Potęga ekspozycji i bogactwo programu

Aż siedem pawilonów, 42 tysiące metrów kwadratowych czyli powierzchnia równa sześciu pełnowymiarowym boiskom piłkarskim. Tak w siłę rosną zbliżające się targi ITM INDUSTRY EUROPE, kluczowe wydarzenie dla branży przemysłowej. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane maszyny powinny zainteresować nie tylko duże fabryki, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa. W programie pojawią się nowe inicjatywy, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców i wpisują się w rynkowe trendy.

oferta targów ITM

Z uwagi na ogromne zainteresowanie powierzchnią wystawienniczą tegorocznej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE, organizator, Grupa MTP, podjął decyzję o powiększeniu liczby pawilonów przeznaczonych na ekspozycję. W tej edycji, w aż siedmiu targowych budynkach znajdzie się oferta m.in.:

  • obrabiarek do metali,
  • narzędzi,
  • automatyki przemysłowej,
  • robotyki,
  • metalurgii,
  • odlewnictwa,
  • spawania i cięcia,
  • technologii addytywnych,
  • oprogramowania,
  • metrologii przemysłowej.

Ważną częścią wystawy będzie reprezentacja polskich ośrodków badawczych pod wspólną nazwą NAUKA DLA GOSPODARKI.

Wraz z wystawcami planujemy aby w tym roku oferta była bardziej dostępna również dla małych i średnich firm. Wspierając procesy automatyzacji polskiego przemysłu na każdym szczeblu, pragniemy aby szansę na technologiczny postęp mieli nie tylko najwięksi gracze na rynku, ale także mniejsze przedsiębiorstwa z dużymi ambicjami rozwoju. Dlatego część producentów maszyn zaprezentuje rozwiązania, które będą bardziej dostępne, „szyte” na konkretną miarę i kieszeń. – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY POLAND.

Uzupełnieniem oferty wystawców jest wyjątkowo rozbudowany program wydarzeń, w którym znajdzie się miejsce dla przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu.

Czytaj też >> Metrologia przyszłość – czy trzeba się bać?

Aluminium. Zielona przyszłość

Polskie Stowarzyszenie Aluminium zrzesza czołowe firmy działające w rodzimej branży aluminium. Reprezentuje interesy sektora w relacjach z decydentami i przedstawicielami otoczenia biznesowego, promuje zastosowania aluminium we wszystkich możliwych aplikacjach. Dostarcza też profesjonalnych informacji na temat branży, współpracuje ze środowiskiem naukowym i badawczym, także na forum międzynarodowym. Podczas najbliższej edycji targów PSA zorganizuje panel pt.: Aluminium. Zielona przyszłość.

– Wezmą w nim udział przedstawiciele czołowych producentów wyrobów aluminiowych w Polsce. Będziemy rozmawiali o szansach i wyzwaniach, jakie przed branżą aluminium stawia europejska zielona transformacja przemysłowa. Aluminium to z jednej strony materiał, którego produkcja podlega regulacjom wynikającym z polityki klimatycznej UE. Z drugiej – surowiec niezbędny do wytwarzania wszelkiego rodzaju wyrobów pozwalających na spełnienie ambitnych celów polityki środowiskowej. Aluminium jest więc kluczowym materiałem z punktu widzenia europejskiej polityki przemysłowej. Rozwój branży aluminium służy uniezależnieniu się gospodarki UE od dostawców zewnętrznych. Podczas panelu będziemy mówili o aktualnych trendach rynkowych, otoczeniu prawnym oraz innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych dotyczących europejskiej, w tym polskiej branży aluminium – mówi Andrzej Michalski-Stępkowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Aluminium.

Transformacja cyfrowa i zrównoważony rozwój

Jakie są trendy i wyzwania związane z transformacją cyfrową oraz jej oddziaływaniem na funkcjonowanie przedsiębiorstwa? – na to i inne pytania odpowiadać będą eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w trzecim dniu targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Poruszone zostaną takie tematy jak:

  • wpływ nowoczesnych technologii na procesy biznesowe i rodzące się z tym wyzwania w kontekście zmiany kultury organizacyjnej,
  • dostosowanie modeli biznesowych do zmieniających się trendów w zakresie transformacji cyfrowej,
  • cyberbezpieczeństwo oraz wdrażanie inteligentnych systemów automatyzacji procesów biznesowych w celu zwiększenia efektywności operacyjnej.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów biznesowych dla przedstawicieli różnych branż i sektorów.

PPNT przygotuje także panel pt.: „Czym jest ESG i jak wpłynie na Twoją firmę?”, w trakcie którego eksperci przybliżą, czym jest ESG i dlaczego warto prowadzić biznes w sposób zrównoważony.

