Targi z receptą na sukces

Kompleksowa oferta targów ITM INDUSTRY EUROPE już na kilka miesięcy przed wydarzeniem przyciąga wystawców i zwiedzających. Najbliższa edycja zaplanowana na 3-6 czerwca 2025 „stawia” nie tylko na ekspozycję setek firm z różnych gałęzi przemysłu oraz nowoczesne rozwiązania ery cyfrowej, ale przede wszystkim na fachowe doradztwo. To właśnie na targach, korzystając z wiedzy ekspertów i praktyków, pracownicy przedsiębiorstw produkcyjnych otrzymają gotowe recepty na rozwiązanie bieżących problemów.

Czytaj również: Czy Polska zawalczy o miliardy na transformację?

Rozwiązania na „tu i teraz”

Jak wykazały analizy danych statystycznych zakończonych w czerwcu targów ITM INDUSTRY EUROPE, aż 65% z 14.726 osób, które odwiedziły to wydarzenie, wywodzi się z sektora produkcji.

Co roku po zakończeniu targów dbamy o kompleksową analizę profilu zwiedzającego ITM INDUSTRY EUROPE. To pozwala nam w kolejnej edycji jeszcze precyzyjniej przygotować naszą ofertę. Wiemy, że znacząca grupa naszych gości reprezentuje przedsiębiorstwa produkcyjne i po rozmowach z nimi umiemy zdiagnozować jakiego typu wiedzy poszukują na targach. Dlatego już mogę zapowiedzieć, że przesłaniem kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie szukanie rozwiązań konkretnych problemów z jakimi mierzą się pracownicy produkcji „tu i teraz”. Zaprosimy fachowców, którzy prezentując faktyczne case studies z własnych przedsiębiorstw będą służyć wsparciem i wiedzą. Oczywiście targi ITM INDUSTRY EUROPE to także hale wypełnione innowacyjnymi i praktycznymi produktami oraz technologiami. Tutaj wyraźnie widzimy trend personalizacji oferty pod indywidualne zamówienia. Na to również mogą liczyć zwiedzający targi.– zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Podczas ostatniej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE 38% gości targowych reprezentowało duże przedsiębiorstwa. 32% zwiedzających związanych było z firmami średniej wielkości a 22% z małymi. Dlatego kompleksowa oferta targów będzie odpowiadać na oczekiwania tych wszystkich grup.

Cieszy nas fakt, że wystawcy już wysyłają zgłoszenia, co pozwala na planowanie mapy targów ze znacznym wyprzedzeniem. W roku 2024 ekspozycję tworzyło ponad 700 wystawców. Najbliższa edycja zapowiada się jeszcze bardziej obiecująco. Spośród wielu informacji, które docierają do nas z rynku, są też optymistyczne prognozy istotne dla firm tego sektora, m.in. nt. spadku kosztów produkcji. W sierpniu polski PMI wzrósł do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy, odzwierciedlając wolniejszy spadek produkcji, nowych zamówień i zatrudnienia. Nasi wystawcy z pewnością to odczują. Od wielu tygodni odwiedzamy współpracujące z nami firmy a od jesieni jesteśmy także na wybranych konferencjach naszych partnerów gdzie dodatkowo zbieramy informacje o aktualnych oczekiwaniach branży – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Strefy specjalne

W 2022 roku w sektorze przetwórstwa przemysłowego działało blisko 18 tys. robotów. Co oznacza 54 robotów na 10 tys. pracowników tego sektora. Dawało to Polsce szóste miejsce w UE pod względem liczby robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego. Rozwój robotyzacji będzie miał istotne znaczenie dla polskiej gospodarki. Aż 76 procent badanych przedsiębiorstw uważa, że będzie ona miała coraz większe znaczenie dla zachowania konkurencyjności polskich firm. Takie wnioski płyną z raportu „Robotyzacja w Polsce w 2023 roku”, przygotowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny (PIE). Ten trend od kilku lat widoczny jest na targach ITM INDUSTRY EUROPE.

Strefa robotów

Nie bez przyczyny dużym powodzeniem cieszyła się podczas ostatniej edycji wydarzenia Strefa robotów współpracujących organizowana wspólnie z firmą Schmalz, gdzie prezentowane były coboty kluczowych marek. To urządzenia, które zwiększają wydajność, bezpieczeństwo w miejscu pracy, tworząc bardziej zintegrowane i efektywne środowisko produkcyjne. Nic dziwnego, że coraz więcej firm działających w przemyśle korzysta z tego typu rozwiązań. W 2025 r. w planach targów jest powiększenie tej strefy i zaproszenie do niej kolejnych partnerów.

Może Cię również zainteresować: Nowa odsłona targów Metal już tej jesieni! Do Kielc zjadą światowi giganci branży odlewniczej

Strefa Bezpieczeństwa

W najbliższej edycji nie zabraknie także Strefy bezpieczeństwa tworzonej wspólnie z firmą Troax i oferty gotowych rozwiązań zapewniających optymalne i niezawodne środowisko pracy. –Pokazy testów uderzeniowych, które wzbogaciły program tej edycji okazały się strzałem w dziesiątkę. Można było na żywo zobaczyć jak odpowiednia ochrona pracujących urządzeń wpływa na bezpieczeństwo. Dla przedsiębiorców ta kwestia jest jedną z absolutnie priorytetowych – podkreśla Anna Lemańska-Kramer.

