Targi z receptą na sukces
Kompleksowa oferta targów ITM INDUSTRY EUROPE już na kilka miesięcy przed wydarzeniem przyciąga wystawców i zwiedzających. Najbliższa edycja zaplanowana na 3-6 czerwca 2025 „stawia” nie tylko na ekspozycję setek firm z różnych gałęzi przemysłu oraz nowoczesne rozwiązania ery cyfrowej, ale przede wszystkim na fachowe doradztwo. To właśnie na targach, korzystając z wiedzy ekspertów i praktyków, pracownicy przedsiębiorstw produkcyjnych otrzymają gotowe recepty na rozwiązanie bieżących problemów.
Czytaj również: Czy Polska zawalczy o miliardy na transformację?
Rozwiązania na „tu i teraz”
Jak wykazały analizy danych statystycznych zakończonych w czerwcu targów ITM INDUSTRY EUROPE, aż 65% z 14.726 osób, które odwiedziły to wydarzenie, wywodzi się z sektora produkcji.
– Co roku po zakończeniu targów dbamy o kompleksową analizę profilu zwiedzającego ITM INDUSTRY EUROPE. To pozwala nam w kolejnej edycji jeszcze precyzyjniej przygotować naszą ofertę. Wiemy, że znacząca grupa naszych gości reprezentuje przedsiębiorstwa produkcyjne i po rozmowach z nimi umiemy zdiagnozować jakiego typu wiedzy poszukują na targach. Dlatego już mogę zapowiedzieć, że przesłaniem kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie szukanie rozwiązań konkretnych problemów z jakimi mierzą się pracownicy produkcji „tu i teraz”. Zaprosimy fachowców, którzy prezentując faktyczne case studies z własnych przedsiębiorstw będą służyć wsparciem i wiedzą. Oczywiście targi ITM INDUSTRY EUROPE to także hale wypełnione innowacyjnymi i praktycznymi produktami oraz technologiami. Tutaj wyraźnie widzimy trend personalizacji oferty pod indywidualne zamówienia. Na to również mogą liczyć zwiedzający targi.– zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.
Podczas ostatniej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE 38% gości targowych reprezentowało duże przedsiębiorstwa. 32% zwiedzających związanych było z firmami średniej wielkości a 22% z małymi. Dlatego kompleksowa oferta targów będzie odpowiadać na oczekiwania tych wszystkich grup.
– Cieszy nas fakt, że wystawcy już wysyłają zgłoszenia, co pozwala na planowanie mapy targów ze znacznym wyprzedzeniem. W roku 2024 ekspozycję tworzyło ponad 700 wystawców. Najbliższa edycja zapowiada się jeszcze bardziej obiecująco. Spośród wielu informacji, które docierają do nas z rynku, są też optymistyczne prognozy istotne dla firm tego sektora, m.in. nt. spadku kosztów produkcji. W sierpniu polski PMI wzrósł do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy, odzwierciedlając wolniejszy spadek produkcji, nowych zamówień i zatrudnienia. Nasi wystawcy z pewnością to odczują. Od wielu tygodni odwiedzamy współpracujące z nami firmy a od jesieni jesteśmy także na wybranych konferencjach naszych partnerów gdzie dodatkowo zbieramy informacje o aktualnych oczekiwaniach branży – dodaje Anna Lemańska-Kramer.
Strefy specjalne
W 2022 roku w sektorze przetwórstwa przemysłowego działało blisko 18 tys. robotów. Co oznacza 54 robotów na 10 tys. pracowników tego sektora. Dawało to Polsce szóste miejsce w UE pod względem liczby robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego. Rozwój robotyzacji będzie miał istotne znaczenie dla polskiej gospodarki. Aż 76 procent badanych przedsiębiorstw uważa, że będzie ona miała coraz większe znaczenie dla zachowania konkurencyjności polskich firm. Takie wnioski płyną z raportu „Robotyzacja w Polsce w 2023 roku”, przygotowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny (PIE). Ten trend od kilku lat widoczny jest na targach ITM INDUSTRY EUROPE.
Strefa robotów
Nie bez przyczyny dużym powodzeniem cieszyła się podczas ostatniej edycji wydarzenia Strefa robotów współpracujących organizowana wspólnie z firmą Schmalz, gdzie prezentowane były coboty kluczowych marek. To urządzenia, które zwiększają wydajność, bezpieczeństwo w miejscu pracy, tworząc bardziej zintegrowane i efektywne środowisko produkcyjne. Nic dziwnego, że coraz więcej firm działających w przemyśle korzysta z tego typu rozwiązań. W 2025 r. w planach targów jest powiększenie tej strefy i zaproszenie do niej kolejnych partnerów.
Strefa Bezpieczeństwa
W najbliższej edycji nie zabraknie także Strefy bezpieczeństwa tworzonej wspólnie z firmą Troax i oferty gotowych rozwiązań zapewniających optymalne i niezawodne środowisko pracy. –Pokazy testów uderzeniowych, które wzbogaciły program tej edycji okazały się strzałem w dziesiątkę. Można było na żywo zobaczyć jak odpowiednia ochrona pracujących urządzeń wpływa na bezpieczeństwo. Dla przedsiębiorców ta kwestia jest jedną z absolutnie priorytetowych – podkreśla Anna Lemańska-Kramer.
Strefa Pneumat Game
Uczestnicy targów mogą także liczyć na kolejną odsłonę Strefy Pneumat Game, w której ponownie będą mieli okazję zagrać na klasycznych automatach do gry w pneumatycznej odsłonie. W minionej edycji każdego dnia w tej przestrzeni organizowany był również Turniej Służb Utrzymania Ruchu. Te atrakcje cieszące się dużym powodzeniem powrócą w przyszłym roku. – Targi technologiczne to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczenia i wiedzy. W naszej strefie odwiedzający mogli wziąć udział w kilku atrakcjach, m.in. zagrać w kultowe gry takie jak piłkarzyki, flipper czy labirynt w pneumatycznej odsłonie. Maszyny te powstały we współpracy naszych ekspertów ze studentami Politechniki Krakowskiej oraz przy wsparciu firmy Item, która dostarczyła profile i elementy złączne do budowy konstrukcji. Dzięki uczestnictwu w branżowych wydarzeniach możemy śledzić najnowsze trendy i innowacje w przemyśle.- przekonuje załoga Pneumat.
Czytaj również: Robotyzacja wciąż zbyt kosztowna. Producenci zwiększają swój potencjał w inny sposób
Fabryka Przyszłości i Strefa Nauki
Tematyka związana z przejściem przez labirynt technologii przyszłości towarzyszyła ekspozycji stworzonej we współpracy z firmą DBR77. To tam uczestnicy mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych i pokazach przygotowanych przez niemal 70 prelegentów. Nie zabrakło konkursów, pokazów VR i strefy AMR. – Zbudowaliśmy wspólnie Fabrykę Przyszłości, bazując na kooperacji, współpracy, nowoczesnych technologiach– informowali członkowie zespołu DBR77 zaangażowani w stworzenie tej wyjątkowej przestrzeni.
Strefy Fabryka Przyszłości wzbogaci także ekspozycję targów ITM INDUSTRY EUROPE 2025. Firma DBR77 już zapowiada, że będzie ona jeszcze bardziej spektakularna niż w latach poprzednich.
Siłą targów ITM INDUSTRY EUROPE jest także współpraca z uczelniami oraz ośrodkami badawczymi. – Bez wsparcia nauki nie wyobrażamy sobie rozwoju przemysłu w kierunku 4.0 a patrząc dalej przemysłu 5.0. Zarówno pracownicy uczelni technicznych i ośrodków badawczych jak i przedstawiciele biznesu podkreślają istotę takich dwustronnych kontaktów. Targi ITM dają możliwość rozpoczęcia tej kooperacji. – mówi Anna Lemańska-Kramer.
W ramach ekspozycji targów ITM pojawi się tradycyjnie oferta Nauki dla Gospodarki, wzbogacona o nowe jednostki naukowe.
Czytaj również: DHL Logistics Trend Radar 7.0: nowe trendy i zrównoważone rozwiązania w zakresie AI
Jednocześnie uczestnicy targów będą mieli okazję zwiedzić stoiska firm z branży:
- obróbki skrawaniem metali,
- narzędziowej,
- metrologii przemysłowej,
- obróbki plastycznej,
- laserów,
- spawalnictwa,
- odlewnictwa
- i metalurgii.
Nie zabraknie także:
- robotów,
- manipulatorów przemysłowych,
- pneumatyki,
- hydrauliki,
- napędów,
- technologii obróbki powierzchni
- i technologii przyrostowych.
Targi ITM INDUSTRY EUROPE odbędą się 3-6 czerwca 2025 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich . W tym samym czasie dostępna będzie także ekspozycja targów Modernlog i Subcontracting.
Więcej informacji o targach: www.itm-europe.pl
Źródło: Grupa MTP
Może Cię także zainteresować: #Robo Challenge edycja 4 / 05-06 marzec 2025r., Wrocław
Mogą zainteresować Cię również

