art. sponsorowany

Bezkompromisowe wykonanie w najdrobniejszych szczegółach

System BETAtec 90P Feed jest ostatnim rozwinięciem programu frezarskiego firmy Boehlerit. Jest wielozadaniowym rozwiązaniem, dzięki możliwości frezowania przy użyciu nowej generacji wysoko wydajnych płytek węglikowych. Oznacza to wzrost efektywności i elastyczności dzięki redukcji kosztów związanych z liczbą głowic frezarskich.

Dla systemu BETAtec 90P Feed Boehlerit posiada szeroki zakres gatunków węglika spiekanego. Należy tu wskazać na innowacyjną powłokę Goldlox (PVD AlTiN), która szczególnie nadaje się do frezowania stali a także zapewnia wysoki poziom odporności na ścieranie przy pracy w wysokich temperaturach. Poniższe gatunki węglików mają zastosowanie przy obróbce z wysokimi prędkościami skrawania, przy pracy zarówno na sucho, jak i na mokro, w stabilnych warunkach.

Wielozadaniowy gatunek do frezowania stali BCP25M sprawdza się doskonale zarówno podczas obróbki stali niestopowych, jak również niskostopowych i wysokostopowych. Gatunek BCP35M jest przeznaczony do frezowania na sucho, z niskimi i średnimi prędkościami skrawania, oraz w trudnych warunkach. Gatunek BCM40M jest idealny do frezowania stali austenitycznej oraz materiałów z rodziny Duplex z niskimi i średnimi prędkościami skrawania. Z kolei gatunek BCK20M jest zalecany do obróbki żeliw, a także obróbki wykańczającej stali oraz do frezowania stali narzędziowej do pracy na zimno utwardzonej powyżej 54 HRC. Powłoka Goldlox jest dostępna we wszystkich powyższych gatunkach.

precyzja frezowania

Firma Boehlerit, rozszerzyła swój program wielozadaniowych narzędzi frezerskich o płytki z krawędzią skrawającą o długości 18 mm. Dzięki znacząco większej płytce, wykonanie to jest idealne do precyzyjnej obróbki głębokich wybrań, przy wysokich parametrach skrawania i zachowaniu wysokiej jakości.

Poszerzony asortyment do frezowania

Dopełnieniem systemu BETAtec 90P Feed jest poszerzenie zakresu dostępnych średnic. Obecnie dostępne są również frezy w zakresie od 10 mm oraz płytki skrawające w rozmiarze 06 (LMPX06). Frezy dostępne są w wersji nasadzanej, trzpieniowej jak również wkręcanej. Nowe narzędzia są idealnym wyborem do pracy przy frezowaniu matryc i form do 62 HRC. Do obróbki utwardzonych o tej twardości Boehlerit oferuje sprawdzoną i cieszącą się olbrzymią renomą powłokę homogeniczną HIPIMS. Wyjątkowo drobna podziałka gwarantuje niskie obciążenie płytek a także wysoką objętość usuwanego materiału. Minimalna pozostałość materiału resztkowego znacznie redukuje czas wymaganej obróbki wykańczającej.

Czytaj też >> Firmy zgłaszają się do pomocy w odbudowie Ukrainy

Boehlerit − rodzinna firma należąca do rodziny Brucklacher (Leitz, Bilz i Boehlerit) z siedzibą w Kapfebergu w Austrii. Firma wyznacza standardy w zakresie węglików i narzędzi do obróbki metalu, drewna, tworzyw sztucznych i materiałów kompozytowych. Na całym świecie nasze materiały skrawające, półfabrykaty i narzędzia precyzyjne, a także systemy narzędzi do frezowania, toczenia, przecinania i obróbki plastycznej zapewniają bezpieczeństwo i efektywność procesu. Kompleksowa gama produktów obejmuje również wysoce wyspecjalizowane narzędzia do obróbki wałów korbowych, a także dla hutnictwa do łuszczenia prętów, obróbki rur i blach oraz obróbki o dużej wydajności. Kolejnym segmentem są węgliki spiekane przeznaczone na elementy konstrukcyjne a także na ochronę przed zużyciem ściernym. W dziedzinie technologii powlekania Boehlerit zajmuje globalnie wyjątkową pozycję. Oferuje w swym programie produkcyjnym pierwszą na świecie warstwę Nano-CVD a także najtwardszą powłokę diamentową. Boehlerit, z wieloletnim know-how w zakresie metalurgii, technologii powlekania i prasowania, jest też kompetentnym partnerem rozwojowym dla producentów narzędzi.

