Reklama
dlaProdukcji.pl rejestracja
art. sponsorowany

TOP Automazioni. Ponad 40 lat historii

Historia TOP Automazioni, jaką znamy dzisiaj, jest całkiem świeża. Nie jesteśmy najstarszą włoską firmą specjalizującą się w projektowaniu i produkcji automatycznych podajników prętów. Jednak jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy wyjątkowi na świecie dzięki innowacyjności naszych produktów, osiągniętej przez lata pracy i badań. Ale jak doszliśmy do tego miejsca? Do punktu, w którym w 2005 roku otrzymaliśmy nagrodę „najbardziej innowacyjnej firmy we Włoszech”?

Nasza podróż rozpoczęła się w latach 70., kiedy byliśmy małą firmą podwykonawczą o nazwie Torneria Automatica Bargellini. Tempo biznesu stopniowo przyspieszało: czas dostawy stawał się coraz krótszy, a zamówienia coraz większe. W tym środowisku obciążenie pracą zaczęło być nie do zniesienia, ze względu na rosnące wymagania dotyczące szybszej realizacji mechanicznej i rosnące oczekiwania co do poziomu jakości. Był to doskonały moment na znalezienie rozwiązania, które mogłoby przyspieszyć czas dostawy, zmniejszyć obciążenie pracą i zapewnić doskonałą obsługę. Tak rozpoczęliśmy pracę nad modernizacją podajników pręta. Zaowocowało to optymalizacją systemu przezbrojeń i zmiany średnic dla obrabianych prętów.

Top Automazioni

Zdaliśmy sobie sprawę, że mamy w rękach coś, co zrewolucjonizuje sposób pracy operatorów tokarskich. Opracowany przez nas system automatycznie dostosowywał kanały prowadzące do średnicy pręta poprzez działanie na PLC, eliminując czas przezbrojenia. Tak szybko, że nie wierzono, iż jest to realne!

Rewolucyjne skrócenie czasu pracy dzięki Top Automazioni

W konwencjonalnych operacjach podawania prętów czas poświęcony na dostosowanie się do różnych średnic (wymiana kanałów prowadzących i pchacza wraz z dodatkowymi operacjami) zajmował godziny. Z naszymi podajnikami prętów można było wykonać tę pracę w ciągu zaledwie 1 minuty! W 2000 roku system stworzony w celu rozwiązania specyficznej potrzeby w warsztacie stał się tak ważny, że doprowadził do założenia firmy TOP Automazioni.

Top Automazioni

Innowacyjny system zostaje ostatecznie opatentowany w 2001 roku.

W 2003 roku nasze produkty z powodzeniem trafiają na rynek amerykański. Wcześniej były już też dystrybuowane w wielu krajach europejskich. Nasz klucz do sukcesu?

Podajniki prętów Top Automazioni, dzięki swojej technologii, nie wymagają żadnego dodatkowego wyposażenia. Są one precyzyjnie ustawione na różne średnice prętów przez sterownik PLC. W roku 2020 na 21 000 metrów kwadratowych nowego zakładu produkcyjnego (powstałego w roku 2018) swoje miejsce znajdują również nowe linie produkcyjne Arm i Rolling. Są to najnowsze innowacje Top Automazioni. Arm i Rolling to uniwersalne rozwiązania robotyczne firmy Top Automazioni ze zintegrowanym magazynem do załadunku/rozładunku komponentów. Można je konfigurować ze wszystkimi maszynami CNC, takimi jak tokarki, centra obróbcze, szlifierki itp. Zdolne do przechowywania znacznej liczby części, takich jak wały lub kołnierze i odlewy, gwarantują wielogodzinną obróbkę z wydajnością i terminowością, z korzyściami w zakresie rentowności przekraczającymi zwykłe oczekiwania.

Głównym celem Top Automazioni zawsze było pomaganie naszym klientom w zwiększaniu ich zysków. Dzieje się to poprzez redukcję przestojów, dzięki intensywnym i ciągłym badaniom jak również rozwojowi w dziedzinie automatyki i automatyzacji procesów produkcji.

PODAJNIKI PRĘTÓW – korzyści

NIŻSZY KOSZT

Cały zakres wydajności jest zarządzany za pomocą jednego zestawu kanałów prowadzących. Nie jest potrzebny dodatkowy sprzęt.

GOTOWOŚĆ W 1 MINUTĘ

Regulowane bloki kanałów prowadzących są łatwo ustawiane za pomocą panelu HMI (mm na mm). Nie jest więc potrzebna fizyczna interwencja operatora.

DOSKONAŁA KONTROLA NAD PRĘTEM

Pełne wsparcie na całej długości pręta. Brak wibracji a także lepszy proces toczenia.

ROBOTY – korzyści

BEZOBSŁUGOWA OBRÓBKA PRZEDMIOTÓW I ZARZĄDZANIE NIMI

Niższe koszty pracy. Nie jest potrzebny operator.

DODATKOWY CZAS PRODUKCJI

Zmiany bez przestojów. Większa wydajność w tym samym czasie.

ELASTYCZNOŚĆ

Szybkie przestawienie z jednej maszyny CNC na inną.

