Potęga ekspozycji i bogactwo programu
Aż siedem pawilonów, 42 tysiące metrów kwadratowych czyli powierzchnia równa sześciu pełnowymiarowym boiskom piłkarskim. Tak w siłę rosną zbliżające się targi ITM INDUSTRY EUROPE, kluczowe wydarzenie dla branży przemysłowej. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane maszyny powinny zainteresować nie tylko duże fabryki, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa. W programie pojawią się nowe inicjatywy, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców i wpisują się w rynkowe trendy.
Z uwagi na ogromne zainteresowanie powierzchnią wystawienniczą tegorocznej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE, organizator, Grupa MTP, podjął decyzję o powiększeniu liczby pawilonów przeznaczonych na ekspozycję. W tej edycji, w aż siedmiu targowych budynkach znajdzie się oferta m.in.:
- obrabiarek do metali,
- narzędzi,
- automatyki przemysłowej,
- robotyki,
- metalurgii,
- odlewnictwa,
- spawania i cięcia,
- technologii addytywnych,
- oprogramowania,
- metrologii przemysłowej.
Ważną częścią wystawy będzie reprezentacja polskich ośrodków badawczych pod wspólną nazwą NAUKA DLA GOSPODARKI.
– Wraz z wystawcami planujemy aby w tym roku oferta była bardziej dostępna również dla małych i średnich firm. Wspierając procesy automatyzacji polskiego przemysłu na każdym szczeblu, pragniemy aby szansę na technologiczny postęp mieli nie tylko najwięksi gracze na rynku, ale także mniejsze przedsiębiorstwa z dużymi ambicjami rozwoju. Dlatego część producentów maszyn zaprezentuje rozwiązania, które będą bardziej dostępne, „szyte” na konkretną miarę i kieszeń. – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY POLAND.
Uzupełnieniem oferty wystawców jest wyjątkowo rozbudowany program wydarzeń, w którym znajdzie się miejsce dla przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu.
Czytaj też >> Metrologia przyszłość – czy trzeba się bać?
Aluminium. Zielona przyszłość
Polskie Stowarzyszenie Aluminium zrzesza czołowe firmy działające w rodzimej branży aluminium. Reprezentuje interesy sektora w relacjach z decydentami i przedstawicielami otoczenia biznesowego, promuje zastosowania aluminium we wszystkich możliwych aplikacjach. Dostarcza też profesjonalnych informacji na temat branży, współpracuje ze środowiskiem naukowym i badawczym, także na forum międzynarodowym. Podczas najbliższej edycji targów PSA zorganizuje panel pt.: Aluminium. Zielona przyszłość.
– Wezmą w nim udział przedstawiciele czołowych producentów wyrobów aluminiowych w Polsce. Będziemy rozmawiali o szansach i wyzwaniach, jakie przed branżą aluminium stawia europejska zielona transformacja przemysłowa. Aluminium to z jednej strony materiał, którego produkcja podlega regulacjom wynikającym z polityki klimatycznej UE. Z drugiej – surowiec niezbędny do wytwarzania wszelkiego rodzaju wyrobów pozwalających na spełnienie ambitnych celów polityki środowiskowej. Aluminium jest więc kluczowym materiałem z punktu widzenia europejskiej polityki przemysłowej. Rozwój branży aluminium służy uniezależnieniu się gospodarki UE od dostawców zewnętrznych. Podczas panelu będziemy mówili o aktualnych trendach rynkowych, otoczeniu prawnym oraz innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych dotyczących europejskiej, w tym polskiej branży aluminium – mówi Andrzej Michalski-Stępkowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Aluminium.
Transformacja cyfrowa i zrównoważony rozwój
Jakie są trendy i wyzwania związane z transformacją cyfrową oraz jej oddziaływaniem na funkcjonowanie przedsiębiorstwa? – na to i inne pytania odpowiadać będą eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w trzecim dniu targów ITM INDUSTRY EUROPE.
Poruszone zostaną takie tematy jak:
- wpływ nowoczesnych technologii na procesy biznesowe i rodzące się z tym wyzwania w kontekście zmiany kultury organizacyjnej,
- dostosowanie modeli biznesowych do zmieniających się trendów w zakresie transformacji cyfrowej,
- cyberbezpieczeństwo oraz wdrażanie inteligentnych systemów automatyzacji procesów biznesowych w celu zwiększenia efektywności operacyjnej.
Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów biznesowych dla przedstawicieli różnych branż i sektorów.
