Przemysł jutra – najważniejsze branżowe wydarzenia ponownie w Katowicach
Kluczowe wydarzenia poświęcone branżom obrabiarek, narzędziowej, spawalniczej i nowoczesnej produkcji, gromadzące setki polskich i zagranicznych wystawców oraz tysiące uczestników, 15-17 października 2024 roku odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas 16. Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, 9. Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING oraz 3. konferencji Nowy Przemysł 4.0 przedstawiciele rynku zaprezentują innowacyjne rozwiązania. W gronie ekspertów będą toczone rozmowy o przyszłości produkcji przemysłowej w Polsce i zmianach technologicznych. Nie zabraknie również dyskusji o problemach i wyzwaniach, wobec których stają branże zatrudniające tysiące osób.
Przyszłoroczne targi i konferencja stanowią platformę do prezentacji innowacji. To też forum debaty nad kierunkami rozwoju polskiego przemysłu w świetle globalnych wyzwań i trendów. Rosnący sektor morskich farm wiatrowych, budowa fabryk, instalacji OZE i inne strategiczne inwestycje stwarzają zapotrzebowanie, na które krajowy przemysł z determinacją odpowiada.
Najważniejsze wydarzenia dla branży
– Grono ekspertów od lat uczestniczących w targach TOOLEX, ExpoWELDING i konferencji Nowy Przemysł, to środowisko doświadczonych menadżerów i specjalistów. Dzięki tworzonemu przez nich w Katowicach forum wymiany wiedzy i doświadczeń, znacznie łatwiejsze staje się monitorowanie dynamicznego krajobrazu przemysłowego i śledzenie jego ewolucji – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP.
– Udział w przyszłorocznych wydarzeniach pozwoli lepiej zrozumieć i ocenić procesy mające wpływ na funkcjonowanie polskich przedsiębiorstw, co przełoży się na ich bardziej efektywny rozwój – dodaje.
Szeroki horyzont przemysłowy – trzy imprezy w jednym czasie i miejscu
Międzynarodowe Targi Obrabiarek Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX to trzy dni prezentacji, spotkań i rozmów. Tworzy je grono przedstawicieli branży:
- obróbki metali,
- narzędzi skrawających,
- cieczy technologicznych,
- metrologii przemysłowej,
- BHP i utrzymania ruchu,
- pneumatyki,
- hydrauliki,
- łożysk i elementów napędowych,
- oprogramowania.
W trakcie wydarzenia, firmy mają okazję przedstawić swoją ofertę gościom wydarzenia:
- operatorom CNC,
- programistom,
- kontrolerom jakości,
- technikom utrzymania ruchu,
- pracownikom produkcji,
- specjalistom i kadrze menadżerskiej z najważniejszych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw działających w sektorze.
Dzielenie się wiedzą
Dodatkowo, podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli uzyskać kompleksowe informacje, dotyczące bieżącej sytuacji rynkowej, przekazywane przez ekspertów zajmujących się projektowaniem, produkcją i dystrybucją maszyn i urządzeń do obróbki, narzędzi czy sektorów współpracujących z branżą metalową na co dzień. Na scenie umiejscowionej na terenie targów, przedstawiciele firm podzielą się praktyczną wiedzą i odpowiedzą na aktualne w branży pytania.
Będzie to także okazja do poznania zmian w procesach cyfryzacji polskiej gospodarki oraz rozmowy o szansach, wyzwaniach i ograniczeniach. Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyć będzie również Środowiskowe Seminarium Tribologów. Integralną częścią imprezy będzie Salon Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.
Tegoroczna, 15. edycja Toolex zgromadziła ponad 5500 uczestników i stanowiła nowe otwarcie dla wydarzeń obejmujących bezpośredni kontakt z klientem. Swoje maszyny, narzędzia i urządzenia w ruchu zaprezentowało blisko 150. wystawców.
Konferencja „Nowy Przemysł 4.0”, to reprezentatywny przegląd innowacyjnych technologii produkcyjnych i ich praktycznych zastosowań. W dyskusjach zaplanowanych na 15. i 16. października, poświęconych najważniejszym dla przemysłu tematom, wezmą udział przedstawiciele kadry menadżerskiej przedsiębiorstw przemysłowych
i produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, przedstawiciele firm specjalizujących się w robotyzacji i automatyzacji oraz eksperci.
