLATINIUM & iNspire – duet idealny?
Wycinarki laserowe z serii iNspire to zaawansowane technologicznie, precyzyjne i dynamiczne maszyny. Są przystosowane do potrzeb wymagającej produkcji masowej, dokładnie takiej, jaką prowadzi Serwistal. Dzięki swoim ponadprzeciętnym parametrom takim jak przyspieszenie 6G, maksymalnej prędkości pozycjonowania wynoszącej 350 m/min czy maksymalnej prędkości cięcia wynoszącej 150 m/min, maszyny tej serii szybko i wydajnie wycinają nawet najbardziej skomplikowane detale, zachowując przy tym wysoką jakość krawędzi. Każda blacha jednak posiada własne naprężenia. Efektem ich obecności są między innymi odkształcenia elementów po cięciu laserowym.
Firma z Ełku postanowiła opracować metodę redukcji naprężeń własnych – prostowanie naciągiem. Lata badań i testów pod nadzorem najwybitniejszych profesorów w kraju zaowocowały powstaniem opatentowanej technologii. Pozwoliła ona na produkcję idealnie płaskich arkuszy blachy. Redukując i ukierunkowując naprężenia wewnętrzne, stworzono nowy produkt – FLATINIUM. Uzyskano jednorodność blachy na całej powierzchni i przekroju oraz idealną płaskość arkuszy również po cięciu laserem. Użytkownik tnący stal FLATINIUM może spodziewać się powtarzalności produktu, oczyszczonej powierzchni, redukcji odpadu czy zwiększonej prędkości cięcia. Celem obu firm jest zapewnienie jak największej efektywności produkcji. Połączenie tak wydajnej wycinarki laserowej oraz arkuszy FLATINIUM zapewnia najwyższy wskaźnik produktywności na rynku. To przecież coś, co dziś stanowi priorytet dla większości przedsiębiorców.
Nowość na rynku – nowe korzyści
Potencjalni odbiorcy, partnerzy i kontrahenci obu firm mogą zyskać bardzo wiele na tej kooperacji. Jak przełoży się ona na bezpośrednie korzyści dla nich? Przede wszystkim połączenie najbardziej wydajnych i najszybszych laserów na świecie ze stalą o idealnych parametrach to spora szansa na zwiększenie swojej konkurencyjności. Decydując się na dwa, tak zaawansowane technologicznie produkty, klient zyskuje gotowe rozwiązanie z całym pakietem benefitów.
FLATINIUM, czyli materiał o idealnej płaskości, fantastycznie sprawdzający się przy cięciu laserowym, idealny pod separowanie detali i automatyzację oraz wycinarka laserowa Eagle iNspire, która przy swoich nietuzinkowych parametrach pozwala na osiągnięcie ponadprzeciętnej wydajności.
Jedno jest pewne: zapowiada się prawdziwa rewolucja na rynku!
Mogą zainteresować Cię również
Programista robotów: Gdzie pracować? Video z ekspertem.
Zapraszamy do obejrzenia drugiej części nagrania z ekspertką – Dobromiłą Włodarską (robotycy.com) na temat pracy programisty robotów przemysłowych.
Transformacja polskiego przemysłu stalowego na europejskim rynku stali. Długofalowe zmiany rynkowe w ujęciu historycznym, cz. II
Z artykułu dowiesz się: czy jest szansa na obniżenie energochłonności w hutach w Polsce; czy przemysł hutniczy inwestuje w innowacyjne rozwiązania;
Targi FASTENER POLAND® – eksperci branży elementów złącznych z całego świata znowu spotkają się w Krakowie
Targi FASTENER POLAND®, które 25-26 września odbędą się w EXPO Kraków, to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Od siedmiu lat Targi FASTENER POLAND® są kluczowym forum wymiany do...
Twarde anodowe powłoki tlenkowe na aluminium i jego stopach
Anodowanie (eloksacja, od „elektrolityczna oksydacja”) – to powierzchniowa obróbka metali polegająca na elektrolitycznym wytworzeniu warstwy tlenku. Anodowanie stosuje się głównie w stosunku do aluminium i jego stopów. Można je także stosować do niektórych odmian stali, tytan...