PPNT przygotuje także panel pt.: „Czym jest ESG i jak wpłynie na Twoją firmę?”, w trakcie którego eksperci przybliżą, czym jest ESG i dlaczego warto prowadzić biznes w sposób zrównoważony.
– Przedstawimy trendy biznesowe i regulacje prawne dotyczące raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju i wyjaśnimy, jak wpłyną one na relacje między dużymi firmami i ich mniejszymi kontrahentami. Nie zabraknie dyskusji o największych wyzwaniach, ale i szansach wynikających z mierzenia i zarządzania wpływem firmy na środowisko i społeczeństwo oraz roli technologii w ich zaadresowaniu. Uczestnicy panelu dowiedzą się, jak czynniki ESG wpływają na kondycję finansową firmy i budowanie przewagi konkurencyjnej, czy warto wdrażać strategię ESG i jak się za to zabrać – wyjaśnia Roman Niedzielski, kierownik Zespołu Skalowania Biznesu i Inwestycji Kapitałowych PPNT.
Unifikacja danych i dokumentacja techniczna podczas targów ITM
Jednym z punktów programu targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie wystąpienie ekspertów Comarch. Przybliżą oni korzyści z wykorzystania unifikacji danych w zarządzaniu produkcją na przykładzie swoich rozwiązań. W czasie prelekcji uczestnicy dowiedzą się jak bardzo ujednolicenie danych wpływa na efektywność całego zakładu produkcyjnego, a także na redukcję kosztów i eliminację błędów w procesach produkcji. Prelegenci porozmawiają również o tym, jak Comarch IoT MES może pomóc w realizacji celów związanych z Lea Manufacturing przybliżając działanie całego przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 / ERP 4.0.
W dobie kryzysu wiele firm szuka oszczędności, jednocześnie nie rezygnując z dalszego rozwoju. Czy można te dwa elementy zintegrować ze sobą? Między oszczędnościami, a rozwojem istnieje silna synergia, a ich połączeniem są dobrze zaprojektowane rozwiązania inżynierskie oraz sprawne zarządzanie komunikacją techniczną. Według ekspertów Etteplan, międzynarodowej firmy o fińskich korzeniach wytyczającej trendy w digitalizacji przemysłu, te obszary mają wspólny mianownik. Są nim innowacyjność i oszczędności. Uczestnicy targów ITM INDUSTRY EUROPE będą mogli wziąć udział w interesującej prelekcji Piotra Garbeli z Etteplan, który od ponad 10 lat pomaga firmom przejść przez proces usprawniania i podnoszenia efektywności w przemyśle.
Zaprezentowane tematy to tylko część zagadnień, które pojawią się na targach ITM INDUSTRY EUROPE. Program tej edycji będzie sukcesywnie aktualizowany na stronie internetowej wydarzenia. Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają cztery dni od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzić ekspozycję:
- Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog,
- Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting,
- Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle.
Więcej na: www.itm-europe.pl
Facebook: https://www.facebook.com/ITMEurope/
Mogą zainteresować Cię również
Robotyzacja wciąż zbyt kosztowna. Producenci zwiększają swój potencjał w inny sposób
Chociaż robotyzacja polskiego przemysłu postępuje, to dla wielu firm jest to wciąż zbyt droga i niepewna inwestycja. Polscy producenci w pierwszej kolejności wolą inwestować w znacznie tańszą, a przynoszącą równie zadowalające efekty, cyfryzację produkcji. Informatyzacja nie...
Ekologiczna stal pozyskiwana z odpadów!
O ekologicznej produkcji stali mówi się w ostatnim czasie coraz więcej. Zazwyczaj odnosi się ona do kwestii emisji gazów cieplarnianych, uwalnianych podczas produkcji. Tym razem doniesienia naukowców mówią o samych materiałach, wykorzystywanych podczas wytwarzania stali.
Targi FASTENER POLAND® – eksperci branży elementów złącznych z całego świata znowu spotkają się w Krakowie
Targi FASTENER POLAND®, które 25-26 września odbędą się w EXPO Kraków, to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Od siedmiu lat Targi FASTENER POLAND® są kluczowym forum wymiany do...
Biodegradowalne stopy na bazie Mg
Materiały biodegradowalne to materiały, które po spełnieniu swojej funkcji rozkładają się do prostych związków, które są naturalne dla otoczenia. Do tego rodzaju materiałów można zaliczyć specjalnego typu polimery, które mogą być stosowane na opakowania i torebki. W materiałac...
