Apator Rector rozwija narzędzia cyfrowe dla energetyków

Apator Rector wdraża kolejną aplikację dla Energa Operator, która usprawnia pracę ekip technicznych pracujących w terenie.

Spółki energetyczne wykorzystują coraz większą paletę narzędzi cyfrowych do zarządzania majątkiem oraz operacjami dokonywanymi na sieci elektroenergetycznej. We wdrażaniu nowoczesnych aplikacji dla energetyki specjalizuje się spółka Apator Rector, która wykorzystuje znajomość procesów biznesowych oraz wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych dla sektora utilities.

Aplikacja GIS Mobilny

Po udanej implementacji aplikacji ZET Mobile, która sprawdziła się zwłaszcza w dobie pandemii, usprawniając realizację zleceń obsługi technicznej w Energa Operator, Apator Rector wdraża kolejne narzędzie informatyczne w EOP. Mowa o aplikacji GIS Mobilny, z której służby techniczne korzystają poprzez urządzenia mobilne z systemem Android. To praktyczne narzędzie, dzięki któremu pracownicy służb serwisowych mają dostęp do aktualnych planów sieci energetycznej, a także opisów poszczególnych elementów infrastruktury. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób są w stanie zlokalizować poszukiwany obiekt i dotrzeć do niego oszczędzając cenny czas.

Aplikacja umożliwia dostęp do danych zarówno w trybie online lub offline (po wcześniejszym przeniesieniu fragmentu sieci na pamięć urządzenia). Ma praktyczne zastosowanie podczas codziennej pracy ekipy, która musi dokonać oględzin sieci czy wymiany licznika. Sprawdza się w sytuacji, gdy poszukiwany obiekt znajduje się na terenach zadrzewionych lub zalesionych. Nieoceniona jest zwłaszcza podczas interwencji wywołanej awarią sieci np. na skutek warunków atmosferycznych. Dzięki precyzyjnej nawigacji ekipa serwisowa jest w stanie sprawnie wyszukać uszkodzony element infrastruktury i szybciej dotrzeć do miejsca awarii, co ma ogromne znaczenie, gdy odbiorca z niecierpliwością czeka na pomoc energetyków i przywrócenie zasilania. Dostęp do podglądu schematów urządzeń zainstalowanych na sieci pozwala na precyzyjne zaplanowanie pracy oraz dobór niezbędnych elementów potrzebnych do usunięcia awarii.

Działanie aplikacji

Co ciekawe, aplikacja może być zasilana bieżącymi informacjami przez samych użytkowników. Warstwa szkicownika pozwala bowiem na nanoszenie projektów z uwagami, które w czasie rzeczywistym są dostępne dla pozostałych użytkowników systemu. Można również wykorzystać aparat urządzenia w celu wykonania, a następnie załączenia zdjęć do dokumentacji obiektu. Załączniki przesyłane są do wspólnego dla całego systemu repozytorium dokumentów.

Zapewnienie dostępu do aktualnych danych systemu z każdego miejsca to cenne udogodnienie podczas pracy w terenie. Dzięki aplikacji GIS Mobilny energetycy mają precyzyjną informację, oszczędzają cenny czas, zużywają mniej paliwa na dojazd do poszukiwanego obiektu, a w momencie awarii – są w stanie szybko zareagować, co z pewnością docenią klienci Energa Operator.

Sprawdź inne newsy z branży >>

Rozszerzona rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość

Co oznacza Augmented Reality, czym jest, kiedy powstała i dlaczego Siemens, uznany producent rozwiązań CAD/CAM/ CAE & PDM/PLM, w swoich materiałach prasowych uczynił z niej jeden z głównych atutów najnowszej wersji systemu Solid Edge?

Fot. 3a.

Dobór materiałów konstrukcyjnych oraz ochrony przeciwkorozyjnej w zależności od klasyfikacji agresywności korozyjnej środowiska

Termin „korozja” (łac. corrosio – gryzienie) oznacza niszczenie tworzyw konstrukcyjnych na skutek oddziaływań chemicznych, elektrochemicznych i fizykochemicznych otaczającego środowiska. Proces korozji rozpoczyna się od powierzchni materiału, postę...

Monitoring-konstrukcji-obiektow-wielkopowierzchniowych

Monitoring konstrukcji obiektów wielkopowierzchniowych

W artykule przedstawiono zagadnienie monitoringu konstrukcji w odniesieniu do obiektów wielkopowierzchniowych. Omówiono prawne i ekonomiczne przesłanki stosowania monitoringu w tego typu obiektach. Zwrócono uwagę na znaczenie i ...

Modelowanie numeryczne

Modelowanie numeryczne przewidywania odkształceń sprężystych blach podczas gięcia

Gięcie jest metodą kształtowania wyrobów polegającą na plastycznym odkształcaniu materiału pod wpływem działania momentu zginającego. Odkształcenia sprężyste materiału będące efektem relaksacji części sprężystej naprężeń wewnętrznych po odciążeniu są jednym z podstawowych zjaw...

Rozszerzona rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość

Co oznacza Augmented Reality, czym jest, kiedy powstała i dlaczego Siemens, uznany producent rozwiązań CAD/CAM/ CAE & PDM/PLM, w swoich materiałach prasowych uczynił z niej jeden z głównych atutów najnowszej wersji systemu Solid Edge?

Spawanie

Gazy osłonowe do spawania niklu, kobaltu i ich stopów

W artykule omówiono rodzaj i skład gazów używanych podczas spawania niklu, kobaltu i ich stopów, jak również opisano wpływ poszczególnych gazów na proces spawania i jakość złączy spawanych.

Kształtowanie plastyczne

Niekonwencjonalne metody kształtowania plastycznego

W artykule przedstawiono koncepcje czterech niekonwencjonalnych metod przeróbki plastycznej: kucia z oscylacyjnym skręcaniem, kucia z poprzecznym ruchem stempla, walcowania z poprzecznym ruchem walców oraz kucia segmentowego. Metody te umożliwiają wytwarzanie wyrobów o nietypo...

czyszczenie maszyn

Czyszczenie maszyn i urządzeń kluczem do sprawnej produkcji

Sprawna i wydajna produkcja to główny cel firm produkcyjnych. Często podyktowane jest to wymogami rynku, rosnącą globalizacją, ale niezależnie od okoliczności zawsze warto pamiętać o właściwym harmonogramowaniu i ustalaniu planu produkcji zgodnie z posiadaną zdolnością produkc...

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.