Nowa generacja robotów serii SCARA i4H do obsługi ciężkich ładunków
Wytrzymały robot SCARA i4H może przenosić ładunki o masie do 15 kg i został zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z linią produkcyjną. Umożliwia wytwarzanie zróżnicowanych produktów w małych partiach, co pozwala producentom poszerzyć swoją ofertę.

Najnowszy robot przemysłowy SCARA i4H firmy OMRON pozwala sprostać wymaganiom masowego dostosowywania, umożliwiając wytwarzanie bardzo zróżnicowanych produktów w małych partiach. W efekcie producenci mogą łatwo poszerzyć swoją ofertę. Model SCARA i4H pojawia się na rynku niedługo po premierze robota SCARA i4L do niewymagających zastosowań.
Unikatowe rozwiązania konstrukcyjne
Model i4H ma unikatowe rozwiązania konstrukcyjne, które idą w parze z najwyższą innowacyjnością i jakością produktów firmy OMRON. Moduł EtherCAT firmy OMRON, który jest podłączony bezpośrednio do ramienia robota, upraszcza projektowanie skomplikowanych narzędzi. Wbudowane sterowniki nowej generacji zajmują mniej miejsca i minimalizują okresową obsługę techniczną. Model i4H wyposażono również we wbudowane interaktywne funkcje obsługi technicznej. Wysoka prędkość i precyzja robota SCARA i4H gwarantują dokładność i poprawność montażu.
„Negatywny wpływ pandemii COVID-19 na dzisiejszą gospodarkę światową jest niezaprzeczalny. Ze względu na pandemię w zakładach wdrożono surowe wymogi dotyczące dystansu społecznego i protokoły bezpieczeństwa. Potrzeba indywidualnego dostosowania linii produkcyjnej jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Model i4H odgrywa bardzo ważną rolę w automatyzacji procesów przepływu pracy, zapewniając jednocześnie pracownikom bezpieczny dystans społeczny i umożliwiając im skupienie się na innych zadaniach” — mówi Motohiro Yamanishi, starszy dyrektor generalny, który odpowiada za projekt rozwoju biznesu w dziale automatyki przemysłowej firmy OMRON.
„Robot SCARA i4H firmy OMRON zapewnia niezawodność obsługi ciężkich ładunków, która musi być szybka i precyzyjna przez cały czas. Model i4H stanowi idealne uzupełnienie linii produkcyjnej w zadaniach związanych z paletyzacją i załadunkiem w branży produkcji żywności i napojów” — mówi Tom Mathias, prezes i dyrektor generalny firmy OMRON Robotics and Safety Technologies, Inc., która jest wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu robotyki i bezpieczeństwa dla przemysłu i stanowi część działu automatyki przemysłowej firmy OMRON.
Przeczytaj również: Solidność i elastyczność, czyli co należy wziąć pod uwagę przy wyborze robota mobilnego do przemieszczania ciężkich ładunków
Najważniejsze cechy robota SCARA i4H
- Większa ładowność
Robot SCARA i4H firmy OMRON może przenosić ładunki o masie do 15 kg. Duża ładowność ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach takich jak załadunek, rozładunek, paletyzacja oraz podnoszenie i układanie. Model i4H jest idealnym wyborem dla firm działających w branży motoryzacyjnej, spożywczej lub dóbr konsumpcyjnych.
- Bezproblemowa integracja z istniejącymi liniami produkcyjnymi
Technologia łączności EtherCAT firmy OMRON umożliwia synchronizację pomiędzy innymi urządzeniami. Upraszcza to zaawansowane procesy montażu, instalacji i wdrażania, które wymagają wysokiego poziomu precyzji i zaangażowania, a także zapewnienia kontroli jakości z integracją wizualną. Ponadto szeroki zakres dostępnych konfiguracji modelu i4H pozwala na dostosowanie go do każdego stanowiska roboczego.
- Maksymalizacja czasu pracy bez przestojów
Operatorzy mogąkontrolować i ograniczać nieplanowane przestoje dzięki najlepszym wbudowanym interaktywnym funkcjom obsługi technicznej. Model i4H ma własny wyświetlacz, który upraszcza rozwiązywanie problemów, oraz wskaźnik świetlny „zdrowia” — to pierwsze tego typu rozwiązania na świecie. Użytkownik może podjąć odpowiednie działania zależnie od koloru wskaźnika robota.
Cechy dodatkowe:
- Ładowność 15 kg
- Zasięg do 650 mm, 750 mm i 850 mm
- Standardowe tuleje 210 mm lub 410 mm
- Możliwość zamontowania wszystkich trzech modeli na posadzce lub ścianie* albo w pozycji odwróconej na suficie
- Programowanie z obsługą EtherCAT i Ethernet*
- Pierwsze na świecie wskaźniki świetlne „zdrowia” robota
- Interaktywne funkcje obsługi technicznej*
* Od lata 2021 r.

