Za nami INNOFORM® online

INNOFORM® online, tegoroczna wersja dobrze już znanych bydgoskich targów, skutecznie połączyła branżę narzędziowo-przetwórczą. Patronat strategiczny nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Trzydniowe wydarzenie (20-22.04.2021) zostało zorganizowane przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie. Dzięki ciekawemu połączeniu konferencji, giełdy kooperacyjnej i spotkań biznesowych z prezentacjami konkretnych rozwiązań, zgromadziło w sumie ponad 600 uczestników.

Cele biznesowe? Zrealizowane!

Wprawdzie wszyscy podkreślali, że nic nie zastąpi spotkań na żywo w Bydgoszczy, jednak uczestnicy potwierdzają, że udało im się zrealizować cele biznesowe. „Targi INNOFORM®, jak co roku były doskonałą okazją do poznania najnowszych trendów i technologii dla branży narzędziowo-przetwórczej. Debaty, prezentacje biznesowe i giełda kooperacyjna pozwoliła na wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych kontaktów handlowych” – powiedział Marcin Kozłowski, Prezes Zarządu, Baumalog Sp. z o.o., który podczas swojej prezentacji biznesowej zaprezentował produkty Modula dedykowane do bezpiecznego składowania narzędzi i elementów produkcyjnych w wielu branżach. Jak podkreślił, firma jest zadowolona z dużego zainteresowania tematem automatyzacji procesów magazynowych i planuje udział w kolejnej edycji wydarzenia.

Aktualne tematy w branży? Omówione!

Pierwszego dnia zorganizowano międzynarodową konferencję pt. „ECO-DESIGN i Covid 19 – wyzwania i możliwości rozwoju branży narzędziowo-przetwórczej”, w czasie której odbyły się dwa panele dyskusyjne. Jak podkreśla Katarzyna Meger – Prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego  poruszono najbardziej aktualne tematy: „Jeden z paneli dotyczył analizy bieżącej sytuacji w firmach w czasie pandemii, jakie trudności napotykają przedsiębiorcy oraz jakie są możliwości ich dalszego rozwoju. Poruszona została również kwestia roli, jaką branża narzędziowa odgrywa w rozwoju gospodarczym regionu, jak i całego kraju.

Wprowadzeniem do dyskusji było przedstawienie wyników raportu „Analiza branży narzędziowej w aspekcie przetwórstwa tworzyw polimerowych”. W drugim panelu tematem przewodnim były zmiany w ustawodawstwie Unii Europejskiej, wprowadzające nowe podejście w gospodarowaniu materiałami – gospodarki obiegu zamkniętego. Poruszona została m.in. tematyka roli stosowania zasady ECO-DESIGN na etapie projektowania narzędzi do przetwórstwa tworzyw polimerowych, wdrażania rozwiązań Circular Economy, omówiono również doświadczenia i wyzwania związane z pracą narzędzi podczas przetwarzania tworzyw biodegradowalnych oraz zagadnienia recyklingu tworzyw.” Wśród panelistów znajdowali się zarówno przedstawiciele administracji jak i świata nauki oraz biznesu prowadzący działalność na każdym z etapów cyklu życia produktu.

Współpraca biznesowa? Nawiązana!

Drugiego dnia, w środę 21 kwietnia, odbyła się piąta edycji Giełdy Kooperacyjnej INNOFORM.  Lidia Chumowicz, kierownik Ośrodka Sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., organizator wydarzenia na gorąco tak podsumowała event „Tegoroczna edycja, po raz pierwszy w formule online, okazała się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Po raz pierwszy w komforcie własnych domów czy biur zarejestrowani uczestnicy mogli połączyć się z potencjalnymi partnerami biznesowymi oddalonymi o setki, a nawet tysiące kilometrów. Ponad 120 zarejestrowanych uczestników,  prawie 80 spotkań bilateralnych, w tym 69 spotkań o charakterze międzynarodowym(…). Pierwsze, jeszcze gorące relacje przedsiębiorców, pokazują, iż gros tychże spotkań rokuje potencjałem nawiązania współpracy”.

Praktyczne rozwiązania? Znalezione!

W tym samym czasie trwały prezentacje biznesowe, który zostały zaplanowane aż na dwa dni.  Liderzy branży zaprezentowali najnowsze produkty i usługi dostępne na rynku. Jak zauważa Eduard Hoess, Specjalista ds. skanowania 3D / Specjalista ds. obsługi klienta z firmy BA POLONIA MAIOR Sp. z o.o. wydarzenie było „okazją do inspirującej wymiany myśli, informacji i doświadczeń. Format wydarzenia nowoczesny, wygodny i łatwy w obsłudze.” Wśród tematów  prezentacji pojawiły się m.in.: skanowanie 3D, optymalizacja wydajności produkcji, prezentacja pierwszej na świecie Platformy Robotów, narzędzia dedykowane dla przemysłu form i matryc.

