Sprawozdanie z XVI Konferencji Naukowo-Technicznej „Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego”

XVI Konferencja Naukowo-Techniczna „Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego” organizowana przez PZITB Odział Kielce oraz Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej miała się odbyć – już tradycyjnie – w Cedzynie k. Kielc  w dniach 11–13 maja 2020, ale w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i ogłoszonym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii, w tym terminie musiała zostać odwołana. W rezultacie odbyła się w trybie zdalnym w dniach 26–28 października 2020 roku na platformie Cisco Webex Meetings, a centrum organizacyjne, wykorzystujące możliwości techniczne Uczelni, zostało utworzone w Auli Głównej Politechniki Świętokrzyskiej.

Sprawozdanie-z-XVI-Konferencji-Naukowo-Technicznej-Warsztat-Pracy-Rzeczoznawcy-Budowlanego-Fot-1-dlaProdukcji.pl

Poziom merytoryczny konferencji zapewniony był przez Komitet Naukowo-Programowy, którego Przewodniczącym był po raz szesnasty Profesor Leonard Runkiewicz.

W czasie Konferencji przedstawiono – zgodnie z programem – 39 referatów przygotowanych na zamówienie u wybitnych specjalistów w kraju, a także zgłoszonych przez aktywnych zawodowo rzeczoznawców, jak i firm specjalistycznych. Wszystkie referaty były recenzowane przez członków Komitetu Naukowo-Programowego.

Sesje tematyczne

Referaty zostały wygłoszone w dziewięciu tematycznych sesjach, po których prowadzona była dyskusja, w tym:

– sześć sesji podczas których przedstawiono referaty zamówione, ukierunkowane na wykonywanie opinii technicznych, takich jak oceny: właściwości cieplnych i akustycznych obiektów budowlanych, stanów technicznych elewacji wentylowanych w budynkach, bezpieczeństwa i trwałości lekkich ścian osłonowych, przydatności eksploatacyjnej i trwałości pokryć dachowych, eksploatowanych obiektów budowlanych poddanych oddziaływaniom dynamicznym, wpływu zmienności obciążenia wiatrem na obiekty budowlane, wpływu czynników losowych na katastrofy budowlane, eksploatowanych zbiorników żelbetowych na ciecze, zapraw w istniejących budynkach, zagrożenia budynków zawierających azbest, budynków wielkopłytowych posadowionych na terenach Górnego Śląska, a także, na przedstawienie: problemu awarii obiektów budowlanych w Niemczech, roli czynników klimatycznych w projektowaniu geotechnicznym, modelowania płyt konstrukcji żelbetowych przy analizie konstrukcji istniejących, trwałości napraw konstrukcji z betonu, systematyki procesów degradacji i uszkodzeń żelbetowych obiektów mostowych, problemu jakości i trwałości mostów we Włoszech, badania polowego mostów w USA, wiarygodności metod nieniszczących stosowanych w diagnostyce obiektów budowlanych, roli norm projektowych w rzeczoznawstwie murów zabytkowych oraz

– trzy sesje podczas których przedstawione zostały referaty zgłoszone, obejmujące rozwiązania teoretyczne do zastosowań w praktyce inżynierskiej, przykłady opinii technicznych oraz wzmocnień konstrukcji, a także problem wprowadzania wyrobów budowlanych na rynek krajowy.

Na zakończenie konferencji odbyła się dziesiąta sesja dyskusyjna poświęcona zagadnieniom związanym z działalnością rzeczoznawcy, a dotyczących różnicy między opracowaniami ekspertyzy biegłego sądowego i rzeczoznawcy budowlanego, a także odpowiedzialności zawodowej i dyscyplinarnej rzeczoznawcy budowlanego.

W konferencji uczestniczyło łącznie 181 osób. Duża frekwencja i aktywny udział uczestników we wszystkich sesjach – średnio 88 osób – podkreśla wagę i potrzebę organizacji tej konferencji, mimo zmieniających się uwarunkowań prawnych działalności rzeczoznawcy budowlanego.

Zakończenie konferencji: prof. Runkiewicz (zdalnie) – Przewodniczący Komitetu Naukowo-Programowego oraz prof. Trąmpczyński – rektor w latach 2016-2020 Politechniki Świętokrzyskiej i prof. Goszczyńska – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego.