Relokacja w zakładach produkcyjnych
Sprawne funkcjonowanie procesu produkcyjnego jest niemożliwe bez wykorzystania specjalistycznych, wielkogabarytowych maszyn. Dlatego tak popularne stały się usługi z zakresu ich relokacji. Kiedy niezbędny staje się transport maszyny z punktu A do punktu B, bardzo cenne są: wie...
DREMA 2024 odpowiedzią na wyzwania branży drzewnej i meblarskiej
Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (Poznań, 10-13.09.2024) odbędą się w tym roku już po raz 40. Podobnie jak to miało miejsce w przeszłości, i tym razem przynoszą całą gamę skutecznych rozwiązań problemów stojących ...
Niekonwencjonalne metody kształtowania plastycznego
W artykule przedstawiono koncepcje czterech niekonwencjonalnych metod przeróbki plastycznej: kucia z oscylacyjnym skręcaniem, kucia z poprzecznym ruchem stempla, walcowania z poprzecznym ruchem walców oraz kucia segmentowego. Metody te umożliwiają wytwarzanie wyrobów o nietypo...
Współczesne trendy rozwojowe w obróbce skrawaniem
Obróbka skrawaniem w technologii maszyn zajmuje miejsce w grupie obróbki kształtowej – ubytkowej. Jest wiodącą techniką wytwarzania i na razie nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zastosowanie obróbki skrawaniem jest bardzo szerokie...
System zarządzania magazynem elementów złącznych
WMS to system zarządzania magazynem, który umożliwia kontrolowanie łańcucha dostaw. Jakie funkcje posiada?
DREMA 2024 odpowiedzią na wyzwania branży drzewnej i meblarskiej
Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (Poznań, 10-13.09.2024) odbędą się w tym roku już po raz 40. Podobnie jak to miało miejsce w przeszłości, i tym razem przynoszą całą gamę skutecznych rozwiązań problemów stojących ...
Przepis na sukces firmy ARSTON
Kaliska firma specjalizuje się w cięciu, wykrawaniu i gięciu długich elementów z blach. Abysprostać oczekiwaniom klientów, stawia na wysoką technologię i innowacyjne rozwiązania.Od 2011 r., czyli od początku działalności, ARSTON pracuje na obrabiarkach niemieckiegopotentata,...
Wpływ parametrów spawania na kształt oraz mikrostrukturę złączy spawanych metodą mag stali s235jr
Coraz wyższe wymagania jeśli chodzi o złącza spawane wiążą się z koniecznością odpowiedniego doboru parametrów spawania w celu uzyskania spoiny jak najwyższej jakości. Wymagania te mogą zostać spełnione przy wykorzystaniu zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych, ...
Polska nie może się uwolnić od węgla. Brak inwestycji w modernizację sieci elektroenergetycznych
W Polsce ponad połowa linii elektroenergetycznych jest starsza niż 30 lat, a spory odsetek ma już ponad pół wieku. To powoduje coraz większe utrudnienia w zakresie możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii – dane URE pokazują, że liczba odmów przyłączenia do sieci z ...
Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024
Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...
Kwazikryształy – aperiodyczne struktury w stopach metali
Z artykułu dowiesz się: czym są kwazikryształy;jakimi cechami się charakteryzują;gdzie mogą znaleźć zastosowanie. 5 października 2011 roku izraelski badacz Dan Shechtman o...
Dlaczego warto budować różnorodne zespoły na produkcji?
Firmy technologiczne i produkcyjne widzą potrzebę korzystania z pełnego potencjału swoich zespołów, w tym zatrudniania osób, które różni wiek, płeć czy pochodzenie. O tym, jak przełamywać stereotypy w branży produkcyjnej i czerpać z różnorodności, mówi Dominika Frydlewicz, dyr...
Kalendarium wydarzeń
Relacje
Politechnika Krakowska ma nowe laboratorium
25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. &...
Sprawdź więcejSeminarium Obróbki Laserowej 22 marca 2024
22 marca 2024, podczas targów STOM, odbyło się Seminarium Obróbki Laserowej, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską. Zapraszamy do zapoznania się z fo...
Sprawdź więcejKonferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”
20 marca, drugiego dnia targów STOM, odbyła się konferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”, której organizatorem była redakcja portalu dlaprodukcji.pl i dw...
Sprawdź więcej„Hutnictwo żelaza i stali w Polsce. Wyzwania i szanse dla szarej i zielonej stali”
23 listopada w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbyła się konferencja „Hutnictwo żelaza i stali w Polsce. Wyzwania i szans...
Sprawdź więcej