Światowa premiera DMF 200 | 8

Światowa premiera DMF 200 | 8 wyznacza nowe standardy w wysoce precyzyjnej i produktywnej 5-osiowej obróbce elementów konstrukcyjnych o długości do 2300 mm.

Innowacyjna koncepcja w serii kolumn jezdnych

  • Maksymalna sztywność dzięki trzem prowadnicom liniowym w osi X
  • Stała wydajność frezowania dzięki ciągłym projekcjom
  • Najlepsze powierzchnie i największa dokładność, dzięki bezpośrednim napędom w osiach Y i Z
  • Najwyższa elastyczność obróbki, dzięki zastosowaniu głowicy frezarskiej osi B z zakresem obrotu ± 120 °
  • Duży obszar roboczy z przesuwami X = 2000 / Y = 800 / Z = 850 mm
  • Unikalna i innowacyjna wymiana narzędzi, szybka, bezkolizyjna i bezpieczna dla pracy za stołem roboczym
  • Możliwość rozbudowanej konfiguracji, dzięki systemowi modułowemu i dużej różnorodności opcji
  • Bardzo wysoka długoterminowa dokładność termiczna dzięki wykorzystaniu w standardzie systemu chłodzenia
  • Wysoka dynamika z szybkimi przesuwami do 50 m/min w standardzie i do 80 m/min z opcjonalnym napędem liniowym w osi X

 

– Dzięki DMF 200 | 8 firmie DMG MORI z powodzeniem udaje się kontynuować dotychczasową historię sukcesu obrabiarek 5-osiowych, z ponad 2700 maszynami zainstalowanymi do tej pory na rynku. Premiera produktu potwierdza również absolutną precyzję obróbki, która osiągnęła niespotykany wcześniej poziom, mówi Markus Rehm, Managing Director DECKEL MAHO Seebach.

– Dzięki stabilnemu stołowi o wymiarach 2300×800 mm i możliwościom przemieszczania w zakresie 2000 x 800 x 850 mm DMF 200|8 oferuje użytkownikom matryc i form oraz użytkownikom z branży lotniczej wystarczający zakres do elastycznej obróbki elementów, nawet w przypadku długich elementów konstrukcyjnych i wkładek do form, wyjaśnia Markus Rehm.

Dopuszczalne obciążenie stołu wynosi 2000 kg. Podczas opracowywania koncepcji nowej maszyny, jej obszar roboczy został zoptymalizowany dzięki wprowadzeniu innowacyjnej wymiany narzędzi. Proces ten odbywa się za stołem roboczym – szybko, bezkolizyjnie i bezpiecznie, dzięki czemu można wykorzystać całą powierzchnię. W porównaniu z poprzednim modelem obszar roboczy DMF 200|8 jest o ponad 50 % większy, co stwarza nowe możliwości obróbki skomplikowanych elementów. Wyposażenie DMF 200 | 8 w narzędzia o długości 400 mm jest wyjątkową zaletą w tego typu maszynach.

Najwyższa precyzja obróbki

Głównym argumentem przemawiającym za obrabiarkami DMG MORI zawsze była ich stabilność, dlatego też DMG MORI również w przypadku nowej obrabiarki wyraźnie uwzględniło ten obszar. DMF 200 | 8 został zaprojektowany w taki sposób, że wspornikowa oś Y zapewnia stałą sztywność maszyny na całej drodze przesuwu. Trzy prowadnice liniowe w osi X wzmacniają stabilność maszyny i tworzą niezbędną podstawę dla precyzyjnej i produktywnej obróbki. Nawet przy całkowicie wysuniętej prowadnicy Y, maksymalna moc wrzeciona jest łatwo dostępna bez kołysania się maszyny.

W standardzie DMF 200 | 8 porusza się z szybkim przesuwem do 50 m/min. Z opcjonalnym napędem liniowym w osi X osiąga prędkość do 80 m/min, zapewniając dynamiczną i wysoce produktywną obróbkę przez cały czas. Głowica frezarska osi B, której maksymalny moment mocowania wynosi 6000 Nm – oferuje zakres obrotu +/- 120°, a tym samym niezbędną elastyczność w obróbce 5-osiowej. Modułowy system wrzecion dopełnia wyposażenie. Wrzeciono speedMASTER o mocy 15 000 min-1  jest zintegrowane w standardzie.

