Reklama
dlaProdukcji.pl rejestracja

Ogólnopolskie badanie – Power of AI. Nowe możliwości rozwoju i skalowania biznesu

Ekspansja AI może przynieść nieocenione korzyści firmom na każdym poziomie rozwoju, niezależnie od jej wielkości i branży.

Badanie przeprowadzone przez firmę doradczo-szkoleniową BUZZcenter rzuca nowe światło na wpływ sztucznej inteligencji na różnorodne branże. Przewidując że AI stanie się głównym motorem wzrostu gospodarczego, a także innowacji. Raport, analizując aktualne trendy i prognozy, wskazuje na potencjał AI do generowania znaczących zysków, podnoszenia efektywności i personalizacji doświadczeń Klientów.

Raport Power of AI został przygotowany w celu zaprezentowania konkretnych przykładów, jak AI wspiera i transformuje funkcje biznesowe, marketingowe i sprzedażowe w naszym kraju. Omówione zostały aspekty:

  • jak technologie bazujące na AI usprawniają procesy,
  • redukują koszty,
  • a także umożliwiają firmom oferowanie bardziej spersonalizowanych i skutecznych rozwiązań dla Klientów.

Goldman Sachs szacuje, że rynek AI osiągnie wartość 156 miliardów dolarów do 2025 roku. W miarę jak firmy na całym świecie dostrzegają wartość, jaką przynosi sztuczna inteligencja. Kluczem do sukcesu staje się zrozumienie, jak najlepiej ją wykorzystać w praktyce i świadomie wdrożyć w działaniach przedsiębiorstwa. Tu z pomocą przychodzą szkolenia i warsztaty.

„Sztuczna inteligencja już teraz jest siłą napędową znaczących zmian w biznesie, a jej wpływ będzie tylko narastał,” mówi Radosław Mechło, ekspert ds. AI, cybernetyk, marketer i autor raportu. „Firmy, które poznają AI i zintegrują ją ze strategią działań mogą spodziewać się niewiarygodnej przemiany w sposobie, w jaki działają i konkurują na rynku.”

W raporcie prezentowano dane, które podkreślają, jak AI usprawnia procesy decyzyjne, optymalizuje operacje i rewolucjonizuje obsługę klienta, w szczególności w dziedzinie marketingu i sprzedaży. AI oferuje możliwości personalizacji na poziomie indywidualnym, co było dotąd nieosiągalne.

Raport zwraca również uwagę na wyzwania i bariery związane z implementacją AI, w tym potrzebę regulacji etycznych i prawnych. „Musimy pamiętać, że technologia AI niesie ze sobą nie tylko możliwości, ale i obowiązek etycznego stosowania. Niezbędne jest zrozumienie możliwości, ale też zagrożeń, by dostosować nasze działania”, dodaje Kamila Kierzek-Mechło, strateg i współautor badania.

3 kluczowe obszary biznesu według respondentów badania, które mogą najbardziej skorzystać z wykorzystania rozwiązań opartych o AI to:
  • analiza 69%;
  • marketing 67%;
  • sprzedaż 53%.

Choć to dopiero początek, w najbliższym czasie będzie zauważalny szybki rozwój i implementacja rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję we wszelkiego rodzaju działaniach. Organizacje, które potrafią wyprzedzić konkurencję w zakresie wdrażania i optymalizacji działań dzięki technologii AI, będą miały znaczącą przewagę na rynku.

Badanie „Power of AI” zostało przeprowadzone metodą CAWI na próbie N=384, a także IDI, N=13. W badaniu skupiliśmy się na reprezentantach szeroko pojętego biznesu, by zweryfikować jaki wpływ rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję mogą mieć wpływ na ich codzienną pracę. Respondentami byli przedstawiciele różnych sektorów biznesu, reprezentujący różne wielkości firm.

Źródło: BUZZcenter

Może Cię także zainteresować: Firmy boją się unijnych regulacji. Najbardziej tych dotyczących cyberbezpieczeństwa

Galeria

Reklama
Targi STOM

Firmy przemysłowe poprawiają konkurencyjność. Pomagają im inwestycje w maszyny i automatyzację

Firmy przemysłowe z sektora MŚP poprawiły w ostatnim roku swoją konkurencyjność – pokazuje najnowsza edycja cyklicznego badania Index MiU, przygotowywanego dla Siemens Financial Services w Polsce. Wpływ na to miały przede wszystkim zmiany w obsz...