 – Przedstawimy trendy biznesowe i regulacje prawne dotyczące raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju i wyjaśnimy, jak wpłyną one na relacje między dużymi firmami i ich mniejszymi kontrahentami. Nie zabraknie dyskusji o największych wyzwaniach, ale i szansach wynikających z mierzenia i zarządzania wpływem firmy na środowisko i społeczeństwo oraz roli technologii w ich zaadresowaniu. Uczestnicy panelu dowiedzą się, jak czynniki ESG wpływają na kondycję finansową firmy i budowanie przewagi konkurencyjnej, czy warto wdrażać strategię ESG i jak się za to zabrać – wyjaśnia Roman Niedzielski, kierownik Zespołu Skalowania Biznesu i Inwestycji Kapitałowych PPNT.

Unifikacja danych i dokumentacja techniczna podczas targów ITM

Jednym z punktów programu targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie wystąpienie ekspertów Comarch. Przybliżą oni korzyści z wykorzystania unifikacji danych w zarządzaniu produkcją na przykładzie swoich rozwiązań. W czasie prelekcji uczestnicy dowiedzą się jak bardzo ujednolicenie danych wpływa na efektywność całego zakładu produkcyjnego, a także na redukcję kosztów i eliminację błędów w procesach produkcji. Prelegenci porozmawiają również o tym, jak Comarch IoT MES może pomóc w realizacji celów związanych z Lea Manufacturing przybliżając działanie całego przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 / ERP 4.0.

W dobie kryzysu wiele firm szuka oszczędności, jednocześnie nie rezygnując z dalszego rozwoju. Czy można te dwa elementy zintegrować ze sobą? Między oszczędnościami, a rozwojem istnieje silna synergia, a ich połączeniem są dobrze zaprojektowane rozwiązania inżynierskie oraz sprawne zarządzanie komunikacją techniczną. Według ekspertów Etteplan, międzynarodowej firmy o fińskich korzeniach wytyczającej trendy w digitalizacji przemysłu, te obszary mają wspólny mianownik. Są nim innowacyjność i oszczędności. Uczestnicy targów ITM INDUSTRY EUROPE będą mogli wziąć udział w interesującej prelekcji Piotra Garbeli z Etteplan, który od ponad 10 lat pomaga firmom przejść przez proces usprawniania i podnoszenia efektywności w przemyśle.

Zaprezentowane tematy to tylko część zagadnień, które pojawią się na targach ITM INDUSTRY EUROPE. Program tej edycji będzie sukcesywnie aktualizowany na stronie internetowej wydarzenia. Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają cztery dni od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzić ekspozycję:

  • Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog,
  • Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting,
  • Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle.

Więcej na: www.itm-europe.pl

Facebook: https://www.facebook.com/ITMEurope/

LINKEDin: https://www.linkedin.com/showcase/itmeurope/

Barometru Rynku Pracy

Technologia goni pracowników. Chcą wiedzieć więcej o AI, a firmy nie nadążają z edukacją.

Zaledwie 9% pracowników deklaruje, że nie wie, czym są automatyzacja i sztuczna inteligencja. 46,7% natomiast przyznaje, że chciałoby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Rosnące zainteresowanie technologiami idzie w parze z obawami. Od lęku przed brakiem kompetencji, przez ...

hałasu w zakładzie produkcyjnym
Partner kategorii:

Redukcja hałasu w przemyśle – wyzwanie wymagające kompleksowych działań

Hałas w zakładach przemysłowych pozostaje jednym z głównych czynników wpływających zarówno na komfort pracy, jak i na relacje zakładów z otoczeniem. Utrzymanie jego poziomu w akceptowalnych granicach to nie tylko wymóg prawny. Jest to przede wszystkim element budowania kultury...

STAL_5-6_25_FASTECH_EXPO_I_ALUMINIUM_TECH_EXPO_2025_INFO

Wrzesień pełen przemysłowych premier: FASTECH Expo i Aluminium Tech Expo 2025 w Ptak Warsaw Expo

Wrzesień 2025 roku zapowiada się jako miesiąc przełomowych wydarzeń dla branży przemysłowej w Polsce. Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie stanie się areną dwóch kluczowych targów: FASTECH Expo oraz Aluminium Tech Expo. Targi te, choć odbywają się w różnych terminach, oferują unikaln...

metoda-fff-wytwarzanie-polaczen-wielowypustowych-rys-16
Partner kategorii:

Analiza wpływu modyfikacji geometrii na pasowanie połączeń wielowypustowych wytwarzanych z zastosowaniem metody FFF

Dokładność geometryczna jest jednym z fundamentalnych kwalifikatorów poprawności procesów wytwarzania części maszyn i urządzeń. Jest ona wynikiem wielu składowych, stanowiących o całościowym efekcie procesu produkcyjnego. W celu zape...

outsourcingu procesowego

Rynek magazynowy mniej spektakularny, ale bardziej przewidywalny. Dobre wieści dla sektora outsourcingu procesowego

Pierwszy kwartał 2025 roku potwierdził, że polski rynek powierzchni magazynowo – przemysłowych, mimo braku rekordowych wyników, pozostaje stabilny i dojrzewa operacyjnie. Według danych AXI IMMO oraz CBRE, całkowity popyt na te powierzchnie przekroczył 1,1 mln mkw., co oznacza ...

