Powstało LCL – Międzynarodowe Stowarzyszenie Prawników Budowlanych

Pod nazwą Leading Construction Lawyers (LCL) powstało międzynarodowe stowarzyszenie zajmujące się prawem budowlanym. Zostało ono założone przez renomowaną amerykańską kancelarię prawniczą Peckar & Abramson, PC, francuską kancelarię prawniczą Altana, niemiecką kancelarię Breyer Rechtsanwälte oraz kancelarię specjalizującą się w usługach konsultingowych i rozjemczych – PS Consulting, z siedzibą w Paryżu.

Powstalo-LCL-Miedzynarodowe-Stowarzyszenie-Prawnikow-Budowlanych-dlaProdukcji.pl

Nowo utworzone stowarzyszenie LCL Alliance będzie służyć branży budowlanej i infrastrukturalnej. W związku z tym będzie stanowić międzynarodowe centrum najwyższej jakości usług prawniczych w zakresie budownictwa oraz światowe forum poświęcone zagadnieniom związanym z tą branżą.

Cel organizacji

Członkowie LCL Alliance charakteryzują się podejściem zorientowanym na klienta i zaangażowaniem w działalność branży. Nadrzędnym celem organizacji jest wzajemne wspieranie się w osiąganiu jak najlepszych wyników i wdrażaniu praktycznych rozwiązań i strategii oraz udzielanie doradztwa. Wszystko to w interesie obsługi klientów kancelarii członkowskich w związku z szerokim zakresem inwestycji na całym świecie. W związku z tym obsługa obejmuje przedsięwzięcia infrastrukturalne, transportowe, energetyczne, naftowe i gazowe oraz projekty przemysłowe i budowlane.

Misją LCL Alliance jest wspieranie organizacji członkowskich w oferowaniu najwyższego poziomu usług prawniczych związanych z budownictwem zainteresowanym podmiotom na wszystkich etapach realizacji inwestycji w całej Europie, obydwu Amerykach, Azji i Zatoce Perskiej.

Istotą misji LCL Alliance jest współpraca z najważniejszymi kancelariami i specjalistami z zakresu prawa budowlanego na całym świecie.

Kancelarie zrzeszone w ramach LCL Alliance specjalizują się w sektorze budowlanym i infrastrukturalnym. Prawnicy dysponują najszerszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie takiego prawa.

Przeczytaj: 7R dołączył do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego

Fundamenty LCL

LCL Alliance jest oparte na fundamencie wspólnych wartości, a także podejściu przyjętym przez jego założycieli. Jest to pragmatyczne połączenie wyjątkowego doświadczenia oraz zdolności z akademickim zaangażowaniem i obsługą branży. W rezultacie stowarzyszenie będzie wspomagać kancelarie członkowskie w dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników i oferowania praktycznych i innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań stojących przed klientami i międzynarodowym środowiskiem infrastrukturalnym.

Członkowie LCL zauważyli, że stosują wzajemnie uzupełniające się zwyczaje i praktyki prawne, a także podobne podejście do działalności i współpracy. Te rzadko spotykane podobieństwa między podmiotami członkowskimi wykraczają poza granice państw i zakresy zarówno jurysdykcji prawa zwyczajowego, jak i cywilnego. Naturalnym następstwem było więc zawiązanie bardziej formalnego sojuszu.

Przeczytaj także: Zmiany w prawie budowlanym ukłonem w stronę inwestorów

LCL Alliance zrzesza łącznie ponad 130 specjalistów i konsultantów technicznych działających w różnych jurysdykcjach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Wiele z tych osób jest wysoko cenionych w dziedzinie prawa budowlanego i infrastrukturalnego. Pomimo międzynarodowego charakteru i unikalnego formatu porozumienia oraz zasad współpracy między kancelariami członkowskimi, poszczególne podmioty i ich prawnicy pozostają niezależni.

Więcej informacji na temat LCL Alliance można znaleźć na stronie www.lclalliance.com.

