Biznes w erze cyfrowej. Targi ITM z planem dla przemysłu

Trwają przygotowania do kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Wydarzenie – zgodnie z oczekiwaniami branży – odbędzie się jak w ubiegłych latach późną wiosną. Hale targowe od 31 maja do 3 czerwca 2022 wypełnią nowoczesne maszyny i urządzenia dla przemysłu 4.0.

Targi-ITM

W tym roku to właśnie targi ITM INDUSTRY EUROPE rozpoczęły sezon spotkań dla przemysłu. Było to pierwsze wydarzenie wystawiennicze dla tego sektora po kilkumiesięcznej przerwie wywołanej pandemią. I było to bardzo dobre otwarcie, co w rozmowach potwierdzali zarówno wystawcy z kraju oraz z zagranicy jak i zwiedzający ekspozycję profesjonaliści. Prognozy dla najbliższej edycji targów są jeszcze bardziej obiecujące.

Oddech dla przemysłu

Eksperci zakładają, że w 2022 europejska gospodarka „odetchnie” w wyniku systematycznej likwidacji wąskiego gardła w przemyśle. To optymistyczne prognozy także dla targów ITM INDUSTRY EUROPE, którym ponownie będzie towarzyszyć hasło: Przemysł ery cyfrowej.

– Dane z rynku potwierdzają, że robotyka przemysłowa i cyfryzacja mają się dobrze. A wręcz w tych trudnych czasach to one pomogły przetrwać wielu firmom. Dlatego z pewnością na targach ITM tych tematów nie zabraknie. Od kilku lat widać ogromne zainteresowanie automatyzacją, digitalizacją i robotyzacją wśród zarządzających przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Mamy już w planach nie tylko panele dyskusyjne z największymi liderami tej branży. Jak również zróżnicowaną ekspozycję rozwiązań i urządzeń dedykowanych inteligentnym fabrykom – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Robotyzacja pnie się w górę

Cyfrowa fabryka łączy istniejącą technologię produkcji z inteligentną technologią sieciowych systemów komunikacji i przetwarzania danych. Wykorzystane w niej systemy cyberfizyczne monitorują procesy i mogą podejmować decyzje. To wizja cyfrowej fabryki, która na świecie powoli staje się faktem. Jak wynika z raportu „World Robotics 2021” Międzynarodowej Federacji Robotyki, w 2020 roku przedsiębiorstwa przemysłowe na świecie zainstalowały 383,5 tysiąca robotów przemysłowych, co oznacza nieznaczny wzrost (o 0,5%) w porównaniu z 2019. Aż 22 tysiące z tej liczby stanowią coboty. Wartość wszystkich maszyn to około 13,2 miliarda dolarów. Dzięki nowym wdrożeniom, globalna liczba urządzeń wyniosła 3,015 miliona, czyli o 10% więcej niż w poprzednim roku. Najwięcej robotów (28%) w zeszłym roku zakupiły firmy z branży elektrycznej i elektronicznej. Co piąty trafił do zakładów motoryzacyjnych, co dziesiąty – do fabryk z sektora metalowego i maszynowego.

– Z pewnością te trendy pokażemy na targach. Zdajemy sobie sprawę, że w zakresie robotyzacji w Polsce jest wiele do zrobienia a koszty związane z digitalizacją są wysokie. Jednak – jeśli potwierdzą się plany rządu –ulga na robotyzację będzie elementem pakietu zmian legislacyjnych. Zgodnie z założeniami, uprawni ona do odliczenia od podstawy opodatkowania 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych w danym roku na ten cel. Trzymamy rękę na pulsie, obserwujemy aktualne rozwiązania. Do dyskusji na ten temat zaprosimy decydentów w ramach programu Kongresu Industry Next, którego pierwsza edycja w tym roku okazała się dużym sukcesem.

W kolejnej odsłonie tego wydarzenia także nie zabraknie aktualnych możliwości finansowego wsparcia dla przedsiębiorstw działających w branży przemysłowej, planujących inwestycje w najnowsze technologie – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Pomysł na 2022 r.

ITM INDUSTRY EUROPE to jedyna na taką skalę ekspozycja pracujących maszyn w Polsce i prezentacja innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Flagowa oferta targów to: obrabiarki do metali, automatyka przemysłowa, robotyka, narzędzia, odlewnictwo, obróbka powierzchni, technologie addytywne, oprogramowanie czy metrologia przemysłowa.

W najbliższej edycji zaplanowano kontynuację strefy SMART FACTORY bogatej w inteligentne rozwiązania dla fabryk. To wyjątkowa przestrzeń ekspozycyjna przygotowywana we współpracy z liderami rynku.

Z kolei dla pionierskich rozwiązań „w duchu” przemysłu 4.0, które przeszły już fazę testów, otwarta będzie STARTUP ZONE.

Pomysł przestrzeni dla startupów w branży przemysłowej zrodził się już w ubiegłym roku, jednak w najbliższej edycji planujemy go skutecznie rozwinąć i wcielić w życie.