Jakie są realne korzyści stosowania sztucznej inteligencji? AI w polskich firmach.
Nadszedł czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy i gdzie na polskim rynku sztuczna inteligencja zmieniła dotychczasowe reguły gry? Z badania przeprowadzonego przez SW Research na potrzeby raportu „Barometr rynku pracy 2025” wynika, że 12,2% przedsiębiorstw deklaruje korzy...
Transformacja polskiego przemysłu stalowego na europejskim rynku stali. Długofalowe zmiany rynkowe w ujęciu historycznym, cz. II
Z artykułu dowiesz się: czy jest szansa na obniżenie energochłonności w hutach w Polsce; czy przemysł hutniczy inwestuje w innowacyjne rozwiązania;

Innowacje w sercu targów Fastener Fair Global 2025
25-27 marca specjaliści z branży spotkają się w Stuttgarcie na 10. edycji targów Fastener Fair Global – międzynarodowego flagowego wydarzenia dla światowej branży elementów złącznych i mocowań. Po rekordowej frekwencji w 2023 roku, odwiedzający mogą sp...
Wpływ promieniowania na mikrostrukturę i właściwości materiałów
Jakie materiały są stosowane w lekkowodnych reaktorach jądrowych? Artykuł przedstawia wpływ promieniowania na zmianę struktury i właściwości tych materiałów.

