art. sponsorowany

TruLaser Tube 3000 fiber. Ekonomiczna wycinarka laserowa do rur i profili

Firma TRUMPF jest światowym liderem w produkcji rezonatorów laserowych i systemów laserowych do obróbki materiałów oraz zaawansowanej elektroniki.

TruLaser Tube 3000 fiber
TruLaser Tube 3000 fiber

Bazując na rozwijanej przez dekady wiedzy oraz doświadczeniu z zakresu technik laserowych, firma TRUMPF proponuje szeroką gamę wycinarek laserowych, dostosowanych zakresem materiałów, ich grubością oraz kształtem (blachy, rury, kształtowniki, wytłoczki) do indywidualnych potrzeb klienta. Firma TRUMPF gwarantuje pełny zakres usług z jednej ręki: maszyna, źródło laserowe, oprogramowanie i elementy automatyzacji oraz kompetentny serwis na terenie całego kraju.

TruLaser Tube 3000 fiber to ekonomiczna, uniwersalna maszyna, która umożliwia przy relatywnie niewielkim koszcie wejście w laserową obróbkę rur i profili. Jest ona wyposażona w źródło laserowe TruFiber 2001 o mocy 2 kW, które także jest produkowane przez firmę Trumpf. Podobnie jak inne źródła laserowe firmy Trumpf, TruFiber zapewnia stabilną pracę maszyny dzięki regulacji on-line mocy wyjściowej, zapewniającej długoterminową stałość mocy w zakresie ±1%. Gwarantuje to bardzo dobrą jakość i powtarzalność obróbki. TruFiber jest wyposażony w systemy ochrony przed wiązką odbitą, co pozwala także obrabiać materiały o dużym współczynniku odbicia, takie jak: aluminium, miedź, mosiądz.

Maszyna TruLaser Tube 3000 fiber zapewnia dużą prędkość cięcia przy niewielkim poborze mocy, dzięki bardzo dobrej jakości wiązki i bardzo dużej sprawności rezonatora na ciele stałym TruFiber. Podobnie jak poprzednie maszyny z serii TruLaser Tube, w pełni zastępuje ona konwencjonalne sposoby obróbki i umożliwia optymalne wejście w dziedzinę obróbki rur. Zastosowanie cięcia laserowego stwarza także nowe możliwości konstrukcyjne nieosiągalne dla standardowych technologii. Dzięki zastosowaniu w produkcji TruLaser Tube możliwe są np. uproszczenie oprzyrządowania spawalniczego, ułatwienie montażu komponentów poprzez system wypustek i wycięć tak, że błędny montaż elementów jest praktycznie niemożliwy. Wycinane kontury mogą być bardzo skomplikowane. Za pomocą jednego narzędzia – wiązki laserowej – możliwa jest obróbka różnorodnych materiałów o różnych grubościach i geometrii profili. Wysoka jakość krawędzi po cięciu laserowym oraz nowe możliwości projektowania detali (z uwzględnieniem technologii cięcia laserem) powodują, że dodatkowa obróbka elementów jest zbędna. Przekłada się to bezpośrednio na koszty produkcji związane z ograniczeniem liczby operacji na danym elemencie i tym samym skrócenie czasu wykonania oraz redukcję stanowisk.

TruLaser Tube 3000 to wynik wieloletnich doświadczeń firmy TRUMPF w laserowej obróbce rur i profili. Doskonałe połączenie sprawdzonych i niezawodnych źródeł laserowych na ciele stałym, precyzyjnego układu mocowania i manipulacji z zaawansowanym systemem sterowania i oprogramowaniem umożliwia uzyskanie bardzo dobrej jakości cięcia rur i profili przy zachowaniu dużej wydajności procesu produkcji. Dzięki temu nawet najbardziej skomplikowany wytwór konstruktora prosto z rysunku wykonanego za pomocą oprogramowania inżynierskiego może zostać przetworzony na realny produkt. TruLaser Tube 3000 z laserem TruFiber umożliwia obróbkę stali, aluminium, a także dzięki odporności na odbicie wiązki – miedzi oraz mosiądzu. Przy mocy lasera 2 kW maksymalna grubość obrabianego materiału wynosi 8 mm dla stali konstrukcyjnej, 4 mm dla stali nierdzewnej i aluminium oraz 3 mm dla miedzi i mosiądzu. Parametry cięcia dla wybranego materiału są pobierane automatycznie z tabel technologicznych zapisanych w układzie sterowania maszyny. W pełni automatyczny system załadowczy z systemem pomiaru długości ciętego elementu oraz samocentrujące zaciski umożliwiają precyzyjną obróbkę rur o średnicy do 152 mm, profili o obwiedni do 170 mm, przy długości do 6500 mm i wadze do 120 kg. W powiększonej wersji maszyny maksymalna długość elementu może wynosić nawet 8000 mm, a masa – 148 kg. Zastosowanie opcji SeamLine umożliwia automatyczną detekcję prawidłowości położenia rury w procesie cięcia na podstawie rozpoznania szwu rury lub naniesionego oznaczenia.
Osłona przestrzeni roboczej zapewnia bezpieczeństwo laserowe w klasie 1, a z drugiej strony pozwala na wszechstronny dostęp operatora do maszyny i bardzo łatwy załadunek detali przeznaczonych do obróbki, także w przypadku produkcji jednostkowej. Gotowe większe elementy są odkładane w buforze, natomiast małe detale są odprowadzane do pojemnika. Odpady pozostałe po cięciu wraz z fragmentami rur pozostającymi po okrawaniu są zbierane do osobnego zasobnika.