KOMPAKTOWOŚĆ

Czytaj też >> Politechnika Warszawska zaprasza na I Mazowieckie Sympozjum Obróbki Skrawaniem

Galeria

Reklama
Targi STOM

Firmy przemysłowe poprawiają konkurencyjność. Pomagają im inwestycje w maszyny i automatyzację

Firmy przemysłowe z sektora MŚP poprawiły w ostatnim roku swoją konkurencyjność – pokazuje najnowsza edycja cyklicznego badania Index MiU, przygotowywanego dla Siemens Financial Services w Polsce. Wpływ na to miały przede wszystkim zmiany w obsz...

Kamil-Kowa-Savills-rynek-nieruchomosci-komercyjnych
Partner kategorii:

Rynek nieruchomości komercyjnych w drodze powrotnej na właściwe tory

Firma doradcza Savills wstępnie podsumowała 2023 rok i nakreśliła prognozy najważniejszych trendów. W najbliższym czasie branża nieruchomości komercyjnych w Polsce stanie przed wyzwaniem powrotu do wysokiej aktywności inwestycyjnej, deweloperskiej i na rynku najmu, w obliczu w...

Partner kategorii:

Wpływ przemian alotropowych na właściwości fizykochemiczne cyny

Z artykułu dowiesz się: jak wykorzystać właściwości cyny w przemyśle,jakie zagrożenia wiążą się z zastosowaniem cyny i jej stopów,w jaki sposób bezpiecznie stosuje się stopy cyny w przemyśle.

STAL_11-12_23_SUKCES_POLSKIEJ_TECHNOLOGII_iNspire
Partner kategorii:

Sukces polskiej technologii na światowych rynkach

W świetle dynamicznego rozwoju technologii w branży wycinarek laserowych, Marcin Ejma, założyciel i CEO Eagle Lasers, dzieli się swoimi unikalnymi spostrzeżeniami na temat transformacji, innowacji i kluczowych trendów, które kształtują przyszłość tego dynamiczneg...

STAL_11-12_23_JAK_SIE_PROGRAMUJE_ROBOTY_PRZEMYSLOWE_FOT_3
Partner kategorii:

Jeśli nie przewidzimy katastrofy, na pewno będzie katastrofa, czyli jak się programuje roboty przemysłowe

Jaka ścieżka najszybciej doprowadzi do zawodu programisty robotów przemysłowych oraz jakie kompetencje trzeba mieć, aby się w nim odnaleźć? Na te i inne pytania w rozmowie z Joanną Miśkiewicz odpowiada Dobromiła Włodarska, inżynier-robotyk, współwłaścicielka firm...

STAL-9-10-spawalnictwo-CO-SIE-DZIEJE-W-BRANZY-SPAWALNICZEJ-1
Partner kategorii:

Kontrola głębokości wtopienia w czasie rzeczywistym w procesie spawania laserowego z wykorzystaniem interferometrycznego pomiaru odległości − cz. I

Z artykułu dowiesz się: jakie wyzwania stoją przed procesem monitorowania spawania laserowego,jaką rolę odgrywa w procesie monitorowanie podczas spawania,jakie systemy do monitorowania warto stosować.

STAL_11-12_23_Mikolaj_Lagowski_TANI_LEASING_W_2023_ROKU_iStock-855198460
Partner kategorii:

Sposoby na tani leasing w 2023 roku

Z artykułu dowiesz się: co zrobić, żeby dostać tani leasing w 2023 roku;jak przy obecnym poziomie stóp procentowych znaleźć dobrą ofertę leasingu;na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę, wybierając leasing. ...

Partner kategorii:

Zakład PepsiCo w Żninie uruchamia nowoczesną linię produkcyjną Pepsi

Zakład napojowy PepsiCo w Żninie stale się modernizuje, stawiając na wydajność przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska. Taka właśnie jest nowa linia produkcyjna zbudowana i uruchomiona w  niespełna dwa miesiące. W zakładzie rozlewane są kultowe napoje Pepsi, Mirinda, ...

cynk-a-ochrona-przeciwkorozyjna-stali-przeglad-zastosowan-fot-2
Partner kategorii:

Rola cynku w ochronie przeciwkorozyjnej stali – przegląd zastosowań

Metaliczny cynk, w różnych postaciach, jest nadal masowo i z doskonałymi rezultatami wykorzystywany w wielu technikach ochrony przed korozją konstrukcji i wyrobów stalowych eksploatowanych w różnych warunkach – w atmosferze, wodzie i ziemi. Niniejsze opracowanie ma na celu wsk...

Reklama
elamed EKO

Relacje

Katalog produktów

Reklama
Poznaj dobre praktyki BHP
Reklama
dlaProdukcji.pl - rejestracja
Reklama
dlaSpecjalistów.pl

Sklep

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/23

STAL Metale & Nowe Technologie 11-12/23

Zamów
Nowoczesne Hale 3-4/2023

Nowoczesne Hale 3-4/2023

Zamów
Utrzymanie Ruchu 1/2023

Utrzymanie Ruchu 1/2023

Zamów
Fastener 1/2023

Fastener 1/2023

Zamów
Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Metody diagnostyki maszyn i urządzeń w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Zamów
Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Rozwiązania energooszczędne wykorzystywane w budownictwie wielkopowierzchniowym (e-book)

Zamów
Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Gwinty - rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

Zamów
Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Koła zębate – projektowanie, wytwarzanie, pomiary, eksploatacja

Zamów
Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Inżynieria doskonałości w procesach biznesowych. Przewodnik po teorii i dobrych praktykach

Zamów
Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Metrologia. Wybrane zagadnienia (e-book)

Zamów
Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0

Zamów
Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Vademecum projektanta. Budownictwo halowe (e-book)

Zamów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.