Aplikacja fischer Professional – doradca klienta

Świat bez smartfonów? To dziś nie do pomyślenia! W samych Niemczech na początku 2019 r. było około 65 milionów użytkowników smartfonów (według szacunków Statista Digital Market Outlook). Do 2023 roku w tym kraju powinno być ponad 69 milionów użytkowników. W Stanach Zjednoczonych przewiduje się aż 286 milionów użytkowników smartfonów w 2023 roku, a w Chinach nawet ponad 868 milionów. Nadal nie widać końca rozwoju technologicznego. Przewiduje się, że odsetek w kolejnych latach będzie rósł, ale już z mniejszą dynamiką. W Polsce smartfon posiada obecnie 62 proc. ludności, co stanowi ponad 24 miliony posiadaczy smartfonów. Niemal co trzeci użytkownik na co dzień korzysta z co najmniej dwóch smartfonów. Jesteśmy społeczeństwem informatycznym.
Aplikacja-fischer-Professional-doradca-klienta-Fot-1-dlaProdukcji.pl

Ponad 5 milionów pracowników budowlanych w całych Niemczech jest dziś w większości mobilnych w miejscu pracy. Zwykle używają swojego smartfona do zamówień, notatek lub zapytań. Aplikacja fischer Professional została opracowana w celu stworzenia wartości dodanej właśnie na placach budowy. Poprosiliśmy specjalistę ds. aplikacji Marca Klunzingera z działu usług cyfrowych firmy fischer o wyjaśnienie, w jaki sposób zrodził się pomysł na aplikację i co dokładnie ona oferuje.

„Co miesiąc pozyskujemy setki nowych użytkowników”

Panie Klunzinger, jak narodził się pomysł na aplikację fischer Professional?

Marc Klunzinger: Nasi klienci wyrazili szczególne życzenie, aby mieć szybki i cyfrowy dostęp do ważnych informacji o produktach. Jednocześnie po stronie klienta istniała potrzeba elastycznego i samodzielnego rozwiązywania problemów w trakcie montażu. Pomysł był owocem konstruktywnego dialogu z klientami.

Kto zaprogramował przygotowanie aplikacji?

Marc Klunzinger: Aplikacja Professional została opracowana wyłącznie przez firmę fischer i została optymalnie dostosowana do potrzeb profesjonalistów, wykonawców i specjalistów budowlanych.

Kiedy aplikacja pojawiła się na rynku?

Marc Klunzinger: Po kilku wewnętrznych testach i pętlach optymalizacyjnych aplikacja Professional została po raz pierwszy udostępniona w Google Play Store i Apple App Store jesienią 2018 r.

Brzmi bardzo obiecująco. Czy to oznacza, że klasyczny katalog jest historią?

Marc Klunzinger: Dla nas klasyczny katalog jest tak samo ważny jak aplikacja. Rozwiązanie aplikacyjne postrzegamy bardziej jako możliwość cyfrową dla naszych klientów. Jeśli nie masz pod ręką katalogu, pomoże Ci aplikacja i odwrotnie.

Ile osób pobrało aplikację?

Marc Klunzinger: Obecnie pobieranie aplikacji ze sklepu szybko rośnie. Każdego miesiąca pozyskujemy setki użytkowników. Dzieje się tak w prawie każdym kraju, w którym oferowana jest aplikacja.

Aplikacja-fischer-Professional-doradca-klienta-Fot-2-dlaProdukcji.pl
Marc Klunzinger pracuje w firmie fischer od kwietnia 2019 roku i wraz ze swoimi kolegami z obszaru usług cyfrowych pracuje nad ciągłym rozwojem aplikacji Professional.

Jedna aplikacja – wiele zalet

Które grupy klientów używają aplikacji Professional?

Marc Klunzinger: Z aplikacji korzystają głównie osoby zajmujące się planowaniem, projektowaniem lub montażem produktów fischer. Dlatego jest stosowana głównie w budownictwie i branżach pomocniczych.

Jakie korzyści ma firma fischer z aplikacji?