Tym bardziej, że pojawia się coraz więcej „młodych” inicjatyw opartych o technologie: digital twin, AI, big data czy 5G przeznaczonych dla firm działających w przemyśle. Chcemy umożliwić udaną premierę nowym aplikacjom, technologiom czy maszynom i inicjować udane pomysły biznesowe – mówi Anna Lemańska-Kramer.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Jak również targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast. W pierwszym i drugim dniu targów zaplanowano II edycję Kongresu Industry Next.

Więcej na: www.itm-europe.pl

SPRAWDŹ nasze kalendarium wydarzeń!

Optymalizacja pracy maszyn CNC w otoczeniu produkcyjnym

Optymalizacja pracy maszyn CNC, obszarem, w którym można w najbardziej efektywny sposób doprowadzić do skutecznej optymalizacji, jest poprawa ścieżki ruchu narzędzia z punktu widzenia wybranego parametru. Jednym słowem – optymalizacja programuobróbczego.

Kolejne-rekordy-na-polskim-rynku-magazynow-Pomorskie-dolaczylo-do-grona-milionerow
Partner kategorii:

Kolejne rekordy na polskim rynku magazynów. Pomorskie dołączyło do grona milionerów

Niemal 23 mln mkw. - tyle powierzchni magazynowych znajduje się w Polsce po trzecim kwartale 2021 roku, z czego ponad 1 mln mkw. w województwie pomorskim, które dołączyło do grona pozostałych pięciu największych rynków. W budowie znajduje się aktualnie aż 3,71 ml...

Partner kategorii:

XIII Forum Stali Nierdzewnych

18 listopada 2021r. w hotelu Vienna House Easy w Katowicach odbędzie się XIII Forum Stali Nierdzewnych, które adresowane jest do inżynierów, technologów, konstruktorów, spawalników i innych ekspertów z wielu branż przemysłowych w Polsce, związanych ze środowiskie...

Partner kategorii:

Optymalizacja pracy maszyn CNC w otoczeniu produkcyjnym

Optymalizacja pracy maszyn CNC, obszarem, w którym można w najbardziej efektywny sposób doprowadzić do skutecznej optymalizacji, jest poprawa ścieżki ruchu narzędzia z punktu widzenia wybranego parametru. Jednym słowem – optymalizacja programuobróbczego.

URU-4-21-diagnostyka-Marek-Fidali-SYSTEMY-MONITOROWANIA-TECHNOLOGIA-IO-LINK-RYS-5
Partner kategorii:

Szybkie tworzenie systemów ciągłego monitorowania dzięki technologii IO-Link

Wraz z rozwojem przemysłu, a także pojawieniem się koncepcji Przemysł 4.0 przedsiębiorstwa coraz częściej wdrażają strategie obsługi maszyn bazujące na stanie technicznym (CBM – condition based maintenance), a także predykcji (predictive maintenance and prescriptive maintena...

Urwana-sruba-jak-wykrecic-gwint-z-urwanej-sruby-iStock
Partner kategorii:

Urwana śruba – jak wykręcić gwint z urwanej śruby

Każdy chciałby uniknąć sytuacji, w których dochodzi do urwania śruby. Niestety nawet najostrożniejsze użytkowanie może się w ten sposób skończyć. Zwłaszcza wtedy, gdy korzysta się z produktów niskiej jakości.

Partner kategorii:

Łukasiewicz staje do walki o prawie 100 mld euro

Sieć Badawcza Łukasiewicz chce powalczyć o unijne fundusze w ramach programu „Horyzont Europa”. W obecnej perspektywie jest do wzięcia 95,5 miliardów euro. Pomóc ma w tym uruchomione właśnie Centrum Foresightu i Internacjonalizacji (CFI). Kieruje nim dr Rafael Popper, specja...

URU-4-21-diagnostyka-Marek-Fidali-SYSTEMY-MONITOROWANIA-TECHNOLOGIA-IO-LINK-RYS-5
Partner kategorii:

Szybkie tworzenie systemów ciągłego monitorowania dzięki technologii IO-Link

Wraz z rozwojem przemysłu, a także pojawieniem się koncepcji Przemysł 4.0 przedsiębiorstwa coraz częściej wdrażają strategie obsługi maszyn bazujące na stanie technicznym (CBM – condition based maintenance), a także predykcji (predictive maintenance and prescriptive maintena...

STAL-9-10-21-rynek-POWDER-IGP-ON-TOUR-IGP-truck
Partner kategorii:

POW(D)ER IGP on Tour – mobilne centrum szkoleniowe wyruszyło w Polskę!

Po roku obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa firma IGP Pulvertechnik w końcu mogła wejść w fazę realizacji planowanego od 2019 roku projektu POW(D)ER IGP on Tour. Redakcja czasopisma „STAL Metale & Nowe Technologie” miała okazję na własne oczy zobaczyć, jak 7 wrz...

reklama
reklama

Relacje

Katalog produktów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.