Strefa Pneumat Game

Uczestnicy targów mogą także liczyć na kolejną odsłonę Strefy Pneumat Game, w której ponownie będą mieli okazję zagrać na klasycznych automatach do gry w pneumatycznej odsłonie. W minionej edycji każdego dnia w tej przestrzeni organizowany był również Turniej Służb Utrzymania Ruchu. Te atrakcje cieszące się dużym powodzeniem powrócą w przyszłym roku. – Targi technologiczne to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczenia i wiedzy. W naszej strefie odwiedzający mogli wziąć udział w kilku atrakcjach, m.in. zagrać w kultowe gry takie jak piłkarzyki, flipper czy labirynt w pneumatycznej odsłonie. Maszyny te powstały we współpracy naszych ekspertów ze studentami Politechniki Krakowskiej oraz przy wsparciu firmy Item, która dostarczyła profile i elementy złączne do budowy konstrukcji. Dzięki uczestnictwu w branżowych wydarzeniach możemy śledzić najnowsze trendy i innowacje w przemyśle.- przekonuje załoga Pneumat.

Czytaj również: Robotyzacja wciąż zbyt kosztowna. Producenci zwiększają swój potencjał w inny sposób

Fabryka Przyszłości i Strefa Nauki

Tematyka związana z przejściem przez labirynt technologii przyszłości towarzyszyła ekspozycji stworzonej we współpracy z firmą DBR77. To tam uczestnicy mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych i pokazach przygotowanych przez niemal 70 prelegentów. Nie zabrakło konkursów, pokazów VR i strefy AMR. – Zbudowaliśmy wspólnie Fabrykę Przyszłości, bazując na kooperacji, współpracy, nowoczesnych technologiach– informowali członkowie zespołu DBR77 zaangażowani w stworzenie tej wyjątkowej przestrzeni.

Strefy Fabryka Przyszłości wzbogaci także ekspozycję targów ITM INDUSTRY EUROPE 2025. Firma DBR77 już zapowiada, że będzie ona jeszcze bardziej spektakularna niż w latach poprzednich.

Siłą targów ITM INDUSTRY EUROPE jest także współpraca z uczelniami oraz ośrodkami badawczymi. – Bez wsparcia nauki nie wyobrażamy sobie rozwoju przemysłu w kierunku 4.0 a patrząc dalej przemysłu 5.0. Zarówno pracownicy uczelni technicznych i ośrodków badawczych jak i przedstawiciele biznesu podkreślają istotę takich dwustronnych kontaktów. Targi ITM dają możliwość rozpoczęcia tej kooperacji. – mówi Anna Lemańska-Kramer.

W ramach ekspozycji targów ITM pojawi się tradycyjnie oferta Nauki dla Gospodarki, wzbogacona o nowe jednostki naukowe.

Czytaj również: DHL Logistics Trend Radar 7.0: nowe trendy i zrównoważone rozwiązania w zakresie AI

Jednocześnie uczestnicy targów będą mieli okazję zwiedzić stoiska firm z branży:

  • obróbki skrawaniem metali,
  • narzędziowej,
  • metrologii przemysłowej,
  • obróbki plastycznej,
  • laserów,
  • spawalnictwa,
  • odlewnictwa
  • i metalurgii.

Nie zabraknie także:

  • robotów,
  • manipulatorów przemysłowych,
  • pneumatyki,
  • hydrauliki,
  • napędów,
  • technologii obróbki powierzchni
  • i technologii przyrostowych.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE odbędą się 3-6 czerwca 2025 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich . W tym samym czasie dostępna będzie także ekspozycja targów Modernlog i Subcontracting.

Więcej informacji o targach: www.itm-europe.pl

Źródło: Grupa MTP

Może Cię także zainteresować: #Robo Challenge edycja 4 / 05-06 marzec 2025r., Wrocław

Programista robotów: Gdzie pracować? Video z ekspertem.

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części nagrania z ekspertką – Dobromiłą Włodarską (robotycy.com) na temat pracy programisty robotów przemysłowych.

STAL_9-10_24_Bozena_Gajdzik_DLUGOFALOWE_ZMIANY_RYNKOWE_UJECIE_HISTORYCZNE_CZ_II_iStock-1390249924
Partner kategorii:

Transformacja polskiego przemysłu stalowego na europejskim rynku stali. Długofalowe zmiany rynkowe w ujęciu historycznym, cz. II

Z artykułu dowiesz się: czy jest szansa na obniżenie energochłonności w hutach w Polsce; czy przemysł hutniczy inwestuje w innowacyjne rozwiązania;

targi-fastener-poland-miejsce-spotkan-ekspertow-fot-4

Targi FASTENER POLAND® – eksperci branży elementów złącznych z całego świata znowu spotkają się w Krakowie