Kamil-Kowa-Savills-rynek-nieruchomosci-komercyjnych
Partner kategorii:

Rynek nieruchomości komercyjnych w drodze powrotnej na właściwe tory

Firma doradcza Savills wstępnie podsumowała 2023 rok i nakreśliła prognozy najważniejszych trendów. W najbliższym czasie branża nieruchomości komercyjnych w Polsce stanie przed wyzwaniem powrotu do wysokiej aktywności inwestycyjnej, deweloperskiej i na rynku najmu, w obliczu w...

Partner kategorii:

Wpływ przemian alotropowych na właściwości fizykochemiczne cyny

Z artykułu dowiesz się: jak wykorzystać właściwości cyny w przemyśle,jakie zagrożenia wiążą się z zastosowaniem cyny i jej stopów,w jaki sposób bezpiecznie stosuje się stopy cyny w przemyśle.

STAL_11-12_23_SUKCES_POLSKIEJ_TECHNOLOGII_iNspire
Partner kategorii:

Sukces polskiej technologii na światowych rynkach

W świetle dynamicznego rozwoju technologii w branży wycinarek laserowych, Marcin Ejma, założyciel i CEO Eagle Lasers, dzieli się swoimi unikalnymi spostrzeżeniami na temat transformacji, innowacji i kluczowych trendów, które kształtują przyszłość tego dynamiczneg...

STAL_11-12_23_JAK_SIE_PROGRAMUJE_ROBOTY_PRZEMYSLOWE_FOT_3
Partner kategorii:

Jeśli nie przewidzimy katastrofy, na pewno będzie katastrofa, czyli jak się programuje roboty przemysłowe

Jaka ścieżka najszybciej doprowadzi do zawodu programisty robotów przemysłowych oraz jakie kompetencje trzeba mieć, aby się w nim odnaleźć? Na te i inne pytania w rozmowie z Joanną Miśkiewicz odpowiada Dobromiła Włodarska, inżynier-robotyk, współwłaścicielka firm...

STAL-9-10-spawalnictwo-CO-SIE-DZIEJE-W-BRANZY-SPAWALNICZEJ-1
Partner kategorii:

Kontrola głębokości wtopienia w czasie rzeczywistym w procesie spawania laserowego z wykorzystaniem interferometrycznego pomiaru odległości − cz. I

Z artykułu dowiesz się: jakie wyzwania stoją przed procesem monitorowania spawania laserowego,jaką rolę odgrywa w procesie monitorowanie podczas spawania,jakie systemy do monitorowania warto stosować.

STAL_11-12_23_Mikolaj_Lagowski_TANI_LEASING_W_2023_ROKU_iStock-855198460
Partner kategorii:

Sposoby na tani leasing w 2023 roku

Z artykułu dowiesz się: co zrobić, żeby dostać tani leasing w 2023 roku;jak przy obecnym poziomie stóp procentowych znaleźć dobrą ofertę leasingu;na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę, wybierając leasing. ...

Partner kategorii:

Zakład PepsiCo w Żninie uruchamia nowoczesną linię produkcyjną Pepsi

Zakład napojowy PepsiCo w Żninie stale się modernizuje, stawiając na wydajność przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska. Taka właśnie jest nowa linia produkcyjna zbudowana i uruchomiona w  niespełna dwa miesiące. W zakładzie rozlewane są kultowe napoje Pepsi, Mirinda, ...

cynk-a-ochrona-przeciwkorozyjna-stali-przeglad-zastosowan-fot-2
Partner kategorii:

Rola cynku w ochronie przeciwkorozyjnej stali – przegląd zastosowań

Metaliczny cynk, w różnych postaciach, jest nadal masowo i z doskonałymi rezultatami wykorzystywany w wielu technikach ochrony przed korozją konstrukcji i wyrobów stalowych eksploatowanych w różnych warunkach – w atmosferze, wodzie i ziemi. Niniejsze opracowanie ma na celu wsk...

Reklama
elamed EKO

Relacje

Katalog produktów

Reklama
Poznaj dobre praktyki BHP
Reklama
dlaProdukcji.pl - rejestracja
Reklama
dlaSpecjalistów.pl

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/23

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/23

Zamów
Nowoczesne Hale 3-4/2023

Nowoczesne Hale 3-4/2023

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2023

Utrzymanie Ruchu 1/2023

Zamów
Fastener 1/2023

Fastener 1/2023

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.