The Best of Industry 4.0
Trzecia edycja Konferencji, przyniesie szereg nowości i atrakcji, a w czasie wydarzenia kontynuowany będzie konkurs The Best of Industry 4.0. Uhonorowane zostaną firmy, które rozwijając się w oparciu o nowe technologie, torują drogę polskiej gospodarki do cyfrowej rewolucji przemysłowej.
ExpoWELDING to najważniejsze targi spawalnicze w Polsce i jedno z najbardziej uznanych wydarzeń branżowych w Europie. Na targach zaprezentowana zostanie szeroka oferta czołowych producentów sprzętu spawalniczego, oprogramowania, a także robotyzacji i automatyzacji dedykowanej branży. Prezentacja najnowszych kompleksowych rozwiązań, wykorzystywanych podczas procesu spawania, narzędzi pozwalających podnieść wydajność i jakość pracy, to niektóre z atrakcji czekających na uczestników ExpoWELDING.
Równolegle z targami odbędzie się 65. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza, organizowana przez Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny Centrum Spawalnictwa. Jej celem jest integracja krajowego środowiska naukowego z technologami i inżynierami pracującymi w przemyśle oraz prezentacja naukowych dokonań i ocena bieżącego stanu wiedzy w spawalnictwie. Konferencja stanowi również ważne forum wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi a zagranicznymi ośrodkami naukowymi.
Wydarzenia dla branży w Katowicach
Targi ExpoWELDING po raz kolejny odbędą się w Katowicach. Poprzednia edycja wydarzenia (2022 rok), gościła blisko 100. wystawców i ponad 3300 uczestników.
Czytaj też >> Wycinarka laserowa – jakie parametry są kluczowe?
– Międzynarodowe Targi Spawalnicze cieszą się dużym zainteresowaniem w branży, co sprzyja nawiązywaniu i rozbudowie relacji biznesowych. Dla spawalników, managerów czy inżynierów zakładów produkcyjnych, osób zawodowo związanych ze spawalnictwem, wizyta w MCK z pewnością będzie wartościowa – mówi Wioletta Błońska-Dudek, Project Manager Działu EXPO i koordynator targów ExpoWELDING.
Targi TOOLEX i ExpoWELDING odbędą się 15-17 października 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Wydarzenia organizowane są przez Grupę PTWP. To wydawca magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł, portalu WNP.pl i organizator wydarzeń takich jak PRECOP czy Europejski Kongres Gospodarczy.
Mogą zainteresować Cię również
Robotyzacja wciąż zbyt kosztowna. Producenci zwiększają swój potencjał w inny sposób
Chociaż robotyzacja polskiego przemysłu postępuje, to dla wielu firm jest to wciąż zbyt droga i niepewna inwestycja. Polscy producenci w pierwszej kolejności wolą inwestować w znacznie tańszą, a przynoszącą równie zadowalające efekty, cyfryzację produkcji. Informatyzacja nie...
Ekologiczna stal pozyskiwana z odpadów!
O ekologicznej produkcji stali mówi się w ostatnim czasie coraz więcej. Zazwyczaj odnosi się ona do kwestii emisji gazów cieplarnianych, uwalnianych podczas produkcji. Tym razem doniesienia naukowców mówią o samych materiałach, wykorzystywanych podczas wytwarzania stali.
Targi FASTENER POLAND® – eksperci branży elementów złącznych z całego świata znowu spotkają się w Krakowie
Targi FASTENER POLAND®, które 25-26 września odbędą się w EXPO Kraków, to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Od siedmiu lat Targi FASTENER POLAND® są kluczowym forum wymiany do...
Wyznaczanie parametrów materiałowych przy użyciu testu oprzyrządowanej twardości
Brak możliwości wykonania testu mechanicznego na maszynie wytrzymałościowej nie oznacza niemożności wyznaczenia parametrów materiałowych. W przypadku cienkiej warstwy można skorzystać z innych metod.
Relokacja w zakładach produkcyjnych
Sprawne funkcjonowanie procesu produkcyjnego jest niemożliwe bez wykorzystania specjalistycznych, wielkogabarytowych maszyn. Dlatego tak popularne stały się usługi z zakresu ich relokacji. Kiedy niezbędny staje się transport maszyny z punktu A do punktu B, bardzo cenne są: wie...