INNOFORM® online przyniósł realne korzyści uczestnikom, którzy w tym trudnym czasie zyskali szansę na efektywną wymianę kontaktów i wiedzy. Z pewnością także jeszcze długo będzie trwał ruch na stronie internetowej innoform.pl, gdzie organizatorzy przygotowali wirtualną platformę prezentacji i usług. Ma ona charakter e-katalogu firm, który umożliwia szybki kontakt z danym producentem. Katalog będzie dostępny w sieci do 30 czerwca 2021, przez cały ten czas jest możliwość dodania swojej wizytówki. Zainteresowane firmy zapraszamy do kontaktu. Do pobrania są również nagrania wydarzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy czekamy na kolejne spotkanie – już na żywo, w 2022 roku. „W biznesie nic nie zastąpi spotkań na żywo! Dają one niepowtarzalną możliwość zaprezentowania maszyn i narzędzi w trakcie pracy. Już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Targów INNOFORM®. Tymczasem jednak pozostańmy w kontakcie – zachęcam do śledzenia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/innoform” – podkreśla Beata Snopkiewicz, Project Manager wydarzenia.

Sprawdź inne wydarzenia branżowe >>

Minimalizowanie-kosztow-procesow-logistycznych-24-czerwca-2021-Opole-dlaProdukcji.pl

Minimalizowanie kosztów procesów logistycznych. Specjalistyczne spotkanie 24 czerwca w Opolu

24 czerwca w Opolu odbędzie się specjalistyczne spotkanie w całości poświęcone minimalizowaniu kosztów procesów logistycznych. Proc...

Minimalizowanie-kosztow-procesow-logistycznych-24-czerwca-2021-Opole-dlaProdukcji.pl

Minimalizowanie kosztów procesów logistycznych. Specjalistyczne spotkanie 24 czerwca w Opolu

24 czerwca w Opolu odbędzie się specjalistyczne spotkanie w całości poświęcone minimalizowaniu kosztów procesów logistycznych. Proc...

STAL-5-6-21-nadolny-romanowski-POWIERZCHNIA-STALI-X5CRNI18-10-PO-CIECIU-PLAZMOWYM-RYS-2-dlaProdukcji.pl

Analiza struktury geometrycznej powierzchni stali X5CRNI18-10 po cięciu plazmowym

W artykule skrótowo przedstawiono charakterystykę procesu cięcia strumieniem plazmy. Dała ona podstawę do analiz struktury geometrycznej powierzchni (SGP) przecięcia stali nierdzewnej X5CRNI18-10 po cięciu plazmowym. Na podstawie mikrotopografii zarejestrowanych bezstykową o...

5-pytan-na-ktore-warto-odpowiedziec-przed-zakupem-silnika-przekladniowego-dlaProdukcji.pl

5 pytań, na które warto odpowiedzieć przed zakupem silnika przekładniowego

Przewodnik dla kierowników zakładów i inżynierów Szacuje się, że do 2025 r. globalny rynek silników przekładniowych osiągnie wartość ok. 128,7 mld zł. Jednak co powinni wiedzieć kierownicy zakładów i inżynierowie, zanim zainwestują w...

Klimas-Wkret-Met-partnerem-XI-Kongresu-Stolarki-Polskiej-dlaProdukcji.pl

Klimas Wkręt-Met partnerem XI Kongresu Stolarki Polskiej

Firma Klimas Wkręt-Met, producent wysokiej jakości technik zamocowań w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, objął rolę partnera XI Kongresu Stolarki Polskiej, organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi.

Czy-digitalizacja-to-juz-nowy-standard-na-polskim-rynku-nieruchomosci-dlaProdukcji.pl

Czy digitalizacja to już nowy standard na polskim rynku nieruchomości?

Według raportu MKinsey&Company digitalizacja produktów i procesów to jeden z nowych standardów w globalnym sektorze budownictwa [1]. Wszystko wskazuje na to, że w ślad za budowlanką, idzie również branża deweloperska. Po liderach z sektorach nieruchomości biurowych, kole...

Usprawnianie-procesow-w-czasie-pandemii-dzieki-nowym-technologiom-dlaProdukcji.pl

Usprawnianie procesów w czasie pandemii dzięki nowym technologiom

Pandemia COVID-19 może nie wykoleiła ludzkości, ale z pewnością mocno zmodyfikowała naszą codzienność, także w kontekście zawodowym. Już dziś wiadomo, że wprowadzone obostrzenia i konieczność zmiany starych nawyków dla wielu firm skończyły się tragicznie. Te jedn...

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.