Źródło: Leading Construction Lawyers

Źródło informacji: PR Newswire

Roboty-Reeco-w-produkcji-elektroniki-Fot-1-dlaProdukcji.pl

Roboty w produkcji elektroniki

Kluczową korzyścią z robotyzacji w każdej dziedzinie techniki jest większa powtarzalność. To pozornie proste stwierdzenie niesie za sobą szereg konsekwencji, których łatwo można sobie do końca nie uświadamiać. Praca ludzkich rąk jest efektywna i może być nawet momentami szyb...

Projektowanie-plyt-warstwowych-poddanych-skrecaniu-Rys-1-dlaProdukcji.pl

Projektowanie płyt warstwowych poddanych skręcaniu

TITLEStructural design of sandwich panels subjected to torsion STRESZCZENIEW artykule przedstawiono efekty skręcania występujące w płytach warstwowych ściennych montowanych w układzie poziomym. Przedstawiono...

Klaster Logistyczno-Transportowy Północ-Południe-dlaProdukcji.pl

Bezzwrotne dotacje dla firm z całej Polski na promocję eksportu

Klaster Logistyczno Transportowy Północ Południe z Gdańska realizuje projekty, w ramach których firmy mogą uzyskać dofinansowanie na promocję eksportu. Celem Projektów jest profesjonalna internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw zrzeszonych w ramach Klastra LT...

Ciecie-tlenowe-Synergia-tradycji-z-innowacyjna-technologia-Fot-2-dlaProdukcji.pl

Cięcie tlenowe. Synergia tradycji z innowacyjną technologią

Doświadczenie gromadzone przez ponad pięć dekad pozwoliło kolejnemu pokoleniu niemieckiej firmy DELA GmbH & Co. na utrzymanie wysokiej pozycji w dziedzinie produkcji półfabrykatów i kołnierzy ciętych tlenowo. Cięcie tlenowe wysokiej jakości jest pierwszym krokiem do uzys...

Biznes-oszalal-na-punkcie-SI-jednak-potrzebuje-wsparcia-dlaProdukcji.pl

Biznes oszalał na punkcie SI, jednak potrzebuje wsparcia

Każdy chce skorzystać z rewolucji algorytmów i SI, jednak ⅓ projektów R&D kończy się niepowodzeniem – wynika z raportu Rackspace Technology. Powód? Brak dostępu do danych wysokiej jakości. Obecnie mniej niż 20% badanych uważa, że ich organizacja jest wystarczająco dojrza...

STAL_1_21_wlasnosci_i_pomiary_MODELOWANIE_STRUKTURY_I_WLASNOSCI_MECHANICZNYCH_STALI_RYS_4-dlaProdukcji.pl

Modelowanie struktury i własności mechanicznych stali mikrostopowych

Własności mechaniczne stali mikrostopowych zależą od zawartości i wielkości wydzieleń węglikoazotków, które tworzą mikrododatki takich pierwiastków jak: Ti, Nb, V, wprowadzane w ilościach nieprzekraczających 0,1%. W pracy zaprezentowano program komputerowy do obliczania zawa...

Wojciech-Klimas-polskim-Herkulesem-dlaProdukcji.pl

Wojciech Klimas polskim Herkulesem

Wojciech Klimas, założyciel oraz prezes firmy Klimas Wkręt-met, został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem Polski Herkules, wręczanym za szczególne osiągnięcia w branży budowlanej.

OnRobot-wprowadza-na-rynek-najmocniejszy-na-swiecie-elektryczny-chwytak-podcisnieniowy-do-ciezkich-zastosowan-paletyzacji-fot-1-dlaProdukcji.pl

OnRobot wprowadza elektryczny chwytak podciśnieniowy do ciężkich zastosowań paletyzacji

Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 OnRobot to rozwiązanie o dużej mocy do wymagających aplikacji paletyzacji, w tym obsługi ciężkich, nieporęcznych i porowatych powierzchni.

reklama
reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.