DREMA 2024 odpowiedzią na wyzwania branży drzewnej i meblarskiej
Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (Poznań, 10-13.09.2024) odbędą się w tym roku już po raz 40. Podobnie jak to miało miejsce w przeszłości, i tym razem przynoszą całą gamę skutecznych rozwiązań problemów stojących ...
Niekonwencjonalne metody kształtowania plastycznego
W artykule przedstawiono koncepcje czterech niekonwencjonalnych metod przeróbki plastycznej: kucia z oscylacyjnym skręcaniem, kucia z poprzecznym ruchem stempla, walcowania z poprzecznym ruchem walców oraz kucia segmentowego. Metody te umożliwiają wytwarzanie wyrobów o nietypo...
Współczesne trendy rozwojowe w obróbce skrawaniem
Obróbka skrawaniem w technologii maszyn zajmuje miejsce w grupie obróbki kształtowej – ubytkowej. Jest wiodącą techniką wytwarzania i na razie nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zastosowanie obróbki skrawaniem jest bardzo szerokie...
System zarządzania magazynem elementów złącznych
WMS to system zarządzania magazynem, który umożliwia kontrolowanie łańcucha dostaw. Jakie funkcje posiada?
DREMA 2024 odpowiedzią na wyzwania branży drzewnej i meblarskiej
Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (Poznań, 10-13.09.2024) odbędą się w tym roku już po raz 40. Podobnie jak to miało miejsce w przeszłości, i tym razem przynoszą całą gamę skutecznych rozwiązań problemów stojących ...
Przepis na sukces firmy ARSTON
Kaliska firma specjalizuje się w cięciu, wykrawaniu i gięciu długich elementów z blach. Abysprostać oczekiwaniom klientów, stawia na wysoką technologię i innowacyjne rozwiązania.Od 2011 r., czyli od początku działalności, ARSTON pracuje na obrabiarkach niemieckiegopotentata,...
Obróbka cieplna w procesie kwalifikowania technologii spawania łukowego stali
Artykuł opisuje jedno ze szczególnych zagadnień związanych z kwalifikowaniem technologii – obróbkę cieplną po spawaniu, w szczególności w aspekcie wymagań dodatkowych opisanych w normach dotyczących róż...
Polska nie może się uwolnić od węgla. Brak inwestycji w modernizację sieci elektroenergetycznych
W Polsce ponad połowa linii elektroenergetycznych jest starsza niż 30 lat, a spory odsetek ma już ponad pół wieku. To powoduje coraz większe utrudnienia w zakresie możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii – dane URE pokazują, że liczba odmów przyłączenia do sieci z ...
Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024
Poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o Złoty Medal Wybór Konsumentów. W minionym tygod...
Kwazikryształy – aperiodyczne struktury w stopach metali
Z artykułu dowiesz się: czym są kwazikryształy;jakimi cechami się charakteryzują;gdzie mogą znaleźć zastosowanie. 5 października 2011 roku izraelski badacz Dan Shechtman o...
Obcokrajowcy chcą pracować w magazynach w Polsce
Coraz więcej cudzoziemców decyduje się na przeprowadzkę do Polski i podjęcie pracy w logistyce. W sektorze pracuje już około 20 proc. obcokrajowców zatrudnionych w naszym kraju. Najwięcej pracowników pochodzi z Ukrainy, Białorusi oraz Gruzji. Dynamicznie rośnie również liczba ...
Kalendarium wydarzeń
Relacje
Politechnika Krakowska ma nowe laboratorium
25 kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. &...
Sprawdź więcejSeminarium Obróbki Laserowej 22 marca 2024
22 marca 2024, podczas targów STOM, odbyło się Seminarium Obróbki Laserowej, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską. Zapraszamy do zapoznania się z fo...
Sprawdź więcejKonferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”
20 marca, drugiego dnia targów STOM, odbyła się konferencja „Stal, Metale, Nowe Technologie”, której organizatorem była redakcja portalu dlaprodukcji.pl i dw...
Sprawdź więcej„Hutnictwo żelaza i stali w Polsce. Wyzwania i szanse dla szarej i zielonej stali”
23 listopada w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbyła się konferencja „Hutnictwo żelaza i stali w Polsce. Wyzwania i szans...
Sprawdź więcej