Informacje o inicjatywie „innovative-Automation”
W ostatnim czasie firma OMRON opracowała innowacyjną koncepcję produkcyjną pod nazwą „innovative-Automation!”. Obecnie firma OMRON dąży do wprowadzania innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji, składającej się z trzech kluczowych innowacji — lub tzw. trzech „i”. Dzięki tym innowacjom w dziedzinie automatyzacji firma OMRON zamierza znacząco zwiększyć wydajność zakładów produkcyjnych w celu uzyskania wysokiej wartości dodanej.
Intencją pierwszego „i”, czyli integracji (ewolucji sterowania), jest rozwój technologii automatycznego sterowania, aby praktycznie każdy operator, niezależnie od stopnia doświadczenia, mógł z powodzeniem wykonywać pracę, która wcześniej wymagała specjalistycznych umiejętności.
Poprzez drugie „i” — inteligencję (rozwój inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) — firma OMRON dąży do stałego rozwoju urządzeń i linii produkcyjnych. Zastosowanie szerokiej gamy urządzeń sterujących i sztucznej inteligencji (SI) pozwala na uczenie się maszyn na podstawie doświadczenia oraz utrzymywanie ich w optymalnym stanie.
Trzecie „i”, czyli interaktywność (nowa harmonizacja relacji między ludźmi a maszynami), polega na rozwijaniu harmonijnego współdziałania maszyny i człowieka. Celem jest wypracowanie takiej współpracy, podczas której maszyny będą w stanie pomagać operatorom poprzez rozpoznawanie ludzkich myśli i zachowań. Tak zaawansowany tryb pracy może zaoferować jedynie firma OMRON, doświadczony producent specjalistycznych urządzeń sterujących.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy OMRON: http://industrial.omron.eu
Mogą zainteresować Cię również

Roboty w produkcji elektroniki
Kluczową korzyścią z robotyzacji w każdej dziedzinie techniki jest większa powtarzalność. To pozornie proste stwierdzenie niesie za sobą szereg konsekwencji, których łatwo można sobie do końca nie uświadamiać. Praca ludzkich rąk jest efektywna i może być nawet momentami szyb...

Magazyny wkraczają do miast
Rozwój e-commerce i przyspieszający proces urbanizacji przekładają się na rosnące zasoby magazynów miejskich w Polsce. Magazyny wkraczają do miast, a ich podaż wynosi około 1,6 mln mkw. z perspektywą wzrostu.

Bezzwrotne dotacje dla firm z całej Polski na promocję eksportu
Klaster Logistyczno Transportowy Północ Południe z Gdańska realizuje projekty, w ramach których firmy mogą uzyskać dofinansowanie na promocję eksportu. Celem Projektów jest profesjonalna internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw zrzeszonych w ramach Klastra LT...

Bezzwrotne dotacje dla firm z całej Polski na promocję eksportu
Klaster Logistyczno Transportowy Północ Południe z Gdańska realizuje projekty, w ramach których firmy mogą uzyskać dofinansowanie na promocję eksportu. Celem Projektów jest profesjonalna internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw zrzeszonych w ramach Klastra LT...

Przygotowanie do wdrożenia konserwacji predykcyjnej
Zastosowanie oprogramowania i czujników do przewidywania stanu maszyn Jeśli wierzyć prognozom, do roku 2021 aż 25 miliardów urządzeń będzie połączonych z Internetem Rzeczy (Internet of Things — IoT). Marek Łukaszczyk, europejski dyre...

Jak zmieniała się technologia laserowa?
Lasery to urządzenia, które są w użytku już prawie 70 lat. Są wykorzystywane w wielu różnych gałęziach przemysłu, m.in. jako wycinarki, które pozwalają na bardzo precyzyjne i dokładne cięcie blach. Od momentu powstania technologia laserowa przeszła już kilka modyfikacji, co ...

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego partnerem targów DREMA 2021
Prace nad warstwą merytoryczną 37. edycji targów DREMA trwają od początku roku. Kluczowe elementy takie jak Strefa Promocji Drewna czy konferencja branży drzewnej powstają we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego.

OnRobot wprowadza elektryczny chwytak podciśnieniowy do ciężkich zastosowań paletyzacji
Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 OnRobot to rozwiązanie o dużej mocy do wymagających aplikacji paletyzacji, w tym obsługi ciężkich, nieporęcznych i porowatych powierzchni.
Kalendarium wydarzeń
Relacje
Podsumowanie Dni Budownictwa i Architektury 2021
4 dni debat i prezentacji tworzących Dni Budownictwa i Architektury 2021, obejrzało łącznie niemal 2000 osób. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliło się z ...
Sprawdź więcejNowoczesne technologie dla Przemysłu 4.0 na spotkaniu w Czechowicach-Dziedzicach
Nowoczesne technologie kontroli jakości, roboty kolaborujące i rozwiązania z dziedziny Internetu Rzeczy zostały zaprezentowane na spotkaniu firm, które te te...
Sprawdź więcejSprawozdanie z XVI Konferencji Naukowo-Technicznej „Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego”
XVI Konferencja Naukowo-Techniczna „Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego” organizowana przez PZITB Odział Kielce oraz Wydział Budownictwa i Architektury P...
Sprawdź więcejRelacja z Kongresu MIS oraz 62. Konferencji Spawalniczej
Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza w Sosnowcu jest najważniejszym spotkaniem przedstawicieli branży spawalniczej. Od ponad dekady jest stałym punktem w k...
Sprawdź więcej