TruLaser Tube 3000 fiber umożliwia nie tylko cięcie profili o przekroju okrągłym bądź prostokątnym, ale również typu L, U, a także płaskowników. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych systemów mocujących dopasowanych do przekroju profili.

Wraz z maszyną proponujemy zewnętrzne oprogramowanie TruTops Tube, dedykowane do realizacji konstrukcji z rur. Umożliwia ono automatyczne generowanie programu obróbki na podstawie rysunków CAD importowanych w różnych formatach, np.: SAT, IGS, STEP. W programie zawarta jest także wiedza technologiczna firmy Trumpf w dziedzinie obróbki rur i profili, która pozwala dobrać optymalne parametry procesu cięcia.

W przypadku jakichkolwiek pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji
TRUMPF Polska
ul. Połczyńska 111, 01-303 Warszawa
tel. 22 57 53 900, e-mail: info@pl.trumpf.com
kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/TRUMPFtube
Rozszerzona rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość

Co oznacza Augmented Reality, czym jest, kiedy powstała i dlaczego Siemens, uznany producent rozwiązań CAD/CAM/ CAE & PDM/PLM, w swoich materiałach prasowych uczynił z niej jeden z głównych atutów najnowszej wersji systemu Solid Edge?

Fot. 3a.

Dobór materiałów konstrukcyjnych oraz ochrony przeciwkorozyjnej w zależności od klasyfikacji agresywności korozyjnej środowiska

Termin „korozja” (łac. corrosio – gryzienie) oznacza niszczenie tworzyw konstrukcyjnych na skutek oddziaływań chemicznych, elektrochemicznych i fizykochemicznych otaczającego środowiska. Proces korozji rozpoczyna się od powierzchni materiału, postę...

Monitoring-konstrukcji-obiektow-wielkopowierzchniowych

Monitoring konstrukcji obiektów wielkopowierzchniowych

W artykule przedstawiono zagadnienie monitoringu konstrukcji w odniesieniu do obiektów wielkopowierzchniowych. Omówiono prawne i ekonomiczne przesłanki stosowania monitoringu w tego typu obiektach. Zwrócono uwagę na znaczenie i ...

Modelowanie numeryczne

Modelowanie numeryczne przewidywania odkształceń sprężystych blach podczas gięcia

Gięcie jest metodą kształtowania wyrobów polegającą na plastycznym odkształcaniu materiału pod wpływem działania momentu zginającego. Odkształcenia sprężyste materiału będące efektem relaksacji części sprężystej naprężeń wewnętrznych po odciążeniu są jednym z podstawowych zjaw...

Rozszerzona rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość

Co oznacza Augmented Reality, czym jest, kiedy powstała i dlaczego Siemens, uznany producent rozwiązań CAD/CAM/ CAE & PDM/PLM, w swoich materiałach prasowych uczynił z niej jeden z głównych atutów najnowszej wersji systemu Solid Edge?

Spawanie

Gazy osłonowe do spawania niklu, kobaltu i ich stopów

W artykule omówiono rodzaj i skład gazów używanych podczas spawania niklu, kobaltu i ich stopów, jak również opisano wpływ poszczególnych gazów na proces spawania i jakość złączy spawanych.

Kształtowanie plastyczne

Niekonwencjonalne metody kształtowania plastycznego

W artykule przedstawiono koncepcje czterech niekonwencjonalnych metod przeróbki plastycznej: kucia z oscylacyjnym skręcaniem, kucia z poprzecznym ruchem stempla, walcowania z poprzecznym ruchem walców oraz kucia segmentowego. Metody te umożliwiają wytwarzanie wyrobów o nietypo...

czyszczenie maszyn

Czyszczenie maszyn i urządzeń kluczem do sprawnej produkcji

Sprawna i wydajna produkcja to główny cel firm produkcyjnych. Często podyktowane jest to wymogami rynku, rosnącą globalizacją, ale niezależnie od okoliczności zawsze warto pamiętać o właściwym harmonogramowaniu i ustalaniu planu produkcji zgodnie z posiadaną zdolnością produkc...

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.