STAL_11-12_20_technologie_ciecia_JAKOSC_PROCESU_CIECIA_LASEROWEGO_iStock-177007701
Partner kategorii:

Jakość procesu cięcia laserowego blach stalowych – wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowych

Przeprowadzono analizę czynników i parametrów decydujących o jakości procesu cięcia laserowego. Zestawiono blachy stalowe o gwarantowanej przez producentów jakości cięcia laserowego laser grade steels. Opisano wpływ zawartości krzemu i innych pierwiastków stopowy...

w-procesie-tloczenia-metody-i-techniki-eliminacji-wad-rys-5

Metody i techniki eliminacji wad w procesie tłoczenia

Procesy kształtowania blach stalowych za pomocą obróbki plastycznej są jedną z wielu technik wytwarzania elementów metalowych stosowanych w przemyśle od lat, a mimo to wymagających rozwiązań niektórych problemów technologicznych pojawiających się przy kształtowaniu blach stalo...

vanadis-4-extra-frezowanie-stali-a-powierzchnia-obrabiana

Wpływ chłodziwa i oprawki narzędziowej na chropowatość powierzchni obrabianej w procesie frezowania stali Vanadis 4

Artykuł prezentuje wyniki badań eksperymentalnych procesu frezowania stali Vanadis 4 Extra w rożnych warunkach doprowadzenia chłodziwa do strefy obróbki oraz pokazuje, jak ważny jest dobór odpowiedniej oprawki narzędziowej do określonych zadań obróbkowych. ...

Barometru Rynku Pracy

Technologia goni pracowników. Chcą wiedzieć więcej o AI, a firmy nie nadążają z edukacją.

Zaledwie 9% pracowników deklaruje, że nie wie, czym są automatyzacja i sztuczna inteligencja. 46,7% natomiast przyznaje, że chciałoby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Rosnące zainteresowanie technologiami idzie w parze z obawami. Od lęku przed brakiem kompetencji, przez ...

zagadnienia-statecznosci-konstrukcji-wedlug-eurokodow

Wybrane problemy stateczności w projektowaniu konstrukcji według Eurokodów

Zagadnienia stateczności konstrukcji budowlanych stanowią jeden z trudniejszych działów mechaniki budowli, z którym projektanci konstrukcji zmagają się na co dzień. Niezależnie od tego, czy projektujemy klasyczną drewnianą więźbę dachową, stalową belkę podsuwnicową, czy też sł...

wycinarka-laserowa-na-co-warto-zwrocic-uwage-podczas zakupu

Jak zminimalizować ryzyko awarii wycinarki laserowej?

Aby zminimalizować ryzyko awarii wycinarki laserowej, warto stosować się do kilku dobrych praktyk, które obejmują zarówno szkolenie operatorów, jak i odpowiednią konserwację oraz kontrolę parametrów urządzenia.

analiza-ryzyka-maszyny-w-oparciu-o-norme-pn-en-iso-12100-2012-fot-2

Bezpieczeństwo maszyn. Analiza ryzyka w oparciu o normę PN-EN ISO 12100:2012

Maszyny dopuszczone do użytku na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać wymagania tzw. dyrektywy maszynowej. Jednym z warunków jej spełnienia, umożliwiającym oznakowanie maszyny znakiem CE, jest wykonanie analizy ryzyka. Maszyny wp...

zloty-medal-targow-modernlog-2024-poznaj-laureatow

Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024

Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...

igp-dura-one-56-i-igp-effectives-synergia-zapewniajaca-wysoka-wydajnosc-w-technologii-malowania-proszkowego
Partner kategorii:

IGP-DURA®one 56 i IGP-Effectives®: synergia zapewniająca wysoką wydajność w technologii malowania proszkowego

W branży farb proszkowych do ochrony powierzchni kluczowe znaczenie mają wydajność, zrównoważony rozwój i jednolity odcień. Firma IGP Powder Coatings podjęła znaczący krok w tym kierunku, łącząc serię niskotemperaturowych farb proszkowych IGP-DURA®one56 z unikalną technologią ...

polish-circular-forum-juz-17-czerwca-w-warszawie-fot-6

Nowa Mapa Drogowa dla GOZ nie może pomijać mniejszych przedsiębiorstw

Polskie przedsiębiorstwa potrzebują nowej, międzysektorowej Mapy Drogowej dla Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ). Obecny dokument, choć kiedyś spełniał swoją rolę, wymaga aktualizacji. Musi sprostać rosnącym wyzwaniom, stojącym zwłaszcza przed małymi i średnimi przedsiębiors...

Relacje

Katalog produktów

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 3-4/2025

STAL Metale & Nowe Technologie 3-4/2025

Zamów
Nowoczesne Hale 1/2024

Nowoczesne Hale 1/2024

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2024

Utrzymanie Ruchu 1/2024

Zamów
Fastener 1/2024

Fastener 1/2024

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.