Targi FASTENER POLAND®, które 25-26 września odbędą się w EXPO Kraków, to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Od siedmiu lat Targi FASTENER POLAND® są kluczowym forum wymiany do...

test-oprzyrzadowanej-twardosci-parametry-materialowe-fot
Partner kategorii:

Wyznaczanie parametrów materiałowych przy użyciu testu oprzyrządowanej twardości

Brak możliwości wykonania testu mechanicznego na maszynie wytrzymałościowej nie oznacza niemożności wyznaczenia parametrów materiałowych. W przypadku cienkiej warstwy można skorzystać z innych metod.

relokacja-w-zakladach-produkcyjnych

Relokacja w zakładach produkcyjnych

Sprawne funkcjonowanie procesu produkcyjnego jest niemożliwe bez wykorzystania specjalistycznych, wielkogabarytowych maszyn. Dlatego tak popularne stały się usługi z zakresu ich relokacji. Kiedy niezbędny staje się transport maszyny z punktu A do punktu B, bardzo cenne są: wie...

sektor-obrobki-drewna-i-produkcji-mebli-na-targach-drema-fot-2
Partner kategorii:

DREMA 2024 silnym impulsem do rozwoju przemysłu drzewno-meblarskiego

Już po raz 40. specjaliści związani z branżą drzewno-meblarską spotkali się w Poznaniu, by zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami prezentowanymi podczas Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Najważniejsze targi...

Kształtowanie plastyczne

Niekonwencjonalne metody kształtowania plastycznego

W artykule przedstawiono koncepcje czterech niekonwencjonalnych metod przeróbki plastycznej: kucia z oscylacyjnym skręcaniem, kucia z poprzecznym ruchem stempla, walcowania z poprzecznym ruchem walców oraz kucia segmentowego. Metody te umożliwiają wytwarzanie wyrobów o nietypo...

Współczesne trendy rozwojowe w obróbce skrawaniem

Obróbka skrawaniem w technologii maszyn zajmuje miejsce w grupie obróbki kształtowej – ubytkowej. Jest wiodącą techniką wytwarzania i na razie nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zastosowanie obróbki skrawaniem jest bardzo szerokie...

fotowoltaika-na-dachach-plaskich-relacja-ze-szkolenia-bogucki

Relacja ze szkolenia „Fotowoltaika na dachach płaskich”

12 września 2024 roku w Strykowie odbyło się szkolenie pt. „Fotowoltaika na dachach płaskich”, zorganizowane przez Stowarzyszenie DAFA. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce, poświęcone szczegółowym aspektom projektowania i realizacji instalacji fotowoltaicznych na d...

Przepis na sukces firmy ARSTON

Kaliska firma specjalizuje się w cięciu, wykrawaniu i gięciu długich elementów z blach. Abysprostać oczekiwaniom klientów, stawia na wysoką technologię i innowacyjne rozwiązania.Od 2011 r., czyli od początku działalności, ARSTON pracuje na obrabiarkach niemieckiegopotentata,...

STAL_9-10_24_Wlodzimierz_Masierak_OBROBKA_SPAWANIEM_TIG_RYS_2
Partner kategorii:

Odporność stali nierdzewnej na korozję w świetle obróbki spawaniem TIG

Proces spawania stali wiąże się między innymi z negatywnymi skutkami, takimi jak podatność na korozję czy też odbarwienia. Jakie metody pozwalają zatem im zaradzić? Z artykułu dowiesz się:

STAL_9-10_24_Klaudiusz_Klarecki_FILTRACJA_W_UKLADACH_HYDRAULICZNYCH_iStock-1176115257

Teoretyczna i doświadczalna weryfikacja zjawiska filtracji w układach hydraulicznych

Z artykułu dowiesz się: jakie czynniki mają wpływ na proces filtracji zanieczyszczeń w napędach i sterowaniach hydrostatycznych; z czym związany jest współc...

zloty-medal-targow-modernlog-2024-poznaj-laureatow

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024

Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...

STAL_5-6_24_Wojciech_Kowalski_APERIODYCZNE_STRUKTURY_W_STOPACH_METALI_iStock-1480039441
Partner kategorii:

Kwazikryształy – aperiodyczne struktury w stopach metali

Z artykułu dowiesz się: czym są kwazikryształy;jakimi cechami się charakteryzują;gdzie mogą znaleźć zastosowanie. 5 października 2011 roku izraelski badacz Dan Shechtman o...

build-to-suit-jest-popyt-na-magazyny-szyte-na-miare

Deweloperzy jak krawcy. Jest popyt na magazyny szyte na miarę

Firmy wynajmujące magazyny korzystają z coraz bardziej zaawansowanych technologii, muszą sprostać wymaganiom docelowych klientów, a jednocześnie zadbać o swoich pracowników. Standardowe hale w parkach magazynowych to dla nich za mało. Potrzebują spersonalizowanych magazynów i ...

Relacje

Katalog produktów

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 7-8/24

STAL Metale & Nowe Technologie 7-8/24

Zamów
Nowoczesne Hale 1/2024

Nowoczesne Hale 1/2024

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2024

Utrzymanie Ruchu 1/2024

Zamów
Fastener 1/2024

Fastener 1/2024

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.