W 2024 r. wysoki popyt w regionie łódzkim efektem przedłużeń umów najmu
W 2024 r. województwo łódzkie umocniło swoją pozycję jako kluczowy punkt na logistycznej mapie Polski. Region osiągnął rekordowy wolumen transakcji najmu powierzchni przemysłowo-logistycznych na poziomie 1 mln mkw., notując wzrost o 61% r/r. Mimo spadku nowej podaży i wyhamowa...
Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych
Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...

Prasy krawędziowe TruBend 1000. Połączenie prostoty obsługi i wysokiej wydajności
Firma TRUMPF, znany i ceniony producent maszyn do obróbki blach (m.in.: wykrawanie, gięcie, cięcie i spawanie laserowe), już od 1989 roku jest dostawcą technologii gięcia z wykorzystaniem nowoczesnych pras krawędziowych.

Wpływ chłodziwa i oprawki narzędziowej na chropowatość powierzchni obrabianej w procesie frezowania stali Vanadis 4
Artykuł prezentuje wyniki badań eksperymentalnych procesu frezowania stali Vanadis 4 Extra w rożnych warunkach doprowadzenia chłodziwa do strefy obróbki oraz pokazuje, jak ważny jest dobór odpowiedniej oprawki narzędziowej do określonych zadań obróbkowych. ...

Analityka danych ważniejsza dla firm z branży produkcyjnej niż sztuczna inteligencja
Technologia sztucznej inteligencji (44 proc. wskazań) znajduje się dopiero na trzecim miejscu w kontekście innowacji IT wymienianych przez przedstawicieli firm produkcyjnych. Wynika tak z raportu „Cyfryzacja przemysłu: rola zintegrowanych systemów zarządzania w firmach produkc...

Wybrane problemy stateczności w projektowaniu konstrukcji według Eurokodów
Zagadnienia stateczności konstrukcji budowlanych stanowią jeden z trudniejszych działów mechaniki budowli, z którym projektanci konstrukcji zmagają się na co dzień. Niezależnie od tego, czy projektujemy klasyczną drewnianą więźbę dachową, stalową belkę podsuwnicową, czy też sł...

TCI Cutting oferuje swoje autorskie rozwiązania automatyzacji w 100% zintegrowane z systemem produkcyjnym cięcia laserowego
W środowisku przemysłowym, w którym dominuje zapotrzebowanie na efektywność, elastyczność i zrównoważony rozwój, TCI Cutting wyróżnia się produkcją rozwiązań w zakresie maszyn do cięcia laserowego, systemów automatyzacji oraz oprogramowania do zarządzania produkcją.
Fizyczne i technologiczne podstawy procesu spawania łukowego w osłonie gazowej GMA – cz. 2
W drugiej części artykułu przedstawiono technologiczne podstawy spawania GMA. Z artykułu dowiesz się:

Charakterystyka badań ultradźwiękowych – wiadomości wstępne
Grupa metod badań nieniszczących (NDT, z ang. non-destructive testing) udostępnia szereg różnych sposobów wyznaczania wybranych cech diagnozowanych obiektów. Czym charakteryzują się badania ultradźwiękowe?

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024
Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...
IGP-DURA®one 56 i IGP-Effectives®: synergia zapewniająca wysoką wydajność w technologii malowania proszkowego
W branży farb proszkowych do ochrony powierzchni kluczowe znaczenie mają wydajność, zrównoważony rozwój i jednolity odcień. Firma IGP Powder Coatings podjęła znaczący krok w tym kierunku, łącząc serię niskotemperaturowych farb proszkowych IGP-DURA®one56 z unikalną technologią ...

RODO w przemyśle – jak nowe technologie wpływają na ochronę danych osobowych?
Dynamiczny rozwój technologiczny jest obecnie widoczny w niemal każdym obszarze życia. Choć coraz większy udział i znaczenie robotyki oraz automatyzacji w procesie produkcyjnym niosą ze sobą wiele korzyści, należy również uwzględnić wyzwania związane z wprowadzaniem nowoczesny...
Kalendarium wydarzeń
Relacje
OpenHouse 2024: z wizytą u TRUMPF Polska
TRUMPF Polska z sukcesem zorganizowała Dni Otwarte OpenHouse 2024, które odbyły się 12 i 13 września br. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 gości reprezentują...
Sprawdź więcejPolitechnika Krakowska ma nowe laboratorium
25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. &...
Sprawdź więcejSeminarium Obróbki Laserowej 22 marca 2024
22 marca 2024, podczas targów STOM, odbyło się Seminarium Obróbki Laserowej, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską. Zapraszamy do zapoznania się z fo...
Sprawdź więcejKonferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”
20 marca, drugiego dnia targów STOM, odbyła się konferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”, której organizatorem była redakcja portalu dlaprodukcji.pl i dw...
Sprawdź więcej