2025: kolejny rok walki o przetrwanie dla sektora TSL?
Rok 2024 miał być początkiem oddechu dla branży transportowo-spedycyjnej. Jednak rzeczywistość brutalnie zweryfikowała optymistyczne prognozy. Firmy logistyczne, a także transportowe i spedycyjne zmagają się z kryzysem finansowym, a przewidywania na 2025 rok nie przynoszą rewo...
Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych
Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...
Ciągłe wyciskanie na kole (Conform®) – proces i możliwości wyciskania stopów magnezu serii AZ
Ciągłe wyciskanie na kole to proces poddawany wielu badaniom naukowym. Tym razem przyglądamy się badaniom prowadzonym przez Sieć Badawczą Łukasiewicz. Z artykułu dowiesz się:
Współczesne trendy rozwojowe w obróbce skrawaniem
Obróbka skrawaniem w technologii maszyn zajmuje miejsce w grupie obróbki kształtowej – ubytkowej. Jest wiodącą techniką wytwarzania i na razie nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zastosowanie obróbki skrawaniem jest bardzo szerokie...
Konferencja „IT w Produkcji”
5 grudnia online zapraszamy na organizowaną przez GigaCon konferencję „IT w Produkcji”.
Relacja ze szkolenia „Fotowoltaika na dachach płaskich”
12 września 2024 roku w Strykowie odbyło się szkolenie pt. „Fotowoltaika na dachach płaskich”, zorganizowane przez Stowarzyszenie DAFA. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce, poświęcone szczegółowym aspektom projektowania i realizacji instalacji fotowoltaicznych na d...
Cięcie plazmowe – analiza jakości powierzchni cięcia – cz. 1
W jakich okolicznościach cięcie plazmowe przynosi najwięcej korzyści? Sprawdzamy to w oparciu o badania naukowców z Górnośląskiego Instytutu Technologicznego oraz Politechniki Częstochowskiej. Z artykułu dowiesz się:
Mity w spawalnictwie: video z ekspertem. Część druga.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia drugiej części nagrania o mitach, które krążą w branży spawalniczej. O mitach spawalniczych opowiada ekspertka, Paulina Grabowska-Lisowska – Międzynarodowy Inżynier Spawalnik (IWE), inspektor, ...
Stale stosowane do budowy urządzeń i konstrukcji elektrowni jądrowych: rodzaje i wymagania jakościowe wg ASME i AFCEN
W obliczu planów budowy elektrowni atomowej w Polsce warto zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi stosowanych przy tej budowie materiałów. Z artykułu dowiesz się:
Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024
Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...
Konferencja PractiCORR 2025
Międzynarodowa konferencja PractiCORR 2025 to nowe wydarzenie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Korozyjne. Konferencja PractiCORR 2025, której tematyka skupia się na praktycznych zagadnieniach ochro...
Najemcy wybierają energooszczędne magazyny
Według najnowszego raportu „Rynek magazynowo-przemysłowy w Polsce”, opublikowanego przez firmę doradczą Newmark Polska, w trzecim kwartale 2024 roku w budowie pozostawało niecałe 2 mln mkw. nowych obiektów magazynowo-przemysłowych w Polsce. Co przy stosunkowo stabilnym poziomi...
Kalendarium wydarzeń
Relacje
OpenHouse 2024: z wizytą u TRUMPF Polska
TRUMPF Polska z sukcesem zorganizowała Dni Otwarte OpenHouse 2024, które odbyły się 12 i 13 września br. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 gości reprezentują...
Sprawdź więcejPolitechnika Krakowska ma nowe laboratorium
25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. &...
Sprawdź więcejSeminarium Obróbki Laserowej 22 marca 2024
22 marca 2024, podczas targów STOM, odbyło się Seminarium Obróbki Laserowej, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską. Zapraszamy do zapoznania się z fo...
Sprawdź więcejKonferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”
20 marca, drugiego dnia targów STOM, odbyła się konferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”, której organizatorem była redakcja portalu dlaprodukcji.pl i dw...
Sprawdź więcej