– Urządzenie posiada 36-miesięczną gwarancję, niezależnie od parametrów działania, dodaje Markus Rehm.

Wersja o wysokim momencie obrotowym z 200 Nm jest dostępna w modułowym systemie wrzeciona, a także z wrzecionem o prędkości obrotowej 20000 obr./min.

Automatyzacja i digitalizacja

Biorąc pod uwagę sterowanie, DMF 200 | 8 jest wyposażony w CELOS i SIEMENS. Wykorzystanie najnowszej wersji oprogramowania CELOS sprawia, że użytkownicy są dobrze przygotowani do zdigitalizowanej produkcji.

– DMF 200 | 8 oferuje interfejs do zautomatyzowanej produkcji, na przykład z naszą paletą PH Cell, dodaje Markus Rehm.

Rozszerzona rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość

Co oznacza Augmented Reality, czym jest, kiedy powstała i dlaczego Siemens, uznany producent rozwiązań CAD/CAM/ CAE & PDM/PLM, w swoich materiałach prasowych uczynił z niej jeden z głównych atutów najnowszej wersji systemu Solid Edge?

Fot. 3a.

Dobór materiałów konstrukcyjnych oraz ochrony przeciwkorozyjnej w zależności od klasyfikacji agresywności korozyjnej środowiska

Termin „korozja” (łac. corrosio – gryzienie) oznacza niszczenie tworzyw konstrukcyjnych na skutek oddziaływań chemicznych, elektrochemicznych i fizykochemicznych otaczającego środowiska. Proces korozji rozpoczyna się od powierzchni materiału, postę...

Monitoring-konstrukcji-obiektow-wielkopowierzchniowych

Monitoring konstrukcji obiektów wielkopowierzchniowych

W artykule przedstawiono zagadnienie monitoringu konstrukcji w odniesieniu do obiektów wielkopowierzchniowych. Omówiono prawne i ekonomiczne przesłanki stosowania monitoringu w tego typu obiektach. Zwrócono uwagę na znaczenie i ...

Modelowanie numeryczne

Modelowanie numeryczne przewidywania odkształceń sprężystych blach podczas gięcia

Gięcie jest metodą kształtowania wyrobów polegającą na plastycznym odkształcaniu materiału pod wpływem działania momentu zginającego. Odkształcenia sprężyste materiału będące efektem relaksacji części sprężystej naprężeń wewnętrznych po odciążeniu są jednym z podstawowych zjaw...

Rozszerzona rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość

Co oznacza Augmented Reality, czym jest, kiedy powstała i dlaczego Siemens, uznany producent rozwiązań CAD/CAM/ CAE & PDM/PLM, w swoich materiałach prasowych uczynił z niej jeden z głównych atutów najnowszej wersji systemu Solid Edge?

Spawanie

Gazy osłonowe do spawania niklu, kobaltu i ich stopów

W artykule omówiono rodzaj i skład gazów używanych podczas spawania niklu, kobaltu i ich stopów, jak również opisano wpływ poszczególnych gazów na proces spawania i jakość złączy spawanych.

Kształtowanie plastyczne

Niekonwencjonalne metody kształtowania plastycznego

W artykule przedstawiono koncepcje czterech niekonwencjonalnych metod przeróbki plastycznej: kucia z oscylacyjnym skręcaniem, kucia z poprzecznym ruchem stempla, walcowania z poprzecznym ruchem walców oraz kucia segmentowego. Metody te umożliwiają wytwarzanie wyrobów o nietypo...

czyszczenie maszyn

Czyszczenie maszyn i urządzeń kluczem do sprawnej produkcji

Sprawna i wydajna produkcja to główny cel firm produkcyjnych. Często podyktowane jest to wymogami rynku, rosnącą globalizacją, ale niezależnie od okoliczności zawsze warto pamiętać o właściwym harmonogramowaniu i ustalaniu planu produkcji zgodnie z posiadaną zdolnością produkc...

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.