Sprawdź relacje z innych wydarzeń branżowych >>

 

 

 

 

Automatyzacja-produkcji-czy-trzeba-sie-jej-bac-fot-1-dlaProdukcji.pl

Automatyzacja produkcji – czy trzeba się jej bać?

Z raportu Delloite Przemysł 4.0 w Polsce – rewolucja czy ewolucja? opublikowanego w 2020 r. wynika, że technologie – tuż za działalnością operacyjną – są tym czynnikiem, który napędza innowacje w przemyśle. Nie powinno więc dziwić, że blisko jedna trzecia badanych firm zaczy...

Tymczasowe-centrum-dystrybucyjne-TJX-Europe-w-Nowym-Kisielinie-oficjalnie-otwarte-Fot-2-dlaProdukcji.pl

Tymczasowe centrum dystrybucyjne TJX Europe w Nowym Kisielinie oficjalnie otwarte

21 lipca br. TJX Europe, właściciel sieci sklepów TK Maxx uruchomił tymczasowe centrum dystrybucyjne w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry. Otwarcie jest również kolejnym etapem prac związanych z budową największego magazynu TJX Europe w Europie kontynentalnej, który powstan...

Rozwoj-uszkodzen-wewnetrznych-w-stalach-rys-9-dlaProdukcji.pl

Rozwój uszkodzeń wewnętrznych w stalach chromowo-molibdenowych do zastosowań w energetyce konwencjonalnej

W artykule pokazano możliwość zastosowania metod metalograficznych do oceny rozwoju uszkodzeń wewnętrznych stali chromowo-molibdenowych eksploatowanych w warunkach pełzania. Wykorzystanie obrazów struktur metalograficznych uzyskanych w wyniku badań w skaningowym mikroskopie ...

Zintegrowane Centrum Tokarsko Frezarskie serii GMT firmy Goodway

GOODWAY, znany i ceniony wśród polskich odbiorców tajwański producent centrów tokarskich, prezentuje swoją nowość na rynku europejskim – Zintegrowane Centrum Tokarsko Frezarskie serii GMT.

CFI-Systemy-Informatyczne-z-Zakładem-Miesnym-POLIWCZAK-z-Mysłowic-dlaProdukcji.pl

CFI Systemy Informatyczne z nowym klientem z branży spożywczej – Zakładem Mięsnym POLIWCZAK z Mysłowic

Z początkiem lipca CFI Systemy Informatyczne  podpisała kontrakt z Zakładem Mięsnym POLIWCZAK z Mysłowic na wdrożenie systemu VENDO.ERP®.

Fastener-Poland

Kontakty, kooperacja, klienci – FASTENER POLAND®

Dane i raporty statystyczne pokazują jasno, że przemysł, w tym szczególnie branża elementów złącznych, mimo pandemii dynamicznie się rozwija. Sukces ten ma wiele fundamentów, a jednymi z ważniejszych są kontakty, rozmowy oraz wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalista...

Czy polskie przedsiębiorstwa są gotowe na walkę o zeroemisyjność?

Transformacja polskiej gospodarki i przemysłu w kierunku obniżania emisji CO2 jest już faktem. Dziś wkracza w fazę mocnego przyspieszenia. Polscy przedsiębiorcy stoją obecnie przed sporymi wyzwaniami. O tym, jak poprawa efektywności energetycznej wpłynie na uzyskanie zeroem...

Czy polskie przedsiębiorstwa są gotowe na walkę o zeroemisyjność?

Transformacja polskiej gospodarki i przemysłu w kierunku obniżania emisji CO2 jest już faktem. Dziś wkracza w fazę mocnego przyspieszenia. Polscy przedsiębiorcy stoją obecnie przed sporymi wyzwaniami. O tym, jak poprawa efektywności energetycznej wpłynie na uzyskanie zeroem...

Polska Izba Konstrukcji Stalowych

VII Konferencja Techniczna PIKS – Zegrze k. Warszawy, Hotel 500, 7-8.09.2021 r.

W imieniu organizatora - Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych, zapraszamy na VII edycję Konferencji Technicznej,w trakcie której przedstawiciele firm członkowskich i partnerskich Izby zaprezentują najciekawsze realizacje stalowe ostatnich miesięcy.

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.