Reklama
dlaProdukcji.pl rejestracja
art. sponsorowany

Licytacja wyposażenia upadłego dostawcy części samochodowych P.C.S. Precision Works Germany GmbH

Opróżnienie zakładu spółki P.C.S. Precision Works Germany GmbH – renomowanego producenta części silników i skrzyń biegów – to kolejny etap prowadzonego postępowania upadłościowego. Przemysłowy dom aukcyjny Surplex prowadzi aukcję wyposażenia zakładowego. Tym samym 21.11 odbędzie się licytacja szerokiej gamy wysokiej klasy wyposażenia oraz maszyn do obróbki metalu.

Internetowemu domowi aukcyjnemu maszyn używanych Surplex powierzono zlicytowanie wyposażenia zakładowego upadłego przedsiębiorstwa P.C.S. Precision Works Germany GmbH. Na platformie Surplex.com, dostępnej w 18 wersjach językowych, w dniu 21.11 odbędzie się licytacja około 500 wysokiej klasy towarów.

Aukcja obejmuje szeroką gamę maszyn do obróbki metalu, takich jak szlifierki, frezarki, piły, obrabiarki do obróbki elektroiskrowej, tokarki oraz wiertarki. Na aukcji pojawi się także sprzęt do obróbki blachy, elementy technologii pomiarowej i roboty przemysłowe. Ponadto dostępny będzie osprzęt do maszyn i elementy wyposażenia warsztatowego. Na aukcji pojawią się między innymi:

  • Dwuwrzecionowe precyzyjne centra tokarskie oraz centra tokarsko-frezarskie CNC marki NAKAMURA-TOME
  • Poziome centra obróbcze STARRAGHECKERT
  • Poziome centra obróbcze DECKEL MAHO
  • Dwuwrzecionowe tokarki pionowe EMAG
  • Współrzędnościowe maszyny pomiarowe CNC od ZEISS
  • Robot przemysłowy KUKA

Z uwagi na tak szeroki wybór doskonałej jakości maszyn i elementów wyposażenia, aukcja na platformie Surplex.com to doskonała okazja, aby nabyć najwyższej klasy wyposażenie – pochodzące z zakładu upadłej spółki P.C.S. Precision Works Germany GmbH. Centrum tokarsko-frezarskie CNC czy robot przemysłowy? W tej ofercie znajdzie się coś dla każdego przedsiębiorstwa z branży obróbki metalu.

O spółce P.C.S. Precision Works Germany GmbH

Spółka P.C.S. Precision Works Germany GmbH była przedsiębiorstwem aktywnym na arenie międzynarodowej, działającym w branży części samochodowych. Siedziba główna spółki mieściła się w miejscowości Cunewalde położonej w niemieckiej Saksonii. Ta spółka specjalizowała się w obróbce mechanicznej części i modułów samochodowych. W swoich procesach produkcyjnych wykorzystywała najnowocześniejsze metody, tak aby być w stanie wytwarzać elementy w małych i dużych seriach. Do podstawowych produktów wytwarzanych przez spółkę należały części do silników i skrzyń biegów – były one dostarczane do renomowanych producentów samochodów, a także do innych podmiotów z branży. Mimo profesjonalizmu i międzynarodowego charakteru spółki zmuszona ona była ogłosić upadłość.

Zgodnie z opinią syndyka masy upadłościowej trudna sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstwa wynikała z różnych czynników. Poza transformacją strukturalną branży oraz spadkiem sprzedaży spowodowanym pandemią decydujące znaczenie miały także problemy z łańcuchami dostaw oraz rosnące ceny energii. Ostatnim ciosem było wycofanie zapowiedzianego dużego zlecenia od koncernu motoryzacyjnego. Tym samym spółka była zmuszona, by w kwietniu 2023 r. złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Zamknięcie zakładu P.C.S. to trudny moment dla regionu, a zwłaszcza dla 150 pracowników, którzy byli ze spółką do końca.

Czytaj też >> Optymalizacja procesu technologicznego poprzez korektę prędkości skrawania

Rola Surplex w zamknięciu zakładu

W kontekście procesu zamknięcia zakładu warto podkreślić wartość wnoszoną przez specjalistów takich jak Surplex. To przedsiębiorstwo wspiera syndyków masy upadłościowej w sprawnej likwidacji zakładów. Wiedza Surplex w dziedzinie organizacji oraz globalnej sprzedaży sprawi, że wysokiej jakości maszyny spółki P.C.S. uda się sprzedać za optymalne ceny. Pozwoli to na uzyskanie środków finansowych na pokrycie innych palących wydatków. Po odbiorze przez klientów zakupionych produktów z zakładu albo po ich wysyłce firma Surplex przekaże właścicielowi pusty, uprzątnięty budynek. Sytuacja w gminie Cunewalde rozwija się bardzo pozytywnie, jednak nadal trzeba będzie zmierzyć się z pewnymi wyzwaniami. Jednak można zachować optymizm i mieć nadzieję, że wkrótce na terenie zakładu uda się stworzyć nowe obszary aktywności biznesowej.

Upadłość spółki P.C.S. Precision Works Germany GmbH, czyli producenta części do skrzyń biegów i silników, to powód licytacji wysokiej klasy maszyn do obróbki metalu należących pierwotnie do tego przedsiębiorstwa.
(© Surplex).