Boehlerit Polska Sp. z o.o.
ul. Kobaltowa 6, 62-002 Suchy Las, Złotniki
info@boehlerit.pl, www.boehlerit.pl

Galeria

Sztuczna inteligencja stwarza problemy. Pojawiają się pozwy.

AI - to najgorętszy temat tego roku. Na fali popularności pojawia się jednak coraz więcej problemów związanych ze sztuczną inteligencją. Dotyczą one m.in. kreowania fake newsów, zagrożenia dezinformacją, łamania praw autorskich i nieuczciwego pozyskiwania danych do trenowani...

klimatyzacja-hal-wybrane-zagadnienia-fot-istock
Partner kategorii:

Klimatyzacja hal – wybrane zagadnienia. Część I

Rosnące wymagania związane z energooszczędnością wpływają na rodzaj instalacji stosowanych w obiektach halowych, w tym na klimatyzację.

STAL_7-8_23_Barbara_Jamula_PROCES_INZYNIERII_REKONSTRUKCYJNEJ_RYS_7_A
Partner kategorii:

Zastosowanie współrzędnościowych systemów pomiarowych w procesie inżynierii rekonstrukcyjnej

Z artykułu dowiesz się: jakiego typu współrzędnościowe systemy pomiarowe są najczęściej stosowane w procesie inżynierii rekonstrukcyjnej,w jakiej postaci otrzymujemy dane pomiarowe odwzorowujące geometrię obiektu,jak przebie...

Partner kategorii:

Centrum Produkcyjno-Wdrożeniowe

Ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie sprzedaży systemów narzędziowych, pomiarowych a także usług z nimi związanych skłoniło nas do podjęcia kroku w stronę poszerzenia naszej działalności o produkcję narzędzi i części maszyn. Impuls ku temu dała nam wieloletnia współpra...

Partner kategorii:

Cyberprzestępcy coraz częściej kradną dane poprzez aplikacje chmurowe

W lipcu 2023 r. 57% wszystkich pobrań złośliwego oprogramowania  pochodziło z popularnych aplikacji w chmurze. Jednocześnie całkowita liczba aplikacji w chmurze, z których pobrano złośliwe oprogramowanie, wzrosła do 167. To wskazuje, że cyberprzestępcy nadal docierają do swo...

Partner kategorii:

Paulina Grabowska-Lisowska: Jako spawalnicy musimy się uczyć na bieżąco

O blaskach i cieniach pracy w spawalnictwie, trudnościach, z jakimi zmagają się pracownicy tej branży, o tym, co należałoby zmienić i o perspektywie na przyszłość opowiada nam Paulina Grabowska-Lisowska, inżynier spawalnik i założycielka strony przepisyspawalnicze.pl.

efektywnosc-energetyczna-poznaj-sprawdzone-metody
Partner kategorii:

Efektywność energetyczna – poznaj sprawdzone metody

Już 5 października w Redzie, koło Gdyni odbędzie się Konferencja Techniczna Axon Media: „Efektywność energetyczna w przemyśle”, podczas której zaproszeni eksperci z branży energetycznej zaprezentują skuteczne techniki optymalizacji energii w zakładach przemysłowych. To spotkan...

Partner kategorii:

Wyznaczanie wymaganej siły roboczej w układach o złożonej strukturze kinematycznej

Dobór siłownika hydraulicznego, np. jednotłoczyskowego dwustronnego działania, zwykle przeprowadza się według następującej procedury: podaj wartość ciśnienia roboczego,wybierz typ siłownika, np. tłokowy dwustronnego działania,określ r...

Partner kategorii:

Powłoki ochronne na warstwach wierzchnich stopów magnezu otrzymywane w procesie natryskiwania cieplnego

Z artykułu dowiesz się: o charakterystyce metody naddźwiękowego natryskiwania płomieniowego,jakie są wyniki bada...

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.