Marc Klunzinger: Zadowoleni klienci są kluczem do naszego sukcesu, a dla nas aplikacja jest jedną z wielu usług, które udostępniamy naszym klientom.

Roboty-Reeco-w-produkcji-elektroniki-Fot-1-dlaProdukcji.pl

Roboty w produkcji elektroniki

Kluczową korzyścią z robotyzacji w każdej dziedzinie techniki jest większa powtarzalność. To pozornie proste stwierdzenie niesie za sobą szereg konsekwencji, których łatwo można sobie do końca nie uświadamiać. Praca ludzkich rąk jest efektywna i może być nawet momentami szyb...

Projektowanie-plyt-warstwowych-poddanych-skrecaniu-Rys-1-dlaProdukcji.pl

Projektowanie płyt warstwowych poddanych skręcaniu

TITLEStructural design of sandwich panels subjected to torsion STRESZCZENIEW artykule przedstawiono efekty skręcania występujące w płytach warstwowych ściennych montowanych w układzie poziomym. Przedstawiono...

Klaster Logistyczno-Transportowy Północ-Południe-dlaProdukcji.pl

Bezzwrotne dotacje dla firm z całej Polski na promocję eksportu

Klaster Logistyczno Transportowy Północ Południe z Gdańska realizuje projekty, w ramach których firmy mogą uzyskać dofinansowanie na promocję eksportu. Celem Projektów jest profesjonalna internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw zrzeszonych w ramach Klastra LT...

Ciecie-tlenowe-Synergia-tradycji-z-innowacyjna-technologia-Fot-2-dlaProdukcji.pl

Cięcie tlenowe. Synergia tradycji z innowacyjną technologią

Doświadczenie gromadzone przez ponad pięć dekad pozwoliło kolejnemu pokoleniu niemieckiej firmy DELA GmbH & Co. na utrzymanie wysokiej pozycji w dziedzinie produkcji półfabrykatów i kołnierzy ciętych tlenowo. Cięcie tlenowe wysokiej jakości jest pierwszym krokiem do uzys...

Biznes-oszalal-na-punkcie-SI-jednak-potrzebuje-wsparcia-dlaProdukcji.pl

Biznes oszalał na punkcie SI, jednak potrzebuje wsparcia

Każdy chce skorzystać z rewolucji algorytmów i SI, jednak ⅓ projektów R&D kończy się niepowodzeniem – wynika z raportu Rackspace Technology. Powód? Brak dostępu do danych wysokiej jakości. Obecnie mniej niż 20% badanych uważa, że ich organizacja jest wystarczająco dojrza...

STAL_1_21_wlasnosci_i_pomiary_MODELOWANIE_STRUKTURY_I_WLASNOSCI_MECHANICZNYCH_STALI_RYS_4-dlaProdukcji.pl

Modelowanie struktury i własności mechanicznych stali mikrostopowych

Własności mechaniczne stali mikrostopowych zależą od zawartości i wielkości wydzieleń węglikoazotków, które tworzą mikrododatki takich pierwiastków jak: Ti, Nb, V, wprowadzane w ilościach nieprzekraczających 0,1%. W pracy zaprezentowano program komputerowy do obliczania zawa...

Wojciech-Klimas-polskim-Herkulesem-dlaProdukcji.pl

Wojciech Klimas polskim Herkulesem

Wojciech Klimas, założyciel oraz prezes firmy Klimas Wkręt-met, został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem Polski Herkules, wręczanym za szczególne osiągnięcia w branży budowlanej.

OnRobot-wprowadza-na-rynek-najmocniejszy-na-swiecie-elektryczny-chwytak-podcisnieniowy-do-ciezkich-zastosowan-paletyzacji-fot-1-dlaProdukcji.pl

OnRobot wprowadza elektryczny chwytak podciśnieniowy do ciężkich zastosowań paletyzacji

Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 OnRobot to rozwiązanie o dużej mocy do wymagających aplikacji paletyzacji, w tym obsługi ciężkich, nieporęcznych i porowatych powierzchni.

reklama
reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.