ITM INDUSTRY EUROPE

ITM INDUSTRY EUROPE to wiodące w tej części Europy targi kompleksowo prezentujące międzynarodową ofertę zgodną z ideą przemysłu 4.0. Wydarzenie od lat jest kluczowym miejscem spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. Poznaj światowe trendy w przemyśle, zobacz pracujące maszyny, weź udział w bogatym programie wydarzeń towarzyszących!

W 2023 roku ITM odbędzie się w dniach 30.05 – 02.06.

Siedem pawilonów, 42 tysiące metrów kwadratowych czyli powierzchnia równa sześciu pełnowymiarowym boiskom piłkarskim. Tak w siłę rosną zbliżające się targi ITM INDUSTRY EUROPE, kluczowe wydarzenie dla branży przemysłowej. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane maszyny powinny zainteresować nie tylko duże fabryki, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa. W programie pojawią się nowe inicjatywy, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców i wpisują się w rynkowe trendy.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie powierzchnią wystawienniczą tegorocznej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE, organizator, Grupa MTP, podjął decyzję o powiększeniu liczby pawilonów przeznaczonych na ekspozycję. W tej edycji, w aż siedmiu targowych budynkach znajdzie się oferta m.in.:

 • obrabiarek do metali,
 • narzędzi,
 • automatyki przemysłowej,
 • robotyki,
 • metalurgii,
 • odlewnictwa,
 • spawania i cięcia,
 • technologii addytywnych,
 • oprogramowania,
 • metrologii przemysłowej.

Ważną częścią wystawy będzie reprezentacja polskich ośrodków badawczych pod wspólną nazwą NAUKA DLA GOSPODARKI.

Wraz z wystawcami planujemy aby w tym roku oferta była bardziej dostępna również dla małych i średnich firm. Wspierając procesy automatyzacji polskiego przemysłu na każdym szczeblu, pragniemy aby szansę na technologiczny postęp mieli nie tylko najwięksi gracze na rynku, ale także mniejsze przedsiębiorstwa z dużymi ambicjami rozwoju. Dlatego część producentów maszyn zaprezentuje rozwiązania, które będą bardziej dostępne, „szyte” na konkretną miarę i kieszeń. – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY POLAND.

Uzupełnieniem oferty wystawców jest wyjątkowo rozbudowany program wydarzeń, w którym znajdzie się miejsce dla przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu.

Aluminium. Zielona przyszłość

Polskie Stowarzyszenie Aluminium zrzesza czołowe firmy działające w rodzimej branży aluminium. Reprezentuje interesy sektora w relacjach z decydentami i przedstawicielami otoczenia biznesowego, promuje zastosowania aluminium we wszystkich możliwych aplikacjach. Dostarcza też profesjonalnych informacji na temat branży, współpracuje ze środowiskiem naukowym i badawczym, także na forum międzynarodowym. Podczas najbliższej edycji targów PSA zorganizuje panel pt.: Aluminium. Zielona przyszłość.

– Wezmą w nim udział przedstawiciele czołowych producentów wyrobów aluminiowych w Polsce. Będziemy rozmawiali o szansach i wyzwaniach, jakie przed branżą aluminium stawia europejska zielona transformacja przemysłowa. Aluminium to z jednej strony materiał, którego produkcja podlega regulacjom wynikającym z polityki klimatycznej UE. Z drugiej – surowiec niezbędny do wytwarzania wszelkiego rodzaju wyrobów pozwalających na spełnienie ambitnych celów polityki środowiskowej. Aluminium jest więc kluczowym materiałem z punktu widzenia europejskiej polityki przemysłowej. Rozwój branży aluminium służy uniezależnieniu się gospodarki UE od dostawców zewnętrznych. Podczas panelu będziemy mówili o aktualnych trendach rynkowych, otoczeniu prawnym oraz innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych dotyczących europejskiej, w tym polskiej branży aluminium – mówi Andrzej Michalski-Stępkowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Aluminium.

Transformacja cyfrowa i zrównoważony rozwój

Jakie są trendy i wyzwania związane z transformacją cyfrową oraz jej oddziaływaniem na funkcjonowanie przedsiębiorstwa? – na to i inne pytania odpowiadać będą eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w trzecim dniu targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Poruszone zostaną takie tematy jak:

 • wpływ nowoczesnych technologii na procesy biznesowe i rodzące się z tym wyzwania w kontekście zmiany kultury organizacyjnej,
 • dostosowanie modeli biznesowych do zmieniających się trendów w zakresie transformacji cyfrowej,
 • cyberbezpieczeństwo oraz wdrażanie inteligentnych systemów automatyzacji procesów biznesowych w celu zwiększenia efektywności operacyjnej.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów biznesowych dla przedstawicieli różnych branż i sektorów.

PPNT przygotuje także panel pt.: „Czym jest ESG i jak wpłynie na Twoją firmę?”, w trakcie którego eksperci przybliżą, czym jest ESG i dlaczego warto prowadzić biznes w sposób zrównoważony.

 – Przedstawimy trendy biznesowe i regulacje prawne dotyczące raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju i wyjaśnimy, jak wpłyną one na relacje między dużymi firmami i ich mniejszymi kontrahentami. Nie zabraknie dyskusji o największych wyzwaniach, ale i szansach wynikających z mierzenia i zarządzania wpływem firmy na środowisko i społeczeństwo oraz roli technologii w ich zaadresowaniu. Uczestnicy panelu dowiedzą się, jak czynniki ESG wpływają na kondycję finansową firmy i budowanie przewagi konkurencyjnej, czy warto wdrażać strategię ESG i jak się za to zabrać – wyjaśnia Roman Niedzielski, kierownik Zespołu Skalowania Biznesu i Inwestycji Kapitałowych PPNT.