Robot przemysłowy KUKA KR 240 R 2900-2 podczas zautomatyzowanej produkcji obudów sprzęgieł – rozwiązanie do wydajnej, precyzyjnej i nowoczesnej produkcji.
(© Surplex).
Sześć różnych współrzędnościowych maszyn pomiarowych ZEISS również pojawi się na aukcji kończącej się 21.11.
(© Surplex).
O firmie Surplex


Surplex należy do wiodących przemysłowych domów aukcyjnych w Europie i zajmuje się handlem maszynami używanymi oraz wyposażeniem zakładów na całym świecie. Dostępna w 18 językach platforma aukcyjna Surplex.com odnotowuje rocznie ok. 50 mln odsłon. Na ponad 800 aukcjach internetowych sprzedawanych jest rocznie ponad 55 000 towarów przemysłowych. Przedsiębiorstwo mające siedzibę w Düsseldorfie prowadzi biura w 16 krajach Europy. Ponad 220 pracowników z 20 krajów wypracowuje obroty roczne na poziomie przekraczającym 100 mln euro.

Reklama
Targi STOM

Firmy przemysłowe poprawiają konkurencyjność. Pomagają im inwestycje w maszyny i automatyzację

Firmy przemysłowe z sektora MŚP poprawiły w ostatnim roku swoją konkurencyjność – pokazuje najnowsza edycja cyklicznego badania Index MiU, przygotowywanego dla Siemens Financial Services w Polsce. Wpływ na to miały przede wszystkim zmiany w obsz...

Kamil-Kowa-Savills-rynek-nieruchomosci-komercyjnych
Partner kategorii:

Rynek nieruchomości komercyjnych w drodze powrotnej na właściwe tory

Firma doradcza Savills wstępnie podsumowała 2023 rok i nakreśliła prognozy najważniejszych trendów. W najbliższym czasie branża nieruchomości komercyjnych w Polsce stanie przed wyzwaniem powrotu do wysokiej aktywności inwestycyjnej, deweloperskiej i na rynku najmu, w obliczu w...

Partner kategorii:

Wpływ przemian alotropowych na właściwości fizykochemiczne cyny

Z artykułu dowiesz się: jak wykorzystać właściwości cyny w przemyśle,jakie zagrożenia wiążą się z zastosowaniem cyny i jej stopów,w jaki sposób bezpiecznie stosuje się stopy cyny w przemyśle.

STAL_11-12_23_SUKCES_POLSKIEJ_TECHNOLOGII_iNspire
Partner kategorii:

Sukces polskiej technologii na światowych rynkach

W świetle dynamicznego rozwoju technologii w branży wycinarek laserowych, Marcin Ejma, założyciel i CEO Eagle Lasers, dzieli się swoimi unikalnymi spostrzeżeniami na temat transformacji, innowacji i kluczowych trendów, które kształtują przyszłość tego dynamiczneg...

STAL_11-12_23_JAK_SIE_PROGRAMUJE_ROBOTY_PRZEMYSLOWE_FOT_3
Partner kategorii:

Jeśli nie przewidzimy katastrofy, na pewno będzie katastrofa, czyli jak się programuje roboty przemysłowe

Jaka ścieżka najszybciej doprowadzi do zawodu programisty robotów przemysłowych oraz jakie kompetencje trzeba mieć, aby się w nim odnaleźć? Na te i inne pytania w rozmowie z Joanną Miśkiewicz odpowiada Dobromiła Włodarska, inżynier-robotyk, współwłaścicielka firm...

STAL-9-10-spawalnictwo-CO-SIE-DZIEJE-W-BRANZY-SPAWALNICZEJ-1
Partner kategorii:

Kontrola głębokości wtopienia w czasie rzeczywistym w procesie spawania laserowego z wykorzystaniem interferometrycznego pomiaru odległości − cz. I

Z artykułu dowiesz się: jakie wyzwania stoją przed procesem monitorowania spawania laserowego,jaką rolę odgrywa w procesie monitorowanie podczas spawania,jakie systemy do monitorowania warto stosować.

STAL_11-12_23_Mikolaj_Lagowski_TANI_LEASING_W_2023_ROKU_iStock-855198460
Partner kategorii:

Sposoby na tani leasing w 2023 roku

Z artykułu dowiesz się: co zrobić, żeby dostać tani leasing w 2023 roku;jak przy obecnym poziomie stóp procentowych znaleźć dobrą ofertę leasingu;na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę, wybierając leasing. ...

Partner kategorii:

Zakład PepsiCo w Żninie uruchamia nowoczesną linię produkcyjną Pepsi

Zakład napojowy PepsiCo w Żninie stale się modernizuje, stawiając na wydajność przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska. Taka właśnie jest nowa linia produkcyjna zbudowana i uruchomiona w  niespełna dwa miesiące. W zakładzie rozlewane są kultowe napoje Pepsi, Mirinda, ...

cynk-a-ochrona-przeciwkorozyjna-stali-przeglad-zastosowan-fot-2
Partner kategorii:

Rola cynku w ochronie przeciwkorozyjnej stali – przegląd zastosowań

Metaliczny cynk, w różnych postaciach, jest nadal masowo i z doskonałymi rezultatami wykorzystywany w wielu technikach ochrony przed korozją konstrukcji i wyrobów stalowych eksploatowanych w różnych warunkach – w atmosferze, wodzie i ziemi. Niniejsze opracowanie ma na celu wsk...

Reklama
elamed EKO

Relacje

Katalog produktów

Reklama
Poznaj dobre praktyki BHP
Reklama
dlaProdukcji.pl - rejestracja
Reklama
dlaSpecjalistów.pl

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/23

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/23

Zamów
Nowoczesne Hale 3-4/2023

Nowoczesne Hale 3-4/2023

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2023

Utrzymanie Ruchu 1/2023

Zamów
Fastener 1/2023

Fastener 1/2023

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.