Unifikacja danych i dokumentacja techniczna podczas targów ITM

Jednym z punktów programu targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie wystąpienie ekspertów Comarch. Przybliżą oni korzyści z wykorzystania unifikacji danych w zarządzaniu produkcją na przykładzie swoich rozwiązań. W czasie prelekcji uczestnicy dowiedzą się jak bardzo ujednolicenie danych wpływa na efektywność całego zakładu produkcyjnego, a także na redukcję kosztów i eliminację błędów w procesach produkcji. Prelegenci porozmawiają również o tym, jak Comarch IoT MES może pomóc w realizacji celów związanych z Lea Manufacturing przybliżając działanie całego przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 / ERP 4.0.

W dobie kryzysu wiele firm szuka oszczędności, jednocześnie nie rezygnując z dalszego rozwoju. Czy można te dwa elementy zintegrować ze sobą? Między oszczędnościami, a rozwojem istnieje silna synergia, a ich połączeniem są dobrze zaprojektowane rozwiązania inżynierskie oraz sprawne zarządzanie komunikacją techniczną. Według ekspertów Etteplan, międzynarodowej firmy o fińskich korzeniach wytyczającej trendy w digitalizacji przemysłu, te obszary mają wspólny mianownik. Są nim innowacyjność i oszczędności. Uczestnicy targów ITM INDUSTRY EUROPE będą mogli wziąć udział w interesującej prelekcji Piotra Garbeli z Etteplan, który od ponad 10 lat pomaga firmom przejść przez proces usprawniania i podnoszenia efektywności w przemyśle.

Zaprezentowane tematy to tylko część zagadnień, które pojawią się na targach ITM INDUSTRY EUROPE. Program tej edycji będzie sukcesywnie aktualizowany na stronie internetowej wydarzenia. Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają cztery dni od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzić ekspozycję:

 • Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog,
 • Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting,
 • Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle.

Więcej na: www.itm-europe.pl

Facebook: https://www.facebook.com/ITMEurope/

LINKEDin: https://www.linkedin.com/showcase/itmeurope/

 

 

TOP Automazioni. Ponad 40 lat historii

Historia TOP Automazioni, jaką znamy dzisiaj, jest całkiem świeża. Nie jesteśmy najstarszą włoską firmą specjalizującą się w projektowaniu i produkcji automatycznych podajników prętów. Jednak jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy wyjątkowi na świecie dzięki innowacy...

program-targow-modernlog-2023-fot-1
Partner kategorii:

Targi MODERNLOG startują za kilka dni – poznaj program

Już za kilka dni rozpocznie się kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Na 4 dni (30.05-2.06) pawilon nr 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się centrum nowoczesnej logistyki, gdzie spotkają się liderzy branży, przedstawiciele producentó...

STAL_5-6_23_Dawid_Pasieka_OBROBKA_SKRAWANIEM_POLFABRYKAT_Z_ZELIWA_SZAREGO_iStock-1394970339
Partner kategorii:

Opracowanie procesu technologicznego obróbki skrawaniem na przykładzie półfabrykatu z żeliwa szarego

Z artykułu dowiesz się: jak wyglądały poszczególne etapy procesu technologicznego obróbki przedniej pokrywy pompy hydraulicznej,jakich programów użyto do wykonania m...

STAL_5-6_23_Stanislaw_Kut_ANALIZA_OBCIAZEN_ZAGINARKI_iStock-1385999419
Partner kategorii:

Analiza obciążeń narzędzi gnących na przykładzie narzędzia zaginarki

Z artykułu dowiesz się: jakie są korzyści wynikające z modelowania MES w kontekście badań narzędzi gnących,gdzie występują największe przemieszczenia na narzędziu,ja...

STAL_5-6_23_OPROGRAMOWANIE_DOSTOSOWANE_DO_POTRZEB_FOT_1
Partner kategorii:

Symbioza kluczem do rozwoju. O oprogramowaniu dostosowanym do potrzeb

Oprogramowanie to element produkcji, który musi być ściśle dopasowany do wymogów konkretnego zakładu produkcyjnego. Co więcej – niezbędna jest jego ścisła integracja z maszyną. W rozmowie z przedstawicielami firmy CALMTEC pytamy o kluczowe elementy, które zadecydowały o rozwoj...

Partner kategorii:

Analiza zastosowania sztucznej inteligencji w produkcji spawalniczej – cz. II

Z artykułu dowiesz się: jak zastosowanie sztucznej inteligencji wpływa na zwiększenie wydajności produkcji przemysłowej,w jaki sposób algorytmy i u...

program-targow-modernlog-2023-fot-1
Partner kategorii:

Targi MODERNLOG startują za kilka dni – poznaj program

Już za kilka dni rozpocznie się kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Na 4 dni (30.05-2.06) pawilon nr 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się centrum nowoczesnej logistyki, gdzie spotkają się liderzy branży, przedstawiciele producentó...

grape-town-hotel-zielona-gora-24-maja-2023-konferencja-axon-media
Partner kategorii:

Tajniki efektywnego zarządzania działem UR w firmach produkcyjnych

Już 24 maja w zielonogórskim Grape Town Hotel będzie mieć miejsce Konferencja Techniczna „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”. Wydarzenie skierowane będzie do specjalistów, których zadaniem jest zarządzanie działami utrzymania ruchu. Spotkanie odbędzie s...

farby-antykorozyjne-i-cynkowanie-zabezpieczenia-konstrukcji-istock
Partner kategorii:

Rozwiązania antykorozyjne jako zabezpieczenia konstrukcji

W obecnej zurbanizowanej przestrzeni skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne to jeden z priorytetów dla wielu branż przemysłu i budownictwa.

reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.